x
İsrail

Vize İşlemleri

İsrail

İsrail Aile Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Değerli Ziyaretçimiz Hoş Geldiniz, 

İsrail aile ziyaret vizesi, B/2 Ziyaretçi Vizesi kategorisindedir. İsrail aile ziyaret vizesi ile İsrail ve Filistin bölgesinde aile, arkadaş, akraba ziyaretinde bulunabilirsiniz.
Sayfamızın devamında İsrail aile ziyaret vizesi için gerekli evraklar, ek gelir belgeleri ve mesleksel durumunuza bağlı olarak değişen evrak listelerini görüntüleyebilirsiniz.
Filistin’e gerçekleştirilecek seyahatler için de İsrail vizesi alınmaktadır. Filistin için ayrı bir vize bulunmamaktadır. Filistin seyahatleriniz için de İsrail vizenizi vize servisimiz aracılığıyla temin edebilirsiniz. 
İsrail aile, arkadaş, akraba ziyaret vizesi düzenleme tarihinden itibaren 3 aya kadar geçerliliği bulunmaktadır.
İsrail’deki konaklama süresi ülkeye girişte sınır polisi tarafından seyahat amacınıza bağlı olarak belirlenmektedir. İsrail ziyaret süresini uzatmak isterseniz İsrail İçişleri Bakanlığı’nın bulunduğunuz bölgenin bağlı olduğu Nüfus Müdürlüğü'ne başvuruda bulunabilirsiniz. 
Vize başvurularınızda randevu gününde şahsen İsrail Konsolosluğunda şahsen bulunma zorunluluğu yoktur. Bu nedenle Türkiye’nin neresinde ikamet ederseniz edin evraklarınızı kargo ile veya ofisimizi şahsen ziyaret ederek bize ulaştırmanız halinde işlemlerinizi başlatmaktayız. Vize başvuru talebinizi Çağrı Merkezi’mizi arayarak iletebilirsiniz. 
İsrail vize işlemleriniz sonuçlandığında pasaportunuzu konsolosluktan teslim alarak aynı gün ikamet adresinize veya iş adresinize kargo ile göndermekteyiz.

İsrail Aile Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 • Davetiye

İsrail’de ikamet eden davet sahibinin şahsen hazırlayacağı davetiyede iletişim bilgileri ve ikamet adresi yer almalıdır. Belge başvuru sahibinin kaç gün İsrail’de kalacağı bilgisini içermelidir. Davet belgesi, davet sahibinin İsrail pasaportu ve kimlik kartı fotokopisi ile birlikte sunulmalıdır. Davetiyenin davet sahibi tarafından ya da Türkiye'de ki başvuru sahibi tarafından İsrail Konsolosluğuna direkt olarak faks çekilmesi gerekmektedir.

 • Pasaport

En az 6 ay geçerliliği bulunmalıdır. İsrail vizesi ayrı bir kağıda basılmamaktadır. Pasaportunuza işlenmektedir.

israil aile ziyaret vizesi

 • Biyometrik Fotoğraf

2 adet son bir sene içerisinde çekilmiş, beyaz fon arkalı, 5x5 boyutunda fotoğraf sunulmalıdır.

İsrail vize başvuru formu için tıklayınız.

 • Ek gelir belgeleri

Varsa tapu, ruhsat gibi mülkiyet belgeleri ve kira gibi ek gelir belgeleri

 • Banka hesap dökümü

Banka hesap dökümünde en az 5.000 TL bakiye bulunmalıdır. İmza ve kaşeli olarak bankadan temin edilmelidir.  Banka imza sirküleriyle birlikte ibraz edilmeldir. ATM çıktıları kabul edilmemektedir.
Mesleksel Evraklar

A) SGK’lı Çalışanlar İçin;

 • İş Yeri Dilekçesi

Türkiye’de çalıştığınız şirketin antetli kağıdına, şirket yetkiliniz tarafından İsrail Konsolosluğuna hitaben yazılmış dilekçe, şirkette izinli olduğunuz tarihleri içermeli, kaşeli ve imzalı dilekçe sunulmalıdır.  

 • Son 3 aylık maaş bordrosu
 • SGK 4a hizmet dökümü
 • Faaliyet Belgesi Fotokopisi
 • İmza sirküleri fotokopisi
 • İşe Giriş Kaydı
 • Vergi levhası
 • Sicil gazete

B) İşverenler için;
İşverenler SGK’lı çalışanlardan farklı olarak 4b hizmet dökümü belgesini sunmalıdırlar. Hizmet dökümü belgesini e-devletten barkodlu olarak temin edebilirler.
Devlet Dairesi Çalışanları ve  Avukat - Doktor - Eczacı - Diş Hekimi - Mühendisler İçin;

 • Görev Kimlik Kartı Fotokopisi

C) Emekliler için;

 • Emeklilik Belgesi

Emekliliğin gerçekleştirildiği kurumda alınmış, ıslak imza ve mühürlü belge sunulmalıdır.

