x
İsveç

Vize İşlemleri

İsveç

İsveç Schengen Vize Başvuruları

İsveç Schengen Anlaşmasına taraf ülkelerden biridir. İsveç vizesiyle diğer Schengen ülkelerine seyahat edilebilmektedir. Ancak İsveç Schengen vize sahipleri bölgeye ilk girişlerini İsveç’e gerçekleştirmeli ve Schengen ülkeleri içerisinde en uzun konaklama süresini İsveç’e ayırmalıdırlar. Aksi takdirde vize sahipleri ülke girişlerinde sorun yaşayabilmekte ve/veya bir sonraki Schengen vize başvuruları olumsuz olarak etkilenebilmektedir. 

  • İsveç Schengen vize başvurularında bölge ayrımı yoktur. Euroasia GVS ailesi olarak Türkiye’nin her bölgesinden başvuruları kabul etmekteyiz. İsveç Schengen vizesi için zorunlu prosedür olan parmak izi beyanı İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya’dan gerçekleştirilebilmektedir.
  • İstanbul dışından başvurularda değerlendirme süresi 1-2 gün uzayabilmektedir. 
  • İsveç vize başvuruların değerlendirmesi ve karar alma yetkisi yalnızca İsveç Büyükelçiliğine ve İsveç Başkonsolosluğuna aittir. 
  • İsveç Schengen vize başvurularının değerlendirme süresi 5-7 iş günüdür. Konsolosluğun yoğun olduğu dönemlerde ve Türkiye’den yabancı pasaportlarla yapılan başvurularda bu süre uzayabilmektedir.
  • Schengen Bölgesine dahil olan ülkeler aşağıdaki gibidir,
    Schengen Ülkeler Listesi: Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre.

İsveç Schengen vize başvurularınızda daha fazlası için bizi arayınız.

isveç schengen vizesi

İsveç ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES