x
İsveç

Vize İşlemleri

İsveç

Telefon/Faks

0 342 255 50 63

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

gaziantep@eagvs.com

İsveç Vize Başvuru, Gaziantep

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, vize işlemleriniz için ihtiyaç duyduğunuz gerekli bilgileri sizlere sunduğumuz sayfamıza hoş geldiniz. EAGVS ailesi olarak, İsveç seyahatiniz için 2023 yılına ait güncel bilgileri başlıklar altında sizlere sunacağız. Edindiğiniz bilgiler sayesinde alacağınız İsveç Schengen vizesi için merak ettiğiniz bilgileri öğrenebilirsiniz.

Gaziantep şubesi olarak, Yavuzeli, Karkamış, Nizip, İslahiye, Nurdağı, Araban, Şehitkamil, Kilis, Şahinbey, Oğuzeli ilçelerimiz başta olmak üzere Şanlıurfa, Hatay, Osmaniye gibi çevre illerimizden yapacağınız İsveç Schengen vize başvurunuz için sizlere hizmet etmekteyiz. 

Gaziantep ili ve çevre illerden yapacağınız İsveç Schengen vize başvurusu hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz uzmanlarımızdan bilgi talebinde bulunabilirsiniz. EAGVS Edirne şubemiz için +90 (342) 255 50 63 numaralı telefonumuzdan arayabilir ya da gaziantep@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. 

İsveç Vizesi Kimlere Gerekir - Gaziantep

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, İsveç Schengen vizesi için sahip olduğunuz pasaport türüne göre sizlere bu başlık altında bilgileri sunacağız. Sahip olduğunuz pasaport bordo pasaport ise yapacağınız İsveç seyahati için başvuru yapmanız gerekmektedir. Yapacağınız İsveç seyahati Schengen vize başvuru işlemlerinde sizlere hizmet vermek için ofisimize ziyaret etmenizi bekleriz. Eğer Siyah, Yeşil ve Gri pasaporta sahip olup İsveç’e seyahat etmek isterseniz vize alamadan seyahatinizi gerçekleştirebiliriz. Bu 3 pasaport türüne sahip olup vizesiz seyahat edecekseniz seyahatinizin 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan süre zarfında olmasına dikkat etmelisiniz. 

Sahip olduğunuz pasaport ile seyahat işleminizi gerçekleştirmek için bu konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz uzmanlarımızdan destek talep edebiliniz. Edirne şubemiz +90 (342) 255 50 63 numaralı telefonumuzdan arayabilir ya da gaziantep@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. Çalışan ekibimiz konu hakkında sizlere yardımcı olacaktır.

İsveç D Vizesi (Ulusal) Nedir - Gaziantep

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, yukarıdaki başlığa ek olarak sahip olduğunuz pasaportunuz türüne göre ek vize çeşitleri bu başlık altında sizlere sunacağız. Vizesiz seyahat etme hakkına sahip Siyah, Gri ve Yeşil pasaporta sahip yolcularımız yapacakları seyahat 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan süre zarfında yolculuk yapmalarının gerçekliği olduğunu belirtmiştik. Eğer bu 3 pasaporttan birine sahip olup konaklama sürenizin 90 günden fazla olacağını belirtiyorsanız bunun için D vizesi başvurusu yapmanız gerekmektedir. Eğer kısa süreli bir seyahat planınızı varsa ve bu 3 pasaporttan birine sahip iseniz işlemeleriniz için C vizesi almanız gerekmektedir. C vizesi ise vizesiz seyahat etme hakkına sahip yolcularımızın 90 günden az 30 günü aşmayan süre zarfında yapılan yolculuklar için geçerlidir.

Değerli ziyaretçilerimiz, ek bilgi olarak aldığınız Schengen vizesi olan İsveç vizesinin bazı kuralları vardır. Bu kurallar alınan her Schengen vizesi için geçerlidir. Eğer İsveç dışında başka Schengen vizesi veren ülkelere de seyahat edecekseniz bu sürenin en uzun konaklama yeri İsveç olmalıdır. İsveç dışında diğer ülkelere yapacağınız seyahatlerin süreleri eşit olacak ise ilk konaklama yeriniz İsveç olmalıdır. Burada ilk seyahatinizi gerçekleştirip diğer ülkelere eşit süreli seyahat ederek geçiş yapabilirsiniz.

İsveç Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir - Gaziantep

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, vize işlemleriniz için belirlenen bir kategori seçip işlemlerinize bu yönde devam ettirmeniz gerekmektedir. Bu seçimi yaparken dikkatli olmanızı talep ederiz. Sizlere belirlenen kategori sunacağız. Seyahatinize uygun olan bir kategoriyi tıklayarak bu yönde devam etmeniz gerekmektedir. Sizler için hazırladığımız kategoriler şöyledir:

Yukarıda sizlere sunulan kategorilerden dikkatli bir şekilde seçim yapmanızı isteriz. Eğer sizlere sunulan kategorilerden birini seçemiyorsanız, ya da seyahat amacınıza uygun bir kategori olmadığını varsayıyorsanız yardım alabilmek için uzmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz. Uzmanlarımızı+90 (342) 255 50 63 numaralı telefonumuzdan arayabilir ya da gaziantep@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. Uzmanlarımız konu hakkında sizlere yardımcı olacaktır.

