x
Macaristan

Vize İşlemleri

Macaristan

Adres

İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. Özen Plaza No:1 / 12 Merkez/Edirne

Telefon/Faks

+90 (850) 241 07 72

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Edirne@eagvs.com

Macaristan Vize Başvurusu, Edirne

Değerli ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services Edirne şubesi aracılığı Macaristan Schengen vize başvurularına dair gerekli bilgilerin hazırlandığı sayfamıza hoş geldiniz.

Macaristan Schengen vize başvurularına dair Edirne şubesi ile iletişime geçebilmek için +90 (850) 241 07 72 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da isterseniz edirne@eagvs.com adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

Sayfamızın devamında, başta Edirne Merkez, Keşan, İpsala, Havsa, Uzunköprü, Lalapaşa, Süloğlu, Meriç ve Enez ilçelerimiz olmak üzere, Kırıkkale, Çanakkale ve Tekirdağ gibi çevre illerden yapmak istediğiniz Macaristan Schengen vize başvurularına ait gerekli bilgilere detaylı olarak yer verilmiştir.

Macaristan Vizesi Kimlere Gerekir? Edirne

Schengen uygulamasına dahil olan ülkelerden bir diğeri de Macaristan ülkesidir. Bu sebepten dolayı; siyah,yeşil ve gri pasaporta sahip olanlar 180 gün içinde maksimum 90 günü aşmamak koşuluyla, vize almalarına gerek kalmadan diledikleri gibi Macaristan’a seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Ancak umuma mahsus (bordo) pasaporta sahip olanların, Macaristan seyahatleri öncesinde geçerliliği olan bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir.

Daha önce herhangi bir Schengen ülkesinden alınan, geçerliliği devam eden ve konaklama gün sayısı yeterliliği bulunan bir vizenizin olması durumunda, yeniden vize almanıza gerek kalmadan Macaristan’a seyahat edebilirsiniz.

Macaristan Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar Nelerdir? 2023

Euroasia Global Visa Services aracılığı ile aşağıda sizler için listelenen başlıklar için Macaristan vize başvurusu yapabilirsiniz.

İhtiyaç duyduğunuz vize belgelerine, ilgili bağlantılara tıklayarak bilgi alabilirsiniz. Aklınıza takılan tüm sorular için +90 (850) 241 07 72 numaralı telefondan bizimle iletişime geçebilir ya da edirne@eagvs.com adlı sayfamıza mail yoluyla ulaşabilirsiniz.

Macaristan Vize Başvuru Formu, Edirne

Macaristan Schengen vize başvurusu aşamasındaki en önemli belge özelliğine sahip olan Macaristan vize başvuru formu, internet üzerinden online olarak doldurulur, çıktısı alınır ve dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu sırasında yapılacak olan eksik, hatalı ve gerçeklik aslı bulunmayan bilgi girişleriniz, başvurunuzun gecikmesine hatta reddedilmesine sebep olabilmektedir.

Bu aşamada yetkililerimiz sizlerden gelecek olan bilgilerle formunuzu hazırlar ve sizi bu zahmetten kurtarır.

Macaristan vize başvuru formu için buraya tıklayınız.

Macaristan Vizesi Kaç Günde Çıkar? Edirne

Schengen vize uygulamasına taraf olan Macaristan ülkesinin, vize tamamlanma süresi yaklaşık olarak 15 iş günüdür. Ancak vize başvuruları seyahat tarihinden 2 gün önce karara bağlanır. Bu süre ortalama zaman belirtmekle beraber, ek belge talebi, resmi tatiller ya da dönemsel yoğunluklar gibi sebeplerle uzayabilir. Seyahat planınızda bir aksaklık ya da gecikme yaşamak istemiyorsanız, seyahatinizden 1 ay önce bizimle iletişime geçmenizi öneriyoruz.

Bizimle iletişime geçmek için +90 (850) 241 07 72 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz ya da isterseniz edirne@eagvs.com adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

Macaristan Vizesi Nasıl Alınır? Edirne

Macaristan ülkesinin, diğer ülkelerinde uyguladığı gibi vize işlemleri için bazı prosedür ve aşamaları söz konusudur. Kurumumuz aracılığı ile bu aşamaları detaylı bir şekilde sizler için listeledik.

  • Seyahat Amacınızın Belirlenmesi: Yetkililerimiz sizlerle görüşür, sorular sorar ve hangi amaç için seyahat edeceğinizi belirler.
  • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Mesleki detayınız, seyahat süreniz ve gerekçenize göre konsolosluk tarafından sizlerden talep edilen belgeler tarafınıza sunulur. İstenilen belgelere nereden ve nasıl ulaşacağınız konusunda bilgilendirilirsiniz. Otel rezervasyonu ve seyahat sigortası gibi gerekli olan bazı belgelere ofimizden hiç çıkmadan da sahip olabilirsiniz.
  • Belgelerinizin Kontrol Edilmesi ve İncelenmesi: Bizlere göndereceğiniz tüm belgeler uzmanlarımız tarafından incelenerek kontrol edilir. Olası bir belgenin eksik, yanlış ya da gerçekliğini yitirmiş olması durumunda tarafımızca aranarak bilgi sahibi olursunuz. Yapmış olduğumuz bu uygulama neticesinde oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçmekteyiz.
  • Macaristan Vize Başvuru Formunun Doldurulması: Konsolosluk tarafından incelenen ilk belge özelliği olan ve başvurunuzun özeti niteliğinde olan, Macaristan vize başvuru formunu doldurmak ayrı bir deneyim ve tecrübe gerektirir. Yetkililerimiz bu konu da tecrübe sahibi olup, gerekli olan tüm girişlerinizi yaparak formunuzu hazır hale getirirler. 
  • Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınabilmesi için, gereken ön şart başvuru ücretinin ödenmesidir. Başvuru ücreti ise konsolosluk harcı, aracı kurum bedeli ve hizmet bedelimizden oluşmaktadır. Daha fazla bilgi için +90 (850) 241 07 72 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da edirne@eagvs.com adlı sayfamıza mail yoluyla ulaşabilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: Macaristan için gerçekleştirilecek olan vize başvuruları, randevu sistemine dayalı olarak yapılır. Bu sisteme göre, vize başvurunuz planlanmakta ve dosya kabulü yapılmaktadır. Müşteri temsilcilerimiz sizlerle görüşme yaparak, mümkün olan en uygun zamana randevunuzu alır ve planlamanızı yapar.
  • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerin Sunulması: 2016 yılından sonrasına ait herhangi bi Schengen vizesine sahip olmayan 12 yaşının üzerindeki tüm bireylerin, parmak izi vermesi zorunludur. Parmak izi aşamasında bir yetkilimiz sizi karşılayarak yetkilimizin rehberliğiyle bu aşamayı rahatça tamamlamış olursunuz. Bu işlemin ardından geriye kalan dosyanızın teslim edilmesi, randevunuzun işleme alınması gibi aşamalar etkilimiz tarafından tamamlanır.
  • Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takip Edilmesi: Bu aşama ortalama olarak 15 iş günü sürmektedir. Konsoloslukta değerlendirilmenizin başlamasının ardından, yetkililerimiz dosya durumunuzu günlük olarak takip ederek sorgular. Dosyanızla ilgili tüm gelişmelerden anında bilgi sahibi olursunuz. 
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Vize başvuru süreciniz tamamlandıktan sonra, yetkilimiz size hiç zahmet vermeden pasaportunuzu teslim alır ve sizi bilgilendirir. Pasaportunuzu nasıl almak istediğiniz size kalmış. İsterseniz ofisimize uğrayarak alabilir isterseniz de kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Macaristan Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Edirne

Diğer Schengen bölgesindeki ülkelerde olduğu gibi Macaristan Schengen vize başvurusu için de parmak izi vermeniz gerekmektedir. 2016 yılından sonra alınan Schengen vizeleri için verilen parmak izleri (VIS) adı verilen ortak bilgi sistemine kaydedildiğinden, tekrar parmak izi vermenize gerek kalmaz.

Aksi durumda ise 12 yaşını dolduran bireylerin ve daha önce Schengen vizesine sahip olmayan vatandaşların vize başvuruları için parmak izi vermeleri şarttır. Parmak izi vermeleri için şahsen başvuru merkezine gelmeleri gerekmektedir. Kurumumuzdan alacağınız danışmanlık hizmeti dahilinde sizlere bir yetkilimiz eşlik eder. Böylelikle hızlı ve sorunsuz bir şekilde bu aşamayı tamamlamış olursunuz.

Aksi duruma ek olarak konsolosluk yetkilileri başvuru sahiplerini gerek duyduklarında görüşmeye çağırabilirler. Bu çok sık yapılan bir uygulama olmayıp nadiren karşılaşılan bir durumdur.

Macaristan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';