x
İsveç

Vize İşlemleri

İsveç

Adres

Kavaklıdere Mah. Beykoz Sok. No:14/5 Çankaya-Ankara

Telefon/Faks

+90 (312) 963 05 35

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

ankara@eagvs.com

İsveç Vize Başvuru, Ankara

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, İsveç’e yapacağınız seyahat için gereken vize bilgilerinin hazırlandığı sayfamıza hoş geldiniz. Sizler için hazırlanan sayfamızdaki konu başlıklarını takip ederek 2023 yılı güncel İsveç vizesi hakkında gereken bilgileri buradan edinebilirsiniz.

Değerli ziyaretçilerimiz Ankara Şubesi olarak Çankaya, Altındağ, Kızılcahamam, Pursaklar, Polatlı, Beypazarı, Nallıhan, Ayaş, Kalecik, Balâ, Mamak, Sincan, Çorum, Güdül, Kahramankazan, Çamlıdere, Yenimahalle, Haymana, Çubuk, Elmadağ, Etimesgut, Evren, Gölbaşı, Akyurt, Keçiören, Şereflikoçhisar, gibi ilçelerimiz başta olmak üzere Eskişehir, Bolu ve Çankırı gibi çevre illerimizden yapılacak olan İsveç vizesinin başvurusu için sizlere olanak sağlıyoruz. 

Çevre il ve Ankara ilçelerinden yapılacak olan İsveç vize başvurunuz hakkında daha ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (312) 963 05 35 numaralı telefondan arayabilir ya da Ankara@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

İsveç Vizesi Kimlere Gerekir - Ankara

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, İsveç vizesi sahip olduğunuz pasaport türüne göre farklılık gösterir. Yeşil, Gri ve Siyah pasaporta sahip yolcularımızın yapacakları seyahat için vize almaları gereken bir durum değildir. Bu pasaporta sahip olup vizesiz işlem yapacaksanız 180 gün içerisinde ve 90 günü aşmayan süre zarfında seyahat etmelisiniz. Bordo pasaporta sahip yolcularımız ise yapacakları İsveç seyahatleri için vize alaları gerekmektedir. Bordo pasaporta sahip yolcularımızın vize işlemlerini gerçekleştirmek için Ankara'daki ofisimizi ziyaret etmelerini bekleriz.

Sahip olduğunuz pasaportunuz ile yapılan işlemlerin nasıl olacağını merak ediyorsanız çalışan ekibimizden konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Çalışan ekibimiz +90 (312) 963 05 35 numaralı telefondan arayabilir ya da Ankara@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

İsveç D Vizesi (Ulusal) Nedir - Ankara

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz Siyah, Gri ve Yeşil pasaporta sahip yolcularımızın 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan süre zarfında vizesiz seyahat edeceklerini sizlere başlık altında belirttik. Sizlere sunulan 3 pasaport türünden birine sahip olup vizesiz seyahat edecekseniz bu sürenin 90 günü aşmaması gerekmektedir. Eğer bu pasaportlardan birine sahip olup 90 günü aşacak seyahat planınız varsa D vizesi almanız gerektiğini belirtmek isteriz. Eğer 90 günden daha az sürecek seyahat planınızı varsa C vizesi ile işlem yapmanızı tavsiye ederiz.

Değerli ziyaretçilerimiz, Schengen vizesi ile yaptığınız seyahatler için belirli kurallar vardır. Eğer İsveç dışında başka ülkelere de seyahat edecekseniz konaklama sürenizin en uzun yeri İsveç olmalıdır. Eğer seyahat edeceğiniz ülkelerde eşit bir şekilde konaklama yapacaksanız ilk seyahat yeriniz İsveç olmalıdır. Buradan seyahatinizi başlatıp diğer ülkelere geçiş yapabilirsiniz.

İsveç Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir - Ankara

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, yapmak istediğiniz seyahat için seyahatinize uygun bir kategori tercih ederek işlemlerinizi bu yönde gerçekleştirmez gerekmektedir. Bunun için sizlere belirli kategoriler sunacağız, seyahatinize uygunluk getirdiğini düşündüğünüz kategoriyi seçerek işlemlerinizi bu yönde devam ettiriniz. Sizler için hazırladığımız kategoriler şöyledir:

Yukarıda sizlerin seyahati için sunduğumuz kategorilerden hangisinin seyahatinize uygun bir kategori olduğuna karar veremediyseniz ya da seyahat amacınıza uygun bir kategori olmadığına karar verdiyseniz çalışan ekibimizden konu hakkında yardımcı olabilmelerini isteyebilirsiniz. Kategorilerden seçeceğiz tercih için dikkat etmenizi, bu konu için şeffaf bir şekilde tercih yapmanızı öneririz. Çalışan ekibimize verdiğiniz seyahat bilgileriniz sonucunda seyahatinize uygun olan kategoriyi sizlere belirtirler. Çalışan ekibimizi +90 (312) 963 05 35 numaralı telefondan arayabilir ya da Ankara@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

İsveç Vize Başvurusu Nasıl Yapılır - Ankara

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, İsveç’e yapacağınız seyahat için vize başvurunuzun aşamalarını bu başlık altında sizlere sunacağız. Adımları takip ederek konu hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. 

Gerekli Evrakların Hazırlanması: Değerli ziyaretçilerimiz, yapacağınız seyahat için sizlere sunulan kategorilerden birini seçtikten sonra buna dair belgeler hazırlanmanızı istenir. Vize başvuru formunuz ile birlikte gereken belgeleri bizlere ulaştırdığınız zaman vakit kaybı olmadan vize işlemelerinize başlanmış olur. Gönderdiğiniz belgeler incelenir, yanlış ya da eksik hazırlanan evrak olduğu durumda sizlerle iletişime geçilerek çıkan bu sorunu çözmek için dilerseniz sizlere yardımcı olup istenilen belgeleri tekrardan hazırlanmanıza yardımcı olabiliriz. 

Hazırlanması gereken belgelere ek olarak ülkeye yapacağınız seyahat için yeterli ekonomik güce sahip olmanız. Ekonomik durumun kanıtı olan maaş bordrosu, banka hesap özetleri, araç ruhsatı, tapu gibi evraklar Türkiye’ye geri dönüşün ispatı niteliğinde olduğundan önem arz etmektedir. Dilekçelerin gidiş dönüş tarihi, seyahat amacı, seyahat masraflarının kim tarafından karşılandığı gibi ayrıntıları kapsamı talep edilmektedir.

Biometrik bilgiler ve parmak izi süreci: Değerli ziyaretçilerimiz, ülkeye yapacağınız seyahat için hazırladığınız belgelere ek parmak izi ile işlemleriniz geçerlilik kazanır. Bunun için çalışan saha ekibimiz sizlere konsolosluktan bir görüşme talep eder. Sizlerin uygun olduğu bir vakitte görüşmeye gidersiniz. Görüşmeye gittiğiniz süre de yanınızda dilerseniz bir temsilci alabilirsiniz. Bu mülakat sırasında sizlere eşlik eden temsilcimizden merak ettiğiniz soruları sorabilir, mülakat sırasında olabilecek sorun için yardım isteyebilirsiniz. Parmak izi talebi ülkede önem belirten bir durumdur. Bu işlem olmasan seyahatiniz gerçekleşmeyeceğini belirtmek isteriz.

Pasaportunuzun size ulaştırılması: Değerli ziyaretçilerimiz, yaptığınız tüm işlemlerden sonra konsolosluğun vereceği olumlu karar beklenir. Konsolosluk bu karar sürecinde belgelerinize ek olarak başka ek belge hazırlamanızı isteyebilirler. Dilerseniz sizlere yardımcı olup istenilen belgeleri hazırlamanıza yardımcı olabiliriz. Konsolosluğun verdiği olumlu karar neticesinde pasaportunuzu vakit kaybı olmadan hazırlamaya başlamış oluruz. Hazırladığımız pasaportunuzu dilerseniz sizlerin belirttiğiniz adrese teslim edilebilir ya da ofisimizi ziyaret ederek pasaportunuzu buradan kendiniz de alabilirsiniz.

Vize Ücretinin Ödenmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, seyahatiniz geçerlik kazanması için vize ücretini ödemeniz gerekmektedir. Ödeyeceğiniz vize ücreti çeşitli nedenlerden dolayı farklı fiyatlar ile sonuçlanabilir. Seçtiğiniz kategoriye göre hazırlanan evraklar, konsolosluk harç ücreti gibi faktörler ödeyeceğiniz vize ücretinde farklılığa neden olmaktadır. 6-12 yaş arasındaki bireylerin vize ücretinden muaf tutulduğunu belirtiriz. 12 yaş üstündeki bireylerden ücret talep edilir.

İsveç Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır - Ankara

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, yapacağınız seyahat için yaptığınız vize başvurusunun sonuçlanması yaklaşık olarak 10 iş günüdür. Ülkede olan bazı nedenlerinden dolayı bu süreç uzayabilir. Ülkenin resmi tatilleri, konsolosluğun yoğun çalışma anı, ülkenin siyasi ve ekonomik durumu bu sürecin uzamasına neden olarak gösterilebilir. Schengen ülke vizesi olan İsveç ülkesine yapacağınız seyahat için 3 ay önceden başvuru yaparak işlerimize başlamanız gerektiğini belirtiriz. Seyahatinize 15 gün kala yapılacak olan başvurularınız onaylanmayacağını belirtmek isteriz. 18 yaş altındaki bireylerin yapacakları İsveç seyahatleri için ebeveyn dahilinde belge hazırlanması ve ebeveyn imzaları ile işlem yapmaları gerekmektedir.

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, İsveç’e yapacağınız seyahat için bizlerden bilgi sahibi olmayı tercih ettiğiniz için teşekkür. Aklınıza takılan vize işlemeleri hakkında her bilgiyi uzmanlarımızdan yardım talep ederek sorularınıza geçerli cevaplar alabilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (312) 963 05 35 numaralı telefondan arayabilir ya da Ankara@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. İsveç vizesi hakkında merak ettiğiniz bilgileri, eksik bulduğunuz konuları çalışanlarımıza sorarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

İsveç ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';