x
Macaristan

Vize İşlemleri

Macaristan

Adres

Ulus Mahallesi, Kör Kadı Sk. No:6 D:4, 34340 Beşiktaş/İstanbul

Telefon/Faks

+90 (212) 963 22 96

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

help@eagvs.com-ask@eagvs.com

Macaristan Vize Başvuru, İstanbul

Macaristan vizesi İstanbul sayfamız, İstanbul’dan yapacağınız Macaristan vize başvuruları hakkında merak ettiğiniz birçok sorunun karşılığını bulabilmeniz ve sizlere faydalı bilgili sağlamak amacıyla hazırlanmıştır.

Vize bilgileri, başvuru koşulları, gerekli evraklar ve 2023 yıl güncel Macaristan vize ücretleri için arayınız: (0212) 963 22 96 .

İstanbul’dan Macaristan vizeleri nasıl alınır?

Macaristan vizesini İstanbul’dan almak isteyen vatandaşlarımız vize servisimiz aracılığıyla başvurularını tamamlayabilirler. İlk aşamada evraklarınızı kargo ile ofisimize göndermeniz sonraki aşamada sizin adınıza alacağımız randevu gün ve saatinizde parmak izi tarama işleme için parmak izi işlem merkezinde hazır bulunarak parmak izi tarama işlemini yaptırmanızla birlikte vize başvurunuz tamamlanmış olur. Son 5 yıl içerisinde Schengen vizesi aldıysanız parmak izi muafiyet durumunuz söz konusu olabilir. Ofisimize ilettiğiniz evraklarınızda eksiklik yoksa randevunuzu sizin adınıza, uygunluk durumunuza göre almaktayız. Başvurunuzu Euroasia GVS ile gerçekleştirmeniz halinde evrak temininden, evrak kontrolüne, kargo ile kolaylaştırılmış işlem hizmetine kadar başvurunun her aşamasında destek sağlamaktayız. 

Macaristan Vize Türleri

Macaristan schengen vizesi için seyahat amacınıza göre farklı belgeler istenmektedir. Macaristan'a seyahat etmek için seyahat amacınıza uygun olan evraklar ile başvurmanız, doğru prosedürü izlemeniz, vize işlemlerinizin olumlu ve zamanında sonuçlanması adına en önemli adımı oluşturmaktadır.  Aşağıda Macaristan vize tiplerini bulabilirsiniz.

 • Macaristan Turistik Vize
 • Macaristan Ticari Vize
 • Aile Veya Arkadaş Ziyareti
 • Kültürel Amaçlı Vize
 • Eğitim Vizesi
 • Transit Vize
 • Sağlık Sebepli Vize
 • Sportif Amaçlı Vize
 • Resmi Ziyaret Vizesi
 • Şöför Vizesi
 • Macaristan Oturum İzni D Tipi Vize Başvurusu
 • AEA (Avrupa Ekonomik Alanı) ve AB vatandaşı ile evli veya aile ferdi olan kişiler için vize

Macaristan vizesi için davet mektupları nereye gönderilecektir?

Macaristan için turist vize başvurularında davet mektubunun temin edilmesi zorunlu değildir. Ticari ve aile ziyaret vize başvurularında temin edilecek davetiyeler doğrudan vize başvuru sahibine gönderilmelidir. Davet mektubunuzu diğer belgelerinizle birlikte Euroasia GVS İstanbul ofisine iletebilirsiniz. Davetiyeyi (veya kopyasını) Macaristan Büyükelçilik veya Başkonsolosluğa direkt olarak göndermeyiniz. Macaristan Konsoloslukları kargo veya mail ile evrak kabulü yapmamaktadır. Yaş ayrımı olmaksızın, her başvuru sahibinin ayrı davet mektubu bulunması gerektiğini hatırlatırız.

Macaristan vize başvurum için İstanbul’dan parmak izi verebilir miyim?

İstanbul ve çevre illerde ikamet eden Macaristan vizesi başvuru sahipleri parmak izi tarama işlemlerini İstanbul’dan tamamlayabilirler. 2016 yılından sonra herhangi bir Schengen ülkesinin vizesini aldıysanız digital parmak izi işleminden muafiyet durumunuz söz konusu olabilir. Parmak izi muafiyet durumunuzu Schengen yetkililerimize sorgulatabilirsiniz. 2016 yılından sonra Schengen vizesi aldıysanız işlemlerinizi parmak izi vermeden dolayısıyla işlem merkezinde şahsen bulunmanıza gerek kalmadan İstanbul’dan tamamlayabilirsiniz. Bu durumda evraklarınızı ofisimize kargo/kurye ile veya şahsen iletmeniz yeterli olacaktır. 

Macaristan vize başvurusu kaç günde sonuçlanır?

Macaristan vize başvurusu genel olarak başvuru sahibinin seyahat tarihinden 2 önce sonuçlandırılmaktadır.

Macaristan Başkonsolosluğu alanına İstanbul dışında hangi iller dahildir?

