x
İsveç

Vize İşlemleri

İsveç

Diyarbakır İsveç Vizesi

A. YAZICI 12/12/18, 10:31
İsmim Azam Yazıcı .Ben Diyarbakır da ikamet ediyorum İsveç te bulunan bir akrabamızın yanına gideceğiz . Akrabamızın bizi oraya davet mi etmesi gerek? Hazırlamamız gereken evraklar nelerdir?Annemle birlikte seyahat edeceğiz . Annemin hazırlaması gereken evraklar ve benim hazırlamam gereken evraklar nelerdir? Annem ve benim için ayrı ayrı davetiyelerin mi gönderilmesi gerekmektedir?Konu hakkında bizi bilgilendirirseniz çok memnun oluruz .İyi günler dilerim
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba 

Öncelikle Euro Asia GVS'ye ulaştığınız için teşekkür ederiz.

Diyarbakırdan yapacağınız İsveç vize başvuruları hakkında ki sorularınızı aşağıda cevaplamaya çalışacağız.Gözden kaçırdığımız veya sorularınıza cevap bulamadığınız bir kısım olursa lütfen bizi uyarınız.

Sayın Yazıcı öncelikle İsveç  vize başvurularınızı ne yazık ki Diyarbakırda bulunan bir İsveç konsolosluğu veya İsveç vize merkezi bulunmamasından dolayı gerçekleştiremiyorsunuz . İsveç Schengen vize başvuruları yeni bir karar alınıncaya dek sadece İstanbul dan yapılabilmektedir. Eğer 24.09.2014 tarihi itibariyle pasaportunuzda almış olduğunuz herhangi bir Schengen üye ülke vizesi var ise vize basvuruları sırasında teknik bir sorun çıkmadığı müddetçe İsveç vizenizi başvuru sırasında hazır bulunmanıza gerek kalmadan alabileceksiniz. Öte yandan başvuru yapacağınız İsveç vize kategorisi İsveç aile, akraba ve arkadaş ziyareti vize kategorisidir. Bu vize kategorisine başvuru yapabilmeniz için öncelikle aşağıda ki özelliklerde hazırlanmış davetiye belgesine ve diğer dökümanlara sahip olmanız grekiyor. Peki nedir bu detaylar?

1. Mail yada faks ortamında alınmış davetiye - Orjinali gerekmemektedir. (Davetiye (Inbjudan) İsveççe veya İngilizce dillerinde doldurulmuş, imzalı ve tarih atılmış davetiye)
2. Son üç ay içinde alınmış Personbevis - (Bu belge, İsveç’teki en yakın vergi dairesinden ya da www.skv.se internet sitesinden edinilebilir )

3. Bu belgelere ek olarak da davetiye gönderen kişinizn İsveç kimliği, İsveç pasaportu veya İsveç oturum kartıyla birlikte temin edilmelidir.

4. İsveç seyahatinin masrafı İsveçten davetiye gönderecek kişi tarafından karşılanması halinde Lönespecifikation ya da Skatteverket belgesi alınmalıdır.

Son olarak da hangi meslek grubuna mensup olduğunuzu bilmediğimiz için ziyaret etmek de olduğunuz bu web sayfamızda farklı farklı meslek gruplarına göre hazırlanmış İsveç aile akraba, arkadaş ziyaret vizesi için gerekli evrakları bulabilirsiniz. Lütfen meslek grubunuza yönelik vize başvuru evraklarını  eksiksiz bir şekilde hazırlamaya özen gösteriniz.Mesleki durumunuza uygun web sayfamızda bulunan evraklar eğer sizi temsil etmiyorsa çağrı merkezimizi arayarak durumunuza uygun en uygun evrakları talep edebilirsiniz.
 

 Euro Asia GVS'ye ulaştığınız için tekrar teşekkür eder , iyi günler dileriz.

Hoşçakalın 

M. Can 24/12/18, 00:45
Merhabalar davetiye ile İsveç'e gideceğim. Sponsorum ailem olacak 33 numaralı kısımda nereleri işaretleyip doldurmam gerek?
İ. EAGVS 29/12/18, 11:05
vizelerin evrakların toparlanması formun doldurulması , bizim prosedürler dahilindedir. Sizin evraklarınızı yollamanız yeterlidir. Size en yakın şubemizden bizlere ulaşmanız yeterlidir. Eagvs İstanbul Okan Eser
Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES