x
İsveç

Vize İşlemleri

İsveç

Telefon/Faks

+90 462 215 60 10

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

trabzon@eagvs.com

İsveç Vize Başvuru, Trabzon

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, İsveç Schengen vizesi için merak ettiğiniz bilgileri sizlere sunduğumuz sayfamıza hoş geldiniz. Sayfamızda merak ettiğiniz bilgileri belirli başlıklar halinde sizlere sunacağız. Sayfamızı takip ederek ihtiyaç duyduğunuz bilgileri belirlenen başlıklar altında bulabilirsiniz.

Euroasia Global Visa Services Trabzon şubesi olarak; Vakfıkebir, Of, Çaykara, Sürmene, Maçka, Yomra, Köprübaşı, Akçaabat, Hayrat, Araklı, Beşikdüzü, Çarşıbaşı, Tonya, Dernekpazarı, Şalpazarı, Arsin, Düzköy, Ortahisar ilçelerimiz ve Giresun, Rize, Gümüşhane, Bayburt gibi çevre illerden yapacağınız İsveç Schengen vize başvurusu işçin sizlere hizmet ediyoruz. 

Trabzon ili ve çevre illerden yapacağınız İsveç Schengen vize başvuru hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz uzmanlarımızdan destek talep edebiliniz. Trabzon şubesinde bulunan uzmanlarımız ile +90 (462) 215 60 10 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz ya da trabzon@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. 

İsveç Vizesi Kimlere Gerekir - Trabzon 

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, bu başlık altında sahip olduğunuz pasaport türüne göre gereken vize işlemlerini sunacağız. Bordo pasaporta sahipseniz ve İsveç’e seyahat etme planlarınız varsa seyahatiniz gerçekleşmesi için Schengen vizesi almakta mükellefsiniz. Yapacağınız Schengen vize başvurularına dair sizlere hizmet vermek için ofisimize ziyaret etmenizi bekleriz. Bunun yanında Siyah, Gri ve Yeşil pasaporta sahip yolcularımızın yapacakları İsveç seyahatleri için vize alması gerekli görülen bir durum değildir. Ancak vizesiz seyahat etme hakkına sahip olan yolcularımızın 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan süre zarfında yolculuk yapmaları gerekmektedir. Bu süre dışında seyahat etmeyecek olursanız gerekecek olan vize işlemelerini bir alt başlıkta sizlere sunacağız. 

Değerli ziyaretçilerimiz, sizlere sunulan bilgiler ile ilgili, pasaportunuzun türüne göre daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz uzmanlarımızdan konu hakkında yardımcı olabilmelerini isteyebilirsiniz. Trabzon şubesi iletişim için +90 (462) 215 60 10  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz ya da trabzon@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

İsveç D Vizesi (Ulusal) Nedir - Trabzon

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz Siyah, Gri ve Yeşil pasaporta sahip yolcularımızın 180 gün içerisinde 3 ayı aşmayan süre zarfında vizesiz seyahat edeceklerini sizlere bir üst başlık altında belirttik. Sizlere sunulan pasaport türlerinden birine sahip olup vizesiz seyahat edecekseniz bu sürenin 90 günü aşmaması gerekmektedir. Eğer bu pasaportlardan birine sahip olup 90 günü aşacak olan seyahat planınız varsa D vizesi başvurusu yapmanız gerektiğini belirtmek isteriz. Eğer 90 günden daha az 30 günü aşmayan süre zarfında seyahat etme planınızı varsa C vizesi ile işlem yapmanızı tavsiye ederiz.

Değerli ziyaretçilerimiz, Schengen vizesi ile yaptığınız seyahatler için Schengen vizesi veren ülkelerin belirli kurallar vardır. Eğer İsveç dışında başka ülkelere de seyahat etme planlarınız varsa konaklama sürenizin en uzun yeri İsveç olmalıdır. Eğer seyahat edeceğiniz ülkelerde eşit bir şekilde konaklama yaparak diğer ülkelere geçiş yapacaksanız ilk konaklama yeriniz İsveç olmalıdır. Buradan seyahatinizi başlatıp diğer ülkelere eşit süreli bir şekilde geçiş yapabilirsiniz. Bu istenilen kural gerçekleştirilmediği taktirde bir daha Schengen vizesi alamayacağınızı belirmek isteriz.

İsveç Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir - Trabzon

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, İsveç Schengen vize başvurunuzu yaparken yapacağınız seyahatin ne için olduğunu konusunda bilgi vermeniz gerekmektedir. Yapacağınız seyahatin hangi amaca yönelik olduğuna karar verip işlemelerinizi bu yönde gerçekleştirmeniz gerektiğini belirtmek. Bunun için sizlere belirli kategoriler halinde linkler sunacağız. Tercih ettiğiniz bir seyahat gerekçesi belirleyerek işlemelerinizi bu yönde devam ettiririz. Sizler için hazırladığımız kategoriler şöyledir:

Değerli ziyaretçimiz, yukarıda sunduğumuz linklerden birini seçerken dikkatli olmanızı isteriz. Eğer linkler içerisinde seyahatinizi uygun bir gerekçe olmadığını düşünüyorsanız ya da seyahatinizin hangi kategoriye girdiği konusunda kararsız kaldıysanız uzmanlarımızdan konu hakkında yardımcı olabilmelerini isteyebilirsiniz. EAGVS Trabzon şubesi +90 (462) 215 60 10 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz ya da trabzon@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. Uzmanlarımıza verdiğiniz seyahat bilgileri dahilinde sizlere uygun olan kategoriyi belirtirler.

