x
İsveç

Vize İşlemleri

İsveç

Adres

Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, No: 8 / B 35210 Konak/İzmir

Telefon/Faks

+90 (232) 335 04 26

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

izmir@eagvs.com

İsveç Vize Başvuru, İzmir

Sayın EAGVS ziyaretçilerimiz, İsveç vizesi seyahatiniz için gereken bilgileri sizlere sunduğumuz sayfamıza hoş geldiniz. EAGVS ailesi olarak yapacağınız seyahat için gerekli bilgileri başlıklar halinde sizlere sunacağız. Merak ettiğiniz konuları başlıklar altında bulup bilgi sahibi olabilirsiniz.

İzmir EAGVS Şubesi olarak sizlere, Kınık, Bayındır, Dikili, Karşıyaka, Menemen, Torbalı, Bayraklı, Güzelbahçe, Foça, Karabağlar, Karaburun, Bergama, Aliağa, Beydağ, Bornova, Narlıdere, Çiğli, Gaziemir, Kemalpaşa, Menderes, Kiraz, Konak, Ödemiş, Urla, Seferihisar, Selçuk, Tire, Balçova, Buca ve Çeşme ilçelerimiz başta olmak üzere Muğla, Aydın, Manisa, Uşak gibi çevre illerden yapılacak olan İsveç Vize işlemleri için hizmet etmekteyiz. 

İzmir ili ve çevre illerden yapılacak olan İsveç vizesi için daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz bu konuda uzmanlarımızdan destek talep edebilirsiniz. Sizlere il ve çevre illerden yapılacak olan İsveç vizesi hakkında daha kapsamlı ilgi sunulacaktır. Uzmanlarımızı +90 (232) 335 04 26 numaralı telefondan arayabilir ya da izmir@eagvs.com adresimize e-posta atabilirsiniz.

İsveç Vizesi Kimlere Gerekir - İzmir

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, sizlere bu başlık altında sahip olduğunuz pasaport türüne göre seyahatiniz için vize alıp almama durumunuz hakkında gerekli bilgileri sunacağız. Bordo pasaporta sahip olup İsveç’e seyahat etmek isterseniz işlemeleriniz için vize almanız gerekmektedir. Bu pasaporta sahip olup seyahat etmek istediğiniz durumda bizlerle iletişime geçebileceğinizi ve sizlere vize almanız konusunda yardımcı olabileceğimizi belirtiriz. Bordo pasaport dışında Yeşil, Gri ve Siyah pasaporta sahip yolcularımızın İsveç seyahatleri için 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan süre zarfında vizesiz gerçekleştirebileceklerini belirmek isteriz. Bu pasaportlardan birine sahip olup daha farklı seyahat süreleri ile seyahat etmek isteyen yolcularımız için gereken bilgileri bir alt başlıkta sizlere sunacağız.

Sizlerin sahip olduğunuz pasaport türünüz ile ilgili daha kapsamlı bilgi almak istiyorsanız ya da pasaport türünüze göre gereken işlemler hakkında daha kapsamlı bilgi almak istiyorsanız uzmanlarımızdan konu hakkında yardımcı olabilmelerini isteyebilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (232) 335 04 26 numaralı telefondan arayabilir ya da izmir@eagvs.com adresimize e-posta atabilirsiniz.

İsveç D Vizesi (Ulusal) Nedir - İzmir

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, sizlere yukarıdaki başlıkta Siyah, Gri ve Yeşil pasaporta sahip yolcularımızın 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan süre zarfında vizesiz seyahat edebilecekleri belirtmiştik. Sizlere verilen bilgideki pasaportlardan birine sahip olup, yapacağınız seyahatin 90 günden fazla olacağını belirtiyorsanız bu işlemler için D vizesi başvurusu yapmanız gerekmektedir. Eğer bu 3 pasaporttan birine sahip olup seyahatinizin 90 günden az 30 günü aşmayan süre zarfında seyahat etmek isterseniz işlemeleriniz için C vizesi almanız gerekmektedir.

