x
İsveç

Vize İşlemleri

İsveç

Telefon/Faks

+90 (266) 225 50 02

Çalışma Saatleri

Hafta İçi: 8.00-18.00
Hafta Sonu: 10.14.00

Eposta

balikesir@eagvs.com

İsveç Vize Başvuru, Balıkesir

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, İsveç vizesi için merak ettiğiniz bilgileri sizlere sunduğumuz sayfamıza hoş geldiniz.Sayfamızın devamında 2023 yılına ait güncel vize işlemelerini sizlere belirli başlıklar altında sunacağız. Sayfamızı takip ederek ihtiyaç duyduğunu, duyduğunuz bilgilere ulaşabilirsiniz.

Euroasia Global Visa services Balıkesir şubesi olarak, Burhaniye, Marmara, Gönen, Balya, Sındırgı, Erdek, Bandırma, Gömeç, Havran, İvrindi, Dursunbey, Edremit, Kepsut, Bigadiç, Altıeylül, Karesi, Manyas, Savaştepe, Ayvalık ve Susurluk ilçelerimizin yanında Kütahya, Sakarya ve Afyonkarahisar gibi çevre illerimizden yapabileceğiniz vize başvurular için sizlere hizmet sunmaktayız. Çevre illerden yapacağınız İsveç vize başvurusu hakkında daha kapsamlı bilgi almak için uzmanlarımızdan destek talep edebiliniz. Uzmanlarımızı +90 (266) 255 50 03  numaralı telefondan arayabilir ya da balikesir@eagvs.com mail mail adresimize e-posta atabilirsiniz. 

İsveç Vizesi Kimlere Gerekir - Balıkesir

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, seyahat edeceğiniz ülkeye vize alım işlemleri sahip olduğunuz pasaport türüne göre farklılık göstermektedir. Bordo pasaporta sahip yolcularımızın İsveç seyahatleri için vize alması gerekirken; Siyah, Gri ve Yeşil pasaporta sahip yolcularımız İsveç seyahatleri için 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan süre zarfında vizesiz seyahat edebilecekleri belirtiriz. Bordo pasaporta sahip seyahat severlerimizin vize işlemeleri yapmak için Balıkesir’deki ofisimize ziyaret etmeleri bekleriz.

Yukarıda sahip olduğunuz pasaport hakkında aklınıza takılan bir soru olduğu durumda bizlerle iletişime geçebileceğinizi hatırlatırız. Uzmanlarımıza merak ettiğiniz konuları danışarak merak ettiğiniz bilgileri edinebilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (266) 255 50 03 numaralı telefondan arayabilir ya da balikesir@eagvs.com mail mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

İsveç D Vizesi (Ulusal) Nedir - Balıkesir

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, sizlere yukarıdaki başlıkta vizesiz seyahat edebilecek Yeşil, Siyah ve Gri pasaporta sahip olan yolcularımızı belirttik. Siyah, Gri ve Yeşil pasaporta sahip yolcularımızız yapacakları vizesiz seyahatin 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan süre zarfında olması gerektiğini belirtmiştik. Bu pasaportlardan birine sahip olup 90 günü aşacak seyahatiniz için D vizesi başvurusu yapmanız gerekmektedir. D vizesi, bu pasaporta sahip olup 90 günü aşacağını düşündüğünüz seyahatler için kullanılır. Eğer bu 3 pasaporttan birine sahip olup vizesiz gerçekleştireceğiniz seyahatler 90 günden az 30 günü aşmayan süre zarfında olacaksa C vizesi almanızı tavsiye ederiz.

