x
Macaristan

Vize İşlemleri

Macaristan

Adres

Elimkon Euro Fuar Horozlar mah. Şenyurt sok. no:26 Selçuklu Konya

Telefon/Faks

0 332 225 40 20

Eposta

konya@eagvs.com

Macaristan Vize Başvuru, Konya

Sayın ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services Konya şubesi aracılığı ile yapmak istediğiniz Macaristan Schengen vize başvurularına ait gerekli bilgilerin bulunduğu sayfamıza hoş geldiniz. 

Macaristan Schengen vize başvuru işlemlerine dair Konya şubesi ile irtibata geçmek için +90 332 225 40 20 numaralı telefonumuzu arayabilir veya konya@eagvs.com adresimize e-posta gönderebilrsiniz.

İlerleyen sayfalarımızda Konya Selçuklu, Yalıhüyük, Ereğli, Beyşehir, Ilgın, Taşkent, Derbent, Güneysınır, Çeltik, Altınekin, Kulu, Meram, Halkapınar, Karatay, Ahırlı, Akşehir, Akören, Çumra, Derebucak, Seydişehir, Tuzlukçu, Ilgın, Emirgazi, Hadim, Yunak, Sarayönü, Bozkır, Karapınar, Doğanhisar, Hüyük ve Cihanbeyli ilçelerimiz başta olmak üzere Afyonkarahisar, Karaman, Isparta, Niğde ve Aksaray gibi çevre illerimizden yapmak istediğiniz Macaristan Schengen vize başvurularına ait gerekli bilgileri edinebilirsiniz.

Macaristan Vizesi Kimlere Gerekir? (Konya)

Schengen uygulamasında yer alan ülkelerden bir diğeri de Macaristan ülkesidir. Yeşil (Hususi), Siyah (Diplomatik) ve Gri (Hizmet) pasaport sahipleri, 180 gün içinde en fazla 90 günü aşmamak şartı ile Macaristan seyahatlerini diledikleri gibi gerçekleştirebilir. Umuma Mahsus  (Bordo) pasaporta sahiplerinin, Macaristan seyahatleri öncesinde mutlaka bir Schengen vizesine sahip olması gerekir.

Daha önce başka bir Schengen ülkesinden alınan geçerliliğini ve seyahat gün sayısı yeterli olan bir vizenizin olması durumunda, yeniden vize almanıza gerek kalmadan Macaristan seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Macaristan Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? 2023

Konya şubesi aracılığı ile aşağıda listelediğimiz kategoriler için Macaristan Schengen vize başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Sizin için gerekli olan evrak listelerine ilgili bağlantılara tıklayarak ulaşabilirsiniz. Seyahatinize uygun belge listelerine ulaşamıyorsanız, ya da yukarıdaki kategorilerin seyahat gerekçenize uymadığını düşünüyorsanız +90 332 225 40 20 numaralı telefonumuzdan bizi arayabilir ya da konya@eagvs.com adresimizden bize e-posta atabilirsiniz.

Macaristan Vize Başvuru Formu, Konya

Macaristan vize başvuru formu, online olarak doldurulur, çıktısı alınır ve dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu sırasında yapılan eksik, hatalı ya da gerçeklikle ilgisi olmayan bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına hatta iptal edilmesine sebep olabilir. Bu nedenden dolayı, uzmanlarımız sizden gelecek bilgilerle formunuzu doldurarak hazır hale getirir. 

Macaristan vize başvuru formunu buraya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Macaristan Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Euroasia GVS Konya şubesi ile gerçekleştirmek istediğiniz Macaristan vize başvurunuzun tamamlanma süresi, ortalama 15 gündür. Ancak pasaportunuz seyahatinizden 2 gün önce teslim edilmektedir. Bu süre ortalama zaman vermekle birlikte, ek belge talebi, resmi tatiller ve dönemsel yoğunluklar bu süreyi uzatabilir. Bu sebepten dolayı seyahatinizden 1 ay önce bizimle iletişime geçmenizi öneriyoruz. 

Macaristan Schengen vize başvurularına dair Konya şubesi ile iletişime geçmek için +90 332 225 40 20 numaralı telefonumuzu arayabilir veya dilerseniz konya@eagvs.com adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

Macaristan Vizesi Nasıl Alınır? Konya

Macaristan ülkesinin, diğer ülkelerin uyguladığı gibi bazı uygulama ve prosedürleri mevcuttur. Kurumumuz aracılığıyla sizlere bu uygulamaları aşama aşama listeledik.

  • Seyahat Amacının Belirlenmesi: Yetkililerimiz sizlerle görüşme yaparak, hangi amaç için seyahatte bulunacağınızı belirler.
  • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Mesleki bilginiz, seyahat süreniz ve gerekçenize göre konsolosluk yetkilileri tarafından sizden istenen belgelerin listesi, eksiksiz bir şekilde size sunulur. Bu süreçte hangi belgeye nereden ve nasıl ulaşacağınız konusunda bilgilendirilirsiniz. Seyahat sigortası, otel rezervasyonu gibi gerekli olan bazı belgelere yine ofisimizden hiç ayrılmadan da sahip olabilirsiniz.
  • Belgelerinizin Kontrol Edilmesi ve İncelenmesi: Kurumumuza göndermiş olduğunuz belgeler, yetkililerimiz tarafından kontrol edilerek incelenir. Herhangi bir belgenin eksik, hatalı ya da gerçeğe uymaması durumunda aranarak bilgilendirilirsiniz. 
  • Macaristan Vize Başvuru Formunun Doldurulması: Macaristan vize başvuru formu doldurmak, ayrı bir deneyim ve tecrübe gerektirmektedir. Bunun nedeni ise başvuru formunuzun, başvurunuzun özeti niteliğinde olması ve konsolosluk tarafından incelenen ilk belge olmasıdır. 
  • Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınabilmesi için gerekli olan ön şart, vize başvuru ücretinin ödenmesidir. Tüm harç, işlem ücreti, giderler ve danışmanlık bedelimizin de dahil olduğu başvuru ücretini, banka hesabımıza transfer edebilir, ofisimize uğrayarak da ödeyebilirsiniz. 
  • Randevunuzun Alınması: Macaristan vize başvuruları randevu esasına göre planlanır ve dosya kabulü yapılır. Yetkililerimiz sizlerle birebir görüşme yaparak mümkün olan en uygun zamana randevunuzu alır ve planlamanızı yapar. 
  • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerin Sunulması: 2016 yılından sonrasına ait Schengen vizesi bulunmayan, 12 yaşını doldurmuş bireylerin parmak izi vermeleri gerekir. Parmak izi sürecinde size bir yetkilimiz eşlik eder ve yetkilimizin rehberliğiyle beraber bu aşamayı sorunsuz bir şekilde tamamlamış olursunuz. 
  • Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takip Edilmesi: Bu zaman ortalama olarak 15 gün sürer. Konsolosluk değerlendirilmenizin başlamasından sonra yetkililerimiz dosya durumunuzu her gün takip eder ve sorgular.Dosyanızla ilgili gelişmeden anında bilgi sahibi edilirsiniz.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Vize başvuru süreciniz sona erdikten sonra, yetkilimiz pasaportunuzu teslim alır. Pasaportunuzu isterseniz ofisimizi ziyaret ederek şahsen alabilir ya da isterseniz kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Macaristan Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Konya

Schengen vize uygulamasına dahil olan diğer ülkelerde olduğu gibi, Macaristan vize başvurunuzun da değerlendirilmeye alınabilmesi için parmak izinizin alınmış olması gerekir. 2016 yılından sonra alınan Schengen vizeleri için verilmiş olan parmak izleri, (VIS) denilen ortak bilgi sistemine kaydedildiği için yeniden parmak izi vermenize gerek kalmadan başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. 

Aksi durumda ise, 12 yaşından büyük bireylerin parmak izi vermeleri gerekmektedir ve parmak izi vermeleri için başvuru merkezine şahsen gelmeleri gerekir. Şubemizden alacağınız danışmanlık hizmeti kapsamında size bir yetkilimiz eşlik eder ve böylelikle bu aşamayı hızlı ve sorunsuz bir şekilde tamamlamış olursunuz.

Aksi duruma ek olarak, konsolosluk yetkilileri gerek duyduklarında sizi görüşmeye çağırabilir. Bu standart bir uygulama olmayıp ender karşılaşılan bir olaydır.

Macaristan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';