x
İsveç

Vize İşlemleri

İsveç

Adres

Elimkon Euro Fuar Horozlar mah. Şenyurt sok. no:26 Selçuklu Konya

Telefon/Faks

0 332 225 40 20

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

konya@eagvs.com

İsveç Vize Başvuru, Konya

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, İsveç Schengen vize başvurusu için hazırladığımız bilgileri sunduğumuz sayfamıza hoş geldiniz. EAGVS ailesi olarak, 2023 yılına dair olan güncel vize işlemelerini sizlere belirli başlıklar altında sunacağız. Takip ederek gereken bilgileri buradan bulabilirsiniz.

Konya şubesi olarak Cihanbeyli, Karapınar, Akşehir, Emirgazi, Selçuklu, Hadim, Güneysınır, Altınekin, Beyşehir, Taşkent, Ahırlı, Kadınhanı, Halkapınar, Derbent, Bozkır, Akören, Çeltik, DerebucakYunak, Karatay, Doğanhisar, Hüyük, Ilgın, Kulu, Seydişehir, Meram, Sarayönü, Tuzlukçu, Çumra, Yalıhüyük ilçelerimiz ve Aksaray, Niğde, Afyon gibi çevre illerden yapacağınız İsveç Schengen vize başvuruları için sizlere bilgi almanız konusunda olanak sağlanıyoruz. 

Çevre iller ve ilçelerden yapılacak olan İsveç vize başvurunuz için daha kapsamlı bilgi almak isterseniz uzmanlarımızdan destek talep edebiliniz. Uzmanlarımızı +90 (332) 225 40 20 numaralı telefondan arayabilir ya da konya@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

İsveç Vizesi Kimlere Gerekir - Konya

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, sizlere sahip olduğunuz pasaportun türüne göre yapılan işlemeleri bu başlık altında belirteceğiz. Bordo pasaporta sahip olup İsveç’e seyahat etmek isterseniz Schengen vizesi almakta mükellefsiniz. Seyahatiniz için alacağız Schengen vize işlemeleri için ofisimize ziyaret etmenizi isteriz. Bordo pasaporta sahip olmayıp Siyah, Gri ve Yeşil pasaporta sahipseniz yapacağınız İsveç seyahati için 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan süre zarfında vizesiz seyahat edebileceğinizi belirmek isteriz. Bu pasaportlardan herhangi birine sahip olup sizlere belirtilen süreden daha farklı sürelerde seyahat edecekseniz bir alt başlıkta sizlere gereken bilgileri sunacağız.

Sahip olduğunuz pasaport türüne göre ile yapılan işlemler hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz çalışan ekibimiz konu hakkında sizlere yardımcı olabilmelerini isteyebilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (332) 225 40 20 numaralı telefondan arayabilir ya da konya@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. 

İsveç D Vizesi (Ulusal) Nedir - Konya 

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, yukarıda sizlere sunduğumuz bilgilerden seyahat süreleri ile yapılan işlemeleri bu başlık altında sunacağımızı belirttik. Siyah, Gri ve Yeşil pasaporta sahip olup İsveç’e seyahat etmek için 90 günü aşan bir süre ile seyahat edecekseniz işlemlerinizin gerçekleştirilmesi için D vizesi almanız gerekmektedir. Bu pasaportlardan birine sahip olup 90 günden az 30 günü aşmayan süre zarfında seyahat etmek isterseniz işlemeleriniz gerçekleşmesi için C vizesi almanız gerekmektedir.  Vize başvuru işlemeleriniz için siz değerli ziyaretçilerimizi ofisimize bekleriz.

Değerli ziyaretçilerimiz, alacağınız vizenin Schengen vizesi olduğunu hatırlamak isteriz. Schengen vizesi alan kişilerin seyahatleri boyunca uymak zorunda olduğu kurallar vardır. Eğer başka bir Schengen vizesi veren ülkelere de seyahat etmek gibi bir durumumuz varsa, en uzun süreli olarak ilk seyahat ettiğiniz yerde kalmalısınız. Eğer diğer Schengen vizesi veren ülkelerde eşit zaman diliminde seyahat etme durumunuz varsa ilk seyahat yeri olarak İsveç’te seyahat etmelisiniz. İlk seyahatinize burada başlayıp diğer ülkelere eşit süreli şekilde seyahat ederek geçiş yapmanız gerektiğini belirtmek isteriz.

İsveç Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir - Konya

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, vize işlemleriniz için belirlenen bir kategori seçip işlemlerinize bu yönde devam ettirmeniz gerektiğini ve bu seçim ile seyahat etmeniz gerektiğini belirtmek isteriz. . Bu seçimi yaparken çok dikkatli olmanızı önemle rica ederiz. Sizlere belirlenen kategorileri maddeler halinde sunacağız. Seyahatinize uygunluk getiren bir kategoriyi tıklayarak bu yönde işlemlerinizi devam etmeniz gerektiğini belirtmek isteriz. Sizler için hazırladığımız kategorileri şöyle sıralayabiliriz:

Yukarıda sizlere sunulan kategorilerden dikkatli bir şekilde seçim yapmanız gerektiğini bir kez daha hatırlatmak isteriz. Eğer sizlere sunulan kategorilerden birini seçmekte kararsız kaldıysanız, ya da seyahat amacınıza uygun bir gerekçe olmadığını belirtiyorsanız konu hakkında yardım alabilmek için uzmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (332) 225 40 20 numaralı telefondan arayabilir ya da konya@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. Verdirdiğiniz seyahat bilgileri neticesinde uygun olan kategorini belirlenir. 

İsveç Vize Başvurusu Nasıl Yapılır - Konya

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, alacağınız vize işlemelerine başlamak için öncelikle bir kategoriyi seçmeniz gerektiğini belirtmiştik. Seçtiğiniz kategori dahilinde işlemelerinize başlayabiliriz. Bu işlemleri sizlere adım adım açıklamalar halinde sizlere sunacağız. Takip ederek gerekli kıldığımız bilgileri buradan öğrenebilirsiniz. 

Gerekli Evrakların Hazırlanması ve Vize Başvuru Formu: Değerli ziyaretçilerimiz, dikkatli bir şekilde seçtiğiniz kategori dahilinde işlemelerinizi başlayacağımızı daha önceden de belirtmiştik. Bu kategoriye ait olarak gerekli belgeler hazırlanmanızı ve buna gerekli görülen vize başvuru formu hazırlamanızı isteriz. Bu belgelere ek olarak ülkeye yapacağınız seyahat için yeterli ekonomik gücüne sahip olduğunuz belirten banka hesap dökümünün fotokopisini de eklemeniz gerektiğini belirtiriz. Bizlere ulaştırdığınız evrakları incelemeye alırız. İnceleme sırasında eksik ya da yanlış bilgiler içeren belgeler hazırlanmış olursa bu durumunda sizlerle iletişime geçilerek yaşanan olumsuz durumu düzletmenize yardımcı oluruz.

Biometrik bilgiler ve parmak izi süreci: Değerli ziyaretçilerimiz, Schengen vizesi veren ülkelerinin bazılarında ek olarak istenilen mülakat türleri vardır. Buna isteğe örnek olarak parmak izi örneğini verebiliriz. Bunun nedeni seyahat edilen ülkeye sahte kimlik ile girişleri ve başvuruları önlemek içindir. Bu süreci gerçekleştirmek için sizlerin uygun olduğu bir vakitte konsolosluktan randevu talep ederiz. Yapacağınız bu parmak izi işlemleri İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya’dan gerçekleştirilmektedir. Alınan randevuya dilerseniz bir temsilcimiz ile gidip mülakat yerinde hazır olursunuz. Mülakat sırasında olabilecek her sorun için yardım alabileceğiniz temsilcimizden destek talep edebilirsiniz. Sizlere gerekli yardım temsilcimiz tarafından sunulur ve mülakat işlemeleriniz için edinmek istediğiniz bilgileri temsilcimize danışabilirsiniz.

