x
İsveç

Vize İşlemleri

İsveç

Adres

Ulus Mahallesi, Kör Kadı Sk. No:6 D:4, 34340 Beşiktaş/İstanbul

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 15

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

help@eagvs.com

İsveç Vize Başvuru, İstanbul

İsveç vizesi almak için gerekli bilgileri sunduğumuz sayfamıza hoş geldiniz. Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, sizlere vize işlerinin 2023 yılına dair güncel bilgileri başlıklar altında. Sayfamızı takipte kalarak merak ettiğiniz bilgileri derlediğimiz konularla fikir sahibi olabilirsiniz.

İstanbul şubesi olarak Esenler, Beşiktaş, Çatalca, Beylikdüzü, Güngören, Adalar,Esenyurt, Arnavutköy, Pendik, Ataşehir, Bağcılar, Avcılar, Bahçelievler, Kadıköy Bakırköy, Başakşehir, Fatih, Çekmeköy, Bayrampaşa, Şişli, Beyoğlu, Kartal, Beykoz, Sarıyer, Sancaktepe, Gaziosmanpaşa, , Küçükçekmece, Maltepe, Silivri, Eyüp, Sultanbeyli, Zeytinburnu, Sultangazi, Kağıthane, Şile, Büyükçekmece, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar ilçelerimiz başta olmak üzere Kocaeli, Sakarya, Yalova gibi komşu ilçelerimiz için İsveç vizesi alınabilmesi için siz değerli ziyaretçilerimize imkân sağlıyoruz.

İl ve çevre illerden yapılacak olan İsveç vizesi hakkında daha kapsamlı bilgi almak isterseniz. Uzmanlarımızdan yardım talep edebilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (212) 963 50 15 numaralı telefondan arayabilir ya da help@eagvs.com - ask@eagvs.com mail adreslerimize e-posta atabilirsiniz. 

İsveç Vizesi Kimlere Gerekir - İstanbul

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, yapacağımız vize işlemelerine dahil olmanız için sahip olduğunuz Pasaport türüne göre işlemler yapılmaktadır. Bordo pasaporta sahip yolcularımızın yapacakları İsveç seyahatleri için vize başvurularının yapılması gereken bir işlemdir. Bordo pasaporta sahip olup yapacağınız vize başvurunuz için sizleri İstanbul’daki ofisimize işlemlerini gerçekleştirmek için ziyaret etmenizi bekleriz. Siyah, Gri ve Yeşil pasaporta sahip yolcularımız ise yapacakları İsveç seyahatleri için vize alması gerekli görülen bir durum değildir. Siyah, Gri ve Yeşil pasaporta sahip yolcularımız vizesiz seyahatleri 180 gün içerisinde ve 90 günü aşmayan süre zarfında olmaları gerekmektedir. Sizlere sunulan süreden farklı bir seyahat süresi planınız varsa bir sonraki başlık altında bu işlemleriniz için gerekli bilgileri sizlere sunacağız.

Sahip olduğunuz pasaport türü ile ilgili daha kapsamlı bilgi almak istiyorsanız ya da pasaport türünüze göre gereken işlemleri merak ediyorsanız uzmanlarımızdan konu hakkında yardımcı olabilmelerini isteyebilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (212) 963 50 15 numaralı telefondan arayabilir ya da help@eagvs.com  -  ask@eagvs.com mail adreslerimize e-posta atabilirsiniz. 

İsveç D Vizesi (Ulusal) Nedir - İstanbul

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, bir önceki başlıkta belirttiğimiz bilgilerin içeriğini sizlere bu başlık altında sunacağız. Daha önceden de belirttiğimiz gibi Siyah, Gri ve Yeşil pasaporta sahip yolcularımız 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan süre zarfında vizesiz seyahat edebilirler. Ancak bu 3 pasaporttan birine sahip olup vizesiz seyahat etme hakkına sahip yolcularımızın yapacakları seyahatin 90 günden fazla olacağını belirtiyorsanız seyahatiniz için D vizesi başvurusu yapmanız gelmektedir. D vizesi 90 günden uzun olan seyahatlerde geçerlilik sağlar. Bunun yanında, eğer bu 3 pasaporttan birine sahip olup 90 günden az 30 günü aşmayan süre zarfında yolculuk yapacaksanız C vize başvurunuzu yapmanızı öneririz.

Değerli ziyaretçilerimiz, İsveç ülkesine seyahat etmek için Schengen vizesi almalısınız. Schengen vizesi ile yapılacak seyahatlerin belli başlı kuralları vardır. Örneğin, İsveç seyahatiniz dışında başka Schengen ülkelerine de seyahat edeceksiniz en uzun konaklama yeri olarak ilk seyahat ettiğiniz Schengen ülkesinde kalmalısınız. Eğer eşit süreli seyahat ederek başka Schengen ülkelerine geçiş yapacaksın ilk seyahat yeriniz İsveç olmalıdır. Daha sonra diğer Schengen ülkelerine eşit süreli konaklayıp işleminizi gerçekleştirebiliriz. Bu kurala uyulmadığı taktirde yapacağınız bir sonraki Schengen vize başvurularınız olumsuz sonuçlanabileceğini belirmek isteriz.

İsveç Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir - İstanbul

EAGVS İstanbul şubesi ziyaretçilerimiz, yapacağınız seyahat için bir gerekçe belirlemelisiniz. Seçeceğiniz gerekçeyi dikkatli seçmenizi ve işlemlerinize bu yönde devam ettirmeniz gerektiğini belirmek isteriz. Bunun için sizlere belirli kategoriler sunacağız. Bu kategorileri inceleyip seyahatinize en uygun olan gerekçeyi tıklayarak işlemlerinizi bu yönde devam ettirmeniz gerekmektedir. Sizler için hazırladığımız kategoriler şöyledir:

Değerli ziyaretçimiz, seçim yaparken dikkatli olmanızı bir kez daha belirtmek isteriz. Seçim yapma konusunda sorun yaşıyorsanız, seyahatinize uygun olan bir kategoriyi tercih edemediyseniz konu hakkında uzmanlarımızdan yardımcı olabilmelerini isteyebilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (212) 963 50 15 numaralı telefondan arayabilir ya da help@eagvs.com  -  ask@eagvs.com mail adreslerimize e-posta atabilirsiniz.

İsveç Vize Başvurusu Nasıl Yapılır - İstanbul

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, vizenizin geçeceği aşamaları sizlere adımlar halinde sunacağız. Takip ederek gereken bilgileri buradan öğrenebilirsiniz.

Gerekli Evrakların Hazırlanması: Değerli ziyaretçilerimiz, sizlere sunduğumuz kategorilerden birini seçerek, buna yönelik belge ve vize başvuru formu hazırlamanızı isteriz. Hazırladığınız belgeleri bizlere teslim ederek işlemlerinizin ilk aşamasını yapmış olursunuz. Bizlere ilettiğiniz belgeler incelemeye alınır. Yanlış hazırlanmış ya da eksik dosya olduğu durumda sizlerle iletişime geçilerek çıkan sorunu düzletmenize yardımcı oluruz.

Biometrik bilgiler ve parmak izi süreci: Değerli ziyaretçilerimiz, ülkenin vize işlemelerinize ek olarak parmak izinizin örneğini talep eder. Talep edilen bu işlemin gerçekleştirilmesi zorunludur. Aksi takdirde işlemleriniz onaylanmayacaktır. Bunun için sizlerin uygun olduğu bir tarihte konsolosluktan görüşme talep edilir. Dilerseniz bir temsilcimiz ile belirlenen tarihte görüşmeye gidersiniz. Burada sizlere eşlik eden temsilcimizden olabilecek her sorun için yardım talep edebilirsiniz. Merak ettiğiniz mülakat süreci hakkında kendisine danışarak fikir sahibi olabilirsiniz. Verilen parmak izi örneği ardından bu adımı da sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmiş olursunuz.

Pasaportunuzun size ulaştırılması: Değerli ziyaretçilerimiz, mülakat ardından konsolosluğun vereceği olumlu karar beklenir. Bu süre zarfında konsolosluk işlemler için ek evrak talebinde bulanabilir. İstenilen ek işlemi yapmak için dilerseniz sizlere yardımcı olabiliriz. Yapılan bu ek işlemeler ardından ve konsolosluğun verdiği olumlu karar durumunda pasaportunuzu hızlı bir şekilde vakit kaybetmeden hazırlayıp sizlerin talep ettiği adrese teslim edilebilir ya da ofisimizi ziyaret ederek pasaportunuzu bizzat kendiniz alabilirsiniz.

Vize Ücretinin Ödenmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, yapılan işlemler için sizlerden vize ücretinin ödenmesi istenilir. Vize ücretinin ödenmemesi durumunda işlemelerinize devam edilemez ve yapılan işlemlerin geçerliliği kabul edilmeyeceğini belirtiriz. Ödeyeceğiniz vize ücreti bazı nedenlerden dolayı farklılık gösterebilir. Örneğin ülkede seyahat sürenizin, seçtiğiniz kategori bunlara birer örnek olarak gösterilebilir. Ödeyeceğiniz vize ücretinin farklı fiyatlandırması sebep olan etkenler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz uzmanlarımızdan destek talep edebiliniz. Bunun yanında yaşı 6 ile 12 arasında olan bireylerin vize ücretini ödemekten muaf olduğunu belirtmek isteriz.

İsveç Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır - İstanbul

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, en çok sorulan sorulardan biri olan yapılan başvurunun sonuçlanması. Sizlerin yapmak istediği İsveç seyahati vize başvurunuz çıkış süresi normal koşullarda 10 iş günü olarak belirlenir. Ama ülkenin bazı olumsuz nedenleri bu süreci uzatabilmektedir. Örneğin ülkede çıkan siyasi ve ekonomik sorunlar, kapalı ya da yoğun çalışma temposunda olan konsolosluk ve resmi tatiller vize sürenizin çıkma süresini uzatabilen faktörlerdir. Bunun için yapacağınız vize başvurunuzda herhangi bir sorun ile karşılaşmak istemiyorsanız 3 ay öncesinden başvuru yapmanızı öneririz. Eğer seyahatinize 15 gün kala vize başvurunuzu yapacaksanız, yaptığınız başvurunun olumsuz sonuçlanabileceğini belirmek isteriz.

Yaşı 18 altında olan bireylerin yapacakları İsveç seyahatleri için vize işlemlerinin geçerlilik kazanması için ebeveyn dahilinde belge hazırlanması ve ebeveyn imzaları ile başvuru yapmanızı belirmek isteriz.

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, sizlere başlıklar halinde gerekli bilgileri sunmuş bulunmaktayız. Eğer edindiğiniz bilgiler yetersiz ya da eksik geliyorsa uzmanlarımızdan destek talep edebiliniz. Uzmanlarımızı +90 (212) 963 50 15  numaralı telefondan arayabilir ya da help@eagvs.com  -  ask@eagvs.com mail adreslerimize e-posta atabilirsiniz. Vize işlemleriniz için bizlerden bilgi sahibi olmayı tercih ettiğiniz için EAGVS ailesi olarak siz değerli seyahat severlerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. 

İsveç ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';