x
İsveç

Vize İşlemleri

İsveç

Adres

İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. Özen Plaza No:1 / 12 Merkez/Edirne

Telefon/Faks

+90 (850) 241 07 72

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

edirne@eagvs.com

İsveç Vize Başvurusu, Edirne

İsveç Schengen vizesi almak için gerekli bilgileri sizlere sunduğumuz sayfamıza hoş geldiniz. Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, yapacağınız seyahat için yapılması gereken Schengen vizesi başvurunuz için gereken bilgileri başlıklar halinde sizlere sunacağız. Bilgilerimizi takip ederek vizeniz hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Euroasia Global Visa Services Edirne şubesi olarak Merkez, Havsa, Keşan, Süloğlu, Enez, Lalapaşa, İpsala, Meriç, Uzunköprü ilçelerimiz başta olmak üzere Çanakkale, Kırklareli ve Tekirdağ gibi çevre illerimizden yapacağınız İsveç vize başvurunuz için daha detaylı bilgi almak istiyorsanız uzmanlarımızdan konu hakkında yardımcı olabilmelerini isteyebilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (850) 241 01 72 numaralı telefonumuzdan arayabilir ya da edirne@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz

İsveç Vizesi Kimlere Gerekir - Edirne

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, bu başlık altında sizlere sahip olduğunuz pasaportun türüne göre yapılan işlemeler hakkında gerekli bilgileri sunacağız. Sahip olduğunuz pasaport bordo pasaport ise İsveç seyahatiniz için Schengen vizesi almakta mükellefsiniz. Schengen vizesi almak isteyen bordo pasaporta sahip seyahat severlerimizi Edirne’deki ofisimize ziyaret etmelerini bekleriz. Bunun yanında ise Siyah, Gri ve Yeşil pasaporta sahip yolcularımız yapmak istedikleri İsveç seyahatleri için 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan süre zarfında vize almalarına gerek kalmadan seyahat edebilecekleri belirtmek isteriz.

Sayın ziyaretçilerimiz, yapacağınız seyahatinin konaklama süreleri ile ilgili ve sahip olduğunuz Pasaport türüne göre daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz uzmanlarımızdan destek talep edebiliniz.  Uzmanlarımızı +90 (850) 241 01 72 numaralı telefonumuzdan arayabilir ya da edirne@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. 

İsveç D Vizesi (Ulusal) Nedir - Edirne

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, bu başlık ise yukarıda verdiğimiz bilgilerin seyahat süreleri hakkında daha kapsamlı bilgiler vereceğiz. Yukarıda Siyah, Gri ve Yeşil pasaporta sahip yolcularımızın 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan süre zarfında vizesiz seyahat edebilecekleri sizlere belirtmiştik. Bu 3 pasaporttan birine sahip olup yapacağınız seyahat süresinin 90 günden fazla olacağını belirtiyorsanız bunun için D vizesi alarak bu yönde işlemelerinizi yapmanız gerekmektedir. Eğer bu 3 pasaporttan birine sahip olup seyahatinizin 90 günden az 30 günü aşmayan süre zarfında olacağını belirtiyorsanız işlemeleriniz için C vizesi almanız gerekmektedir.

Değerli ziyaretçilerimiz, alacağınız İsveç Schengen vizesinin belirlediği Schengen vize kuralları vardır. Eğer İsveç dışında başka ülkelere geçiş ile seyahat etme planınız varsa en uzun konaklama yeri olarak İsveç’i tercih etmelisiniz. Yapacağınız seyahatin konaklama süreleri eşit olacaksa başka ülkelere geçiş için ilk seyahat ettiğiniz Schengen ülkesinden çıkış yaparak seyahat etmelisiniz. Yani ilk önce İsveç’te seyahat edip daha sonra diğer Schengen ülkelerine seyahat edebileceğinizi belirmek isteriz. Bu geçişli seyahatiniz için daha kapsamlı bilgi almak istiyorsanız uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (850) 241 01 72 numaralı telefonumuzdan arayabilir ya da edirne@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. 

İsveç Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir - Edirne

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, yapacağınız seyahat için sizlerden bir gerekçe sunmanızı talep ederiz. Yapacağınız seyahat ne için ise bu yönde işlemelerinizi devam ettirmeniz gerekmektedir. Bunun için sizlere belirli kategorileri sunacağız. Sizler seyahatinizin hangi amaca yönelik olduğuna karar verip, sunulan kategorilerden birini tıklayarak işlemlerinizi bu yönde devam ettirmeniz gerekmektedir. Sizler için hazırladığımız kategoriler şöyledir:

Değerli ziyaretçimiz, yukarıda sizlere sunduğumuz seyahat gerekçelerinden seyahatinize uygun olanı seçerken dikkatli bir seçim yapmanızı öneririz. Eğer sunduğumuz kategorilerden birini seçmek konusunda kararsız kaldıysanız ya da seyahatinizin hangi kategoriye ait olduğuna karar veremediyseniz bu konu hakkında sizlere yardımcı olabilmeleri için uzmanlarımızdan destek talep edebiliniz. Uzmanlarımızı +90 (850) 241 01 72 numaralı telefonumuzdan arayabilir ya da edirne@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. 

İsveç Vize Başvurusu Nasıl Yapılır - Edirne

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, yukarıda seyahatinize yönelik hazırladığımız kategoriler birini seçip işlemlerinize bu yönde devam ettirmeniz gerektiğini belirtmiştik. Seçtiğiniz kategori ile işlemlerinizi bu yönde devam ettireceğiniz. Bu başlık altında sizlere seçtiğiniz kategori dahilinde yapılan işlemeler hakkında gerekli bilgileri sunacağız. Adımları takip ederek konu hakkında gerekli bilgilere erişebilirsiniz.

Gerekli Evrakların Hazırlanması ve Vize Başvuru Formu: Değerli ziyaretçilerimiz, ilk adım olarak seçtiğiniz seyahat gerekçenize göre sizlerden belge ve Vize başvuru formu hazırlamanızı isteriz. Sizlerden istenilen belgeleri doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlayıp, ofisimize gönderim sağlamanızı talep ederiz. Bizlere ilettiğiniz belgeleri inceleme alırız. Yanlış hazırlanmış belge ya da eksik belge olduğu durumda sizlerle iletişime geçer ve sorunu düzletmenize yardımcı oluruz. Bu belgelere ek olarak banka hesap dökümünüzün fotokopisini de eklemeniz gerekmektedir. Bunun nedeni yapacağınız seyahat için ekonomik gücünüzün yeterli olması gerektiğini belirtmek içindir.

Biometrik bilgiler ve parmak izi süreci: Değerli ziyaretçilerimiz, Schengen vizesi veren ülkelerde belirli mülakat süreçleri vardır. İsveç seyahatiniz için parmak izi örneği vermeniz gerekmektedir. Ülkenin bu istediği yapılan başvuruların sahte kimlik ile olmasını önlemek içindir. Bu mülakatı gerçekleştirmek için belirtilen şehirlere gitmeniz gerekmektedir. Bu işlemler İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya’dan gerçekleştirilmektedir. Bunun için çalışan ekibimiz mülakata gitmeniz için konsolosluktan bir randevu talep eder. Bu randevu sizlerin uygun olduğu bir zaman diliminde gerçekleşir. Uygun olduğunuz bir tarihte verilen randevuya bir giderken bir temsilcimiz sizlere eşlik eder. Mülakat anında olabilecek her sorun için sizlere eşlik eden temsilcimizden yardım isteyebilirsiniz. Bu süreçte merak ettiğiniz bilgileri sorup temsilcimizden gerekli açıklamaları bulabilirsiniz.

Pasaportunuzun size ulaştırılması: Değerli ziyaretçilerimiz, mülakat aşamasından sonra konsolosluğun vereceği olumlu karar beklenir. Bu bekleme sırasında konsolosluk işleminiz için ek dosya talebinde bulunabilir. Bu konuda sizlere yardımcı olup istenilen belgeleri hazırlayıp konsolosluğa iletiriz. Yapılan işlemler ardından konsolosluğun verdiği olumlu karar ardından pasaportunuzu hızlı bir şekilde hazırlama işlemelerine başlarız. Hazırladığımız pasaportunuzu dilerseniz sizlerin belirttiğiniz adrese kargo ile gönderebilir ya da sizler ofisimizi ziyaret ederek pasaportunuzu buradan da alabilirsiniz.

Vize Ücretinin Ödenmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, yapılan bu işlemleriniz geçerlilik kazanması için vize ücretini ödemeniz gerekmektedir. Ödeyeceğiniz vize ücreti çeşitli nedenlerden dolayı farklılık gösterebilir. Örneğin seyahat edeceğiniz ülkede konaklama süreniz, seçtiğiniz seyahat kategorisi gibi tercihler bunlara birer örnek olarak gösterilebilir. Bu işlemleri yaparken, vize başvurusunu yaparken 6-12 yaş arasındaki bireyler içinde vize almak isterseniz ücret ödemeden vizeye sahip olacaklarını belirmek isteriz.

İsveç Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır - Edirne

Değerli EAGVS Edirne şubesi ziyaretçilerimiz, bu başlık altında sizlere seyahatiniz için yapılan başvuruların kaç günde sonuçlanacağı hakkındaki bilgeleri sunacağız. Yapacağınız başvurunun sonuçlanması yaklaşık 10 iş gününde sonuç vermektedir. Fakat ülkenin politik ve ekonomik durumu, İsveç ülkesinin resmi tatilleri ya da yoğun çalışan konsolosluk bu süreyi uzatabilmektedir. Bunun için 3 ay öncesinden başvuru yapmanızı önemle belirtmek isteriz. Eğer 15 içerisinde başvuru yapmak isterseniz işlemelerinizin olumsuz sonuçlanabileceğini belirmek isteriz.

Yaşı 18 altında olan bireyler için ise yapacakları vize başvuruları için ebeveyn dahilinde belge hazırlanması ve belgelerde ebeveyn imzaları olması gerekmektedir.

Değerli ziyaretçilerimiz, seyahatiniz için ihtiyaç duyulan bilgileri sizlerle paylaşmış bulunmaktayız. Eğer edindiğiniz bilgiler yetersiz geliyorsa ya da başvuru için merak ettiğiniz bilgileri varsa uzmanlarımızdan merak ettiğiniz konu hakkında yardımcı olabilmelerini isteyebilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (850) 241 01 72 numaralı telefonumuzdan arayabilir ya da edirne@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Bizlerden bilgi almayı tercih ettiğiniz için siz değerli ziyaretçilerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. İyi yolculuklar dileriz.

İsveç ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';