Pasaportunuzun size ulaştırılması: Değerli ziyaretçilerimiz, eğer mülakat olumlu bir şekilde sonuç verirse konsolosluk bizlere olumlu olduğu yanıtını iletirler. Bu yanıt bizlere iletilmeden önce konsolosluk sizlerden ek evrak talebinde bulanabilir. Bunun için dilerseniz sizlere yardımcı olup istenilen ek evrakları tamamlama işlemini gerçekleştirebiliriz. Yapılan bu ek işlemeler dahilinde gelen olumlu karar ardından pasaportunuzu hızlı bir şekilde hazırlama işlemelerine geçmiş oluruz. Hızlı bir şekilde yapılan işlemler neticesinde pasaportunuzu sizlere ulaştırılmasını için verdiğiniz adrese teslim edilebilir ya da ofisimizi ziyaret ederek pasaportunuzu bizzat buradan da alabilirsiniz.

Vize Ücretinin Ödenmesi: Değerli ziyaretçilerimiz sizler için yapılan vize işlemelerinizin geçerlilik kazanması için vize ücretinizi ödemeniz gerekli görülen bir durumdur. Ödeyeceğiniz vize ücretinin tutarı tam olarak belirlenemediğinden detaylı bilgiyi veremiyoruz. Ödeyeceğiniz vize ücreti yapacağınız seyahatin kategorisine göre yapılan işlemler ve konsolosluk harcı gibi faktörlerden dolayı farklılık gösterebilmektedir. 6-12 yaş arasındaki başvuru sahipleri vize başvuruları için herhangi bir ücret ödemeden vizeye sahip olacaklarını, bu ücreti ödemeden seyahat edebilecekleri belirtmek isteriz. Vize ücretinin ödenmemesi durumunda işlemelerinize devam edilemez ve işlemlerinizin kabul görülmeyecek olduğunu belirtmek isteriz.

İsveç Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır - Konya

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, bu başlık altında seyahat severlerin en çok merak ettiği konu hakkında bilgiler sunacağız. Alacağınız İsveç Schengen vizenizin çıkış süresi normal koşullar altında 10 iş günü olarak belirlenmektedir. Alacağınız vizenin bazı nedenlerden dolayı farklı zaman sürelerinde de sonuçlanabileceğini belirtmek isteriz. Ülkenin resmi tatillerde kapattığı konsolosluk ya da konsolosluğun yoğun çalışması, ülkenin politik ve ekonomik durumu bu süreyi uzatan nedenler olarak örnek gösterilebilir. Bunlar gibi sorunlar ile karşılaşmak istemiyorsanız 3 ay içerisinde Schengen vize başvurunuzu yapmanızı öneririz. Eğer seyahatinize 15 gün kala vize başvurunuzu yapacaksanız, olumsuz sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz.

Bunun yanında ek bilgi olarak, eğer 18 yaşı altında bir birey için İsveç Schengen vize başvurusu yapmak isterseniz ebeveyn dahilinde işlemelerin gerçekleşmesi gerekmektedir. Ebeveyn dahilinde gerçekleşmeyen işlemlerin olduğu durumda işlemelerinizin kabul edilmeyeceğini belirmek isteriz. 

Değerli seyahat severlerimiz, yapacağınız seyahat için EAGVS ailesinden bilgi almayı tercih ettiğiniz için sizlere teşekkürlerimizi sunuyoruz. Verilen bilgilere ek olarak daha kapsamlı bilgi almak isterseniz uzmanlarımızdan yardım alabileceğinizi hatırlatmak isteriz. EAGVS Konya şubesi için +90 (332) 225 40 20 numaralı telefondan arayabilir ya da konya@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. Verdirdiğiniz seyahat bilgileri neticesinde uygun olan kategorini belirlenir. 

İsveç ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';