x
İsveç

Vize İşlemleri

İsveç

Adres

Fener, No: 75/A Grand Duke İş Merkezi K:3 No: 13, Bülent Ecevit Blv., 07160 Muratpaşa/Antalya

Telefon/Faks

+90 (242) 255 01 43

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

antalya@eagvs.com

İsveç Vize Başvuru, Antalya

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, İsveç Schengen vize başvurusunu yaparken ihtiyaç duyulan bilgileri sizlerle paylaşacağımız sayfamıza hoş geldiniz. Değerli ziyaretçilerimiz, sizlerle paylaşacağımız bilgiler 2023 yılına dair güncel vize başvuruları için yapılan işlemleri kapsamaktadır.

Antalya EAGVS şubesi olarak Kemer, Akseki, Seri, Kaş, İbradı, Manavgat, Konyaaltı, Aksu, Döşemealtı, Kumluca, Demre, Finike, Korkuteli, Elmalı, Gazipaşa, Alanya, Gündoğmuş, Kepez, Muratpaşa ilçelerimiz ve Isparta, Burdur ve Karaman gibi çevre illerden yapacağınız İsveç vize başvurunuz için sizlere hizmet etmekteyiz. 

Sayın ziyaretçilerimiz Antalya ili çevre illerden yapılacak olan İsveç vize başvurunuz hakkında sizlere gerekli açıklamalar yapılacaktır. Merak ettiğiniz veya bilgi almak istediğiniz durumlarda uzmanlarımızdan destek talep edebilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (242) 255 01 43 numaralı telefondan arayabilir ya da Antalya@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. 

İsveç Vizesi Kimlere Gerekir - Antalya

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, vize işlemleriniz için sahip olduğunuz pasaport türüne göre farklılık göstersen durumlar vardır. Eğer sahip olduğunuz pasaport Bordo pasaport ise İsveç seyahatiniz için vize almanız gereken bir durumdur. Yapacağınız seyahat için bordo pasaporta sahip iseniz Schengen vize işlemelerini gerçekleştirmek için ofisimize bekleriz. Sahip olduğunuz pasaport Siyah, Gri ve Yeşil türde ise yapacağınız İsveç seyahati için vize alımı gerekmektedir. Ancak vizesiz seyahat etme hakkına sahipseniz bu sürenin 180 gün içerisinde ve 90 günü aşamaması gerekmektedir. Eğer belirlenen süre dışında seyahat edecekseniz bir sonraki başlık altında bu işlemleriniz için gerekli bilgileri sizlere sunacağız.

Sahip olduğunuz pasaport ile yapılan işlemler hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz çalışan ekibimiz konu hakkında sizlere yardımcı olabilmelerini isteyebilirsiniz. Çalışan ekibimizi +90 (242) 255 01 43 numaralı telefondan arayabilir ya da Antalya@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

İsveç D Vizesi (Ulusal) Nedir - Antalya

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, yukarıda da belirttiğimiz gibi eğer vizesiz seyahat hakkına sahip olup farklı sürelerde seyahat edecekseniz buradan bilgi edinebileceğinizi belirmek isteriz. Vizesiz seyahat edecek yolcularımız 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan süre zarfında seyahat edeceklerini belirttik. Eğer bu süre 90 günü aşacaksa D Vizesi almanız gerekmektedir. Bu vize çeşidi yapılan seyahatlerin 90 günden fazla olacağını durumlarda verilir. Eğer seyahat süreniz 90 günden az 30 günü aşmayan süre zarfında olacaksa C vizesi almanızı tavsiye ederiz.

Değerli ziyaretçilerimiz, ek bir bilgi olarak aldığınız Schengen vizesi olan İsveç vizesinin belirlediği kurallar vardır. Bu kurallar alınan her Schengen vizesi için de geçerlidir. Eğer İsveç dışında başka Schengen vizesi veren ülkelere de seyahat edecekseniz bu sürenin en uzun konaklama yeri İsveç olmalıdır. İsveç dışında diğer ülkelere yapacağınız seyahatlerin süreleri eşit olacak ise ilk konaklama yeriniz İsveç olmalıdır. Burada ilk seyahat sürenizi bitirip diğer ülkelere eşit süreli seyahat ederek geçiş yapabilirsiniz.

İsveç Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir - Antalya

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, vize işlemleriniz için belirlenen bir kategori seçip işlemlerinize bu yönde devam ettirmeniz gerektiğinin bilgisini veririz. Bu seçimi yaparken dikkatli olmanızı önemle belirtiriz. Sizlere belirlenen kategori sunacağız. Seyahatinize en çok uygun olan bir kategoriyi tıklayarak bu yönde devam etmeniz gerektiğini belirtmek isteriz. Sizler için hazırladığımız kategorileri şöyle sıralayabiliriz:

Yukarıda sizlere sunulan kategorilerden dikkatli bir şekilde seçim yapmanız gerektiğini bir kez daha belirtmek isteriz. Eğer sizlere sunulan kategorilerden birini seçemiyorsanız, ya da seyahat amacınıza uygun bir gerekçe olmadığını iddia ediyorsanız yardım alabilmek için uzmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (242) 255 01 43 numaralı telefondan arayabilir ya da Antalya@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. Verdiğiniz seyahat bilgileriniz neticesinde sizlere uygun olan kategoriyi belirtirler. 

İsveç Vize Başvurusu Nasıl Yapılır - Antalya

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, alacağınız vize işlemelerine başlamak için öncelikle bir kategoriyi seçmeniz gerekmektedir. Seçtiğiniz kategori dahilinde hızlı bir şekilde işlemelerinize başlayabiliriz. Bu işlemleri sizlere adım adım açıklamalar yaparak sunacağız. Takip ederek gereken bilgileri buradan bulabilirsiniz. 

Gerekli Evrakların Hazırlanması ve Vize Başvuru Formu: Değerli ziyaretçilerimiz, seçtiniz kategori dahilinde işlemelerinizi başlayacağımızı daha öncede sizlere belirtmiştik. Bu kategoriye ait olarak gerekli belgeler hazırlanmanızı ve buna uygun başvuru formu hazırlamanızı isteriz. Bu belgelere ek olarak ülkeye yapacağınız seyahat için yeterli ekonomik gücünüzün olduğunu belirten banka hesap dökümünün fotokopisini de eklemeniz gerektiğini belirtiriz. Bizlere ulaştırdığınız evrakları incelemeye alırız. İnceleme sırasında eksik veya yanlış bir belge hazırlanmış olursa bu durumunda sizlerle iletişime geçilerek yaşanan olumsuz durumu düzletmenize yardımcı oluruz.

Biometrik bilgiler ve parmak izi süreci: Değerli ziyaretçilerimiz, Schengen vizesi veren ülkelerinin bazılarında ek olarak istenilen parmak izi süreci vardır. Bunun nedeni ülkeye sahte kimlik ile girişleri önlemek ve başvuruları önlemek. Bu süreci gerçekleştirmek için sizlerin uygun olduğu bir zaman içinde randevu talep ederiz. Yapacağınız bu işlemler İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya’dan gerçekleştirilmektedir. Alınan randevuya dilerseniz bir temsilcimiz ile gidip mülakata hazır olursunuz. Mülakat sırasında olabilecek her sorun için yardım almak için temsilcimizden destek talep edebilirsiniz. Sizlere gerekli yardım temsilcimiz tarafından sağlanır ve mülakat işlemeleriniz için edinmek istediğiniz bilgileri temsilcimize danışabilirsiniz.

Pasaportunuzun size ulaştırılması: Değerli ziyaretçilerimiz, eğer mülakat olumlu bir şekilde gelişirse konsolosluk bizlere olumlu yanıtını iletirler. Bu yanıt gelmeden önce konsolosluk sizlerden ek evrak talebinde bulanabilir. Bunun için dilerseniz sizlere yardımcı olup istenilen işlemi gerçekleştirebiliriz. Bu gelen olumlu karar ardından pasaportunuzu hızlı bir şekilde hazırlama işlemelerine geçmiş oluruz. Hızlı bir şekilde yapılan işlemler ardından pasaportunuzu sizlere ulaştırılmasını için verdiğiniz adrese teslim edilebilir ya da ofisimizi ziyaret ederek pasaportunuzu kendiniz buradan da alabilirsiniz.

Vize Ücretinin Ödenmesi: Değerli ziyaretçilerimiz sizler için yapılan vize işlemelerinizin geçerlilik kazanması için vize ücretinizi ödemeniz gerekmektedir. Ödeyeceğiniz vize ücretinin tutarı tam olarak belirlenememektedir. Ödeyeceğiniz vize ücreti yapacağınız seyahatin kategorisine göre yapılan işlemler ve konsolosluk harcı gibi faktörlerden dolayı farklılık gösterebilmektedir. 6-12 yaş arasındaki yolcularımızın vize başvuruları için herhangi bir ücret ödemeden vizeye sahip olacaklarını, bu ücreti ödemeden seyahat edebilecekleri belirtmek isteriz. Vize ücretinin ödenmemesi durumunda işlemelerinize devam edilemez ve işlemlerinizin kabul görülmeyeceğini belirtiriz. 

İsveç Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır - Antalya

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, başvuru sahiplerinin en çok merak ettikleri konu olan vizenin çıkış süresini bu başlık altında sizlere sunacağız. İsveç’e yapacağınız seyahat için alacağız Schengen vizesinin çıkış süresi normal koşullar altında 10 iş günü olarak belirtilir. Fakat ülkenin bazı olumsuz durumları bu süreci uzatabilmektedir. Konsolosluğun yoğun çalışması, ülkenin siyasi ve ekonomik durumu gibi nedenler bunlara örnek olarak gösterile bilinmektedir. Yapacağınız seyahate 15 gün kala vize başvurusu yaparsanız işlemlerinizin onaylanmayacağını belirmek isteriz. Bu seyahatiniz için işlemlerinize 3 ay öncesinden başlamanızı öneririz.

Bunun yanında ek bilgi olarak, eğer 18 yaşı altında bir birey olup ve İsveç’e seyahat etmek gibi bir planınız varsa başvurunuz için ebeveyn imzaları ile işlem yapmanız gerekmektedir. Aksi durumda işlemelerinizin kabul görülmeyeceğini belirmek isteriz. 

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, İsveç seyahatiniz için yapılan vize işlemeleri hakkında ihtiyaç duyulan bilgileri sizlere sunmuş bulunmaktayız. Merak ettiğiniz, aklınıza takılan ya da yetersiz bulduğunuz herhangi bir konu olduğu durumda bizlerle iletişime geçebileceğinizi hatırlatırız. Bizlerden bilgi almayı tercih ettiğiniz için teşekkürlerimizi sunuyoruz. Vize işlemleriniz için uzmanlarımızdan daha ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız merak ettiğiniz konu hakkında yardımcı olabilmelerini isteyebilirsiniz bunun için uzmanlarımızdan destek talep edebiliniz. EAGVS Antalya şubesi için +90 (242) 255 01 43 numaralı telefondan arayabilir ya da Antalya@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. Merak ettiğiniz konuları danışarak seyahatiniz için gerekli bilgileri daha kapsamlı almış olursunuz.

İsveç ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';