x
Macaristan

Vize İşlemleri

Macaristan

Adres

Fener, No: 75/A Grand Duke İş Merkezi K:3 No: 13, Bülent Ecevit Blv., 07160 Muratpaşa/Antalya

Telefon/Faks

+90 (242) 255 01 30

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

Antalya@eagvs.com

Macaristan Vize Başvuru, Antalya

Değerli ziyaretçimiz Euroasia Global Visa Services Antalya şubesi aracılığı ile, gerçekleştirmek istediğiniz Macaristan Schengen vize başvurusu için gerekli bilgilerin yapıldığı sayfamıza hoş geldiniz.

Macaristan Schengen vize başvurularına dair Antalya şubesi ile iletişime geçmek için +90 (342) 255 50 14 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz ya da isterseniz antalya@eagvs.com adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

Sizler için hazırlamış olduğumuz sayfanın devamında, başta Antalya Serik, Alanya, Manavgat, Konyaaltı, Kaş, Kemer, Akseki, Kepez, Muratpaşa, Kumluca, Elmalı, İbradı, Finike, Döşemealtı, Aksu, Korkuteli, Gazipaşa, Demre ve Gündoğmuş ilçelerimiz başta olmak üzere, Karaman, Isparta ve Mersin gibi çevre illerden müracaat edeceğiniz Macaristan Schengen vize başvurusu için gerekli bilgileri edinebilirsiniz. 

Macaristan Vizesi Kimlere Gerekir? Antalya

Macaristan Schengen uygulamasına üye ülkelerden birisidir. Bu nedenle Gri (Hizmet), Siyah (Diplomatik) veya Yeşil (Hususi) pasaporta sahip olanlar 180 gün içinde 90 günü aşmamak koşulu ile yeniden vize almalarına gerek olmadan diledikleri gibi seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Ancak Umuma Mahsus (Bordo) vizeye sahip olanların Macaristan seyahatleri öncesinde geçerli bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir.

Herhangi bir Schengen ülkesinden alınan, geçerlilik süresini koruyan ve konaklama gün sayısı yeterli olan bir vizeniz var ise, yeniden vize almadan Macaristan seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Macaristan Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar Nelerdir? 2023

Euroasia Global Visa Services Antalya şubesi aracılığı ile aşağıda belirttiğimiz başlıklar için vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

İhtiyacınız olan belgelere, ilgili bağlantı linklerine tıklayarak ulaşabilirsiniz. Seyahat gerekçenize uygun kategoriyi seçmekte zorlanıyor ya da yukarıda belirtilen seçenekler arasında gerekçenize uygun kategori olmadığını düşünüyorsanız, +90 (342) 255 50 14 numaralı telefonumuzu arayarak ya da antalya@eagvs.com adresimize mail atarak bize ulaşabilirsiniz.

Macaristan Vize Başvuru Formu, Antalya

Gerçekleştirmek istediğiniz Macaristan Schengen vize başvurusu sürecindeki en önemli belge olan Macaristan vize başvuru formu internet üzerinden online olarak doldurulur, çıktısı alınır ve dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu esnasında girilecek olan hatalı, eksik ya da gerçeğe aykırı bilgi girişleriniz başvurunuzun gecikmesine hatta reddedilmesine sebep olabilir. Başvuru formunuzu, uzmanlarımız sizden gelen bilgiler aracılığıyla doldurur ve hazır hale getirir.

Macaristan vize başvuru formu için buraya tıklayınız.

Macaristan Vizesi Kaç Günde Çıkar? Antalya

Antalya şubesi aracılığı ile gerçekleştirmek istediğiniz vize Macaristan vizesi yaklaşık 15 gün iş takvimi içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak pasaportunuz seyahatinizden 2 gün önce teslim edilmektedir. Bu süre ortalama zaman vermektedir. Dönemsel yoğunluklar, resmi tatiller ya da ek belge talebi gibi nedenler bu süreyi uzatabilmektedir. Bu sebeple seyahatinizden en az 1 ay önce bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz. 

Antalya şubesi ile iletişime geçmek için +90 (242) 255 01 30 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz ya da dilerseniz antalya@eagvs.com adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

Macaristan Vizesi Nasıl Alınır? Antalya

Macaristan ülkesinin diğer ülkelerde olduğu gibi bazı prosedür ve aşamaları söz konusudur. Kurumumuz aracılığı ile sizlere bu aşamayı adım adım listeledik.

  • Seyahat Amacınızın Belirlenmesi: Yetkililerimiz sizlerle görüşerek ve sorular yönelterek hangi amaç için seyahat edeceğinizi tespit eder.
  • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Seyahat süreniz, mesleki detaylarınız ve gerekçenize göre, konsolosluk yetkilileri tarafından sizden istenen belgeler listesinin tamamı tarafınıza sunulur. Bu süreçte hangi belgeye nasıl ve nereden ulaşacağınız hususunda bilgi sahibi olursunuz.
  • Belgelerinizin Kontrol Edilmesi ve İncelenmesi: Kurumumuza ileteceğiniz belgeler uzmanlarımız tarafından incelenir ve kontrol edilir. Herhangi bir belgenin hatalı, eksik ya da gerçekçilik belirtmemesi durumunda aranır ve bilgilendirilirsiniz.
  • Macaristan Vize Başvuru Formunun Doldurulması: Macaristan vize başvuru formunun doldurulması ayrı bir deneyim ve tecrübe gerektirir. Bunun nedeni ise; başvurunuzun özeti niteliğinde olması ve konsolosluk yetkilileri tarafından incelenen ilk belge olma özelliği taşımasıdır. Uzmanlarımız bu konu da son derece deneyimli olmakla beraber, gereken tüm girişlerinizi yaparak formunuzu hazır hale getirir.
  • Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınması için, gerekli olan ön şart Macaristan vize başvurunuzun ödenmesidir. Tüm harç, işlem ücreti ve danışmanlık bedelimizi içeren Macaristan vize başvuru ücretini banka hesabımıza transfer edebilir ya da dilerseniz ofisimizi ziyaret ederek ödeyebilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: Macaristan vize başvuru süreçleri randevu sistemi esasına göre planlanır ve bu esasa göre dosya kabulü yapılır. Yetkililerimiz sizlerle görüşme sağlayarak mümkün olan en uygun zamana randevunuzu alır ve planlamanızı yapar. 
  • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerin Sunulması: 2016 yılından sonrasına ait herhangi bir Schengen vizesi bulunmayan 12 yaş üzeri bireylerin parmak izi vermesi gerekir. Parmak izi aşamasında size bir yetkilimiz eşlik eder ve yetkilimizin rehberliği eşliğinde bu aşamayı sorunsuz bir şekilde tamamlamış olursunuz.
  • Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takip Edilmesi: Başvurunuzun konsolosluk tarafından değerlendirilmeye alınması ile birlikte yetkililerimiz dosya durumunuzu günlük olarak takip ederek sorgular. Dosyanızla ilgili tüm gelişmelerden anında haberdar edilirsiniz.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Macaristan vize başvurunuz karara bağlandıktan sonra yetkililerimiz pasaportunuz teslim alır ve sizi belgelendirir. İsterseniz pasaportunuzu ofisimizi ziyaret ederek alabilir isterseniz de kargo ile adresinize gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Macaristan Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmanız Gerekir Mi? Antalya

Schengen vize uygulamasına taraf olan tüm ülkelerde olduğu gibi, Macaristan vize başvurunuzun değerlendirilmeye alınması için parmak izinizin alınmış olması gerekir. 2016 yılından sonra alınan Schengen vizeleri için, verilmiş olan parmak izleri (VIS) adı verilen adı verilen sisteme kaydedildiğinden şahsen gelmenize gerek kalmadan başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Aksi durumlarda ise 12 yaşını aşmış tüm bireylerin ve daha önce Schengen vizesi için parmak izi vermyenlerin, vize başvurularının işlemem alınabilmesi için şahsen başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekir. Bizlerden alacağınız danışmanlık hizmeti kapsamında, size bir yetkilimiz eşlik eder. Bu sayede hızlı ve sorunsuz bir şekilde bu aşamayı tamamlamış olursunuz.

Bu duruma ek olarak konsolosluk yetkilileri gerek duyduklarında sizi görüşmeye çağırabilirler. Bu standart bir uygulama olmamakla beraber nadiren karşılaşılaşılan bir durumdur.

Macaristan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';