x
İsrail

Vize İşlemleri

İsrail

İsrail Turistik Vize Ücreti

S.P 07/11/19, 17:10
İsrail turistik vize ücreti var mı? ben turistik olarak seyahat etmek istiyorum. Konsolosluğun sitesinde harç vs göremedim ne kadar oluyor? Sizin hizmet bedeliniz ne kadardır? Ben başvuru yapmak istiyorum ama vaktim yok evrakları gönderirsem siz benim adıma alabilir misiniz? Şahsen gelmek zorunda mıyım? Pasaportumu alırken parmak izi vermiştim yine de gerekli mi? hangi evraklar lazım bana yardımcı olabilir misiniz?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhabalar Serhad Bey,

İsrail’e turistik amaçlı seyahat etmek isteyen yolcularımızın seyahat dönüş tarihlerinden itibaren en az 1 yıl geçerli pasaportları olması gerekmektedir. Başvurudan önce mutlaka pasaport sürelerinizi kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz. Eğer seyahat planı yaptıysanız ve son dakikaya bıraktıysanız pasaport süreniz yetersiz ise konsolosluk kesinlikle başvurunuzu kabul etmeyecektir. Konsoloslukların ilk aşamada dikkat ettiği en önemli detaydır. İsrail turist vize ücreti Türk vatandaşları C tipi vizelerde harçtan muaftır. Vize başvuruları için konsolosluklara herhangi bir harç ödemesi yapmanız gerekmemektedir. Ancak Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklu kişilerin harç ödemesi gerekir buda kişilerin vatandaşlıklarına göre konsolosluk tarafından belirlenir sabit bir ücreti yoktur.

israil turistik vize ücreti

İsrail Turist Vizesi Ücreti 2020

İsrail turist vizesi ücreti 2020 yılı itibariyle sadece yabancı uyruklu kişilere harç uygulaması yapılır ve başvurular için konsolosluklar Türk vatandaşlarını şahsen görüşmeye, parmak izi işlemi için çağırmazken yabancı uyrukluları görüşmeye çağırmaktadır. Bu muafiyet Türk vatandaşlarına veriliyor ancak konsolosluk gerekli durumlarda kişileri görmek isteyebilir bu tamamen konsolosluğun inisiyatifine göre değişmektedir. Genellikle kişilerin gelmesine gerek kalmadan tarafımızdan tüm başvuru süreciniz tamamlanmaktadır. Turistik vize için hazırlamanız gereken evrakları sizin meslek grubunuza uygun olarak tarafınıza iletilir ve sizler tüm evrakları kargo yaparak vize başvurunuzu başlatabilirsiniz. İsrail vizesi için konsolosluk parmak izi uygulaması veya biyometrik fotoğraf çekimi talep etmediği için şahsen gelmeniz zorunlu değildir. Vize başvurunuz için ortalama 3 hafta öncesinde başvuru yapmanızı tavsiye ediyoruz. Konsolosluk randevu sistemine geçtiği için randevuları ortama 1/2 hafta sonrasına verir ve sonuçlanma süresi 5/7 iş günüdür. Seyahatinizi bu süreleri de göz önünde bulundurarak başlatmanız gerekmektedir.

İsrail turistik vize ücreti kimlerin ödemesi gerekir? Başvuru için hangi evraklar gerekir? Tüm bu sorularınız için bizlere ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla

Serpil Kasap

+90 (212) 963 50 07  

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES