x
Macaristan

Vize İşlemleri

Macaristan

Adres

Kavaklıdere Mah. Beykoz Sok. No:14/5 Çankaya-Ankara

Telefon/Faks

+90 (312) 963 04 90

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Ankara@eagvs.com

Macaristan Vize Başvurusu, Ankara

Sayın ziyaretçimiz Euroasia Global Visa Services Ankara şubesi aracılığı ile gerçekleştirmek istediğiniz Macaristan Schengen vize başvurularına dair kapsamlı bilgilerin bulunduğu sayfamıza hoş geldiniz.

Macaristan Schengen vize başvurularına dair Ankara şubesi ile irtibata geçmek için  +90 (312) 963 04 90 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz ya da dilerseniz ankara@eagvs.com adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

İlerleyen sayfalarımızda başta Çankaya, Evren, Keçiören, Güdül, Yenimahalle, Kalecik, Mamak, Çamlıdere, Etimesgut, Ayaş, Sincan, Nallıhan, Altındağ, Kızılcahamam, Pursaklar, Bala, Gölbaşı, Şereflikoçhisar, Polatlı, Akyurt, Çubuk, Elmadağ, Kahramankazan, Beypazarı ve Haymana ilçelerimiz başta olmak üzere, Bolu, Çankırı, Aksaray, Kırıkkale ve Kırşehir gibi çevre illerimizden gerçekleştirilecek olan Macaristan Schengen vize başvurularına dair bilgilere ulaşabilirsiniz.

Macaristan Vizesi Kimlere Gerekir? Ankara

Schengen uygulamasına taraf olan ülkelerden bir diğeri de Macaristan ülkesidir. Bu yüzden yeşil, gri ve siyah pasaport sahipleri 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak şekilde, tekrar yeniden vize almalarına gerek kalmadan istedikleri gibi seyahat edebilirler. Ancak umuma mahsus (bordo) vize sahiplerinin Macaristan seyahatleri öncesinde geçerli bir Schengen vizesine sahip olmaları gerekir.

Herhangi bir Schengen bölgesinden alınan, geçerliliğini koruyan ve konaklama gün sayısı yeterli bulunan bir Schengen vizeniz varsa , yeni bir vize almanıza gerek kalmadan Macaristan’a seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Macaristan Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar Nelerdir? 2023

Sizler için Euroasia Global Visa Services aracılığı ile aşağıda belirttiğimiz başlıklar için vize başvurunuzu yapabilirsiniz.

İhtiyaç duyduğunuz belgeler için, ilgili bağlantılara tıklayarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Aklınıza takılan sorular için+90 (312) 963 04 90 numaralı telefonumuzu arayarak bizlere ulaşabilir, ankara@eagvs.com adresimizden bize e-posta atabilirsiniz.

Macaristan Vize Başvuru Formu, Ankara

Macaristan vize başvuru formu başvurunuzun özeti niteliğinde olup konsolosluk yetkilileri tarafından incelenen ilk belge olma özelliği taşımaktadır. Vize başvuru formu online olarak doldurulur, çıktısı alınır ve dosyalarınız arasına konulur. Başvuru formu yapılırken girilen hatalı, eksik ya da gerçek dışı bilgi girişleriniz başvurunuzun gecikmesine üstelik reddedilmesine sebep olabilmektedir.

Başvuru formu aşamasında yetkililerimiz sizden alacağı bilgiler doğrultusunda formunuzu hazırlar ve sizi bu zahmetten kurtarır.

Macaristan vize başvuru formu için buraya tıklayabilirsiniz.

Macaristan Vizesi Kaç Günde Çıkar? Ankara

Macaristan Schengen vizesinin tamamlanma süresi yaklaşık olarak 15 iş günüdür. Ancak vize başvuruları seyahat tarihinden 2 gün önce sonuçlanır. Bu süre ortalama süre vermekle birlikte, dönemsel yoğunluklar, resmi tatiller ve ek belge talebi gib olaylar bu süreyi uzatabilmektedir. Bu yüzden seyahat planınızdan 1 ay öncesinde bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.

Macaristan Vizesi Nasıl Alınır? Ankara

Her ülkenin uyguladığı gibi Macaristan ülkesinin de vize işlemleri için uygulamış olduğu bazı prosedürler ve aşamalar bulunmaktadır. Sizler için bu aşamaları adım adım aşağıdaki şekilde listeledik.

  •  Seyahat Amacının Belirlenmesi: Yetkililerimiz sizleri arayarak, sorular yönelterek, hangi amaçla başvuru yapmak istediğinizi belirler.
  •  Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Konaklamak istediğiniz süre, mesleki detaylarınız ve gerekçenize göre konsolosluk yetkililerince istenen belgeler tarafınıza sunulur. Bu süreçte hangi belgeyi nasıl ve nereden temin edeceğinize dair bilgilendirilirsiniz. Seyahat sigortası ve otel rezervasyonu gibi ihtiyaç duyulan bazı belgelere ofisimizden hiç ayrılmadan sahip olabilirsiniz.
  •  Belgelerin Kontrol Edilmesi ve İncelenmesi: Bizlere ulaştıracağınız tüm belgeler uzmanlarımız tarafından incelenerek kontrol edilir. Olası bir belgenin eksik, hatalı veya geçerlilik aslını yitirmiş olması durumundan tarafımızca aranır ve bilgilendirilirsiniz.
  •  Macaristan Vize Başvuru Formunun Doldurulması: Vize başvurusu aşamasındaki en önemli belge olma niteliğine sahip olan vize başvuru formunun doldurulması ayrı bir tecrübe ve bilgi birikimi gerektirir. Uzmanlarımız bu konu da son derece tecrübeli olmakla birlikte,gerekli olan tüm girişlerinizi sizin yerinize yapar ve size geriye kalan tek şey imzalamak olur.
  •  Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Vize başvuru ücretinin ödenmesi, başvurunuzun işleme alınabilmesi için gerekli olan ön şarttır. Başvuru ücreti ise; konsolosluk harcı, aracı kurum bedeli ve hizmet bedelimizden oluşmaktadır. Daha fazla bilgi almak ve aklınıza takılan tüm sorular için +90 (312) 963 04 90 numaralı telefonumuzdan ya da ankara@eagvs.com adresimizden bize ulaşabilirsiniz.
  •  Randevunuzun Alınması: Macaristan vize başvuruları randevu sistemi esasına göre planlanır ve dosya kabulü yapılır. Yetkililerimiz sizlerle iletişim kurarak, sizin için mümkün olan en uygun zamana randevunuzu alır ve planlamanızı yapar.
  •  Dosyanızın ve Biyometrik Verilerin Sunulması: 25 Eylül 2014 tarihinden sonrasında alınan bir Schengen vizesi olmayan 12 yaşının üstündeki bireylerin parmak izi verme şartı vardır. Parmak izi verme aşamasında bir yetkilimiz sizi karşılar ve yetkilimizin rehberliği eşliğinde kolaylıkla bu aşama tamamlanmış olur. Geriye kalan; dosyanızın teslim edilmesi ve randevunuzun alınması gibi tüm işlemler yetkilimiz tarafından tamamlanır.
  •  Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takip Edilmesi: Bu süre yaklaşık olarak 15 gün sürmektedir. Konsolosluk yetkilileri başvurunuzu değerlendirmeye alması ile birlikte yetkililerimiz dosyanızın durumunu günlük olarak takip ederek sorgular. Dosyanız ile ilgili tüm gelişmelerden anında haberdar edilirsiniz.
  •  Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Vize başvurunuzun tamamlanmasının ardından yetkilimiz pasaportunuzu teslim alır. Pasaportunuzu nasıl almak istediğiniz size kalmış. Dilerseniz ofisimizden teslim alabilir ya da kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Macaristan Vize Başvurusu Yapmak İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Ankara

Schengen bölgesindeki diğer ülkelerde olduğu gibi Macaristan vize başvurunuzun değerlendirilmeye alınabilmesi için parmak izi verme şartı vardır. 25 Eylül 2015 tarihinden sonrasına ait Schengen vizeniz bulunuyorsa verilen parmak izleri (VIS) adı verilen ortak bilgi sistemine kaydedildiği için yeniden parmak izi vermenize gerek kalmaz.

Aksi durumlarda ise 12 yaşından büyük tüm bireylerin ve önceden herhangi bir Schengen vizesi için parmak izi vermeyen vatandaşların, vize başvurularının işleme alınabilmesi için şahsen başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekir. Bizlerden alacağınız danışmanlık hizmeti dahilinde size bir yetkilimiz eşlik eder. Yapmış olduğumuz bu uygulama sayesinde hızlı ve sorunsuz bir şekilde bu aşamayı tamamlamış olursunuz.

Aksi duruma ek olarak konsolosluk yetkilileri gerek duyduklarında başvuru sahibini görüşmeye çağırabilirler. Bu her zaman yapılan bir uygulama olmayıp nadiren karşılaşılabilen bir durumdur.

Macaristan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';