x
Macaristan

Vize İşlemleri

Macaristan

Telefon/Faks

+90 (352) 353 30 25

Eposta

kayseri@eagvs.com

Macaristan Vize Başvuru, Kayseri

Değerli ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services Kayseri şubesi aracılığı ile gerçekleştirmek istediğiniz, Macaristan Schengen vize başvurusuna ait güncel ve gerekli bilgilerin yapıldığı sayfamıza hoşgeldiniz.

Macaristan Schengen vize başvurularına dair Kayseri şubesi ile iletişime geçmek için +90 (332) 225 40 20 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz ya da isterseniz kayseri@eagvs.com adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

Sayfamızın devamında Kayseri İncesu, Melikgazi, Talas, Yahyalı, Develi, Bünyan, Sarıoğlan, Hacılar, Kocasinan, Tomarza, Sarız, Özvatan, Pınarbaşı, Akkışla, Felahiye ve Özkışla ilçelerimiz başta olmak üzere Sivas, Kahramanmaraş, YozgatMalatya, Tokat ve Nevşehir gibi çevre illerden müracaat edeceğiniz Macaristan Schengen vize başvurusuna dair detaylı bilgileri edinebilirsiniz.

Macaristan Vizesi Kimlere Gerekir? Kayseri

Macaristan Schengen uygulamasında bulunan ülkelerden birisi olduğu için Siyah (Diplomatik), Gri (Hizmet) ve Yeşil (Hususi) pasaport sahipleri, 180 gün içinde maksimum 90 günü aşmamak şartıyla vize almalarına gerek kalmadan diledikleri gibi seyahatlerini gerçekleştirebilir. Ancak Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahipleri, Macaristan seyahatleri öncesinde mutlaka geçerli bir Schengen vizesi almaları gerekir.

Macaristan Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? 2023,

Euroasia Global Visa Services Kayseri şubesi aracılığıyla, aşağıda belirttiğimiz başlıklar için Macaristan vize başvurusu yapabilirsiniz.

İhtiyaç duyduğunuz belge listelerine ilgili bağlantılara tıklayarak ulaşabilirsiniz. Gerekçenize uygun vize başvurusu olmadığını düşünüyorsanız ya da seyahat gerekçenizin hangi kategoriye girdiğini bulmakta sorun yaşıyorsanız ve tüm sorular için +90 (332) 225 40 20 numaralı telefonumuzdan bizi arayabilir ya da kayseri@eagvs.com adresimizden bize e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz.

Macaristan Vize Başvuru Formu, Kayseri

Macaristan Schengen vize başvurusu için hazırlamanız gereken ilk ve en önemli belge olan Macaristan vize başvuru formu, internet üzerinden online olarak doldurulur, çıktısı alınır ve dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu doldurulurken, girilen gerçeklik aslı bulunmayan, hatalı yada eksik bilgi girişleriniz, başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine sebep olabilir. Bu aşamada yetkililerimiz sizlerden alacağı bilgiler sayesinde formunuzu doldur ve hazır hale getirir.

Macaristan vize başvuru formuna erişmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Macaristan Vizesi Kaç Günde Karara Bağlanır? Kayseri

Schengen uygulamasına taraf olan Macaristan ülkesinin, vize başvuruları yaklaşık olarak 15 iş günü takviminde sonuca bağlanır. Ancak pasaportunuz seyahatinizden 2 gün önce teslim edilir. Bu süre ortalama gün vermekle birlikte, resmi tatiller, ek belge talebi ve dönemsel yoğunluklar bu süreyi uzatabilir. Bu nedenle seyahat planınızdan 1 ay önce bizimle iletişime geçmenizi öneriyoruz. 

Macaristan Vizesi Nasıl Alınır? Kayseri

Diğer ülkelerde olduğu gibi Macaristan’ın da, vize başvuruları için uygulamış olduğu bir takım prosedür ve aşamaları vardır. Euroasia GVS Kayseri şubesi aracılığı ile, sizlere bu aşamaları tek tek listeledik.

