x
İsrail

Vize İşlemleri

İsrail

İsrail Turist Vizesi

Z.B 30/10/19, 09:59
İsrail turist vizesi nasıl alınıyor? Ben daha önce davetiyeli ticari vize aldım. Şimdi firmadan paramı almak istiyorum aslında biraz sorun oldu davetiye istemek istemiyorum. Davetiyesiz vize alamaz mıyım? Daha önce bir acenteyle almıştım vizeyi ama şimdi yeni bir yerle çalışmak istiyorum siz benim adıma yapabilir misiniz? Konsoloslukta akredite misiniz?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhabalar Zeki Bey,

İsrail’e seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi kişilerin seyahat dönüş tarihlerinden itibaren en az 1 yıl geçerli pasaport sürelerinin olması gerekmektedir. Başvuru için öncelikle seyahat türünüzün belirlenmiş olması gerekmektedir. Öncesinde ticari vizeyle seyahat eden kişiler için yeni başvuruda davetiyeleri yoksa turistik vize başvurusu yapılabilir. İsrail turistik vize için davetiye olmadan seyahat tarihilerinizi kapsayan otel ve uçak rezervasyonu göstermeniz yeterlidir. İsrail vizeleri standart vize politikası uygular başvurulardan sonra vizenizin çıkış günü itibariyle vizeniz başlar minimum 3 aylık tek girişli vize verilir. Vizelerin kalış süreleri konsolosluğun inisiyatifine göre belirlenir genellikle otel rezervasyonlarınıza bakılarak belirlenir. Turistik vizelerde en fazla 1 hafta 10 gün kalış gösterebildiğiniz için vizenizin kalış gün sayısı da maksimum 10/20 gün verilmektedir.

israil turist vizesi

İsrail Turistik Vize İşlemleri

İsrail turistik vize işlemleri için davetiyeniz olmadan direkt olarak turistik vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Turistik vize için otel ve uçak rezervasyonu yapılması gerekir. Ayrıca vize talep dilekçelerinizde turistik amaçlı seyahat etmek istediğinizi belirtmeniz gerekmektedir. Turistik vizelerde dikkat edilmesi gereken husus otel rezervasyonunuzun aktif olmasıdır. Konsolosluk 2020 yılı itibariyle turistik veya diğer vize türleri için seyahat sağlık sigortası zorunluluğu getirmiştir. Vize başvuruları için seyahat sürelerinden bir gün önce ve bir gün sonrası için sigorta yaptırmanız gerekmektedir. İsrail vizeleri için kişilerin şahsen gelmesi zorunlu değildir. Konsolosluk Şubat 2020 itibariyle randevulu sisteme geçmiştir kişiler artık randevu alarak başvuru yapabilir. Randevusu olmayan kişilerin başvuruları kabul edilmemektedir. Randevular konsolosluğun sistemi üzerinden alınır mailinize gelir bu mailin çıktısını alıp başvuru yapabilirsiniz. Tüm bu işlemleri Euroasia temsilcileriniz ile görüşürsek gerekli evraklarınızı mail olarak alabilir hazırladıktan sonra tarafımıza kargo yapabilirsiniz. Başvurunuz tarafımızdan işleme alınır 5/7 iş gününde sonuçlanır ve sizlere teslim edilir.

İsrail turist vizesi hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla

Serpil Kasap

+90 (212) 963 50 07  

 

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';