Değerli ziyaretçilerimiz seyahatiniz için alacağız vize Schengen vizesidir. Eğer seyahatinize başka Schengen vizesi veren ülkeleri de ekleyerek seyahat etmek isterseniz en uzun konaklama yeri olarak İsveç’te kalmalısınız. Eğer diğer Schengen vizesi veren ülkelerde eşit süreli konaklama ile yolculuk yapacaksanız ilk seyahatinizin bir Schengen vizesi ile bitmesi gerekmektedir. Bu kural Schengen vizesi veren ülkelerde geçerlidir. Bu konulan kurala uyulmadığı taktirde yapacağınız bir diğer Schengen vize başvurularınız olumsuz sonuçlanabileceğini belirmek isteriz.

İsveç Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir - İzmir

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, yapacağınız seyahatin en önemli konusu olabilecek olan konumuz seyahatinizin amacı. Bunun için sizlere belirli gerekçeleri kategoriler halinde sunacağız. Buralardan seyahatinize uygun olanı dikkatli bir şekilde seçmeniz gerektiğini belirtmek isteriz böylece bir sorun olmadan vize işlemelerinize başlamış oluruz. Sizler için hazırladığımız kategoriler şöyledir:

Değerli ziyaretçimiz seçiminizi yaparken bir kez daha dikkatli davranmanız gerektiğini belirtmek isteriz. Yukarıda sizlere sunulan kategorilerden birini seçmekte zorlanıyorsanız, seyahatinize uygun olan bir gerekçe olmadığını düşünüyorsanız uzmanlarımızdan destek talep edebiliniz. Uzmanlarımızı +90 (232) 335 04 26 numaralı telefondan arayabilir ya da izmir@eagvs.com adresimize e-posta atabilirsiniz.

İsveç Vize Başvurusu Nasıl Yapılır - İzmir

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, sizlere gereken vize bilgilerini başlıklar halinde sunduk. Bu başlık altında ise vize işlemelerinizin nasıl gerçekleşeceği konusunda adım adım açıklamalarda bulanacağımız bilgileri sunacağız. Adımları takip ederek vize işlemeleriz hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Gerekli Evrakların Hazırlanması: Değerli ziyaretçilerimiz, sizlere dikkatli seçim yapmanız konusunda bilgi verdiğimiz kategorilerden birini seçerek işlemlerinizi bu yönde gerçekleştireceğiz. Seçtiğiniz kategoriye ait sizlerden gerekli belgeler ve Vize Başvuru formu hazırlamanızı isteriz. Bu belgelere ek olarak yapacağınız seyahat için ülke sizlerin ekonomik güce sahip olmanızı ister. Bunun için hazırladığınız belgelere ek olarak banka hesap dökümünün fotokopisini de eklemeniz gerekmektedir. Sizlerden istenilen belgeleri doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırladığınız durumda bizlere iletmenizi rica ederiz. İlettiğiniz belgeleri dikkatli bir şekilde incelemeye alırız. Yanlış hazırlanmış ya da eksik hazırlanan evrak olduğu durumda sizlerle iletişime geçilerek çıkan sorunu düzletmenize yardımcı olabiliriz. Bu işlemi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdikten sonra diğer adıma geçilir.