Değerli ziyaretçilerimiz Schengen ülkelerine yapacağınız seyahatler için belirli başlı kurallar vardır. Sizlere sunulan kurallara uyulmadığı sürece tekrardan Schengen ülkelerine yapacağınız seyahatler için sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. Bunu belirttikten sonra Schengen ülkelerinin kurallarını sizlere açıklayabiliriz. Sayın ziyaretçilerimiz, İsveç’e seyahat etme planlarınız arasında başka ülkelere geçiş ile seyahat edecekseniz konaklama sürenizin en uzun yeri İsveç olmalıdır. Eğer seyahatiniz geçişleri ülkelerde eşit süreli konaklama ile olacaksa ilk seyahat yeriniz İsveç olmalıdır. İlk önce İsveç’te eşit süreli konaklayıp daha sonra diğer Schengen ülkelerine seyahat edebilirsiniz. Bu durumu aksi halde kullandığınız zaman, yapacağınız Schengen seyahatleri için sorular ile karşılaşabilirsiniz.

İsveç Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir - Balıkesir

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz. İsveç’e seyahat edecekseniz ne için bu seyahati gerçekleştireceğinizi dair konuyu bu başlık altında sizlere sunacağız. Vize işlemleriniz için bu konu önem arz etmektedir. Sizler seyahatinizin hangi amaca yönelik olduğuna karar verip işlemelerinizi bu yönde devam ettirmeniz gerekmektedir. Bunun için ülkeye yapacağınız seyahat gerekçelerini belirli kategoriler halinde sizlere sunacağız. Bunlardan seyahat etme amacına uygun olan bir tanesini seçerek işlemlerinizi bu yönde devam ettirmeniz gerekmektedir. Sizler için hazırladığımız kategoriler şöyledir:

Sayın ziyaretçilerimiz, bu seçimi yaparken dikkatli olmanızı ve seçim yaparken seyahatinize en uygun olan kategoriyi sizlere belirtmek isteriz. Sizlere yukarıdaki kategoriler halinde sunduğumuz seyahat gerekçelerinden hangisinin yapacağınız seyahate uygunluk getirdiği konusunda karar veremediyseniz, ya da yapacağınız seyahate uygun olan bir kategoriyi olmadığını düşünüyorsanız uzmanlarımıza seyahat etme amacına yönelik bilgiler vererek sizlere uygun olan kategoriyi belirtirler. Uzmanlarımızı +90 (266) 255 50 03 numaralı telefondan arayabilir ya da balikesir@eagvs.com mail mail adresimize e-posta atabilirsiniz. 

İsveç Vize Başvurusu Nasıl Yapılır - Balıkesir

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, her başlık altında gereken bilgileri sizlere sunduk. Bu başlık altında ise vize işlemelerinizi yaparken işlerimizin nasıl ilerleyeceğine dair güncel bilgileri sunacağız. Adım adım açıklamalarda bulacağımız bilgileri takip ederek vizenizin çıkış süresini ve vize işlemeleriniz hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. 

Gerekli Evrakların Hazırlanması: Değerli ziyaretçilerimiz, yukarıda sizlere sunulan kategorilerden birini seçtikten sonra işlemlerinizi bu yönde devam ettirmeniz gerektiğini belirtmiştik. Seçtiğiniz kategoriye göre hazırlanan evraklar dahilinde başvuru formunu doldurarak işlemelerinize başlanmış olur. Sizlerden talep ettiğimiz evrakları bizlere ileterek ilk adımı tamamlamış olursunuz. Bizlere ilettiğiniz evraklar dikkatlice incelenir, yanlış veya eksik bilgi gibi sorunlar ile karşılaştığımız zaman sizlerle iletişime geçilerek çıkan sorunu düzletmenize yardımcı oluruz. Yapılan bu işlemin ardından mülakat sürecine hazırlanmış olursunuz.

