x
İsveç

Vize İşlemleri

İsveç

Telefon/Faks

+90 (322) 245 01 03

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Adana@eagvs.com

İsveç Vize Başvuru, Adana

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, Adana ve çevre illerden yapılacak olan İsveç vizesi başvurunuz için gereken bilgileri sizlere sunduğumuz sayfamıza hoş geldiniz.

EAGVS ailesi olarak, İsveç seyahatiniz için gereken bilgileri sizlere başlıklar altında sunacağız. Merak ettiğiniz bilgileri sayfa devamından bulabilirsiniz. Sizlere başlıklar halinde verdiğimiz bilgiler 2023 yılı güncel vize işlemelerini kapsamaktadır. 

EAGVS Adana şubesi olarak Pozantı, Ceyhan, Karataş, Saimbeyli, Çukurova, Seyhan, İmamoğlu, Tufanbeyli, Yüreğir, Sarıçam, Feke, Aladağ, Kozan, Karaisalı, Yumurtalık ilçeleri ve Osmaniye, İçel ve Kahramanmaraş gibi çevre illerden yapılacak olan İsveç vize başvurunuz için sizlere hizmet sunuyoruz.

Adana ili ve çevre illerden yapılacak olan İsveç vize başvurusu hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz uzmanlarımızdan yardımcı olabilmelerini isteyebilirsiniz. EAGVS Adana şubesi için+90 (322) 245 01 03 numaralı telefondan arayabilir ya da Adana@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. Sizlere konu hakkında yardımcı olabileceklerini belirtiriz.

İsveç Vizesi Kimlere Gerekir - Adana

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, pasaportunuzun türüne göre yapacağınız seyahat farklı işlemlere tabi tutulursunuz. Bordo pasaporta sahipseniz İsveç’e yapacağınız seyahat için vize almanız gerekmektedir. Bunun dışında; Yeşil, Siyah ve Gri pasaporta sahip yolcularımızız yapacakları seyahat için vize almaları gerekmez. Yeşil, Siyah ve Gri pasaporta sahip yolcularımıza tanınan vizesiz seyahat hakkı 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan süre zarfında gerçekleşen bir durumdur. Bordo pasaporta sahip yolcularımızın yapacakları seyahat için vize işlerini gerçekleştirebilmek için ofisimize ziyaret etmeleri isteriz. Sizlere alacağınız vize için gerekli hizmet sunulacaktır.

Yukarıda belirttiğimiz konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz destek talep edebiliniz. Uzmanlarımızı +90 (322) 245 01 03 numaralı telefondan arayabilir ya da Adana@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. Sizlere konu hakkında yardımcı olabileceklerini belirtiriz.

İsveç D Vizesi (Ulusal) Nedir - Adana

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, yukarıda başlıkta sizlere belirttiğimiz bilgilere ek olarak kapsamlı bilgiyi bu başlık altında sizlere sunacağız. Vizesiz seyahat etme hakkı tanınan Yeşil, Siyah ve Gri pasaporta sahip yolcularımızız seyahat sürelerinin 180 gün içerisinde ve 90 günü aşmayan süre zarfında olmaları gerekmektedir. Eğer bu pasaport türlerinden birine sahip olup seyahat sürenizin 9ü günü aşacağını dair planlarınız varsa D vizesi almanız gerekmektedir. D vizesi vizesiz seyahat etme hakkına sahip yolcularımıza yapacakları uzun süreli seyahatler için verilir.

Yeşil, Siyah ve Gri pasaporta sahip olup vizesiz seyahat edecek yolcularımız 90 günden az 30 günü aşmayan süre zarfında yapacakları seyahat için C vizesi almalarını öneniriz. C vizesi, bu pasaporta sahip olup yapılacak kısa süreli seyahatler için kullanılır.

Değerli ziyaretçilerimiz, Schengen ülkelerine yapacağınız seyahat için belirlenen seyahat kuralları vardır. Sizler seyahat süresince başka ülkelerde yolculuk yapmak isterseniz bazı kurallar çerçevesinde işleminizi yapmanız gerekmektedir. İsveç dışında başka ülkelere geçiş ile seyahat edecekseniz en uzun konaklama yeri olarak İsveç’te kalmalısınız. Seyahat planınız Schengen ülkelerinde eşit olarak konaklama sağlayacaksınız ilk konaklama yeri olarak İsveç’te kalmalısınız. İlk kaldığınız yerden sonra diğer ülkelere eşit süreli seyahat ederek geçiş yapabilirsiniz.

İsveç Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir - Adana

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, bu başlık altında sizlere sunacağımız bilgiler vize işlemeleriniz temel konusudur. Yapacağınız seyahatin hangi amaca yönelik olduğuna karar verip işlemelerinizi bu yönde devam ettirmeniz gerektiğini belirtiriz. Sizlere bunun için belirli kategoriler sunacağız. Sizlere sunduğumuz kategorilerden birini seçerek işlemlerinizi bu yönde devam ettirmeniz gerekmektedir. Bu seçimi yaparken dikkatli olmanızı ve seçim yaparken seyahatinize en uygun olan kategoriyi tıkayıp bu şekilde işlemelerinizi devam ettirmeniz gerekmektedir. Sizler için hazırladığımız kategoriler şöyledir:

Sizlere hazırladığımız kategorilerden birini tıklayarak bu yönde işlem yapmanız gerektiğini belirttik. Bu kategorilerden hangisinin yapacağınız seyahate uygun olduğuna karar veremediyseniz ya da yapacağınız seyahate uygun bir kategori olmadığını düşünüyorsanız uzmanlarımızdan konu hakkında yardımcı olabilmelerini isteyebilirsiniz. Uzmanlarımız sizlerden aldıkları seyahat bilgileri ile, yapacağınız seyahatin hangi kategoriye ait olduğu konusunda yardımcı olabilirler. Bunun için uzmanlarımızı +90 (322) 245 01 03 numaralı telefondan arayabilir ya da Adana@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. Sizlere konu hakkında yardımcı olabileceklerini belirtiriz.

İsveç Vize Başvurusu Nasıl Yapılır - Adana

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, sizlere belirli başlıklar halinde belirttiğimiz gibi işlemlerinizi nasıl yapılacağına dair bilgileri burada sunacağız. Adım adım açıklamalarda bulacağımız bu konu için seyahat gerekçenize en uygun olan kategoriyi seçmenizi tekrardan hatırlatırız. Yapılan işlemlerin nasıl geliştiğini sizlere sunacağız. Takip ederek gereken bilgileri buradan öğrenebilirsiniz.

Gerekli Evrakların Hazırlanması ve Vize Başvuru formu: Değerli ziyaretçilerimiz seçtiğiniz kategoriye göre hazırlanan evraklar dahilinde başvuru formu hazırlamanızı isteriz. Bu belgelere ek olarak yapacağınız seyahat için ekonomik gücünüzün yeterli olmasını belirtmek isteriz. Bunun için hazırlayacağız belgelere banka hesap dökümünüzü de eklemeniz gerekmektedir. Banka hesap dökümünün yeterli miktarda olması gerektiğini belirtiriz. Bu belgeleri eksiksiz bir şekilde hazırlanmanızı ve ofisimize iletmenizi rica ederiz. Bizlere ulaştırdığınız evrakları incelemeye alır, eksik veya yanlış hazırlanmış evraklar olduğu taktirde sizlerle iletişime geçilerek çıkan sorunu düzletmenize yardımcı oluruz.

Biometrik bilgiler ve parmak izi süreci: Değerli ziyaretçilerimiz, yapacağınız evraklara ek olarak ülke sizlerden parmak izi örneği ister. Bunun için sizlere konsolosluktan bir randevu talep ederiz. Sizlerin uygun olduğu bir zaman diliminde, dilerseniz bir temsilcimiz ile hazırlanan evraklar dahilinde mülakata gidersiniz. Mülakat sırasında olabilecek bir sorun, yanlış giden işlem olduğu taktirde sizlere eşlik eden temsilcimizden yardım isteyebilirsiniz. Sizlere eşlik eden temsilcimize vize işleriniz hakkında merak ettiğiniz bilgileri sorabilir, mülakat sırasında yapılacak işlemeler hakkında bilgi alabilirsiniz. Sizler için alınma randevuya gelmeme, mülakata dahil olmamanız gibi nedenler olursa işlemleriniz geçerlilik kazanmayacaktır. Bu mülakat gerçekleştirilmediği taktirde yapılan hiçbir işlem onay kazanamayacaktır.

Pasaportunuzun size ulaştırılması: Değerli ziyaretçilerimiz, sizlere belirttiğimiz işlemeleri yaptığınız taktirde konsolosluktan gelecek olan olumlu karar bekleme aşamasına geçeriz. Bu süre zarfında konsolosluk işlemler için ek evrak talebinde bulanabilir. Sizlere konu hakkında yardımcı olarak istenilen ek evrakı konsolosluğa iletiriz. İstenilen ek evrak talebinden sonra gelen olumlu karar ile pasaportunuzu hızlı bir şekilde hazırlama işlemelerine geçeriz. Hızlı bir şekilde hazırladığımız pasaportunuzu dilerseniz sizlerin belirttiğiniz adrese teslim edilebilir ya da ofisimizi ziyaret ederek pasaportunuzu kendiniz buradan alabilirsiniz

Vize Ücretinin Ödenmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, yapılan tüm işlemlerin geçerlilik kazanması için vize ücretini ödemeniz gerekmektedir. Ödeyeceğiniz vize ücreti yapacağınız seyahatin kategorisine göre yapılan işlemeler, ülkede konaklama süreniz ve konsolosluk harcı gibi faktörler ödeyeceğiniz vize ücretinde farklılığa neden olmaktadır. Bunun yanında ek bilgi olarak yapacağınız seyahat için 6-12 yaş arasında bir bireyseniz vize ücreti ödemekten muaf olursunuz. 12 yaş üstündeki bireylerden vize ücreti talep edilmektedir.

İsveç Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır - Adana

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, İsveç vizesinin çıkış süresi hakkındaki gerekli bilgileri bu başlık altında sizlere sunacağız. Normal şartlarda 10 iş günü içinde sonuçlanan vizeniz bazı sebeplerden dolayı belirtilen süreden daha geç sürede sonuç verebilmektedir. Buna örnek olarak resmi tatillerde kapalı olan konsolosluk, konsolosluğun yoğun çalışma temposu, ülkenin politik ve ekonomik durumu gibi nedenler bunlara birer örnek olarak gösterilebilir. Sizlere tavsiye olarak vize başvurunuzu 3 ay öncesinden yapmanızı öneririz. Eğer seyahatinize 15 gün kala vize başvurunuzu yapacaksanız işlerinizin onaylanmayacağını belirmek isteriz.

18 yaş altındaki bireylerin yapacakları İsveç seyahatleri için ebeveyn dahilinde başvuru formu hazırlanmasının gerektiğini belirtilerek, işlemlerin geçerliliği için ebeveyn imzaları olması gerekmektedir.

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, İsveç seyahatiniz için yapılan vize işlemeleri hakkında gerekli bilgileri bizlerden almayı tercih ettiğiniz için sizlere teşekkürlerimizi sunuyoruz. Sunduğumuz bilgilere ek olarak daha kapsamlı bilgi almak istiyorsanız uzmanlarımızdan bilgi alabileceğinizi hatırlatmak isteriz. EAGVS Adana şubesi ile iletişime geçebilmek için +90 (322) 245 01 03 numaralı telefondan arayabilir ya da Adana@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

İsveç ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';