x
Macaristan

Vize İşlemleri

Macaristan

Telefon/Faks

0 342 255 50 14

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

gaziantep@eagvs.com

Macaristan Schengen vizesi, Gaziantep, Macaristan vizesi

Değerli ziyaretçimiz gerçekleştireceğiniz Macaristan Schengen vize başvurularına dair, Euroasia Global Visa Services Gaziantep şubesi aracılığı ile sizler için hazırlamış olduğumuz önemli bilgilerin bulunduğu sayfamıza hoş geldiniz.

Macaristan Schengen vize başvurularına dair Gaziantep şubesi ile iletişime geçmek için +90 (342) 255 50 14 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz ya da gaziantep@eagvs.com adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

Sayfamızın devamında başta, Gaziantep Merkez, Nizip, Şahinbey, İslahiye, Nurdağı, Araban, Oğuzeli, Karkamış, Şehitkamil ve Yavuzeli ilçelerimiz başta olmak üzere, Şanlıurfa, Kilis, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Hatay gibi çevre illerimizden yapmak istediğiniz Macaristan Schengen vize başvurularına ait ayrıntılı bilgileri edinebilirsiniz.

Macaristan Vizesi Kimlere Gerekir? Gaziantep

Macaristan, Schengen uygulamasında bulunan ülkelerden birisidir. Bu sebepten dolayı gri, siyah ve yeşil pasaport sahipleri vizeye ihtiyaç duymadan 180 gün içinde 90 günü aşmamak koşulu ile diledikleri gibi Macaristan seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Bordo pasaport sahipleri ise Macaristan seyahatleri öncesinde mutlaka Schengen vizesi almaları gerekmektedir.

Geçerlilik süresini koruyan, konaklama gün sayısı yeterli olan, daha önce başka bir Schengen ülkesinden alınmış olan bir vizenizin olması, halinde tekrar vize almadan Macaristan seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Macaristan Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar Nelerdir? 2023

Euroasia Global Visa Services aracılığı ile aşağıda belirtilen başlıklar için vize başvurunuzu yapabilirsiniz.

Gerekli olan belgelere ulaşmak için ilgili bağlantılara tıklayabilirsiniz. Aklınıza takılan tüm sorular için +90 (342) 255 50 14 telefon numaramızdan bizlere ulaşabilir ya da gaziantep@eagvs.com adresimize mail atabilirsiniz.

Macaristan Vize Başvuru Formu, Gaziantep

Macaristan vize başvuru sürecindeki en önemli belge özelliğine sahip olan Macaristan vize başvuru formu, online olarak doldurulur, çıktısı alınır ve dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu doldurulurken girilen yanlış, eksik ya da gerçekliği bulunmayan bilgiler başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine sebep olabilir.

Başvuru aşamasında yetkililerimiz sizin yerinize, sizlerden gelen bilgilerle girişinizi yaparak sizi bu zahmetten kurtarır.

Macaristan vize başvuru formuna buraya tıklayarak erişebilirsiniz.

Macaristan Vizesi Kaç Günde Çıkar? Gaziantep

Macaristan ülkesinin, vize tamamlanma süresi ortalama olarak 15 iş günü takvimidir. Ancak vize başvuruları seyahat tarihinden 2 gün öncesinde sonuca bağlanmaktadır. Bu süre ortalama zaman vermekle birlikte, dönemsel yoğunluklar, ek belge talebi ve resmi tatiller gibi sebeplerle uzayabilir. Bu yüzden seyahat başlangıç tarihinizden 1 ay öncesinde bizimle iletişime geçmenizi tavsiye etmekteyiz.

Hollanda Vizesi Nasıl Alınır? Gaziantep

Schengen ülkesine taraf olan Macaristan ülkesinin, diğer ülkelerde olduğu gibi, vize işlemleri için uygulamış olduğu bazı prosedürler ve aşamalar vardır. Euroasia Global Visa Services aracılığı ile bu aşamaları sizler için adım adım listeledik

  • Seyahat Amacınızın Belirlenmesi: Yetkililerimiz sizlerle görüşme sağlayarak, sorular yönelterek hangi amaç için seyahatinizi gerçekleştireceğinizi belirler.
  • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Seyahat süreniz, mesleki detaylarınız ve gerekçenize göre konsolosluk yetkililerince sizden istenen belgeler sizlerin bilgisine sunulur. İstenen belgelere nereden ve nasıl ulaşacağınız konusunda yetkililerimiz tarafından bilgilendirilirsiniz. Seyahat sigortası ve otel rezervasyonu gibi ihtiyaç duyulan bazı belgelere ofisimizden hiç ayrılmadan sahip olabilirsiniz.
  • Belgelerin Kontrol Edilmesi ve İncelenmesi: Bize ulaştırdığınız tüm belgeler, eksiksiz şekilde, uzmanlarımız tarafından incelenerek kontrol edilir. Olası bir belgenizin eksik, hatalı ya da gerçekliğini kaybetmiş olması durumunda aranarak bilgilendirilirsiniz. Bu uygulamamız ile belge hatası nedeniyle ortaya çıkabilecek olumsuz durumların önüne geçmekteyiz.
  • Macaristan Vize Başvuru Formunun Doldurulması: Macaristan vize başvuru formunun doldurulması ayrı bir bilgi birikimi ve deneyim gerektirir. Tecrübe gerektirmesinin nedeni ise; başvurunuzun özeti niteliğine sahip olması ve konsolosluk yetkilileri tarafından incelenen ilk incelenen belge olmasıdır. Uzmanlarımız bu konuda son derece bilgi ve tecrübe sahibi olmakla beraber, gerekli olan tüm girişlerinizi yaparak formunuzu sizin yerinize hazırlar. Geriye kalan tek şey imzanızı atmak olur.
  • Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınabilmesi için gerekli ön koşul başvuru ücretinin ödenmesidir. Başvuru ücreti konsolosluk harcı, aracı kurum bedeli ve hizmet bedelimizden oluşur. Müşteri temsilcinizden fiyat teklifi isteyebilir, görüşme yapabilirsiniz. Daha fazla bilgi için +90 (342) 255 50 14​  numaralı telefondan bizi arayabilir ya da dilerseniz gaziantep@eagvs.com adresinden bize e-posta atabilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: Macaristan vize başvurusu, randevu sistemine göre planlanır ve dosya kabulü yapılır. Yetkililerimiz sizinle görüşme yaparak mümkün olan en uygun zamana sizin için randevu alır ve planlamanızı yapar.
  • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerin Sunulması: Bu aşamada 2016 yılından sonrasına ait herhangi bir Schengen vizesi olmayan 12 yaşını aşmış her bireyin parmak izi vermesi şartı vardır. Parmak izi sürecinde de bir yetkilimiz sizi karşılar ve rehberliği sayesinde bu işlemi tamamlamış olursunuz. Dosyanızın teslim edilmesi ve randevunuzun alınması gibi geriye kalan tüm aşamalar yetkililerimiz tarafından yapılır.
  • Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takip Edilmesi: Bu aşama yaklaşık 15 iş günü sürmektedir. Konsoloslukta değerlendirmenizin başlamasıyla yetkililerimiz dosyanızı günlük olarak takip ederek sorgular. Dosyanızla ilgili gelişen tüm olaylardan anında haberdar edilirsiniz.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Vize başvurunuzun tamamlanması ile birlikte yetkililerimiz pasaportunuzu teslim alır. Pasaportunuzu ofisimize ziyaret ederek alabilir ya da dilerseniz kargo ile gönderilmesini isteyebilirsiniz.

Macaristan Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Gaziantep

Macaristan Schengen bölgesinde bulunan ülkelerden birisidir. Bu nedenden dolayı Macaristan Schengen vize başvurusu için parmak izi verilmiş olma şartı vardır. 2016 yılından itibaren alınmış olan herhangi bir Schengen vizesi için, verilen parmak izleri ortak bilgi sistemine (VIS) kaydedildiğinden şahsen gelmenize gerek olmadan başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. 

Aksi durumda ise 12 yaşının üstündeki bireylerin ve daha öncesinde herhangi bir Schengen vizesine sahip olmayan vatandaşların şahsen başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Tarafımızdan alacağınız hizmet kapsamında, parmak izi verme sürecinde size bir görevlimiz eşlik eder. Bu uygulama sayesinde hızlı ve sorunsuz bir şekilde parmak izi sürecini tamamlamış olursunuz.

Bu duruma ek olarak konsolosluk yetkilileri, gerek gördüklerinde başvuru sahibini görüşmeye çağırabilir. Bu standart bir uygulama değildir, nadiren karşılaşılan bir durumdur.

Macaristan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';