x
Macaristan

Vize İşlemleri

Macaristan

Telefon/Faks

+90 (322) 245 01 03

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Adana@eagvs.com

Macaristan Vize Başvuru , Adana

Değerli ziyaretçimiz, gerçekleştirilecek olan Macaristan Schengen vize başvurusuna ilişkin Euroasia Global Visa Services Adana şubesi aracılığı ile sizler için gerekli bilgilerin yapıldığı sayfamıza hoş geldiniz.

Macaristan Schengen vize başvurularına dair Adana şubesi ile iletişime geçmek için +90 (322) 245 01 03 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz ya da dilerseniz adana@eagvs.com adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

Adana şubesinden yapmak istediğiniz, Macaristan Schengen vize başvurusu için gerekli olan belgelere, 2023 yılına ait güncel evrak bilgilerine ve seyahatinizi kolaylaştıracak birçok bilgiye sayfamızdan ulaşabilirsiniz.  

Adana şubesi olarak başta; Adana Seyhan, Ceyhan, Tufanbeyli, Saimbeyli, Çukurova, Aladağ, Yüreğir, Sarıçam, Kozan, Karataş, İmamoğlu, Karaisalı, Feke, Yumurtalık ve Pozantı ilçelerimiz başta olmak üzere, Mersin, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Niğde gibi çevre illerden yapmak istediğiniz Macaristan Schengen vize başvurusu için, detaylı bilgilere ilerleyen sayfamızın devamında ulaşabilirsiniz. Daha fazla bilgi için +90 (322) 245 01 03 numaralı telefon numaramızdan bizlere ulaşabilir, dilerseniz de adana@eagvs.com adresimize e-posta atabilirsiniz.

Macaristan Vizesi Kimlere Gerekir? Adana

Macaristan, Schengen uygulamasına dahil olan ülkelerden birisidir. Diğer Schengen üye ülkelerindeki gibi, Siyah(Diplomatik), Gri (Hizmet),  Yeşil (Hususi) pasaport sahipleri 180 gün içinde 90 günü aşmayan yolculukları için vize almalarına gerek olmadan yolculuk edebilirler.

Bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ise Macaristan’a giriş yapabilmek için geçerli bir Schengen vizesine sahip olmaları gerekir. Geçerliliği süren ve konaklama gün sayısınca yeterliliği bulunan çok girişli bir Schengen vizesine sahip olunması halinde bu vize ile Macaristan'a giriş yapılabilir.

Macaristan Vize Başvurusu İçin Gerekli Olan Evraklar Nelerdir? Adana

Adana şubesi aracılığı ile başvuruda bulunabileceğiniz, Macaristan Schengen vize çeşitlerini aşağıda bulunabilir. Seyahat amacınızı kapsayan gerekçenin hangisi olduğundan emin olamıyor ya da ilgili kategori aşağıda bulunmuyorsa, şubemizin uzmanlarından destek alabilirsiniz.

Sizin için gerekli olan vize belgeleri listelerine ilgili bağlantılara tıklayarak ulaşabilirsiniz. Belgelerin eksik veya hatalı olması başvuru sürecini uzatabilir ya da başvurunuzun reddedilmesine sebep olabilir. Bu durumla karşılaşmamak için uzmanlarımız, ilgili belgelerin temin kanalları ve nitelikleri hakkında sizleri bilgilendirirler.

Macaristan Vize Başvuru Formu Adana

Konsolosluk yetkilileri tarafından incelenen ilk belge olan Macaristan vize başvuru formu, sayfamızdan kolaylıkla bulunur ve çevrimiçi olarak doldurulur. Vize başvuru formunuz hatalı veya eksik doldurmak başvurunuzun uzamasına ya da olumsuz sonuçlanmasına neden olabilir. Formunuzun doldurulmasını bizlerden talep edebilirsiniz.

Macaristan vize başvuru formu için buraya tıklayabilirsiniz.

Macaristan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Adana

Adana şubesi aracılığı ile gerçekleştirmek istediğiniz Macaristan Schengen vize başvurularınız, belirli aşamalar ve prosedürlerden oluşmaktadır. Euroasia Global Visa Services aracılığı ile bu aşamaları sizler için adım adım listeledik.

  • Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Seyahat gerekçenize ve konaklama sürenize uygun olan evrak listesini, uzmanlarımızdan edindikten sonra ofisimize kargo ile gönderebilir ya da şahsen teslim edebilirsiniz. Evraklarınızın bize ulaşmasının ardından yetkililerimiz zaman kaybetmeden gerekli kontrolleri yaparak başvuru dosyanızı hazırlarlar.
  • Vize Ücretinin Ödenmesi: Konsolosluk harcı, başvuru ücreti ve danışmanlık ücretini kapsayan Macaristan vize ücreti yetkililerimizden öğrenebilirsiniz. Dilerseniz bu ücreti, banka hesaplarımıza transfer edebilir, belgeleriniz ile birlikte gönderebilir ya da şahsen  ofisimizde ödeyebilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: Macaristan seyahatiniz için randevu almanız gerekmektedir. En uygun zamanınız için randevunuzu alırız ve seyahat planlamanızda size yardımcı oluruz.
  • Biyometrik Verilerin Sunulması: Macaristan vize başvurunuzun yapılabilmesi için parmak izinizin ortak veri sistemi VIS’e son 5 yıl içinde kaydedilmiş olması gerekir. 2016 tarihinden sonra alınmış bir Schengen vizeniz var ise şahsen gelmeden başvurunuz gerçekleştirilir. Aksi durumda ise yetkililerimizin sizinle görüşecek planladığı tarih ve saatte parmak izinizin alınacağı başvuru merkezinde hazır bulunmanız gerekir. Bu aşamada  ekibimizin bir üyesi size eşlik eder.
  • Pasaportunuzun Size Ulaştırılması: Başvurunuzun konsolosluk tarafından değerlendirilmesinin ardından karara bağlanır. Bu süreçle temsilcilerimiz düzenli olarak başvurunuzu kontrol eder ve sizi bilgilendirir. Sonuçlanan vize başvurunuz şirketimiz tarafından teslim alınarak size ulaştırılır. Pasaportunuzun dilediğiniz bir adrese gönderilmesini talep edebilir ya da ofisimizden teslim almayı seçebilirsiniz.

Macaristan Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanır? Adana

Adana’dan yapılan vize başvurularının sonuçlanma süresi yaklaşık olarak 15 iş günüdür. Ancak pasaport teslimi seyahatinizden 2 gün önce yapılmaktadır. Bu süre dosyanızın teslim edilmesi ve parmak izinizin verilmesi ile başlar. Konsoloslukların dönemsel yoğunlukları, resmi tatil günleri ek belge istenmesi gibi durumlar bu sürenin uzamasına neden olabilir.

Seyahat planlarınızda gecikme yaşamamak için, yolculuğa çıkacağınız tarihten en az 1 ay öncesinden tarafımıza ulaşmanızı ve gerekli bilgileri edinmenizi öneriyoruz

Adana şubesi Euroasia GVS olarak, tüm ülkelerin vize süreçlerinde kapsamlı ve profesyonel hizmet sunuyoruz. Danışmanlığımız ve rehberliğimiz eşliğinde sorunsuzca Macaristan vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Adana şubemize +90 (322) 245 01 03 numaralı telefonu arayarak ulaşabilir, adana@eagvs.com adresine e-posta atabilir, ofimize uğrayarak bilgi talep edebilirsiniz.

Macaristan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';