Biometrik bilgiler ve parmak izi süreci: Değerli ziyaretçilerimiz, ülkenin vize işlemelerinize ek olarak parmak izinizin örneğini talep eder. Bu talep ülkeye yapılacak olan seyahatte sahte kimlik ile girişleri önlemek içindir. Bu süreç için konsolosluktan sizlerin uygun olduğu bir zaman diliminde randevu alınır. Alınan randevuya giderken dilerseniz sizlere bir temsilcimiz eşlik edebilir. Sizlere bu süre zarfında eşlik eden temsilcimize merak ettiğiniz bilgileri sorabilir, mülakat süresince olabilecek sorunlar için destek talep edebiliniz. Sizlere için alınan randevuya katılmama ya da mülakat için parmak izi vermemek gibi bir isteğiniz olursa vize işlemeleriz gerçekleşmeyeceğini belirtmek isteriz.

Pasaportunuzun size ulaştırılması: Değerli ziyaretçilerimiz, sizlere sunulan işlemleri sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdikten sonra konsolosluğun belirteceği olumlu karar ile pasaportunuzu hızlı bir şekilde hazırlama işlemelerine geçeriz. Bu süre zarfında konsolosluk işlemlere ek olarak gerekli bulursa ek evrak talebinde bulanabilir. Sizlere bu konuda yardımcı olup istenilen işlemi yerine getirmeye çalışırız. Yapılan bu ek işlemeler ardından pasaportunuzu sizlere ulaştırmak için belirlediğiniz adrese gönderim sağlarız. Dilerseniz ofisimizi ziyaret ederek pasaportunuzu buradan da alabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Vize Ücretinin Ödenmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, adım adım açıklamalarda bulunduğumuz işlemelerin gerçekleşmesi için vize ücretinizin ödenmesi gerekmektedir. Ödenmeyen vize ücreti olduğu durumda işlemeleriniz geçerlilik kazanmayacaktır. Ödeyeceğiniz vize ücreti çeşitli sebeplerden dolayı farklılık gösterebilir. Örneğin ülkede konaklama süreniz, sizlere sunulan hizmet ve konsolosluk harcı gibi faktörler ödeyeceğiniz vize ücretinde farklılığa neden olmaktadır. Bunun yanında ek bilgi olarak ülkeye seyahat edecek bireylerin yaşı 6-12 yaş aralığında ise vize ücretini ödemekten muaftırlar. 12 yaş üstündeki bireylerden ücret talep edilmektedir.

İsveç Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır - Balıkesir

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, en merak edilen konu olan vizenin çıkış süresini bu başlık altında sizlere sunacağız. İsveç’e yapacağınız seyahat için alacağız vizenin çıkış süresi normal koşullarda 10 iş günüdür. Ama ülkenin bazı olumsuz nedenleri bu süreci uzatabilmektedir. Konsolosluğun yoğun çalışması, ülkenin politik ve ekonomik durumu gibi nedenler bunlara örnek olarak gösterile bilinmektedir. Yapacağınız seyahate 15 gün kala vize başvurunuzu yaparsanız işlemlerinizin onaylanma durumu olmayabilmektedir. Bu seyahatiniz için işlemlerinize 3 ay öncesinden başlamanızı tavsiye ederiz.

Bunun yanında ek bilgi olarak, eğer 18 yaşından küçük bir bireyseniz ve İsveç’e seyahat etme planlarınız varsa işleminiz için ebeveyn imzaları ile işlem yapmanız gerekmektedir. Aksi durumda işlemelerinizin kabul görülmeyeceğini belirtiriz.

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, İsveç seyahatiniz için yapılan vize işlemeleri hakkında gerekli bilgileri sizlere sunmuş bulunmaktayız. Merak ettiğiniz, aklınıza takılan herhangi bir soru olduğu durumda bizlerle iletişime geçebileceğinizi hatırlatırız. Bizlerden bilgi almayı tercih ettiğiniz için teşekkürlerimizi sunuyoruz. Vize işlemleriniz için uzmanlarımızdan daha kapsamlı bilgi almak istiyorsanız +90 (266) 255 50 03 numaralı telefondan arayabilir ya da balikesir@eagvs.com mail mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

İsveç ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';