x
Macaristan

Vize İşlemleri

Macaristan

Telefon/Faks

+90 (282) 255 50 37

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

tekirdag@eagvs.com

Macaristan Vİze Başvurusu, Tekirdağ

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Euroasia Global Visa Services Tekirdağ şubesi olarak sizler için hazırladığımız Macaristan seyahatinize çıkmadan ihtiyaç duyabileceğiniz bilgilerin mevcut olduğu sayfamıza hoş geldiniz.

“Tekirdağ’dan Macaristan vizesi almak için neler yapmalıyım?“ , “Macaristan vize başvurusu nasıl yapılır?“  gibi sorularınız varsa doğru adrestesiniz.

EAGVS Tekirdağ ailesi olarak Çerkezköy, Çorlu, Ergene, Hayrabolu, Kapaklı, Malkara, Marmaraereğlisi, Muratlı, Saray, Şarköy, Süleymanpaşa ilçelerimize ek olarak, Kırklareli ve Çanakkale gibi çevre illerde ikamet eden ziyaretçilerimize de Macaristan Vize başvurularında yardımcı olmaktayız. Tekirdağ’dan Macaristan vizesine başvurmak veya daha detaylı bilgilendirme için +90 (282) 255 50 37 numaralı telefondan bizi arayabilir ya da tekirdag@eagvs.com adresine mail atarak uzmanlarımıza danışabilirsiniz.

Macaristan Vizesi Zorunlu Mu?,Tekirdağ

Macaristan’ a ziyaret etmeyi planlayan Umuma mahsus (Bordo) pasaport sahibi siz değerli ziyaretçilerimize öncelikle Macaristan Devleti’nin Schengen Bölgesine üye ülkeler arasında yer aldığını belirtmek isteriz.

Bu sebeple Umumi (Bordo) pasaport sahiplerinin Macaristan seyahatleri öncesinde vize alması gerekmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti Hususi (Yeşil) Pasaport, Diplomatik (Siyah) Pasaport veya Hizmet (Gri) Pasaport sahibi kişilerin 90 günü aşmayan seyahatleri için Macaristan vizesi alma zorunluluğu bulunmamaktadır.

Macaristan Konsolosluğu, Umumi (Bordo) pasaport sahiplerinin şahsi vize başvurularını kabul etmemektedir. Kısa süreli Macaristan Vizesi başvurusunda bulunacak kişiler, vize başvurularını Vize Merkezleri ile yapabilmektedir.

Bu hususta rehberlik ve daha fazla bilgi almak için dilerseniz Tekirdağ Şubemizi ziyaret edebilir, uzmanlarımızdan danışmanlık talep edebilirsiniz.

Macaristan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? ,Tekirdağ

Macaristan vize çeşitleri seyahatin amacına ve süresine göre temel olarak iki gruba ayırmaktadır.

Ulusal (Uzun süreli) Macaristan Vizesi: 90 günü aşan seyahatlerde başvurulması gereken Macaristan vizesidir

Macaristan Schengen vizesi: Macaristan Schengen vizesi ’A’ tipi ve ’C’ tipi olarak ikiye ayrılır.

Macaristan ‘A’ Tipi Schengen Havalimanı Transit Vizesi: Bu uygulama Türkiye cumhuriyeti vatandaşları için geçerli değildir.

Macaristan ‘C’ tipi Schengen vizesi: 90 günü geçmeyen ziyaretleriniz için almanız gereken Macaristan vizesidir. Macaristan vizesi, ülkeye yapılacak seyahatin amacına bağlı olarak değişmektedir. 

Macaristan vizesi için bireysel başvuru yapamayacağınızı belirterek kurumumuzla iletişime geçmeniz halinize sizin adınıza vize başvurunuzu başlatabileceğimizi belirtmek isteriz.

Seyahat amacına göre Macaristan vizesi türleri aşağıda belirtildiği gibi değişiklik göstermektedir 

Öncelikle seyahat amacınızı belirleyerek bu doğrultuda istenilen belgelerle Vize Başvuru dosyanızı oluşturmanız Macaristan vizesi almak için ilk adımı atmanızı sağlayacaktır.

Macaristan  Vizesi İçin Hangi Belgeler Gereklidir? ,Tekirdağ

Macaristan vizesi almak için başvuru dosyanızda bulunması gereken belgeler yaptığınız seyahatin amacına göre farklılık göstermektedir.

Ancak öncelikle dikkat edilmesi gereken şey Macaristan vizesi başvuru formunun eksiksiz ve doğru olarak doldurulmasıdır.

Macaristan vizesi başvurularında başvuru dosyanızda bulunması gereken evraklar genel olarak yapılacak seyahatin amacını, seyahat masraflarının nasıl karşılanacağını ve başvuru sahibinin Türkiye’ye dönme durumunu gösteren belgelerdir. 

Macaristan Schengen vizesi için sunduğunuz belgelerin Türkçe ve İngilizce dillerinde olması gerekir. 

  • Güncel Pasaport
  • Güncel Biyometrik Fotoğraf
  • Banka Hesap Dökümü 
  • Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği 
gibi belgeler her vize başvurunuz için gerekli belgeler olsa da Macaristan- Schengen vizesi için sizden istenecek olan belgeler, seyahat amacınıza ve mesleki durumunuza göre farklılık göstereceğinden Euroasia GVS Tekirdağ şube yetkililerimize ulaşarak bilgilerinizi, seyahat amacınızı ve mesleki durumunuzu bizlere ilettiğiniz takdirde yetkililerimiz gerekli olan tüm işlemleri sizin adına yapacak ve vize başvuru işleminiz en kısa sürede başlayacaktır.,
Macaristan Vize Başvurusu Ne Kadar Süre İçinde Sonuçlanır? ,Tekirdağ

Macaristan vizesinin süresi başvurduğunuz vizenin türüne, durumunuza ve başvuru tarihinize göre değişmektedir. Ek evrak istenmesi gibi bir durum olması halinde vizenizin çıkış süresi olumsuz olarak etkilenebilmektedir.

Vize başvuru dosyanızda herhangi bir eksik olmaması halinde vize başvurunuz 7 iş günü içerisinde sonuçlanabilmektedir.

Ancak seyahat planlarınızın aksamaması için Macaristan vizesi başvurunuzu Macaristan ziyaretinizden 30 gün önce yapmaya özen göstermelisiniz.

Macaristan Vize Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler ,Tekirdağ

Macaristan vize başvurusu randevu ile yapılır. Tarihi Macaristan Konsolosluğu belirler. Randevu gününüzde konsoloslukta bulunmanız gerekmektedir.

Macaristan vize işlemlerinde kullandığınız pasaportta vizenizin işlenebilmesi için en az 2 boş sayfa olması gerektiğini göz önünde bulundurunuz.

Euroasia GVS Tekirdağ ailesi olarak Macaristan seyahatinizde keyifli vakit geçirmenizi dileriz. 

Macaristan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';