İstanbul’da bulunan Macaristan Başkonsolosluğu sorumluluk alanına İstanbul dışında Afyon, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Denizli, Edirne, İzmir, Kırklareli, Kocaeli, Kütahya, Manisa, Muğla, Sakarya, Tekirdağ, Uşak, Yalova illeri dahildir. 

Macaristan vizesi ile ülkeye nasıl giriş yapılır?

Macaristan giriş vizesi, belirli bir süre için Macaristan’ya giriş için geçerlidir. Bir vizeye sahip olmak, Macaristan Devleti sınırlarına girişi garanti etmemektedir. Giriş her durumda Macaristan sınır güvenliği polislerine bağlıdır. 

Macaristan vize başvurumu seyahatimden kaç gün önce yapmalıyım?

Macaristan vizeniz çıkıncaya kadar bilet satın almamanızı veya iade edilemez seyahat anlaşmaları yapmamanızı öneririz. Vize başvurunuzu en geç 1 ay önce yapmanızı öneririz. Seyahatinize 15 iş gününden az bir süre kaldıysa başvurunuzun işleme alınamayabileceğini hatırlatırız. Başvurunuzu planladığınız seyahat tarihinden en geç 15 iş günü önce yapınız. 

İstanbul’dan yapacağım Macaristan vize başvuruları hakkında ayrıntılı bilgilere hangi numarayı arayarak ulaşabilirim?

İstanbul’dan Macaristan vizesine başvuru yapacak kişiler Macaristan vize başvuruları için ihtiyaç duydukları bilgilere mesai saatleri içinde (0212) 963 22 96  numaralı İstanbul hattımızı arayarak ulaşabilirsiniz. Çağrı Merkezimiz tüm Türkiye’ye hizmet vermektedir. 

İstanbul’dan yapılacak Macaristan vize başvurularında hangi mail adresini kullanabilirim?

İstanbul’dan yapacağınız Macaristan vize başvurularınızda, gözden bir şey kaçırmamak adına sorularınızı yazılı olarak help@eagvs.com/ask@eagvs.com e-posta adreslerimize yazabilirsiniz. Yetkililerimiz en kısa süre içerisinde sorularınızı yanıtlayacaktır. 

Schengen'e üye ülkeler hangileridir?

Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Macaristan, İspanya, İsveç, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, Yunanistan. AB’ye üye olmayan İsviçre, İzlanda, Norveç ve Lichtenstein da Schengen bölgesine dahildir. Macaristan Schengen vizenizle Schengen alanına dahil olan diğer ülkelere de geçiş yapabilirsiniz. Ancak birden çok Schengen ülkesini ziyaret edecekseniz dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Macaristan vizenizle Schengen bölgesine ilk girişinizi Macaristan’dan yapmaya ve seyahat planınızı oluşturan Schengen ülkeleri arasında en uzun konaklama süresini Macaristan’ya ayırmanız gerektiğini önemle hatırlatırız. Schengen vizesi kullanım kurallarını ihlal ederseniz sınır kontrollerinde sorun yaşayabilir veya bir sonraki Schengen vize başvurunuzu olumsuz olarak etkilenmesine sebep olabilirsiniz. 

Schengen vize başvurusu seyahate çıkacağınız asıl ülke için yapılır.Bu yüzden, başvuru öncesinde seyahat planınızı gözden geçiriniz. Birden fazla ülkeyi ziyaret etmeyi planlıyorsanız, en uzun kalacağınız ülke için vize başvurusu yapınız. Eğer her ülke için kalacağınız gün/gece sayısı aynı ise, ilk giriş yapacağınız ülkeden başvuru yapabilirsiniz.

Macaristan Başkonsolosluğu’na Macaristan haricinde hangi ülkeler için başvuru yapılır?

Macaristan Başkonsolosluğu Portekiz, Norveç ve Slovenya ülkelerine ait Schengen vize başvurularını da değerlendirme yatkisine sahiptir. Başvurular yetkili seyahat acentesi aracılığıyla kabul edilmektedir. 

İstanbul’da Macaristan Konsolosluğu var mı?

İstanbul’da Macaristan Başkonsolosluğu vardır. Başkonsolosluk İistanbul dışında Afyon, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Denizli, Edirne, İzmir, Kırklareli, Kocaeli, Kütahya, Manisa, Muğla, Sakarya, Tekirdağ, Uşak, Yalova’dan yapılan vize başvurularını değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisine sahiptir.  İstanbul’da ikamet ediyorsanız ve parmak izi tarama işlemine tabiyseniz evraklarınızı ofisimize göndererek başvurunuzu başlatabilir, sizin adınıza alacağımız randevu gün ve saatinde İstanbul’daki işlem merkezinde bulunarak parmak izi kaydınızı yaptırabilirsiniz. İstanbul’dan yapacağınız işlemlerde herhangi bir sorun yaşanmaması adına Schengen operasyon yetkilimiz sizlere randevu gününüzde asistanlık edecektir. 

Bursa’da ikamet ediyorum Macaristan vize başvurumu İstanbul’dan mı tamamlamam gerekiyor?

Bursa veya Edirne’de ikamet ediyorsanız Macaristan vize başvurunuzu İstanbul ofisimiz aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. 

İstanbul’dan yapılacak Macaristan vize başvuruları için randevu alınması zorunlu mu? 

İstanbul’dan yapılacak Macaristan vize başvuruları için randevu alınması zorunludur. Tüm Schengen ülkeleri için yapılan vize başvurularında randevu alınması zorunludur. Randevu gününde başvuru evraklarının teslimi ile beraber başvuru sahibinin Schengen kuralları kapsamında dijital tarama sistemiyle 10 parmağının izi alınır. Euroasia GVS ofisleri Macaristan vize başvuruları için randevusuz ziyaret edilebilirken parmak izi beyanında bulunacak vatandaşlarımızın randevuları yetkililerimiz tarafından alınmakta, randevu gün ve saat bilgisi tarafınıza iletilmektedir. Randevu gün ve saatinizi uygunluk durumunuza göre, onayınıza sunarak almaktayız. 

İstanbul’dan yapılacak Macaristan vize başvurularında mülakat yapılıyor mu?

İstanbul’dan yapılacak Macaristan vize başvurularında istisnai durumlar dışında mülakat yoktur. Macaristan Konsolosluğu gerekli gördüğü durumlarda vize başvuru sahibiniKonsolosluğa mülakat için davet edebilir. Yine konsolosluk yetkilileri gerekli görürlerse değerlendirme sürecinde sizi vermiş olduğunuz telefon numaranızdan arayarak sorular yöneltebilir. Değerlendirme sürecinde beyan edeceğiniz telefon numaranızı ve beyan edeceğiniz mail adresinizi aktif olarak kullanmaya özen göstermenizi öneririz.

Macaristan C tipi Schengen vizesi nedir?

Macaristan turistik vize,  Macaristan ticari vize, aile akraba ya da arkadaş ziyareti, eğitim, kültürel ya da sportif faaliyet ve karayolu nakliyat amaçları için 'C' tipi Schengen vizesi maksimum 90 güne kadar olan konaklamalar için verilmektedir. 90 günlük süre tüm schengen bölgesi için geçerli olup her bir ülkede 90 gün olarak değil, tamamında 90 gün bazında uygulanır. Bu maksimum 90 günlük süre ise 6 ay ile sınırlıdır. 90 günlük vize onayı alınmış ise bu süre "6" ay içerisinde geçirilebilir, ertelenemez ve bir sonraki vize için 6 ay bekleme süresi var.

Macaristan vizesi erken saat başvuru hizmeti nedir?

Başvurularını mesai saatleri öncesinde bitirmek isteyenler için sunulan bir hizmettir. Sabah 06:30 - 08:15 arası hizmet verilir Macaristan vizesi ücretine ek olarak 25 € olarak ücretlendirilen hizmettir.

Macaristan vizesi hafta sonu başvuru hizmeti nedir?

Başvurularını Hafta sonu yapmak isteyenler için sunulan bir hizmettir. Cumartesi günleri  08:30 - 12:30 saatleri arasında hizmet verilir Macaristan vizesi ücretine ek olarak 25 € olarak ücretlendirilen hizmettir. 

Erasmus öğrencilerinden veya bilimsel araştırmacılar için vize ücreti ne kadar?

Bilimsel araştırmalar, kar amacı gütmeyen projelere katılacak olan 25 ve 25 yaş altı seyahat edenler ve katılımcılara uygulanır ve katılımcılardan sadece vize ücreti alınmaz. Erasmus projesi kapsamında başvuru yapan öğrencilere ise vize harç ve hizmet bedeli uygulanır.

Macaristan VIP başvuru hizmeti nedir?

Macaristan VIP vize başvuru hizmetİ kişiye özel ayrıcalıklı başvuru imkanı sağlar. VIP başvurularında karşılama hizmeti bulunur. VIP başvuruları minimum 4-5 içerisinde sonuçlanmaktadır. 

Macaristan vize ücreti 2023

Macaristan Konsolosluğu için 60€ harç bedeli, parmak izi işlem merkezi için 25€/45€  servis bedeli alınmaktadır. Macaristan vize başvuruları için seyahat sigortası, form doldurma hizmeti, dilekçe hizmeti, diğer danışmanlık hizmetleri, kargo/kurye bedeli gibi ek giderler bulunmaktadır. Avrupa Parlamentosu’nun aldığı karara göre 2023 yılı içerisinde konsolosluk harç ücretine 20€ zam yapılması beklenmektedir. 

Macaristan vize başvuru sürecinizi başlatmak ve daha fazla bilgi almak için (0212) 963 22 96 numaralı destek hattımıza bağlanabilir veya help@eagvs.com/ask@eagvs.com adreslerimize mail gönderebilirsiniz.

macaristan schengen vizesi

Macaristan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';