x
İsrail

Vize İşlemleri

İsrail

İsrail İstanbul Başkonsolosluğu

İstanbul İsrail Başkonsolosluğu, Ankara büyükelçiliğine bağlı olarak görev yapan bir dış temsilciliktir. İsrail ve Türkiye Cumhuriyeti Hükümlerinin diplomatik, sosyal ve kültürel ilişkilerini desteklemeyi hedefler.  Bünyesinde bulundurduğu Ticaret Ateşeliği ile ekonomik alanlardaki faaliyeti artırmaya yönelik çalışmalara öncülük etmektedir.

İsrail Vize Başvurusu kabul edebilen  ve değerlendirebilen Başkonsolosluk, İsrail vatandaşlarına da çeşitli konsolosluk hizmetleri sunmaktadır. 

 

İsrail İstanbul Başkonsolosluğu Görev Bölgesi

Başkonsolosluk görev alanı kısıtlaması olmaksızın tüm illerden konsolosluk ve vize başvurularını kabul edebilmektedir.

 

İsrail İstanbul Başkonsolosluğu İletişim Bilgileri

Yönetici : Yosef Levi Sfari / Başkonsolos
Adres : Levent Mahallesi, Cömert Sokak Yapı Kredi Plaza D:C Blok, Beşiktaş/İstanbul
Telefon : +90 212 317 65 00
Faks :+90 212 317 65 55
E-Posta : info@istanbul.mfa.gov.il

 

İsrail İstanbul Başkonsolosluğu Çalışma Saatleri

İstanbul Başkonsolosluğu 09:00-17:00 arasında hizmet vermekle birlikte dosya vize hizmet taleplerini 10:00-13:00 saatlerini arasında gerçekleştirmektedir.

 

İsrail İstanbul Başkonsolosluğu Vize Başvurusu

Başkonsolosluk vize başvurusu kabul etme değerlendirme konusunda yetki sahibidir. Şahsen başvuru yapabileceğiniz gibi dilediğiniz bir aracı kişi kurumdan da bu hizmeti alabilirsiniz. Seyahatinizin gerekçesine göre (turistik, ticari, aile ziyareti  gibi ) hazırlanmış evraklarınızı randevu almanıza gerek olmadan konsolosluğa iletebilirsiniz.

 

İsrail İstanbul Başkonsolosluğu Vize Başvuru Formu

Tarafınızdan istenen belgelere eklemeniz gereken bir diğer evrak da İsrail Vize Başvuru Formudur. Bu form seyahatinize ve size dair çok sayıda bilgiyi barındıran, vize başvurunuza doğrudan etki eden en önemli belge durumdadır. Seyahatinizin gerekçesi, konaklama süreniz, konaklayacağınız yer, harcamaların nasıl finanse edildiği gibi bilgileri eksiksiz ve doğru olarak girmeniz vize başvurunuzun olumlu sonuçlanma ihtimalini arttırmaktadır. Doldurduktan sonra çıktı alarak diğer belgeleriniz ile birlikte teslim etmeniz gereken İsrail Vize Başvuru Formu’na ulaşmak için burayı tıklayabilirsiniz.

 

İsrail İstanbul Başkonsolosluğu Konsolosluk Hizmetleri

• Pasaport Çıkartma ve Değiştirme İşlemleri : Türkiye’de yaşayan İsrail vatandaşları, ihtiyaç duyduklarında yeni pasaport taleplerini başkonsolosluğa iletebilir ya da süresinin uzatılmasını talep edebilirler.
• Sabıka Kaydı Temini : İsrail vatandaşları ihtiyaç duymaları hâklinde adli sicil kayıtlarına ilişkin belgeleri başkonsolosluk aracılığı ile temin edebilirler.
• Askerlik İşlemleri : Askerlik yükümlülüğü bulunan İsrail vatandaşları gerekli işlemleri İsrail İstanbul Başkonsolosluğunda yapabilirler.
• Nüfus Kayıt İşlemleri : Türkiye’de doğan İsrail vatandaşları, başkonsolosluğa giderek gerekli kayıt işlemlerini yaptırabilirler.
• Noterlik Hizmetleri : Aslına uygun belge çoğaltımı, onaylı tercüme, imza tasdiki gibi çok sayıda yerel noterlik hizmeti sunan baş konsolosluk, bu hizmeti sadece İsrail vatandaşlarının talebi üzerine yerine getirmektedir.

 

 

 İsrail İstanbul Başkonsolosluğu Nerededir?

daha fazla göster

İsrail ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES