x
Macaristan

Vize İşlemleri

Macaristan

Telefon/Faks

+90 (266) 255 50 03

Çalışma Saatleri

Hafta İçi: 8.00-18.00
Hafta Sonu: 10.00-14.00

Eposta

balıkesir@eagvs.com

Macaristan Vize Başvuru, Balikesir

Macaristan vizesi Balikesir sayfamız, Balikesir’den yapacağınız Macaristan vizesi başvuruları hakkında merak ettiğiniz birçok sorunun karşılığını bulabilmeniz ve sizlere faydalı bilgili sağlamak amacıyla hazırlanmıştır.

Macaristan vize başvuru koşulları, meslek gurubuna özel hazırlanmış evrak listesi ve 2021 yıl güncel Macaristan vize ücretleri hakkında sorularınız için +90 (266) 255 50 03 numaralı destek hattımızdan bilgi alabilirsiniz.

Macaristan vizesi temel başvuru şartları nedir?

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Türkiye’de geçerli oturma izni sahibi olmak
 • Seyahat tarihinden en erken 3 ay en geç 15 gün önce yapılmış olması 
 • Evrakların eksiksiz, gerçek ve imzalı şekilde teslim edilmiş evraklar ile yapılmış olması
 • 18 yaş altında olan kişilerin başvurularının ebeveynleri tarafından imzalanmış olması
 • Pasaportun en az 2 boş sayfasının bulunması, 10 sene içerisinde verilmiş olması ve geçerlilik süresi seyahat tarihinden en az 3 ay (90 gün) sonra sona erecek olması
 • Biyometrik verilerin (parmak izi) beyan edilmiş olması 
 • Gerekli hizmet bedeli ve vize harcı eksiksiz ödenmiş olması temel şartları aranır. 

Balıkesir’den Macaristan vizeleri nasıl alınır?

Macaristan vizesini Balikesir’den almak isteyen vatandaşlarımız vize servisimiz aracılığıyla başvurularını tamamlayabilirler. İlk aşamada evraklarınızı kargo ile ofisimize göndermeniz sonraki aşamada sizin adınıza alacağımız randevu gün ve saatinizde parmak izi tarama işleme için parmak izi işlem merkezinde hazır bulunarak biyometri işlemini tamamlamanız gerekecektir.
 Son 5 yıl içerisinde alınmış VIS ibareli Schengen vizeniz varsa biyometri işlemi (parmak izi) muafiyet durumunuz söz konusu olabilir. Ofisimize ilettiğiniz evraklarınızda eksiklik yoksa randevunuzu sizin adınıza, uygunluk durumunuza göre almaktayız. Başvurunuzu Euroasia GVS ile gerçekleştirmeniz halinde evrak temininden, evrak kontrolüne, kargo ile kolaylaştırılmış işlem hizmetine kadar başvurunun her aşamasında destek sağlamaktayız.

Macaristan Başkonsolosluğu’na Macaristan haricinde hangi ülkeler için başvuru yapılır?

Macaristan Başkonsolosluğu Macaristan dışında Portekiz, Norveç ve Slovenya ülkeleri için yapılan başvuruları kabul etmektedir. Başvurular yetkili seyahat acentesi aracılığıyla kabul edilmektedir. 

Macaristan Vize Türleri

Macarista vize başvurularında seyahat amacınıza göre farklı belgeler istenmektedir. Macaristan'a seyahat etmek için seyahat amacınıza uygun olan evraklar ile başvurmanız, doğru prosedürü izlemeniz, vize işlemlerinizin olumlu ve zamanında sonuçlanması adına en önemli adımı oluşturmaktadır.  Aşağıda Macaristan vize tiplerini bulabilirsiniz.

 • Turistik Vize
 • Ticari Vize
 • Macaristan Aile Veya Arkadaş Ziyareti Vizesi
 • Kültürel Amaçlı Vize
 • Eğitim Vizesi
 • Transit Vize
 • Sağlık Sebepli Vize
 • Sportif Amaçlı Vize
 • Resmi Ziyaret Vizesi
 • Şöför Vizesi
 • Macaristan Oturum İzni D Tipi Vize Başvurusu
 • AEA (Avrupa Ekonomik Alanı) ve AB vatandaşı ile evli veya aile ferdi olan kişiler için vize

Macaristan vize başvurum için Balikesir’dan parmak izi verebilir miyim?

Balikesir ve çevre illerde ikamet eden Macaristan vizesi başvuru sahipleri biyometri (parmak izi) işlemlerini İstanbul’dan tamamlayabilirler. 2016 yılından sonra herhangi bir Schengen ülkesinin vizesini aldıysanız digital parmak izi işleminden muafiyet durumunuz söz konusu olabilir. Parmak izi muafiyet durumunuzu Schengen yetkililerimize sorgulatabilirsiniz.  2016 yılından sonra Schengen vizesi aldıysanız işlemlerinizi parmak izi vermeden dolayısıyla işlem merkezinde şahsen bulunmanıza gerek kalmadan Balikesir’dan tamamlayabilirsiniz. Bu durumda evraklarınızı ofisimize kargo/kurye ile veya şahsen iletmeniz yeterli olacaktır. 

Macaristan vize başvurusu kaç günde sonuçlanır?

Macaristan vize başvurusu genel olarak başvuru sahibinin seyahat tarihinden 2 önce sonuçlandırılmaktadır.

Macaristan Başkonsolosluğu alanına Balikesir dışında hangi iller dahildir?

İstanbul’da bulunan Macaristan Başkonsolosluğu sorumluluk alanına Balikesir dışında Afyon, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Denizli, Edirne, İzmir, Kırklareli, Kocaeli, Kütahya, Manisa, Muğla, Sakarya, Tekirdağ, Uşak, Yalova illeri dahildir. 

Macaristan vizesi ile ülkeye nasıl giriş yapılır?

Macaristan Schengen vizesi, belirli bir süre için Macaristan’ya giriş için geçerlidir. Bir vizeye sahip olmak, Macaristan Devleti sınırlarına girişi garanti etmemektedir. Giriş her durumda Macaristan sınır güvenliği polislerine bağlıdır. 

Macaristan vize ücreti 2021

Macaristan Konsolosluğu için 60€ harç bedeli, parmak izi işlem merkezi için 25€/45€  servis bedeli alınmaktadır. Macaristan vize başvuruları için seyahat sigortası, form doldurma hizmeti, dilekçe hizmeti, diğer danışmanlık hizmetleri, kargo/kurye bedeli gibi ek giderler bulunmaktadır. Avrupa Parlamentosu’nun aldığı karara göre 2021 yılı içerisinde konsolosluk harç ücretine 20€ zam yapılması beklenmektedir. 

Macaristan vize başvurumu seyahatimden kaç gün önce yapmalıyım?

Macaristan vizeniz çıkıncaya kadar bilet satın almamanızı veya iade edilemez seyahat anlaşmaları yapmamanızı öneririz. Vize başvurunuzu en geç 1 ay önce yapmanızı öneririz. Seyahatinize 15 iş gününden az bir süre kaldıysa başvurunuzun işleme alınamayabileceğini hatırlatırız. Başvurunuzu planladığınız seyahat tarihinden en geç 15 iş günü önce yapınız. 

Balikesir’den yapılacak Macaristan vize başvuruları hakkında ayrıntılı bilgilere hangi numarayı arayarak ulaşabilirim?

Balikesir’dan Macaristan vizesine başvuru yapacak kişiler Macaristan vize başvuruları için ihtiyaç duydukları bilgilere mesai saatleri içinde +90 (266) 255 50 03 numaralı Balikesir hattımızı arayarak ulaşabilirsiniz. Çağrı Merkezimiz tüm Türkiye’ye hizmet vermektedir. 

macaristan vizesi balıkesir

Balikesir’dan yapılacak Macaristan vize başvurularında hangi mail adresini kullanabilirim?

Balikesir’dan yapacağınız Macaristan vize başvurularınızda, gözden bir şey kaçırmamak adına sorularınızı yazılı olarak balikesir@eagvs.com e-mail adresimize yazabilirsiniz. Yetkililerimiz en kısa süre içerisinde sorularınızı yanıtlayacaktır. 

Macaristan vizesi için davet mektupları nereye gönderilecektir?

Macaristan ticari ve aile ziyaret vize başvurularında temin edilecek davetiyeler doğrudan vize başvuru sahibine gönderilmelidir. Davet mektubunuzu diğer belgelerinizle birlikte Euroasia GVS Balikesir ofisine iletebilirsiniz. Davetiyeyi direkt olarak Macaristan Büyükelçilik veya Macaristan Başkonsolosluğu'na göndermeyiniz. Macaristan Konsoloslukları kargo veya mail ile evrak kabulü yapmamaktadır. Her başvuru sahibinin ayrı davet mektubu bulunması gerektiğini hatırlatırız.

Schengen'e üye ülkeler hangileridir?

Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Macaristan, İspanya, İsveç, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, Yunanistan ve AB’ye üye olmayan İsviçre, İzlanda, Norveç ve Lichtenstein Schengen bölgesine dahil olan ülkeler arasındadır.  Macaristan Schengen vizenizle Schengen alanına dahil olan diğer ülkelere de geçiş yapabilirsiniz. Ancak birden çok Schengen ülkesini ziyaret edecekseniz dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Schengen vize başvurusu seyahate çıkacağınız asıl ülke için yapılır.Bu yüzden, başvuru öncesinde seyahat planınızı gözden geçiriniz. Macaristan vizenizle Schengen bölgesine ilk girişinizi Macaristan’dan yapmaya ve seyahat planınızı oluşturan Schengen ülkeleri arasında en uzun konaklama süresini Macaristan’a ayırmanız gerektiğini hatırlatırız. Schengen vizesi kullanım kurallarını ihlal ederseniz sınır kontrollerinde sorun yaşayabilir veya bir sonraki Schengen vize başvurunuzun olumsuz olarak değerlendirilmesine sebep olabilirsiniz. Birden fazla ülkeyi ziyaret etmeyi planlıyorsanız, en uzun kalacağınız ülke için vize başvurusu yapınız. Eğer her ülke için kalacağınız gün/gece sayısı aynı ise, ilk giriş yapacağınız ülkeden başvuru yapabilirsiniz.

Balikesir’de Macaristan Konsolosluğu var mı?

Balikesir’de Macaristan Başkonsolosluğu yoktur. Balikesir, İstanbul Macaristan Başkonsolosluğu yetki alanı dahilindeki illerden biridir. Macaristan Başkonsolosluğu’nun sorumluluğu dahilindeki iller şu şekildedir: Afyon, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Denizli, Edirne, İzmir, Kırklareli, Kocaeli, Kütahya, Manisa, Sakarya, Tekirdağ, Uşak, Yalova’dır. Balikesir’da ikamet ediyorsanız ve son 5 yıl içinde herhangi bir Schengen ülkesi için Schengen vizesi almadıysanız, evraklarınızı İstanbul ofisimize kargo ile göndererek başvurunuzu başlatabilir, sizin adınıza alacağımız randevu gün ve saatinde İstanbul’daki işlem merkezinde bulunarak parmak izi kaydınızı yaptırabilirsiniz. İstanbul’dan yapacağınız işlemlerde herhangi bir sorun yaşanmaması adına Schengen operasyon yetkilimiz sizlere randevu gününüzde asistanlık edecektir. 

Balikesir’den yapılacak Macaristan vize başvuruları için randevu alınması zorunlu mu? 

Tüm Schengen ülkeleri için yapılan vize başvurularında randevu alınması zorunludur. Randevu gününde başvuru evraklarının teslimi ile beraber başvuru sahibinin Schengen kuralları kapsamında dijital tarama sistemiyle 10 parmağının izi alınır. Bu işlem 10-15 dakikalık bir işlemdir. Son 5 yıl içerisinde Schengen vizesi aldıysanız bu işlemden muafiyet durumunuz söz konusu olabilir ve bu durumda İstanbul’a gelmenize gerek kalmaz. Son 5 yıl içerisinde Schegen vizesi aldıysanız parmak izi muafiyet durumunuzu yetkilimize sorgulatabilirsiniz. Euroasia GVS ofisleri Macaristan vize başvuruları için randevusuz ziyaret edilebilirken parmak izi beyanında bulunacak vatandaşlarımızın randevuları Schengen departmanı yetkililerimiz tarafından alınmakta, randevu gün ve saat bilgisi tarafınıza iletilmektedir. Randevu gün ve saatinizi uygun olduğunuz tarihe göre, onayınıza sunarak almaktayız. 

Balikesir’den yapılacak Macaristan vize başvurularında mülakat yapılıyor mu?

Macaristan vize başvurularında istisnai durumlar dışında mülakat yapılmaz. Macaristan Konsolosluğu gerekli gördüğü istisnai durumlarda vize başvuru sahibini Konsolosluğa mülakat için davet edebilir. Schengen ülkeleri konsolosluk yetkilileri gerekli gördükleri takdirde başvuru değerlendirme sürecinde sizi vermiş olduğunuz telefon numarasından sizi arayarak sorular yöneltebilir. Bu nedenle değerlendirme sürecinde beyan edeceğiniz telefon numaranızı ve beyan edeceğiniz mail adresinizi aktif olarak kullanmaya özen göstermenizi tavsiye ederiz.

Macaristan C tipi Schengen vizesi nedir?

Turistik vize, ticari vize, aile akraba ya da arkadaş ziyareti, eğitim, kültürel ya da sportif faaliyet ve karayolu nakliyat amaçları için 'C' tipi Schengen vizesi maksimum 90 güne kadar olan konaklamalar için verilmektedir. 90 günlük süre tüm schengen bölgesi için geçerli olup her bir ülkede 90 gün olarak değil, tamamında 90 gün bazında uygulanır. Bu maksimum 90 günlük süre ise 6 ay ile sınırlıdır. 90 günlük vize onayı alınmış ise bu süre "6" ay içerisinde geçirilebilir, ertelenemez ve bir sonraki vize için 6 ay bekleme süresi bulunur.

Macaristan vizesi erken saat başvuru hizmeti nedir?

Başvurularını mesai saatleri öncesinde yapmak isteyen çalışanlar için sunulan bir hizmettir. Sabah 06:30 - 08:15 arası hizmet verilir Macaristan vizesi ücretine ek olarak 25 € olarak ücretlendirilen hizmettir.

Macaristan vizesi hafta sonu başvuru hizmeti nedir?

Başvurularını hafta sonu yapmak isteyenler için sunulan bir hizmettir. Cumartesi günleri  08:30 - 12:30 saatleri arasında hizmet verilir Macaristan vizesi ücretine ek olarak 25 € olarak ücretlendirilir.

Macaristan VIP başvuru hizmeti nedir?

Macaristan VIP vize başvuru hizmetİ kişiye özel ayrıcalıklı başvuru imkanı sağlar. VIP başvurularında karşılama hizmeti ve başvuru süresince özel hizmeti bulunur. VIP başvuruları minimum 4-5 içerisinde neticelenmektedir.

Acil işlem adı altında bir başvuru çeşidi var mıdır ? 

Acil vize başvuru ve uygulaması yoktur. Ancak VIP başvurular için Macaristan Konsolosluğu öncelik sağlamaktadır.

Erasmus öğrencilerinden veya bilimsel araştırmacılar için vize ücreti bulunuyor mu?

Bilimsel araştırmalar için Macaristan’a seyahat edecek araştırmacılardan ve kar amacı gütmeyen projelere katılacak olan 25 ve 25 yaş altı araştırmacılar ve katılımcılardan konsolosluk harç bedeli alınmaz. Erasmus değişim projesi kapsamında başvuru yapan öğrencilere ise vize harç ve hizmet bedeli uygulanır.

Macaristan vizem seyahat tarihime yetişir mi?

Macaristan Vize Başvuru değerlendirme süresi ortalama 15 gündür ve işlem sürecinin hızı tamamen Macaristan Başkonsolosluğu insiyatifindedir.
Bu sürenin aşılması durumunda veya başvuru işlemlerinizin, seyahatinizi gerçekleştirmenizi engelleyecek bir süre içinde sonuçlanmasından dolay oluşabilecek maddi veya manevi yükümlülüklerinizden şirketimiz sorumlu değildir.

Planlanan seyahat tarihinden ne kadar zaman önce başvuru yapılmalıdır ? 

Planlanan seyahat tarihinden 3-4 hafta önce başvurulması önerilir. Yaz döneminde yoğunluk nedeni ile 4-5 hafta önce başvurulması önerilmektedir. En erken 3 ay önce başvuru yapabilirsiniz. 

Schengen vize başvurusu reddedilirse itiraz etme hakkı var mıdır? 

Reddedilen vize başvuruları için 8 iş günü içerisinde bizzat Macaristan İstanbul Başkonsolosluğu'na itiraz dilekçesi ile başvurmalıdır. İtiraz başvurusu için konsolosluk tarafından 30 Euro alınmaktadır. İtiraz başvuruları 15 gün içerisinde sonuçlanır. Başvuranın birden fazla itiraz etme hakkı vardır. Vize başvurunuz reddedilidği takdirde ret gerekçesine vesile olan koşulu iyileştirerek yeni bir başvuruda bulunabilirsiniz.  Bu konuda ve itiraz dilekçesi hakkında yetkililerimizden destek alabilirsiniz. 

Macaristan vizesi için gerekli belgeler nelerdir?

Macaristan vize başvurusunda istenilen belgeler ülkeden ülkeye, seyahat amacına veya başvuranın pasaportunun türüne göre değişiklik gösterir.Macaristan vizesi başvuru evraklarını sayfamızın sol panelinde bulunan turist, ticari, aile ziyareti başlıklarından görüntüleyebilirsiniz. 

Macaristan vize başvuru sürecinizi başlatmak ve daha fazla bilgi almak için +90 (266) 255 50 03 numaralı destek hattımıza bağlanabilir veya balikesir@eagvs.com adreslerimize mail gönderebilirsiniz.

macaristan vizesi balıkesir

Macaristan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES