x
 • İsrail Turist, Ticari ve Ziyaret Vize İşlemleri

  İsrail Turist, Ticari ve Ziyaret Vize İşlemleri

  İsrail turist, ticari ve aile ziyaret vize başvuru adımları, gerekli evraklar, vize ücreti ve daha fazla bilgi için bizi arayınız...

  Devamı
 • Filistin Vize Başvuruları

  Filistin Vize Başvuruları

  Filistin'e yapacağınız seyahatler için İsrail vizesi alınmaktadır. İsrail vizenizi şahsen konsoloslukta bulunmanıza gerek kalmadan sizin adınıza temin etmekteyiz. Daha fazla bilgi için Çağrı Merkezimizi arayabilirsiniz.

  Devamı
 • İsrail Konsolosluğu İşlemleri

  İsrail Konsolosluğu İşlemleri

  Vize işlemlerinin yanı sıra İsrail Konsolosluğu nüfus kayıt işlemleri pasaport ve seyahat belgeleri, sabıka kaydı, yerel noter hizmetleri de vermektedir. Konsolosluk tasdik işlemleriniz için bizi arayabilirsiniz.

  Devamı

İsrail Vize Başvurusu

Değerli Ziyaretçilerimiz Hoş Geldiniz,

Sayfamızın devamında 2023 yılına ait başvuru prosedürleri, İsrail vize başvuru formu, İsrail vize ücreti, İsrail vizesi sonuçlanma süresi hakkında detaylı bilgileri bulabilirsiniz. 
İsrail Devleti ile Türkiye Devleti arasında vize muafiyeti Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerini kapsamamaktadır. Bununla birlikte Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport sahipleri İsrail’e gerçekleştirecekleri 90 güne kadar seyahatlerinde vizeden muaftırlar.
Filistin’e ziyaret gerçekleştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının aynı şekilde İsrail Vizesi alması gerekmektedir. Filistin için ayrı bir vize bulunmamaktadır. 
Pasaportunda İsrail vizesi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ve diğer yabancıların, İran, Libya, Suriye, Kuveyt, Lübnan, Suudi Arabistan, Sudan ve Yemen’e giriş yapmalarına izin verilmemektedir.  

İsrail Vize Türleri

İsrail vize başvurusu için gerekli evraklar vize türüne ve başvuru sahibinin mesleki durumuna göre farklılık gösterir. İsrail vizesi;

olarak kategorize edilmektedir. Kısa süreli İsrail vizenizle İsrail’de 3 ay içerisinde 30 gün kalabilirsiniz. Başvurunuzu yapmadan önce durumuza uygun vize evraklarının güncel listesini öğrenmek için help@eagvs.com adresinden yetkilimizle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

israil konsolosluğu vize

İsrail Vizesi Nasıl Alınır?

İsrail Büyükelçiliği ve İsrail Başkonsolosluğunun yetki alanı sınırlaması bulunmamaktadır. Bu nedenle Türkiye’de hangi şehirde ikamet ederseniz edin İsrail veya Filistine’e yapacağınız seyahatler için İsrail vizenizi Euroasia GVS ile alabilirsiniz. İsrail Konsolosluğu gerekli gördüğü durumlarda başvuru sahibinin şahsen başvuru yapmasını talep edebilir. Bu durumda sizi bilgilendirmekteyiz.  Evraklarınızı ofisimize kargo ile göndermeniz vize işlemlerinizi başlatmamız için yeterli olacaktır. Türkiye’nin çeşitli illerinde bulunan Euroasia GVS ofisleri iletişim ve ulaşım bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.  

İsrail Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İsrail vizesi için hangi vize türünde olursa olsun başvuru sahiplerinin hazırlaması gereken zorunlu evraklar; İsrail Vize Başvuru Formu, seyahat bitiminden itibaren en az 6 ay geçerliliği ve minimum 2 boş sayfası olan Pasaport ve son 1 yıl içerisinde çekilmiş 5X5 cm ebatlarında vesikalık fotoğraftır. Eğer İsrail vizesine başvuru yapan kişi bir çalışan ise; maaş bordrosu, SGK Hizmet Dökümü, SGK İşe Giriş Bildirgesi, çalıştığı iş yerine ait şirket evrakları (Ticaret Odası Sicil Kaydı fotokopisi, Vergi Levhası, İmza Sirküleri) İsrail’de tanıdığı varsa o kişiden alınan davet mektubu, otel rezervasyonu, gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonu, seyahatini karşılamaya yetecek para miktarının yer aldığı banka hesabına ait döküm, turizm acentesiyle tura gidilecekse gezi programı, ve varsa tapu belgesi, Ticari vize başvurularında ise; iş yerinden alınan görevlendirme yazısı, İsrail’deki şirketin gönderdiği davet mektubu, Türkiye’deki şirketin Ticaret Odası Sicil Kaydı sunulmalıdır. Ticari vize başvurularında şirketin antetli kağıdına yazılan vize talep dilekçesi de dosyaya eklenmelidir. Eğitim vizesi başvurularında ise; kişi eğitim aldığı üniversiteden öğrenci belgesi, İsrail’deki okuldan kabul yazısı ve burslu gidecekse burs aldığını gösterir belge sunmalıdır.

İsrail Vize Başvuru Formu

İsrail vize başvurularında en önemli aşamalardan biri de İsrail Vize Başvuru Formu’nu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmaktır. Vize başvuru formu İngilizce ve Türkçe olarak doldurulabilmektedir. Vize yetkilileri başvuru sahibiyle ilgili bilgiyi bu form aracılığıyla edindiği için bilgilerin gerçeğe uygun doğru ve eksiksiz olması önemlidir. Zira, vize yetkilisi bu bilgileri belgeleriyle kanıtlamanızı isteyecektir. Eğer formdaki bilgiler ile belgeleriniz birbirine uymazsa vizenizin olumsuz sonuçlanabileceğini unutmayınız. Form tükenmez kalemle ve büyük harflerle doldurulmalıdır. Formun 16. maddesinden ise İsrail’de bulunduğunuz süre içinde çalışmayacağınızı, vizenizin bitiminde İsrail’den ayrılacağınızı ve seyahat amacınızı içermeyen faaliyetlerden bulunmayacağınızı taahhüt etmeniz gerekecektir. Formu doldurma işlemi bittikten sonra ilgili bölümü fotoğrafınızı yapıştırıp, imzanızı atarak İsrail Vize Başvuru Formunuzu dosyanıza ekleyebilirsiniz. İsrail vize başvuru formuna atacağınız imza ile pasaportunuzdaki imzanın aynı olmasına özen gösteriniz. İsrail vize başvuru formunun İsrail Konsolosluğunun belirlediği yönergelere uygun doldurulması konusunda destek sağlamaktayız. 

İsrail Vize Başvuru Formu

İsrail Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İsrail Vize İşlemleri evrakların İsrail Büyükelçiliği ve İsrail Başkonsolosluğu’na teslim edilmesinin ardından ortalama olarak 7-15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. İsrail Konsolosluğunun yoğun olduğu tarihlerde ve Türkiye’den yabancı pasaportlarla yapılan başvurulardan işlem süreleri uzayabilmektedir.  İsrail Konsolosluğu resmi tatil günlerinde hizmet vermediğinden bu tarihlere denk gelen vize başvuruları uzun sürede sonuçlanabilmektedir. Ayrıca vize yetkilisi başvurunuzu değerlendirme aşamasındayken ek evrak talep ederse bu durumda da vizenizin sonuçlanması uzayabilir. Bu nedenle vize başvurusu sırasında evraklarınızın eksiksiz ve doğru bir şekilde olmasına özen göstermenizi tavsiye ederiz. İsrail Başkonsolosluğu ve Büyükelçiliği’ndeki yoğunluk ve sistemdeki güncellemelerde vize işlemlerinin uzun sürede sonuçlanmasına neden olabilir. Bu nedenle İsrail Vizenizin seyahat tarihinizde elinizde olmasını isterseniz seyahatinizden en az 20 gün, en geç 3 ay önce yapmanızı tavsiye ederiz.

 

israil konsolosluğu vize

İsrail Vize Reddi

İsrail vizesi başvurularında evraklarınızı sunmuş olmanız ya da vize ücretinizi yatırmış olmanız vizenizin kesin olarak olumlu sonuçlanacağı anlamına gelmez. Konsolosluk yetkilisi vizenize reddetme yetkisine sahiptir. Böyle durumlarda vize ücretinizin geri ödenmeyeceğini bilmenizi isteriz. İsrail vizesi çok değişik nedenlerle olumsuz sonuçlanabilir. Örneğin, İsrail vize başvurularında kişinin seyahat amacına uygun vizeye başvuru yapması ve bu vize türü için gerekli evrakları hazırlaması gerekmektedir. Seyahat amacınıza aykırı evrakların sunulmasın vizenizin reddine neden olacaktır. Ayrıca konsolosluk yetkilisi, vize sürenizin bitiminde İsrail’den ayrılacağınıza kanaat getirmezse, evraklarınızı eksik bulursa ya da maddi imkanınızın seyahatinizi gerçekleştirmenize yetmeyeceğini düşünürse vizenizi reddedebilir. Vizenizin benzer nedenlerle reddedilmesini istemezseniz danışmanlık almanızı tavsiye ederiz. Euroasia Global Visa Services vizenizin reddedilmemesi için size iyi hizmeti sunacaktır. help@eagvs.com adresimizden yetkilimizle iletişime geçmekten çekinmeyiniz.

İsrail’i ziyaret edecekseniz güvenlik koşullarının hassas olduğu Gazze, Lübnan ve Suriye sınırlarına yakın bölgelere seyahat ederken dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Filistin’e gidecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahatlerinden önce güvenlik koşullarıyla ilgili bilgi edinmeleri faydalarına olacaktır. İsrail vizesi almış olmanız ülkeye kesin olarak giriş yapacağınızı garanti etmez. İsrail’e girip giremeyeceğinize sınır görevlileri karar verecektir. Bu nedenle Gurion Havalimanı’nda İsrail güvenlik güçlerinin sorularına doğru cevap vermenizi ve kurallara uymanızı öneririz. Bu arada İsrail vizenizi doğru kullanmaya çalışın. Turistik vize ile İsrail’e girip ticaret yapmaya çalışanların vizeleri iptal edilebileceği gibi bu kişiler sınır dışı edilebilir. 

İsrail Vize Ücreti 2023

İsrail vize ücretleri vize türüne, giriş sayısına ve seyahat süresine göre değişiklik göstermektedir. Eğitim vizesi gibi uzun süreli vizelerde ücretler daha fazla olabilmektedir. İsrail vize ücretiyle ilgili kendi durumunuza uygun olarak ödemeniz gereken tutarla ilgili bilgi almak için help@eagvs.com adresimizden yetkilimizle iletişime geçebilirsiniz. Yetkilimizin size göndereceği bilgilendirme mailindeki tutar vize ücretiniz, konsolosluk harcınız ve bizim hizmet bedelimizi kapsamaktadır. Vize ücretinizi evraklarınızla birlikte ofisimize şahsen bırakabileceğiniz gibi dilerseniz banka hesap numaramıza havale edebilirsiniz. Yetkilimiz vize ücretinizi ödedikten sonra makbuzunuzu başvuru dosyanıza ekleyecektir. İsrail vize ücreti, başvuruların değerlendirmeye alınabilmesi içindir. Eğer herhangi bir sebeple vize verilmezse başvuru sahibine geri ödeme yapılmamaktadır. 

UYARILAR

 • İsrail vize başvurularında kullanılacak pasaportun en az 1 yıl geçerliliği olmalıdır.
 • İsrail Konsolosluğu istenilen belgeler haricinde ek belge talep edebilir.
 • İsrail vize ücretleri vize başvurusunun işleme alınabilmesi için talep edilmektedir. Vize başvuruları reddedildiği takdirde ücret iadesi yapılmamaktadır. 
 • B/2 vizesi düzenlenme tarihinden itibaren üç aya kadar olan bir sure boyunca geçerlidir. İsrail’deki kalma süresi Sınır Polisi tarafından belirlenecektir. Ziyaret süresini uzatmak isteyen bir ziyaretçi, İçişleri Bakanlığının bölgesel nüfus müdürlüklerinden birine bir müracaatta bulunabilir.
 • 10 kişi ve üstü İsrail turist vizesi başvurularında vizeler İsrail İçişleri Bakanlığı tarafından verilmektedir. Bu nedenle İsrail seyahati düzenleyecek turizm acentesinin İçişleri Bakanlığı'na başvuru yapması gerekmektedir. Bakanlık seyahate katılacak kişilerin vizelerini topluca tek bir kağıda basıyor.
İsrail vize başvurularınızda vize ücreti, gerekli evraklar, başvuru süreci ve daha fazla bilgi için arayınız. 
İsrail vizesi

