x
İsveç

Vize İşlemleri

İsveç

Telefon/Faks

+90 (224) 322 01 59

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

bursa@eagvs.com

İsveç Vize Başvuru, Bursa

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, İsveç vizesi için ihtiyaç duyulan bilgileri sizlerle paylaşacağımız sayfamıza hoş geldiniz.EAGVS ailesi olarak 2022 yılına dair güncel vize işlemeleri hakkında gerekli bilgileri sizlere sunacağız. Bu işlemleri başlıklar halinde sizlere sunup merak ettiğiniz bilgileri sayfa devamından bulabilirsiniz.

Bursa şubesi olarak Karacabey, Gemlik, Orhangazi, Yıldırım, Osmangazi, Keles, Harmancık, Mudanya, Kestel, Mustafakemalpaşa, Nilüfer, İznik, Orhaneli, Büyükorhan, Yenişehir, Gürsu, ilçelerimiz başta olmak üzere Yalova, Sakarya, Sakarya ve Kocaeli gibi çevre illerimizden yapılacak olan İsveç vize başvurunuz için sizlere hizmet sunuyoruz. Çevre iller ve ilçeler hakkında daha detaylı bilgi almak için uzmanlarımızdan destek talep edebiliniz. Uzmanlarımızı +90 (224) 322 01 59 numaralı telefondan arayabilir ya da bursa@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

İsveç Vizesi Kimlere Gerekir - Bursa

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, bu başlık altında İsveç seyahati için Kimlere vize gerekli görülüp Kimlere gerekli görülemediğini sizlere sunacağız. Bordo pasaporta sahip yolcularımızın seyahatleri için vize alması gerekli görülen bir durumdur. Bunun yanında Siyah, Gri ve Yeşil pasaporta sahip yolcularımızın yapacakları İsveç seyahatleri için vize alınması gerekli görülmez. Gerekli görülmeyen vize işleminin geçerliliği için yapılan seyahatin 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan süre zarfında olması gerektiğini belirtiriz. Bu süre aşıldığı taktirde ya da bu süreden daha az seyahat etme planlarınız varsa bir sonraki başlık altında konu hakkında bilgiler sunacağız. Bordo pasaporta sahip yolcularımızın yapacakları İsveç seyahatleri için Bursa’daki ofisimize işlemlerini gerçekleştirmek için ziyaretinizi bekleriz.

Sahip olduğunuz pasaportunuz ile ilgili merak ettiğiniz seyahat süreleri hakkında daha kapsamlı bilgi almak istiyorsanız uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (224) 322 01 59 numaralı telefondan arayabilir ya da bursa@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

İsveç D Vizesi (Ulusal) Nedir - Bursa

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, bir önceki başlıkta sizlere sahip olduğunuz pasaportun türüne göre vize işlemeleriniz hakkında bilgiler sunduk. Siyah, Gri ve Yeşil pasaporta sahip yolcularımız 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan süre zarfında vizesiz seyahat edebilecekleri belirttik. Bu pasaportlardan birine sahip olup yapacağınız seyahatin 90 günden fazla olacağını belirtiyorsanız seyahatiniz için D vizesi almanız gerekmektedir. D vizesi seyahat edeceğiniz ülkede konaklama sürenizin 90 günü aşacağını belirtmek için kullanılır. Bunun yanında eğer seyahatiniz 30 günden az olacağını belirtiyorsanız seyahatiniz için C vizesi almanızı tavsiye ederiz.

Değerli ziyaretçilerimiz, İsveç ülkesi için Schengen vizesi almakta mükellef olduğunu hatırlamak isteriz. Eğer İsveç dışında başka Schengen ülkelerine de seyahat edeceksiniz konaklama yerinizin en uzun yeri İsveç olmalıdır. Eğer başak Schengen ülkelerine seyahat edip, edeceğiniz seyahatlerde ülkede konaklama süreniz eşit olacaksa ilk seyahat yeriniz İsveç olmalıdır. Seyahatinize buradan başlayıp diğer ülkelere eşit süreli seyahat ederek geçiş yapabilirsiniz. Eğer sizlere belirtilen işlemeleri uygulamadığınız takdirde bir dahaki Schengen vizesi almakta sorun yaşayabilirsiniz.

İsveç Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir - Bursa

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, vizenizin en önemli özelliği olarak dile getirilen işlem seyahat etme gerekçenizdir. Bunun için sizlere belirli kategoriler halinde seyahat gerekçeleri sunacağız. Bunlardan birini seçip bu yönde işlemelerinizi devam ettirmeniz gerekmektedir. Bu seçimi yaparken dikkatli olmanızı ve seyahatinize en uygun olan kategoriyi seçmenizi hatırlatırız. Sizler için hazırladığımız kategoriler şöyledir:

Değerli ziyaretçimiz, sizlere seyahat gereçlerini sunmuş bulunmaktayız. Seyahatinize uygun olan bir kategoriyi tıklayarak işlemlerinizi bu yönde gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Seçim konusunda sorun yaşıyorsanız, seyahatinize uygun olan bir kategoriyi seçemediyseniz, seyahatinize uygun bir gerekçe bulamadıysanız uzmanlarımızdan bu konu hakkında sizlere yardımcı olabilmelerini isteyebilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (224) 322 01 59 numaralı telefondan arayabilir ya da bursa@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

İsveç Vize Başvurusu Nasıl Yapılır - Bursa

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, yukarıda belirli başlıklar halinde vizenizin ilk bilgilerini sunmuş bulunmaktayız. Bu başlık altında ise vize alırken nasıl işlemelerin yapılacağına, işlemler için nelerin gerekli olup olmadığına gibi bilgiler sizlerle paylaşılacaktır. Adımları takip ederek bu konu hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Gerekli Evrakların Hazırlanması: Değerli ziyaretçilerimiz, gerekli evrakları hazırlamanız için öncelikle sizlere sunulan kategorilerden birini seçerek işlemlerinizi bu yönde devam ettirmeniz gerektiğini belirtmiştik. Bunun için seçilen kategoriye ait belgeler uzmanlarımız tarafından sizlerden talep edilir. Sizlerden talep edilen evrakların Bursa’daki ofisimize iletmenizi rica ederiz. İlettiğiniz belgeler incelemeye alınarak yanlış ya da eksik hazırlanan evrak olup olmadığı kontrol edilir. Herhangi bir sorun halinde sizlerle iletişimde kalınarak çıkan sorunu düzletmenize yardımcı oluruz.

Biometrik bilgiler ve parmak izi sürecinin takibi: Değerli ziyaretçilerimiz, ülkeden ülkeye değişik gösteren mülakat süreçleri vardır. Yapacağınız İsveç seyahati için ülke sizden parmak izi örneği talebinde bulunur. Bunun için uzmanlarımız konsolosluktan sizlerin uygun olduğu bir tarihte randevu isterler. Sizlerin uygun olduğu bir zaman diliminde bir temsilcimiz ile birlikte mülakat yerine gidersiniz. Mülakat sırasında herhangi bir sorun ile karşılandığınız durumda sizlere eşlik eden temsilcimizden yardım isteyebilirsiniz. Sizlere eşlik eden temsilcimizden vizeniz hakkında, mülakat süreci hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Pasaportunuzun size ulaştırılması: Değerli ziyaretçilerimiz, mülakat süreci ardından eğer konsolosluk herhangi bir sorun olmadığına karar verirse bizlere olumlu olarak cevap iletirler. Konsolosluğun karar sürecinde sizlerden ek evrak talebinde bulanabilirler. Bu ek evrak talebi ile istek gerçekleştirildiğinde olumlu karar neticesinde pasaportunuzu hazırlayıp sizlerin istediği yere teslim edilebilir ya da pasaportunuzu ofisimizi ziyaret ederek buradan da alabileceğinizi belirtiriz.

Vize Ücretinin Ödenmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, yaptığınız tüm işlemlerin geçerlilik kazanması için vize ücretini ödemeniz gerektiğini belirmek isteriz. Aksi takdirde işlemleriniz onaylanmayacaktır. Ödeme yapacağınız vize ücreti sizlere sunulan hizmet, konsolosluk harç ücreti gibi işlemelerin neticesinde ortaya çıkar. Fiyat farkı durumunun söz konusu, ülkede konaklama süreniz ya da seçtiğiniz kategori bunları belirleyen unsurlar olarak gösterilebilir. Vize ücretinden muaf olan yaş aralığı 6-12 arasındadır. Bu yaş aralığında olmayan bireylerin ödeme yapmaları zorunludur.

İsveç Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır - Bursa

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, vizenizin çıkış süresi hakkında gerekli bilgileri bu başlık altında sizlere sunacağız. İsveç vizenizin çıkış süresi normal koşullarda 10 iş günüdür. Ama ülkenin belirli tarihlerde kapalı tuttuğu konsolosluk, ülkenin politik ve ekonomik durumu bu süreyi normal çıkış süresinden daha fazla süreye çıkarabilir. Seyahatinize 15 gün kala yapılan vize başvuruları olumsuz sonuçlanabileceğini belirmek isteriz. Bunun için seyahatinize 3 ay kala sürede yapılan vize başvuruları daha verimli sonuçlanabileceğini belirtiriz.

Yaş olarak 18 yaş altındaki bireylerin yapacakları İsveç seyahatleri için ebeveyn dahilinde belge hazırlanması ve ebeveyn imzaları ile vize işlemlerini yapmalarının gerektiği belirmek isteriz. Aksi takdirde işlemleriniz onaylanmayacaktır.

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, sizlere belirli başlıklar altında topladığımız bilgeler bu kadardır. Sizlerin merak ettiği, daha ayrıntılı bilgi almak istediğiniz taktirde uzmanlarımız ile iletişime geçerek merak ettiğiniz konu hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (224) 322 01 59  numaralı telefondan arayabilir ya da bursa@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. Bizlerden bilgi almayı tercih ettiğiniz EAGVS ailesi olarak siz değerli seyahat severlerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.

İsveç ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';