Biometrik veriler ve parmak izi süreci: Değerli ziyaretçilerimiz, sizlerden hazırladığınız belgelere ek vize işlemeleriniz için biometrik bilgiler istenir. Bunun yanında ülkenin vize başvurusu yapacak kişilerden parmak izi örneği talebinde bulunur. Bu gerçekleştirilmesi zorunlu olan talebin amacı ülkeye sahte kimlik ile girişleri önlemek içindir. Bunun için sizlerin uygun olduğu bir zaman diliminde konsolosluktan görüşme talep edilir. Verilen tarihte bir temsilcimiz ile birlikte mülakat yerine gidersiniz. Yapacağınız mülakat sırasında olabilecek her sorun için temsilcimizden yardım isteyebilirsiniz. Merak ettiğiniz vize bilgilerini de temsilcimize danışarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu işlem zorunlu bir işlemdir. Mülakata katılmama durumunda işlemeleriniz geçerlilik kazanmayacaktır. Bu işlemi de sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdikten sonra pasaportunuzu hazırlama aşamasına geçeriz.

Pasaportunuzun size ulaştırılması: Değerli ziyaretçilerimiz, sizlerden talep edilen işlemeleri gerçekleştirdiğiniz taktirde konsolosluktan gelecek olan olumlu karar ile pasaportunuzu hızlı bir şekilde hazırlama işlemelerine başlarız. Bu karar sürecinde konsolosluk sizlerden ek evrak talebinde bulanabilir. Bunun için sizlere yardımcı olup istenilen talebi yerine getirmeye yardımcı oluruz. İstenilen tüm işlemler gerçekleşip konsolosluğunda verdiği olumlu karar neticesinde pasaportunuzu sizlerin talep ettiği adrese teslim edilebilir ya da ofisimizi ziyaret ederek pasaportunuzu buradan da alabilirsiniz.

Vize Ücretinin Ödenmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, sizlere sunulan tüm işlemlerin onay kazanması için vize ücretini ödemeniz gerekmektedir. Ödeme yapacağınız vize ücreti sizlere sunulan hizmet ve konsolosluk harcı gibi işlemelerin neticesinde ortaya çıkan fiyatlandırmadır. Yaşı 6 ve 12 yaş aralığında olan kişilerin vize ücreti ödemekten muaf olduklarını belirtmek isteriz. Bu yaş aralığında olmayan bireylerin ödeme yapmaları zorunlu bir gerekçedir. Ödeyeceğiniz vize ücreti çeşitli nedenlerden dolayı farklı fiyatlar ile sonuçlanabilmektedir. Ülkede konaklama süreniz, seçtiğiniz seyahat gerekçeniz gibi nedenler bu fiyat farkına birer örnektir.

İsveç Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır - İzmir

Değerli ziyaretçimiz, en sık sorulan ve en çok merak edilen konuyu bu başlık altında sizlere sunacağız. İsveç’e yapacağınız seyahatin çıkış süresi normal koşullarda 10 iş günü olarak belirlenmektedir. Bazı olumsuz nedeneler bu süreyi uzatabilmektedir. Örneğin ülkedeki siyasi ve ekonomik durum, konsolosluğun yoğun çalışma temposu gibi nedenler bunlara örnek olarak gösterilebilir. Sayın ziyaretçilerimiz, eğer seyahatinize 15 gün başvuru yapmak isterseniz olumsuz bir cevap ile karşılaşabilirsiniz. Bunun için 3 ay öncesinden seyahatiniz planınızı yapıp, bu süre içerinde başvuru yapmanızı öneririz.

Değerli ziyaretçilerimiz, eğer 18 yaşına doldurmayan birey olarak başvuru yapacaksanız ebeveyn dahilinde işlemelerinizi gerçekleştirebileceğimizi belirmek isteriz.

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, İsveç vizesi merak ettiğiniz bilgileri bizlerden almayı tercih ettiğiniz için sizlere teşekkürlerimizi sunuyoruz. Merak ettiğiniz bilgileri derlediğimiz sayfamızda eksik bulduysanız uzmanlarımızdan destek talep edebiliniz. Uzmanlarımıza merak ettiğiniz konuları sorup bilgi sahibi olabilirsiniz.  Uzmanlarımızı +90 (232) 335 04 26 numaralı telefondan arayabilir ya da izmir@eagvs.com adresimize e-posta atabilirsiniz.

İsveç ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';