x
İsveç

Vize İşlemleri

İsveç

Telefon/Faks

+90 352 353 30 25

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

kayseri@eagvs.com

İsveç Vize Başvuru, Kayseri

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, İsveç Schengen vizesi için gereken bilgileri derlediğimiz sayfamıza hoş geldiniz. Sizlere sunacağımız bilgiler 2023 yılına ait güncel Schengen vize işlemelerini kapsamaktadır. Merak ettiğiniz, gerekli olan işlemleri sizlere başlıklar halinde sunacağız. Sayfamızı inceleyerek gereken bilgileri buradan öğrenebilirsiniz.

Kayseri şubesi olarak, Kocasinan, Bünyan, Sarız, Melikgazi, Akkışla, Hacılar, Talas, Yeşilhisar, Felahiye, Develi, Sarıoğlan, Pınarbaşı, İncesu, Tomarza, Yahyalı ilçeleri başta olmak üzere Sivas, Yozgat ve Malatya gibi çevre illerden yapacağınız İsveç Schengen vize başvurunuz için sizlere hizmet vermekteyiz. 

Kayseri illeri ve çevre illerden yapacağınız İsveç Schengen vize başvurunuz için daha kapsamlı bilgi almak isterseniz yine uzmanlarımızdan yardım alabilirsiniz. Kayseri şubesine +90 352 353 30 25 numaralı telefonumuzdan arayabilir ya da kayseri@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. Sizlere konu bu hakkında yardımcı olabilmelerini isteyebilirsiniz.

İsveç Vizesi Kimlere Gerekir - Kayseri

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, bu başlık altında vize başvurusunun sahip olduğunuz pasaport türüne göre yapılıp yapılmayacağı konusunda bilgiler sunacağız. Bordo pasaporta sahip yolcularımızın yapacakları İsveç seyahatleri için Schengen vizesi almakta mükelleflerdir. Bu pasaporta sahip olup İsveç’e seyahat etmek isterseniz sizlere bu konuda hizmet etmek için ofisimize ziyaret etmenizi isteriz. Bordo pasaport haricinde Siyah, Gri ve Yeşil pasaporta sahipseniz yapacağınız İsveç seyahati için Schengen vizesi almadan 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan süre zarfında seyahatinizi gerçekleştirebiliriz. Bu belirtilen süre dışında seyahat edecekseniz bir alt başlıkta daha kapsamlı bilgilere erişebilirsiniz.

Sizlere sunulan bilgilerden yola çıkarak sahip olduğunuz pasaport türüne işlem yaparken daha kapsamlı bilgi almak istiyorsanız uzmanlarımızdan konu hakkında yardımcı olabilmelerini isteyebilirsiniz. Kayseri EAGVS şubesi ile +90 352 353 30 25 numaralı telefonumuzdan arayabilir ya da kayseri@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. Sizlere konu bu hakkında yardımcı olabilmelerini isteyebilirsiniz.

İsveç D Vizesi (Ulusal) Nedir - Kayseri 

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, bir üst başlık altında sizlere pasaport türüne göre yapılan işlemeler hakkında gerekli bilgileri sunduk. Eğer seyahat sürelerinizde farklı bir işlem olacaksa bu başlık altında gereken bilgileri bulabilirsiniz. Sizlere vizesiz seyahat etme hakkına sahip yolcularımızın 90 günü aşmayacağını belirttiğimiz süre zarfında daha farklı bir süre içerisinde seyahat etmek isterlerse alınması gereken vize türleri vardır. Eğer 90 günden uzun sürecek seyahat planınızı varsa D vizesi başvurusu yapmanız gerekmektedir. Bu süreden az 90 günden az 30 günü aşmayacak seyahatler için ise C vizesi başvurusu yapmanız gerekmektedir.

Bu bilgilere ek olarak alacağınız Schengen vizesi için belirlenen kurallara uymak zorundasınızdır. Eğer başka bir Schengen vizesi veren ülkeye ek olarak gitmek isterseniz, konaklama sürenizin en uzun olduğu ülke İsveç olmalıdır. Eğer İsveç dışında başka Schengen ülkelerine eşit sürede konaklama sağlayacaksanız ilk seyahat yeriniz İsveç olmalıdır. İlk seyahatinizi burada gerçekleştirip diğer ülkelere eşit süreli seyahat ederek geçiş yapabilirsiniz.

İsveç Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir - Kayseri

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, seyahat ederken belirli bir amaca yönelik işlemelere tabi tutulursunuz. Yapacağınız seyahat için bir gerekçe belirlemelisiniz. Bunun için sizlere belirli kategorileri linkler halinde açıklayacağız. Seyahatinize uygun olan bir kategoriyi tıklayarak bu yönde işlemlerinizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Sizler için hazırladığımız kategorileri şöyle sıralayabiliriz:

Değerli ziyaretçimiz, yukarıdaki tercihlerden birini seçerken dikkatli olmanızı isteriz. Çünkü seçtiğiniz kategori dahilinde işlemeleriniz gerçekleştirilecektir. Eğer seyahatinize uygun olan bir kategoriyi bulamadıysanız ya da uygun bir kategori olmadığını düşünüyorsanız uzmanlarımızdan destek talep edebiliniz. EAGVS Kayseri şubesi +90 352 353 30 25 numaralı telefonumuzdan arayabilir ya da kayseri@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. Sizlere konu bu hakkında yardımcı olabilmelerini isteyebilirsiniz. Sizlerin verdiği seyahat bilgileri dahilinde uygun olan kategoriyi belirtirler.