  • Seyahat Amacının Belirlenmesi: Yetkililerimiz sizleri arar, sorular yöneltir ve hangi amaç için Macaristan seyahati yapacağınızı belirler.
  • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Konaklama süreniz, mesleki detaylarınız ve gerekçenize göre konsolosluk tarafından istenen belgelerin listesi sizlere sunulur. Bu aşamada hangi belgeye nereden ve nasıl ulaşacağınız konusunda bilgilendirilirsiniz.
  • Belgelerinizin Kontrol Edilip İncelenmesi: Bizlere ulaştıracağınız belgeler, yetkililerimiz tarafından incelenir ve kontrol edilir. Bir belgenin gerçekliğe uymaması, hatalı ya da eksik olması durumunda aranarak bilgi sahibi edilirsiniz. 
  • Macaristan Başvuru Formunun Doldurulması: Macaristan konsolosluk yetkilileri tarafından ilk incelenen belge özelliğine ve başvurunuzun özeti niteliğine sahip olan Macaristan başvuru formunu doldurmak ayrı bir bilgi birikimi ve tecrübe gerektirir. Uzmanlarımız bu konu da son derece tecrübe sahibi olmakla beraber gerekli olan tüm girişlerinizi yaparak formunuzu hazırlar ve sizi bu zahmetten kurtarır. 
  • Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınabilmesi için gereken ön koşul Macaristan vize başvuru ücretinin ödenmesidir. Başvuru ücreti tüm harçlar, işlem ücretleri ve hizmet bedelimizden oluşur. Başvuru ücretinizi dilerseniz banka hesabımıza gönderebilir dilerseniz de ofisimize uğrayarak ödeyebilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: Macaristan vize başvuruları, randevu sistemine göre planlanır ve dosya kabulü yapılır. Yetkililerimiz sizlerle görüşerek mümkün olan en uygun zamana randevunuzu alır ve planlamanızı yapar.
  • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerin Sunulması: 2016 tarihinden sonrasına ait Schengen vizesi olmayan 12 yaş üzerindeki bireylerin parmak izi vermeleri şarttır. Parmak izi aşamasında size bir yetkilimiz eşlik eder ve yetkilimizi rehberliği sayesinde bu aşamayı tamamlamış olursunuz.
  • Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takip Edilmesi: Bu zaman yaklaşık olarak 15 gün sürmektedir. Konsolosluk değerlendirilmenizin başlamasının ardından, görevli olan yetkilimiz dosya durumunuzu günlük olarak takip eder ve sorgular. Dosyanız ile ilgili tüm gelişmelerden anında haberdar edilirsiniz. 
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Vize başvurunuzun sonuca bağlanmasından sonra yetkilimiz pasaportunuzu teslim alır ve sizi bilgilendirir. Pasaportunuzu isterseniz ofisimize uğrayarak teslim alabilir ya da kargo ile gönderilmesini isteyebilirsiniz.

Macaristan Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Kayseri

Macaristan vize başvurusunun işleme alınabilmesi için, parmak izinizin alınmış olması gerekmektedir. 2016 tarihinden sonra alınan herhangi Schengen vizesine sahipseniz, vermiş olduğunuz parmak izi ortak bilgi sistemi (VIS) kaydedildiğinden, şahsen gelmenize gerek kalmadan başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ancak 12 yaşını aşmış bireylerin ve daha önce herhangi bir Schengen vizesine sahip olmayan vatandaşların vize başvurularının işleme alınabilmesi için, şahsen başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Kayseri şubesinden alacağınız danışmanlık hizmeti kapsamında, size yetkilimiz rehberlik eder. Bu sayede bu aşamayı hızlıca ve sorunsuz bir şekilde tamamlamış olursunuz.

Bu duruma ek olarak konsolosluk yetkilileri gerek duyduklarında başvuru sahibini görüşmeye çağırabilir. Bu sürekli yapılan bir uygulama olmamakla beraber nadiren karşılaşılan bir durumdur.

Macaristan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';