İsrail ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

İsrail Vizesi İzmir
G.A 10/01/20, 00:26 Cevabı Görüntüle
İsrail vizesi İzmir ilinden işleme alınır mı? Ben çalışmıyorum. Eşim İsrail’e gitti benimde gitmem gerekiyor ama ben burada yaşıyorum yani oraya yerleşmeyeceğim hangi vize almam gerekiyor? Ne gerekiyorsa eşim gönderebilir siz bana yazabilir misiniz hangi evraklar lazımdır? Ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz? Teşekkür ederim
İsrail Vizesi Ankara
T.Ö 04/01/20, 16:57 Cevabı Görüntüle
İsrail vizesi Ankara ili ikametli kişilerin istanbuldan başvuru yapabilir mi? ben ticari gideceğim aslında ikametim Ankara’da ama istanbulda çalışıyorum ikametimi aldıramadım firmam vs istanbulda nereden başvuru yapmam gerekiyor? Hangi evrakları hazırlayacağız?
İsrail Aile Ziyareti Vizesi
H.Ç 12/12/19, 15:27 Cevabı Görüntüle
İsrail aile ziyareti vizesi için randevu alamıyorum evrakları göndermem yeterli olacak mı? Ben yalovadayım İsrail’de eşim yaşıyor 1 yıldır orada uzun süreli bir vize istiyorum ve çok girişli mutlaka. Yıl içerisinde gitmek istiyorum istediğim zaman o yüzden uzun lazım bana. Vize çıkması için bilet vs. alabilirim nasıl başlayabiliriz? Neler yapmam gerekiyor hangi evraklar ben çalışıyorum da aynı zamanda ona göre iletebilirsiniz.
İsrail Ziyaret Vizesi
A.Ç 04/12/19, 20:06 Cevabı Görüntüle
İsrail ziyaret vizesi almak için nereden davetiye çıkartmamız gerekiyor? Benim orada akrabam var otelde kalmayacağım onların evinde kalacağım. Nasıl bir vize almam doğrusu olur ofisinize gelip görüşmek istiyorum aslında ona göre bilet alacağım biletler her zaman uygun olmuyo son dakika almak istemem açıkçası.
İsrail Ticari Vize Gerekli Evraklar
S.K 27/11/19, 00:20 Cevabı Görüntüle
İsrail ticari vize gerekli evraklar nelerdir? Ben ve bir çalışan arkadaş iki kişi gideceğiz. Fuar olacak israil’de en yakın zamanda gitmek istiyoruz. Fuar davetiyemiz var mail olarak geldi aslının gelmesi gerekmiyor diye biliyorum. Ben hazırlamam gereken evrakları hazırlayıp size göndersem siz bizim adımıza başvuru yapar mısınız?
İsrail Ticari Vize
K.Y 17/11/19, 14:26 Cevabı Görüntüle
İsrail ticari vize almak için nasıl bir davetiye almam gerekiyor? Sizde örnekleri bulunuyor mu? Biz İstanbul Gebze’de bir fabrikayız birkaç kişiyi göndermek istiyoruz iletişimde olduğumuz firmalar var buradan yöneticimiz ve mühendislerimiz gidecek. Hangi evrakları hazırlamamız gerekiyor? Oradan neler isteyeceğiz siz yapıyor musunuz bu işlemleri. Dönüşünüzün için şimdiden teşekkürler
İsrail Turistik Vize Ücreti
S.P 07/11/19, 17:10 Cevabı Görüntüle
İsrail turistik vize ücreti var mı? ben turistik olarak seyahat etmek istiyorum. Konsolosluğun sitesinde harç vs göremedim ne kadar oluyor? Sizin hizmet bedeliniz ne kadardır? Ben başvuru yapmak istiyorum ama vaktim yok evrakları gönderirsem siz benim adıma alabilir misiniz? Şahsen gelmek zorunda mıyım? Pasaportumu alırken parmak izi vermiştim yine de gerekli mi? hangi evraklar lazım bana yardımcı olabilir misiniz?
İsrail Turist Vizesi
Z.B 30/10/19, 09:59 Cevabı Görüntüle
İsrail turist vizesi nasıl alınıyor? Ben daha önce davetiyeli ticari vize aldım. Şimdi firmadan paramı almak istiyorum aslında biraz sorun oldu davetiye istemek istemiyorum. Davetiyesiz vize alamaz mıyım? Daha önce bir acenteyle almıştım vizeyi ama şimdi yeni bir yerle çalışmak istiyorum siz benim adıma yapabilir misiniz? Konsoloslukta akredite misiniz?
İsrail Vize Başvuru Formu
N.B 16/10/19, 11:32 Cevabı Görüntüle
İsrail vize başvuru formu nereden doldurabilirim? Sitenizde inceledim bi form var ama gerçek form o mudur bilemiyorum? Bir çok ülke online dolduruyor bu sitenizdeki örnek form mu? Biz ticari olarak gitmek istiyoruz. Gebze’de bir fabrikayız firmamızdan mühendislerimiz ve müdürümüz seyahat edecek. İşlemleri ben yapmak istiyorum onların gelmesi zorunlu mudur? Schengen vizeleri için parmak izi vs vermişlerdi İsrail için bunlara gerek olacak mı? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
İsrail Vize İşlemleri
E.G 15/10/19, 23:19 Cevabı Görüntüle
İsrail vize işlemleri kendim yapabilir miyim? Şöyle ki ben ve bir arkadaşım birlikte gideceğiz. Ben ikimizin başvurusunuz yapmak istiyorum arkadaşım gelmeden ben yapamaz mıyım? Hangi evrakları hazırlamam gerekiyor. Ben çalışıyorum ama arkadaşım yeni işten çıktı onun evrakları nelerdir? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';