x
İsviçre

Vize İşlemleri

İsviçre

İsviçre Vizesi İçin Muvafakatname

D. Bıçaksız 29/01/20, 11:09
Eşim ile iki yıl önce ayrıldık. 10 yaşındaki oğlumun velayeti bende. İsviçre’ye ablamın yanına tatile gitmek istiyoruz. İsviçre vizesi için muvafakatname gerekir mi?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhabalar, Schengen üye devletleri, vize başvurusunda bulunan kişilerden parmak izi ve biometrik verilerini alarak, bu verileri Eylül 2014’den itibaren Vize Bilgi Sisteminde (VİS) 5 yıl süre ile muhafaza etmektedir. İsviçre, Ekim 2004 tarihinden beri Schengen üye ülkeleri içerisindedir ve ülkesini ziyaret etmek isteyen, vize uyguladığı kişilerden bu verileri talep etmektedir. 0-12 yaş aralığındaki kişilerin vize başvurularında parmak izi vermeleri gerekmemektedir. 18 yaşından küçük kişilerin vize başvurularında, İsviçre’ye yalnız seyahat edecekler ise, anne ve babadan noter onaylı muvafakatname alınması gerekir. Anne ya da babadan biri ile birlikte seyahat edecek ise, birlikte seyahat etmeyen ebeveyn noter onaylı muvafakatname hazırlayarak, pasaport veya kimlik fotokopisini vize başvurusu yapan kişinin başvuru dosyasına eklemesi gerekir.

Ebeveynler boşanmış ise, velayet, mahkeme kararı belgesinin orjinali ve fotokopisi vize başvurusunda bulunurken yanınızda getirilmelidir. İsviçre, aile ziyareti için yapılacak kısa süreli vize başvurularında, İsviçre’de ikamet eden kişiden davet yazısı talep etmektedir. Bu davet yazısı, İsviçre’nin resmi dillerinden herhangi biri ile ya da İngilizce olarak, davet ettiği kişi ya da kişilerin isimlerini, ne amaçla geldiklerini, akrabalık derecelerini, seyahat tarihlerini, ikamet ettiği adresini, e-mail adresini, gsm numarasını, bağlı bulunduğu kantonu belirtilmiş ve imzalı bir şekilde hazırlanmış olmalıdır. Akrabalık bağı, 1.derece ise bu akrabalık bağını gösteren belgeyle birlikte oturum kartının veya pasaportunun fotokopisi, vize başvurusunda bulunacak kişilerin dosyalarında bulunmalıdır. İsviçre vize başvurusunda bulunacak kişiler; çalışmayan, öğrenci ya da ev hanımı ise sponsor kullanmak durumundadırlar.

Türkiye’den sponsor göstermek isterseniz sponsor olacak kişinin çalışma durumuna göre evraklarını tamamlayıp başvuru formunuz ile birlikte teslim edilmesi gerekir. Seyahat masraflarınız, İsviçre’den davet eden kişi tarafından karşılanacak ise, davet eden kişiden ayrıca taahhüt beyanı, gelir durumunu gösteren belgeler ve banka dökümleri talep edilmektedir. Euroasia GVS İsviçre departmanı danışmanları aracılığıyla İsviçre vizesi için muvafakatname nasıl olmalıdır, aile ziyareti vizesi için sizin ve çocuklar için Schengen vizesi evrakları ve ücretleri konularında detaylı bilgilere 0212 963 01 78 telefonumuzu arayarak ulaşabilirsiniz.   

Saygılarımla, 

Gökhan Kartal

 

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';