x
İsveç

Vize İşlemleri

İsveç

Telefon/Faks

+90 (282) 255 50 37

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

tekirdag@eagvs.com

İsveç Vİze Başvurusu, Tekirdağ

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, sizlere İsveç vizesi için ihtiyaç duyulan bilgileri sunacağımız sayfamıza hoş geldiniz. EAGVS çalışanları olarak 2023 yılına dair İsveç güncel vize işlemeleri hakkında gerekli bilgileri sizlere sunacağız. Sayfamızı inceleyerek gereken bilgileri buradan öğrenebilirsiniz.

Euroasia Global Visa Services Tekirdağ şubesi olarak, Çorlu, Hayrabolu, Malkara, Çerkezköy, Muratlı, Şarköy, Saray, Süleymanpaşa, Marmaraereğlisi, Ergene, Kapaklı gibi ilçelerimiz başta olmak üzere Çanakkale, Kocaeli gibi çevre illerden yapacağınız İsveç vize başvurunuz için sizlere hizmet sunuyoruz. 

Çevre illerden ve ilçelerden yapacağınız vize işlemeleri hakkında daha kapsamlı bilgi almak istiyorsanız uzmanlarımızdan konu hakkında bilgi alabilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (282) 255 50 37 numaraları telefondan ulaşabilirsiniz ya da tekirdag@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

İsveç Vizesi Kimlere Gerekir - Tekirdağ

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, vize almanızın gerekli görülüp, ya da vizesiz seyahat işlemlerini hakkındaki gerekli bilgileri bu başlık altında sizlere sunacağız. Değerli ziyaretçilerimiz, bordo pasaporta sahipseniz ve İsveç’e seyahat etmek isterseniz seyahatiniz için vize almanız gerekmektedir. Vize alma işlemlerinizi gerçekleştirmek için Tekirdağ’daki ofisimize işlemelerinizi yapmanız için bekleriz. Bunun yanında Siyah, Gri ve Yeşil pasaporta sahip olup İsveç’e seyahat etmek isterseniz 180 gün içerisinde 3 ayı aşmayan süre zarfında vizesiz seyahat edebileceğinizi belirmek isteriz.

Sayın ziyaretçilerimiz, sahip olduğunuz pasaportun türüne göre yapılan işlemeler hakkında daha kapsamlı bilgi almak istiyorsanız ya da aklınıza takılan sorular olduğu taktirde uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (282) 255 50 37 numaraları telefondan ulaşabilirsiniz ya da tekirdag@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. 

İsveç D Vizesi (Ulusal) Nedir - Tekirdağ

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, yukarıda sizlere vize alımı hakkında pasaportunuzun türüne göre gerekli bilgileri verdik. Daha kapsamlı bilgiyi bu başlık altında sizlere sunacağız. D vizesi başvurusu yapmanız gereken durumlar vardır. Siyah, Gri ve Yeşil pasaporta sahip yolcularımız 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan süre zarfında vizesiz seyahat edebilecekleri bir önceki başlıkta sizlere belirttik. Eğer bu pasaportlardan biri ile seyahat edecekseniz ve seyahatiniz süresi 90 günden fazla olup 3 ayı geçecek bir seyahat süreci ise bu vize türü ile işlem yapmanız gerekmektedir. Eğer bu pasaportlardan biri ile 30 günden az sürede seyahat edecekseniz C vizesi almanızı öneririz. 

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, alacağınız İsveç vizesi Schengen vizesidir. Eğer seyahat etme planlarınıza başka Schengen ülkelerine de dahil edeceksiniz en uzun süresi olarak İsveç’te yani ilk Schengen ülkesinde konaklamanız gerekmektedir. Eğer bu Schengen ülkelerine eşit sürede konaklama sağlayacaksanız ilk önce İsveç’te yani ilk Schengen vizesi aldığınız yerde seyahat etmeniz gerekmektedir. Sizler için belirlenen bu işlemi uygulamadığınız takdirde bir sonraki alacağınız Schengen vize başvurularınız için sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. Bunun için belirlenen kurallara uyup, seyahatinize güzel bir şekilde devam ettirmenizi dileriz.

İsveç Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir - Tekirdağ

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, İsveç’e yapacağınız seyahatin amacına yönelik işlemelere tabi tutulursunuz. Bunun için yapacağınız seyahatin amacını belirleyip bu yönde işlemelerinizi devam ettirmeniz gerekmektedir. Sizler için hazırlanan kategorileri sunacağız. Bunlardan birini seçip işlemlerinize başlamış oluruz. Bu seçimi yaparken şeffaf davranmanızı ve seyahatinize en uygun olan kategoriyi seçmeniz gerektiğini belirmek isteriz. Sizler için hazırladığımız kategoriler şöyledir:

Yukarıda seyahatinizin gerekçesi için sunulan kategorilerden seçim yaparken dikkatli olmanı gerektiğini belirtmiştik. Eğer seçim yapmakta zorluk yaşıyorsanız, seyahatinize uygun olan bir kategori olmadığını düşünüyorsanız uzmanlarımızdan destek talep edebiliniz. Uzmanlarımızı +90 (282) 255 50 37 numaraları telefondan ulaşabilirsiniz ya da tekirdag@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. Uzmanlarımızın sizlerden aldığı bilgiler doğrultusunda seyahatinize uygun olan kategoriyi sizlere belirtirler.

İsveç Vize Başvurusu Nasıl Yapılır - Tekirdağ

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, sizlere belirli başlıklar altında topladığımız bilgileri sunmuş bulunmaktayız. Bu başlık altında ise vize işlemelerinizin nasıl gerçekleşeceği konusunda adım adım açıklamalarda bulunacağız. Bu adımları takip ederek konu hakkında fikir sahibi olabileceğinizi belirtmek isteriz.

Gerekli Evrakların Hazırlanması ve Vize Başvuru Dilekçesi: Değerli ziyaretçilerimiz, daha öncedeki başlıkta sizlere sunduğumuz kategorilerden birini seçerek işlemlerinizi bu yönde devam ettirmenizi belirtmiştik. Seçtiğiniz kategoriye göre sizlerden belgeler ve vize Başvuru formunuzu doldurmanızı talep ederiz. Sizlerden talep ettiğimiz belgeleri ofisimize kargo ile gönderirseniz işlemelerinize başlamış oluruz. Bu belgelere ek olarak ülkenin isteği üzerine banka hesap dökümünüzde yeterli miktarda birikim olduğuna dair banka hesap dökümünün fotokopisini talep ederler. Bunun nedeni ülkeye yapacağınız seyahat için ekonomik gücünüzün yeterli olması istemektedirler. 

Biometrik bilgiler ve parmak izi süreci: Değerli ziyaretçilerimiz, bizlere gönderdiğiniz belgeleri inceleyip oluşan hata varsa ise düzeltip bu adıma geçmenizi sağlarız. Bu aşamada sizlere parmak izi sürecinin nasıl gerçekleşeceğini sunacağız. Bu adımın yapılması için konsolosluktan bir randevu talep ederiz. Sizlerin uygun olduğu bir vakitte dilerseniz bir temsilcimiz ile görüşmeye gidersiniz. Sizlere eşlik eden temsilcimizden mülakat sırasında olabilecek her sorun için yardım isteyebilirsiniz. Görüşme sırasında vize hakkında merak ettiğiniz ek bilgileri de temsilcimize danışarak konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ülkenin sizden parmak izi örneğin istemindeki amacı ülkeye yapılacak olan başvuranların sahte kimlik ile yapılmasını önlemek içindir. 

Pasaportunuzun size ulaştırılması: Değerli ziyaretçilerimiz, yapılan tüm işlemlerden ardından konsolosluğun vereceği olumlu karar beklenir. Bu bekleme sırasında konsolosluk sizlerden ek evrak talebinde bulanabilir. Bunları hazırlamanıza yardımcı olup tekrardan bekleme sürecine geçeriz. İstenilen işlemi de gerçekleştirdikten sonra konsolosluğun verdiği olumlu karar neticesinde pasaportunuzu hızlı bir şekilde hazırlama işlemelerine geçeriz. Hazırladığımız pasaportunuzu ofisimizi ziyaret ederek alabilir ya da belirlediğiniz adrese teslim edilebiliriz.

Vize Ücretinin Ödenmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, yapılan tüm işlemlerin geçerlilik kazanması için vize ücretini ödemeniz şarttır. Ödeyeceğiniz vize ücreti bazı nedenlerden dolayı farklılık gösterebilir. Örneğin seçtiğiniz kategori ile yapılan işlemler, ülkede konaklama süreniz bunlara birer örnek olarak gösterilebilir. Eğer yapacağınız başvuru için 6 ve 12 yaş aralığında iseniz vize ücretini ödemekten muafsınızdır.

İsveç Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır - Tekirdağ

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, İsveç seyahatiniz için yaptığınız işlemlerin sonuca bağlanması yani vizenizin çıkış süresi normal koşullarda 10 iş günü olarak belirtilmektedir. Ülkenin bazı olumsuz nedenleri bu süreci uzatabilmektedir. Konsolosluğun yoğun çalışması, ülkenin içinde bulunduğu siyasi ve ekonomik durumu bu süreyi uzatan faktörler arasındadır. Bunlar gibi nedenler ile karşılaşmak istemiyorsanız 3 ay öncesinden vize başvurunuzu yapmanızı önemle tavsiye ederiz. Eğer seyahatinize 15 gün kala başvuru yaparak işlem yapacaksanız, istediğiniz olumlu sonucu almayabilirsiniz.

Yaşı 18 altında olan bireylerin yapacakları İsveç vize başvuruları için hazırlanan belgelerinde ebeveyn imzaları olması gerekmektedir.

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, İsveç seyahatiniz için yapılan vize işlemeleri hakkında ihtiyaç duyulan bilgileri sizlere sunmuş bulunmaktayız. Vize işlemleriniz konusunda merak ettiğiniz, aklınıza takılan herhangi bir soru olduğu durumda bizlerle iletişime geçebileceğinizi hatırlatırız. Bizlerden bilgi almayı tercih ettiğiniz için teşekkürlerimizi sunuyoruz. Vize işlemleriniz için uzmanlarımızdan daha kapsamlı bilgi almak istiyorsanız uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (282) 255 50 37 numaraları telefondan ulaşabilirsiniz ya da tekirdag@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

İsveç ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES