x
İsveç

Vize İşlemleri

İsveç

Telefon/Faks

+90 (252) 275 01 04

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

bodrum@eagvs.com

İsveç Vize Başvuru, Bodrum

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, İsveç Schengen vizesi için gereken bilgileri sizlere sunduğumuz sayfamıza hoş geldiniz.Sayfamızda ihtiyaç duyduğunuz bilgileri belirli başlıklar halinde sizlere sunacağız. Sayfamızı takip ederek ihtiyaç duyduğunuz bilgileri belirlenen başlıklar altında bulabileceğinizi belirtmek isteriz. 

Bodrum şubesi olarak Denizli, Burdur ve Muğla gibi çevre illerden yapılacak olan İsveç Schengen vize başvurusu için sizlere hizmet sunuyoruz. Bodrum ilçesi ve çevre illerden vize almak isteyen sayın yolcularımız daha kapsamlı bilgi almak isterseler uzmanlarımızla görüşme sağlayabilirler. Uzmanlarımızı +90 (252) 275 01 03 numaralı telefondan arayabilir ya da Bodrum@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

İsveç Vizesi Kimlere Gerekir - Bodrum 

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, bu başlık altında sahip olduğunuz pasaport türüne göre vize işlemleriniz hakkındaki gerekli bilgileri sizlere sunacağız. Bordo pasaporta sahipseniz ve İsveç’e seyahat etme planlarınız varsa seyahatiniz gerçekleşmesi için Schengen vizesi almanız gerektiğini belirtmek isteriz. Yapacağınız Schengen vize başvurularına dair sizlere hizmet vermek için ofisimize ziyaret etmenizi rica ederiz. Bunun yanında Siyah, Gri ve Yeşil pasaporta sahip yolcularımızın yapacakları İsveç seyahatleri için Schengen vizesi alınması gerekli görülen bir durum değildir. Fakat vizesiz seyahat etme hakkına sahip olan yolcularımızın 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan süre zarfında yolculuk yapmaları gerektiğini belirmek isteriz. Bu süre dışında başka sürelerde kapsamında seyahat edecek olursanız gerekecek olan vize işlemelerini bir alt başlıkta sizlere sunacağız. 

Değerli ziyaretçilerimiz, sizlere sunulan bilgilere ek olarak daha kapsamlı bilgi almak istiyorsanız uzmanlarımızdan konu hakkında yardımcı olabilmelerini isteyebilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (252) 275 01 03 numaralı telefondan arayabilir ya da Bodrum@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

İsveç D Vizesi (Ulusal) Nedir - Bodrum

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, bu başlık ise yukarıda verdiğimiz bilgilerin seyahat süreleri ile yapılan işlemler hakkında daha ayrıntılı bilgiler vereceğiz. Yukarıda Siyah, Gri ve Yeşil pasaporta sahip yolcularımızın 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan süre zarfında vizesiz seyahat edebilecekleri önceden belirtmiştik. Bu 3 pasaporttan birine sahip olup yapacağınız seyahat süresinin 90 günden fazla olacağını düşünüyorsanız bunun için D vizesi başvurusu yaparak bu yönde işlemelerinizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Eğer bu 3 pasaporttan birine sahip olup seyahatinizin 90 günden az 30 günü aşmayan süre içerisinde olacağını belirtiyorsanız işlemeleriniz için C vizesi başvurusu yapmanız gerekmektedir.

Değerli ziyaretçilerimiz, alacağınız İsveç Schengen vizesinin belirlediği Schengen vize kuralları vardır. Eğer İsveç dışında başka ülkelere geçiş ile seyahat etme planınız varsa en uzun konaklama yeri olarak İsveç’te kalmalısınız. Yapacağınız seyahatin konaklama süreleri eşit olacaksa başka ülkelere geçiş için ilk seyahat ettiğiniz Schengen ülkesinden çıkış yaparak seyahat etmelisiniz. Yani ilk önce İsveç’te seyahat edip daha sonra diğer Schengen ülkelerine seyahat etmeniz gerektiğini belirmek isteriz. Bu geçişli seyahatiniz için daha kapsamlı bilgi almak istiyorsanız uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Ve sunulan bu kurallara uyulmadığı taktirde yapacağınız bir sonraki Schengen vize başvurularınız olumsuz sonuçlanabileceğini belirmek isteriz. 

İsveç Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir - Bodrum

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, vize işlemleriniz için belirlenen bir amaç dahilinde işleminiz başlamış olunur. Sizlere sunulan kategorilerden birini seçip işlemlerinize bu yönde devam ettirmeniz gerekmektedir. Bu seçimi yaparken dikkatli olmanızı önemle belirtmek isteriz. Sizlere belirtilen kategorileri sunacağız. Seyahatinize uygun olan bir kategoriyi tıklayarak bu yönde devam etmeniz gerektiğini bir kez daha belirtmek isteriz. Sizler için hazırladığımız kategoriler şöyledir:

Yukarıda sizlere sunulan kategorilerden birini seçerken dikkatli bir şekilde seçim yapmanız gerektiğini belirtmek isteriz. Eğer sizlere sunulan kategorilerden birini seçemiyorsanız, ya da seyahat amacınıza uygun bir kategori olmadığını düşünüyorsanız yardım alabilmek için uzmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (252) 275 01 03 numaralı telefondan arayabilir ya da Bodrum@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. Verdiğiniz seyahat bilgileri doğrultusunda sizlere uygun olan kategoriyi belirtirler.

İsveç Vize Başvurusu Nasıl Yapılır - Bodrum

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, alacağınız vize işlemeleri için öncelikle bir kategori seçmeniz gerektiğini belirtmek isteriz. Seçtiğiniz kategori dahilinde işlemelerinize hızlı bir şekilde başlayabiliriz. Bu işlemlerinin nasıl ilerleyeceğini sizlere adım adım açıklayacağız. Açıklanan adımları takip ederek gereken bilgileri buradan öğrenebilirsiniz.

Gerekli Evrakların Hazırlanması ve Vize Başvuru formu: Değerli ziyaretçilerimiz, seçtiniz kategori dahilinde işlemelerinizi başlayacağımızı sizlere daha önceden de belirtmiştik. Bu kategoriye ait sizlerden gerekli görülen belgeleri hazırlanmanızı ve buna uygun olan vize başvuru formu hazırlamanızı isteriz. Bu belgelere ek olarak ülkeye yapacağınız seyahat için ekonomik gücünüzün yeterli olduğuna dair banka hesap dökümünün fotokopisini de eklemenizi belirtiriz. Bizlere ulaştırdığınız evrakları incelemeye alırız. İnceleme sırasında eksik veya yanlış bir belge hazırlanmış olması durumunda sizlerle iletişime geçilerek çıkan olumsuz durumu düzletmenize yardımcı oluruz.

Biometrik bilgiler ve parmak izi süreci: Değerli ziyaretçilerimiz, Schengen vizesi veren ülkelerinin bazılarında parmak izi süreci vardır. Bunun nedeni ülkeye sahte kimlik ile girişleri ve sahte kimlik ile başvuruları önlemek içindir. Bu mülakat sürecini gerçekleştirmek için sizlerin uygun olduğu bir zaman diliminde randevu talep ederiz. Yapacağınız bu işlemler İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya’dan gerçekleştirilmektedir. Alınan randevuya dilerseniz bir temsilcimiz ile gidip mülakata hazır olursunuz. Mülakat sırasında olabilecek her sorun için yardım almak için temsilcimizden destek talep edebilirsiniz. Sizlere gerekli yardım temsilcimiz tarafından sağlanır ve mülakat işlemeleriniz için merak ettiğiniz bilgileri temsilcimize danışarak öğrenebilirsiniz.

Pasaportunuzun size ulaştırılması: Değerli ziyaretçilerimiz, eğer yapılan mülakat olumlu bir şekilde gelişirse konsolosluk bizlere geçerli cevabını iletirler. Bu cevap gelmeden önce konsolosluk ek dosya talebinde bulanabilir. Bunun için sizlere yardımcı olup istenilen ek işlemi gerçekleştirebiliriz. Bu işlem dahilinde gelen olumlu karar ardından pasaportunuzu hızlı bir şekilde hazırlama işlemelerine başlarız. Yapılan işlemler ardından pasaportunuzu sizlere ulaştırılmasını için verdiğiniz adrese teslim edilebilir ya da ofisimizi ziyaret ederek pasaportunuzu bizzat buradan da alabilirsiniz.

Vize Ücretinin Ödenmesi: Değerli ziyaretçilerimiz sizler için yapılan Schengen vize işlemelerinizin geçerlilik kazanması için vize ücretini ödemeniz gerekmektedir. Ödeyeceğiniz vize tutarı tam olarak belirlenememektedir. Ödeyeceğiniz vize ücreti yapacağınız seyahatin kategorisine göre uygulanan işlemler ve konsolosluk harcı gibi nedenlerden dolayı farklılık gösterebilmektedir. 6-12 yaş arasındaki bireylerin vize başvuruları için herhangi bir ücret ödemeden vizeye sahip olacaklarını, bu ücretten muaf olduklarını belirtmek isteriz.

İsveç Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır - Bodrum

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, alacağınız İsveç Schengen vizesinin sonuçlanma süresi normal şartlar altında 10 iş günü olarak belirlenmektedir. Ancak ülkenin politik ve ekonomik durumu, kapalı olan konsolosluk ve resmi tatiller vize sürenizi uzatabilen nedenler arasındadır. Bunlar gibi süreyi uzatan nedenler ile karşılaşmak istemiyorsanız 3 ay içerisinde Schengen vize başvurunuzu yapmanızı öneririz. Seyahatinize 15 gün kala Schengen vizesi almak isterseniz red cevabı ile karşı karşıya kalırsınız.

Eğer 18 yaş altındaki bireyler İsveç’e seyahat etmek için Schengen vize başvurusu yapacak ise ebeveyn dahilinde belge hazırlanması ve ebeveyn imzaları ile başvuru yapmaları gerekmektedir. Aksi durumda işlemelerinizin kabul görülmeyeceğini belirmek isteriz.

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, yapacağınız seyahat için bizlerden bilgi sahibi olmayı tercih ettiğiniz için sizlere teşekkürlerimizi sunuyoruz. Edindiğiniz bilgilere ek olarak daha kapsamlı bilgi almak istiyorsanız uzmanlarımızdan bilgi alabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Uzmanlarımızı +90 (252) 275 01 03 numaralı telefondan arayabilir ya da Bodrum@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

İsveç ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES