x
İsviçre

Vize İşlemleri

İsviçre

İsviçre Vize Başvuru Ücreti

Ç. Şimşek 22/01/20, 11:31
İsviçre vize başvuru ücretini kredi kartı ile ödeyebilir miyim?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

İsviçre, Türkiye Cumhuriyeti  bordo pasaport sahiplerinden, kısa ve uzun süreli seyahatleri için vize almalarını talep etmektedir. Hususi, hizmet ve diplomatik pasaport sahipleri ise kısa süreli seyahat etmek istedikleri zaman 180 gün içerisinde en fazla  90 gün kalmak koşuluyla vize almalarına gerek yoktur. İsviçre Başkonsolosluğu ve Büyükelçiliği, İsviçre vize başvuru dosyalarının kabulünü ve başvuru yapan kişilerin biometrik verilerinin alınması için başvuru merkezleri görevlendirmiştir.

İstanbul İsviçre Başkonsolosluğu ve Ankara İsviçre Büyükelçiliği’nin vize başvurularının kabulünü yapan İstanbul ve Ankara’da bulunan toplam 2 adet başvuru merkezi bulunmaktadır. Kısa süreli vize başvurularınızı yaparken İstanbul ya da Ankara’daki başvuru merkezlerinden randevunuzu alarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Randevu almadan başvuru evraklarınız teslim edilemiyor. Bu yüzden seyahat tarihlerinize uyumlu randevunuzu alarak evraklarınızı randevu günü ve saatinde teslim etmeniz gerekir.Ayrıca başvuru merkezlerinde, son 5 yıl içerisinde herhangi bir Schengen ülkesine parmak izi verilerinizi vermemiş iseniz , parmak izi ve biometrik işlemleriniz tamamlanmaktadır. Başvuru esnasında konsolosluk harcı ve servis ücretleri ödenmektedir. Başvuru merkezinin almış olduğu servis bedeli , Konsolosluk ile birlikte belirlenmektedir. Ekonomik ve günün şartlarına göre bu ücretler değişiklik gösterebilir. Ödeyeceğiniz İsviçre vize ücreti, vizenizin onaylanacağı garanti vermemektedir. Vizenizin olumsuz olarak sonuçlandırılması halinde de herhangi bir ücret iadesi bulunmamaktadır. Euroasia global visa, İsviçre vize başvurularında yetkili, deneyimli ekibi ile isviçre vize başvurularınızda danışmanlık hizmeti vermektedir. Başvurunuzun doğru ve hızlı bir şekilde yapılmasına katkıda bulunarak vizenizin olumlu sonuçlanması için çaba sarfetmektedir. Böylece ödemiş olduğunuz vize ücretleri karşılığında vizenizin olumlu olarak sonuçlanabilmesi için destek olmaktadır. Euroasia vize danışmanınızdan temin edeceğiniz güncel evrak ve fiyat bilgilerine göre danışmanıza evraklarınızı teslim edebilir ve vize ücretlerinizi yetkili danışmanınıza ödeyebilirsiniz. Başvuru merkezlerinde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir. Euroasia vize danışmanınıza, vize ücretlerinizi kredi kartınızdan ya da nakit olarak yapabilirsiniz.

İsviçre Vize Ücretlerine Zam! (3 Şubar 2020)

İsviçre Konsolosluğu harç ücretine 3 Şubat 2020 tarihinde 20 € zam gelmiştir. İsviçre vize başvuru ücreti 2020 yılında dosya toplama merkezi zorunlu servis bedeli ile toplamda 110 €'dur. 3 Şubat 2020 tarihinde konsolosluk harcına gelen 20 € zam bu tutara dahildir. Euroasia GVS danışmanlık hizmet ücreti 200 TL'dir. Planlamış olduğunuz seyahat tarihlerinizi kapsayan 30.000 euro teminatlı seyahat sağlık sigortasını da  yaptırmanız gerekir. Seyahat sağlık sigortası yaşa ve gün sayısına göre değişiklik göstermektedir. Seyahat sağlık sigortasını kurumumuzdan satın alabilirsiniz. Seyahat sağlık sigortası ücretleri ve güncel vize ücretleri hakkında detaylı bilgilere 0212 963 01 78 nolu telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.  

Saygılarımla, 

Gökhan Kartal

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';