İsveç Vize Başvurusu Nasıl Yapılır - Kayseri

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, her başlık altında sizlere gereken bilgileri belirttik. Bu başlık altında ise Schengen vizesi alırken yapılacak olan işlemlerin nasıl geliştiğine dair bilgileri sunacağız. Adımları takip ederek merak ettiğiniz işlemleri buradan öğrenebilirsiniz.

Gerekli Evrakların Hazırlanması ve Vize Başvuru Dilekçesi: Değerli ziyaretçilerimiz, yapacağınız seyahat için öncelikle sizlere sunulan kategorilerden birini seçerek işlemlerinize başlamış oluruz. Seçtiğiniz kategoriye göre sizlerden gerekli görülen belgeler ve vize başvuru dilekçeniz talep edilir. Bizlere ilettiğiniz belgeler uzmanlarımız tarafından inceleyemeye alınır. Yanlış hazırlanmış ya da eksik hazırlanan belge söz konusu olduğu durumda sizlere iletişime geçilerek çıkan sorunu düzletmenize yardımcı oluruz. Bu belgelere ek olarak ülke sizlerden ekonomik gücünüzün yeterli olduğuna dair banka hesap dökümünüzün fotokopisini de belgelerinize eklemenizi ister.

Biometrik bilgiler ve parmak izi süreci: Değerli ziyaretçilerimiz, Schengen vizesi veren ülkelerin belirlediği mülakat türleri vardır. Yapacağınız İsveç Schengen vize başvurusu için verdiğiniz biometrik bilgilere ek parmak izi örneği de eklemenizi isterler. Yapılan bu işlemin nedeni ülkeye yabancı kimlik ile girişleri önlemek içindir. Bu mülakat için sizlerin uygun olduğu bir zaman diliminde konsolosluk bir randevu talep ederiz. Belirlenen tarihte dilerseniz bir temsilcimiz ile mülakat yerine gidersiniz. Yapılan bu mülakatlar İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya’dan gerçekleştirilmektedir. Mülakat için sizlere eşlik eden temsilcimizden olabilecek her sorun için yardım alabileceğinizi belirtir merak ettiğiniz vize işlemleri hakkındaki bilgileri alabilirsiniz.

Pasaportunuzun size ulaştırılması: Değerli ziyaretçilerimiz, yapacağınız seyahat için gerçekleştirilen işlemeler konsolosluğun verdiği olumlu ile sonuçlanır. Konsolosluktan gelecek olumlu kararı bekleme sürecinde sizlerden ek evrak talebinde bulanabilirler. Bunun için sizlere yardımcı olup istenilen ek evrakları tamamlayıp konsolosluğa iletiriz. Yapılan bu ek işlem ardından konsolosluğun vereceği olumlu karar neticesinde pasaportunuzu hızlı bir şekilde hazırlama işlemelerine başlamış oluruz. Hazırladığımız pasaportunuzu işlem yaparken belirttiğiniz adrese teslim edilebilir ya da ofisimizi ziyaret ederek pasaportunuzu buradan da alabilirsiniz.

Vize Ücretinin Ödenmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, vize ücreti ödemeniz gereken bir işlemdir. Bu işlemin yapılmaması durumunda yapılan başvuruların kabul görülmeyeceğini belirmek isteriz. 6 ve 12 yaş aralığında olan kişilerin için vize başvurusu yapacaksanız ücret ödemeden vizeye sahip olacaklarını belirmek isteriz. Bu yaş aralığında olmayan kişilerin ödeyeceği vize ücreti çeşitli nedenlerden dolayı farklı fiyatlar ile sonuçlanabilir. Örneğin seçtiğiniz kategori ile çıkarılan masraflar, konsolosluk harç ücreti gibi faktörler vize ücretinin farklı kılan nedenler arasındadır.

İsveç Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır - Kayseri

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, bu başlık altında alacağınız Schengen vize başvurularınız ne kadar sürede sonuçlanacağına dair güncel bilgileri sunacağız. Alacağınız İsveç Schengen vizesinin sonuçlanma süresi normal koşullarda 10 iş günü olarak belirlenir. Ülkenin resmi tatillerde kapattığı konsolosluk, ülkenin politik ve ekonomik durumu bu süreyi normal çıkış süresinden uzatabilen nedenler arasında sıralanabilir. Bunlar gibi sorunlar ile karşılaşmak istemiyorsanız 3 ay içerisinde Schengen vize başvurunuzu yapmanızı önemle belirtmek isteriz. Eğer İsveç Schengen vize başvurunuzu 15 gün içerisinde yapacak olursanız işlemeleriz için red cevabı alırsanız.

18 yaşı doldurmayan bireylerin yapacakları İsveç Schengen vize başvuruları için hazırlanan belgelerinde ebeveyn imzaları olması gerekmektedir. Ebeveyn imzası olmayan belgeler işlemlere tabi tutulmayacağını belirmek isteriz.

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, İsveç Schengen vize başvurusu yapmak için bizlerden bilgi sahibi olmayı tercih ettiğiniz için sizlere teşekkürlerimizi sunuyoruz. Alacağınız İsveç Schengen vizesi için merak ettiğiniz konular hakkında daha kapsamlı bilgi almak istiyorsanız uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 352 353 30 25 numaralı telefonumuzdan arayabilir ya da kayseri@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. Sizlere konu bu hakkında yardımcı olabilmelerini isteyebilirsiniz. Merak ettiğiniz Schengen vize işlemleri hakkındaki bilgileri sizlere sunacaklarını belirtmek isteriz. 

İsveç ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';