İsveç Vize Başvurusu Nasıl Yapılır - Trabzon

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, yukarı verilen Schengen vize işlemeleri dışında bu başlık altında alacağınız Schengen vizesinin nasıl ilerleyeceğine dair güncel bilgileri adımlar halinde sunacağız. Takip ederek gereken bilgileri buradan edinebilirsiniz.

Gerekli Evrakların Hazırlanması ve Vize Başvuru Formu: Değerli ziyaretçilerimiz, belirlediğiniz kategoriye göre sizlerden gerekli görülen belgeleri hazırlamanızı ve vize başvuru formunu doldurarak işlemelerinize başlayacağımızı belirtmek isteriz. Bu belgelere ek olarak ülkeye yapacağınız seyahat için ekonomik gücünüzün yeterli olduğunu kanıtlayan banka hesap dökümünüzü de eklemeniz gerekmektedir. Bizlere ilettiğiniz belgeleri uzmanlarımız tarafından inceleyemeye alırız. İnceleme sırasında yaşanan olumsuz durumlar olduğu durumda sizlerle iletişime geçilerek çıkan sorunu düzletmenize yardımcı oluruz.

Biometrik bilgiler ve parmak izi süreci: Değerli ziyaretçilerimiz, gönderdiğiniz belgeler sorunsuz bir şekilde işleme alınırken ülke sizlerden parmak izi örneği ister. Schengen vizesi veren ülkelerde yapılan mülakatlar süreçleri farklıdır. İsveç ülkesine seyahat etmek için Schengen vizesi alırken bu mülakatın gerçekleştirilmesi zorunludur. Bu mülakatın gerçekleşmesi için İstanbul, Ankara, İzmir ya da Antalya’ya gitmeniz gerekmektedir. Bu şehirlerden birine giderken dilerseniz sizlere bir temsilcimiz eşlik edebilir. Temsilcimiz mülakat süresince sizlere yardımcı olup, merak ettiğiniz bilgileri sizlere açıklayabilir.

Pasaportunuzun size ulaştırılması: Değerli ziyaretçilerimiz, bir temsilcimiz ile gittiğiniz mülakat yerinde yapılan işlemler ardından konsolosluğun vereceği olumlu karar beklenir. Bu süre konsolosluk işlemlerinize ek olarak sizlerden ek evrak istediğinde bulunabilir. Bunun için sizlere yardımcı olup istenilen belgeyi hazırlayabileceğimizi belirmek isteriz. Yapılan ek işlem ardından konsolosluğun verdiği olumlu karar neticesinde pasaportunuzu belirttiğiniz adrese kargo ile teslim edilebilir ya da ofisimizi ziyaret ederek pasaportunuzu buradan da alabilirsiniz.

Vize Ücretinin Ödenmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, tüm bu işlemlerin onay kazanması için vize ücretini ödemeniz gerektiğini belirmek isteriz. 6-12 yaş arasındaki bireylerin vize ücreti ödemekten muaf olduklarını belirtmek isteriz. Bu yaş aralığında olmayan bireylerin ödeyeceği vize ücreti bazı nedenlerden dolayı farklılık gösterebilir. Örneğin ülkede konaklama süreniz, seçtiğiniz seyahat kategorisi gibi ve konsolosluk harcı gibi faktörler ödeyeceğiniz vize ücretinde farklılığa neden olan durumlardır.

İsveç Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır - Trabzon

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, alacağınız İsveç Schengen vizesinin sonuçlanma süresi yaklaşık olarak normal koşullar altında 10 iş günü olarak belirlenmektedir. Bu süreyi uzatabilen bazı faktörler vardır. Bunları sizlere açıklayacağız. Örneğin konsolosluğun yoğun çalışması, ülkedeki resmi tatiller, ülkenin siyasi ve ekonomik durumu bu süreyi uzatan faktörler arasında sıralanabilir. Saydığımız örnekler içindeki nedenlerden biri ile karşılaşmak istemiyorsanız 3 ay içerisinde Schengen vize başvurunuzu yapmanızı öneririz. Eğer bu süreden daha az sürede vize başvuru yapacaksanız, bu süre 15 gün içerisinde olacaksa işlemleriniz için red cevabı alabilirsiniz.

Yaşı 18 altında olan bireylerin yapacakları İsveç Schengen vize başvuruları için ebeveyn dahilinde belge hazırlanması ve ebeveyn imzaları ile başvuru yapmaları gerektiğini belirtmek isteriz. 

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, İsveç Schengen vize başvurunuz hakkında gereken bilgileri bizlerden almayı tercih ettiğiniz için sizlere teşekkürlerimizi sunuyoruz. Sizlere sunulan bilgiler dışında alacağınız Schengen vizesi için daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz uzmanlarımızdan destek talep edebiliniz. Uzmanlarımızı +90 (462) 215 60 10 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz ya da trabzon@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

İsveç ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';