İsveç Vize Başvurusu Nasıl Yapılır - Gaziantep

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, alacağınız vize işlemeleri için öncelikle bir kategori seçmeniz gerekmektedir. Seçtiğiniz kategori dahilinde işlemelerinizi başlayabiliriz. Bu işlemleri sizlere adım adım açıklayacağız. Takip ederek gereken bilgileri buradan öğrenebilirsiniz.

Gerekli Evrakların Hazırlanması ve Vize Başvuru formu: Değerli ziyaretçilerimiz, seçtiniz kategori dahilinde işlemelerinizi başlayacağımızı sizlere belirttik. Bu kategoriye ait sizlerden belgeler hazırlanmanızı ve buna uygun vize başvuru formu hazırlamanızı isteriz. Bu belgelere ek olarak ülkeye yapacağınız seyahat için ekonomik gücünüzün yeterli olduğunu belirten banka hesap dökümünün fotokopisini de eklemenizi belirtiriz. Bizlere ilettiğiniz evrakları incelemeye alırız. İnceleme sırasında eksik veya yanlış bir belge hazırlanmış olması durumunda sizlerle iletişime geçilerek yaşanan olumsuz durumu düzletmenize yardımcı oluruz.

Biometrik bilgiler ve parmak izi süreci: Değerli ziyaretçilerimiz, Schengen vizesi veren ülkelerinin bazılarında parmak izi süreci vardır. Bunun nedeni ülkeye sahte kimlik ile girişleri önlemek içindir. Bu süreci gerçekleştirmek için sizlerin uygun olduğu bir zaman diliminde randevu talep ederiz. Yapacağınız bu işlemler İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya’dan gerçekleştirilmektedir. Alınan randevuya bir temsilcimiz ile gidip mülakata hazır olursunuz. Mülakat sırasında olabilecek her sorun için yardım almak için temsilcimizden destek talep edebilirsiniz. Sizlere gerekli yardım temsilcimiz tarafından sağlanır ve mülakat işlemeleriniz için merak ettiğiniz bilgileri temsilcimize danışabilirsiniz.

Pasaportunuzun size ulaştırılması: Değerli ziyaretçilerimiz, eğer mülakat olumlu bir şekilde gelişirse konsolosluk bizlere olumlu cevabını iletirler. Bu cevap gelmeden önce konsolosluk ek evrak talebinde bulanabilir. Bunun için sizlere yardımcı olup istenilen ek işlemi gerçekleştirebiliriz. Bu gelen olumlu karar ardından pasaportunuzu hızlı bir şekilde hazırlama işlemelerine başlarız. Yapılan işlemler ardından pasaportunuzu sizlere ulaştırılmasını için verdiğiniz adrese teslim edilebilir ya da ofisimizi ziyaret ederek pasaportunuzu kendiniz buradan da alabilirsiniz.

Vize Ücretinin Ödenmesi: Değerli ziyaretçilerimiz sizler için yapılan vize işlemelerinizin geçerlilik kazanması için vize ücretini ödemeniz gerekmektedir. Ödeyeceğiniz vize tam olarak belirlenememektedir. Ödeyeceğiniz vize ücreti yapacağınız seyahatin kategorisine göre uygulanan işlemler ve konsolosluk harcı gibi nedenlerden dolayı farklılık gösterebilmektedir. 6-12 yaş arasındaki ziyaretçilerimizin vize başvuruları için herhangi bir ücret ödemeden vizeye sahip olacaklarını, bu ücretten muaf olduklarını belirtmek isteriz.

İsveç Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır - Gaziantep

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, vize başvuru yaparken en çok merak edilen konuyu bu başlık altında sizlere sunacağız. Seyahatiniz için alacağız İsveç Schengen vizesinin sonuçlanma süresi yaklaşık olarak 10 iş günü olarak belirlenir. Bu belirtilen süre bazı nedenlerden dolayı farklılık gösterebilir. Ülkede konaklama sebebi ile yapacağınız işlemeler, seçtiğiniz seyahat kategori ile yapılan işlemler, ülkenin ekonomik ve siyasi durumu, ülkenin resmi tatilleri gibi nedenler bunlara örnek olarak gösterilebilir. Sonuçlanmış süresi kısa lakin işlerin olum süreci uzun olduğundan dolayı 3 ay öncesinden başvuru yapmanızı önemle belirtmek isteriz. Eğer 15 içerisinde başvuru yaparak işlemlerinize başlamak isterseniz olumsuz karar ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

18 yaş altındaki bireyler İsveç’e seyahat etmek isterlerse alacakları Schengen vizesi için ebeveyn dahilinde ve ebeveyn imzaları ile işlem yapmaları gerekmektedir.

Değerli ziyaretçilerimiz, seyahatiniz için ihtiyaç duyulan bilgileri sizlerle paylaşmış bulunmaktayız. Eğer edindiğiniz bilgiler sizlere yetersiz geliyorsa ya da başvuru için merak ettiğiniz bilgiler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz uzmanlarımızdan merak ettiğiniz konu hakkında yardımcı olabilmelerini isteyebilirsiniz. Uzmanlarımızı+90 (342) 255 50 63 numaralı telefonumuzdan arayabilir ya da gaziantep@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. Uzmanlarımız konu hakkında sizlere yardımcı olacaktır.

İsveç ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';