 • Emekli Maaş Dökümü

Geriye dönük 3 aylık hareket bilgilerini içermelidir. Islak imza ve kaşeli olarak sunulmalıdır.

 • Emeklilik Kartı Fotokopisi 

D) Ev Hanımları için;
Ev hanımlarına sponsor olacak 1.dereceden akraba meslek grubuna göre kendisinin tabi olduğu yukarıdaki kategorilerden birini seçerek kendisi vize başvurusunda bulunacakmış gibi evraklarını hazırlamalıdır.
E) Öğrenciler için;

 • İngilizce öğrenci belgesinin aslı.

Öğrencilere sponsor olacak 1.dereceden akraba yukarıdaki mesleksel kategorilere göre kendisi vize başvurusunda bulunacakmış gibi evraklarını ibraz etmelidir.

israil aile, arkadaş ziyareti

İsrail Vizesi Başvuru Bölgeleri 

İsrail Vize İşlemleri İzmir

İzmir,  Uşak, Aydın, Muğla, Manisa, Uşak, Denizli, Balıkesir gibi şehirlerde ikamet ediyor ve İsrail vizesine başvuru yapmak istiyorsanız yukarıdaki kategorilerden şahsi kriterlerinize uygun olan kategorideki evrakları eksiksiz olarak İzmir’deki Euroasia Global Visa Services ofisimize gönderebilirsiniz. Yetkilimiz evraklarınızın kontrolünü  yaptıktan sonra sizin adınıza İsrail vize işlemlerinizi başlatacaktır. İsrail Konsolosluğu vize başvurularını posta yoluyla kabul etmemektedir. Evraklarınızı ofisimize teslim etmeniz halinde, kontrolünü sağlayarak sizi bilgilendirmekte ve evraklarınızı randevu alarak konsolosluğa iletmekteyiz. İstanbul dışından yapılan başvurularda işlem süreleri uzayabilmektedir. 


İsrail Vize İşlemleri Antalya

Antalya ve çevresinde yaşayan başvuru sahipleri evraklarını Antalya vize servisimize şahsen gelerek ya da kargo aracılığıyla ulaştırabilir. İstanbul dışından yapılan başvurularda bir iki gün gecikme yaşanabilmektedir. İsrail vize işlemlerinde bölge ayrımı bulunmadığı için işlemlerinizi İstanbul’dan en hızlı şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İstanbul dışından yapılan başvurularda işlem süreleri uzayabilmektedir. 


İsrail Vize İşlemleri Ankara

Ankara ve çevresinde ikamet eden başvuru sahipleri İsrail vize işlemlerini Ankara vize servisimiz aracılığıyla vakit kaybetmeden tamamlayabilirler. Ankara vize servisimize randevu almadan gelebilir, İsrail vizesi için gerekli evraklarınızı teslim edebilir veya evraklarınızı kargo ile servisimize iletebilirsiniz.

İsrail Vize Muafiyeti 

Diplomatik (Siyah), Hususi  (Yeşil) ve Servis (Gri) pasaportuna sahip T.C. vatandaşları 3 aya kadar İsrail vize işlemlerinden muaftırlar. Ancak Umuma Mahsus pasaport sahipleri İsrail vizesine tabidirler.

İsrail Vize Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Filistin’e ziyaret planı olan Umuma Mahsus pasaport hamili T.C. vatandaşlarının da İsrail vizesi almaları gerekmektedir. Filistin için ayrı bir vize rejimi bulunmamaktadır. Filistin için de İsrail vizesi alınmaktadır.
 • Evraklarınızı İstanbul merkez ofisimize gönderebilirsiniz. Yetkilimiz belgelerinizin kontrollerini yapmakta, şahsen gelmenize gerek kalmadan vize işleminizi başlatmaktadırlar.
 • Euroasia GVS operasyon yetkililerimiz vize başvurunuz sonuçlandığında pasaportunuzu teslim alarak ikamet adresinize ulaştırmaktadırlar.
İsrail ve Filistin vize başvuru talebinizi veya ayrıntılı bilgi talebinizi Çağrı Merkezimizi arayarak ilettiğiniz takdirde, yetkililerimiz vize ücreti ve başvuru adımlarını içerir bilgilendirme e-mailinize ileteceklerdir. 

israil aile ziyaret vizesi

daha fazla göster

İsrail ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES