x
İsrail

Vize İşlemleri

İsrail

İsrail Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

Değerli Ziyaretçimiz Hoş Geldiniz, 

İsrail’e turistik amaçlar ile seyahat etmek isteyen yolcularımız için gerekli prosedürleri sayfamızda sizler için derledik. İsrail turistik vize başvuru formu nasıl doldurulur, seyahat için sunulması gereken vize talep dilekçesi nasıl yazılmalı, mesleki durumlara uygun olarak hangi evraklar sunulmalı gibi sorularınıza sayfamızın devamında yanıt bulabilirsiniz.
İsrail turist vizesi, B/2 Ziyaretçi Vizesi kategorisindedir. B/2 vizesi İsrail Ziyaretçi Vizesi İsrail’de kısa süreli olarak konaklamak isteyen ve ülkeye ziyaret, turizm, iş toplantısı veya bir İbranice ulpan’da eğitim için seyahat planlayar için verilen vize türüdür. B/2 vizesi çalışma izni olmadığı için bu vize ile seyahat eden kişilerin İsrail'de çalışmalarına izin verilmemektedir.
B/2 İsrail vizesi düzenlenme tarihinden itibaren üç (3) aya kadar olan bir süre boyunca geçerlidir. İsrail’deki kalma süresi İsrail Devleti Hudut Görevlileri tarafından belirlenecektir.  İsrail ziyaret süresini uzatmak isterseniz İsrail İçişleri Bakanlığı'nın bulunduğunuz bölgedeki nüfus müdürlüklerine başvuruda bulunabilirsiniz.
Sayfamızın devamında İsrail vizesi için standart gelir belgeleri, ek gelir belgeleri ve iş durumunuza bağlı olarak değişen evrak listelerini bulabilirsiniz.  
İsrail vize işlemlerinde başvuru sahibinin randevu gününde şahsen bulunma zorunluluğu yoktur. Euroasia GVS olarak İsrail turistik vize başvurularınız için sizlere hizmet vermekten memnuniyet duyarız. Başvuru işlemlerinde şahsen bulunma zorunluluğu olmadığı için gerekli olan evrak bilgisini danışmanımızdan isteyebilir, bulunduğunuz şehirden posta ile evraklarınızı ofisimize iletebilirsiniz.
İsrail’e vize talebi oluşturmak için “İletişim” sekmesinden yetkililerimizi arayabilir veya e-mail (help@eagvs.com) gönderebilirsiniz.

İsrail Turist Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İsrail’e turistik amaçlarla seyahat etmeyi planlayan kişiler vize başvuru işlemleri için talep edilen evrakları doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlamakla yükümlüdür. Turistik vize için gerekli evraklar başvuru sahiplerinin mesleki statüsüne göre değişkenlik gösterir. Kişi çalışan, işveren, emekli, öğrenci, ev hanımı ya da serbest çalışıyor olabilir. Vize başvurusu için düzenli gelir kaynaklarının kanıtlanması gerekir. Bu sebeple İsrail vizesine başvuru yaparken gelir durumunuzu kanıtlayan en doğru evraklar hazırlamalısınız.

Mesleki durumunuza uygun olan evrakların neler olduğu ile ilgili İsrail vize departmanımız ile ister yüz yüze ister çağrı merkezimiz aracılığı ile görüşebilirsiniz. Yetkilimiz durumunuza uygun olan en doğru evrakların listesini sizlerle paylaşacak ve gerekli yönlendirmeleri yapacaktır.

Turistik olarak İsrail’e seyahat edecek yolcuların gerekli konaklama belgeleri mutlaka başvuru dosyasında bulunmalıdır. Seyahat süresince konaklanacak otel rezervasyonları hem dosyada bulunmalı hem de başvuru formuna doğru ve eksiksiz bir şekilde yazılmalıdır.

Kişi çalışan ise düzenli bir bütçesinin olduğunu kanıtlayacak evraklar sunmalıdır. Sayfamızın devamında çalışan kişilerin çalıştığı şirketten temin etmesi gereken evrakları görüntüleyebilirsiniz. İşe giriş bildirgesi, son 3 aylık maaş bordrosu, hizmet dökümü ve çalıştığı kurumda aldığı izin ve çalışma yazısı bunlardan bazılarıdır.

Şirket sahipleri, şirketlerinin vergi levhası, oda kaydı ve faaliyet belgesi, sicil gazetesi, imza sirküleri gibi evrakları başvuru için hazırlamalıdır. Şirket evraklarının güncel olması gerekir, eski tarihli evraklar başvuru için kabul edilmemektedir. 

Emekli başvuru sahipleri emeklilik belgelerini ve emekli maaşının düzenli olarak yattığını gösteren banka hesap dökümlerini geri dönük olarak almalıdır. 

Çiftçiler ise çiftçilik belgesi ile birlikte üzerine kayıtlı herhangi bir tapu var ise başvuru için sunmalıdır. Ayrıca kazançlarını göstermek için mutlaka banka hesapları geri dönük olarak alınmalıdır.

Standart Evraklar
 • Pasaport: En az 6 ay geçerliliği bulunmalıdır
 • Biyometrik Fotoğraf: Fotoğraflar son bir sene içerisinde çekilmiş olmalı, 5x5 boyutunda olmalıdır.
 • İsrail vize başvuru formu
 • Nüfus Cüzdan Fotokopisi
israil turist vizesi
 
Ek gelir belgeleri
Varsa tapu, ruhsat gibi mülkiyet belgeleri ve kira gibi ek gelir belgeleri sunulmalıdır.
 
 • Banka hesap dökümü: Banka hesap dökümünde en az 5.000 TL bakiye bulunmalıdır.
 • Tapu Fotokopisi
 • Banka Cüzdanları
 • Gezi Programı
Başvuru sahibi herhangi bir turizm acentesinin organize ettiği bir tura katılıyorsa turun detaylı gezi programı başvuru için sunulmalıdır.
 
Mesleksel Evraklar
 • İş yeri Dilekçesi: Çalıştığınız şirketin antetli kağıdına, şirket yetkiliniz tarafından İsrail Konsolosluğuna hitaben, şirkette izinli olduğunuz tarihleri içerir kaşeli ve imzalı dilekçe sunulmalıdır.  
 • Son 3 aylık maaş bordrosu
 • SGK 4a hizmet dökümü
 • Faaliyet Belgesi Fotokopisi
 • İmza sirküleri fotokopisi
 • İşe Giriş Kaydı
 • Vergi levhası
 • Sicil gazete

18 Yaş Altındaki Başvuru Sahipleri ve Sponsorlu Başvurular

18 yaşın altındaki başvuru sahipleri için noterden alınacak muvafakatnamenin kaymakamlıktan apostilletilmesi şartı bulunmaktadır.

İsrail’e seyahat etmek isteyen öğrencilerin ve ev hanımlarının ise başvuru için bir sponsora ihtiyacı vardır. Bu kişiler düzenli olarak gelir elde edemediği için eşlerinin ya da anne/babalarının gelir evrakları sunulmalıdır. Eğer eşiniz/anne/babanız çalışan ise çalışma evraklarını, banka hesap dökümlerini ve sponsorluk dilekçelerini, emekli ise emeklilik evraklarını, işveren ise şirket evraklarını sunmalısınız.

Akrabalık bağınızın çok uzak olduğu kişilerin sponsorluk evrakı hazırlaması başvuru için makul olmamaktadır. Size düzenli olarak yardımcı olan, gelir sağlayan bir kişi var ise düzenli olarak yardım aldığınızı banka dökümleri, dekontlar, makbuzlar ile kanıtlamanız gerekir.

İsrail Vize İşlemleri 

Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah, Kırmızı) pasaport sahipleri İsrail’e gerçekleştirecekleri 90 güne kadar olan seyahatlerinde vizeden muaftırlar. Ancak Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İsrail vizeleri olmaksızın ülkeye giriş yapamazlar.

İsrail Turist Vizesi Başvuru Bölgeleri

İsrail vize başvurularında, başvuru bölge sınırlaması yoktur. Türkiye’nin neresinde ikamet ederseniz edin, evraklarınızı size en yakın merkez ofisimize kargo ile iletmeniz halinde işlemlerinizi sizin adınıza tamamlamakta, pasaportunuzu belirtmiş olduğunuz adresinize iletmekteyiz. 

İsrail Vizesi İstanbul

İstanbul ve çevresinde Çanakkale, Tekirdağ, Edirne, Sakarya, İzmit’te ikamet edenler evraklarını hazırlayarak kargo ile vize servisimize iletebilirsiniz. Evraklarınızı ofisimize şahsen gelerek veya kargo aracılığıyla ulaştırabilirsiniz. İsrail’e yapacağınız seyahatlerde seyahat nedeninizi (turistik, ticari, aile ziyareti), seyahat tarihlerinizi, iletişim bilgililerinizi, ikamet ettiğiniz ili yazarak vize talebi oluşturabilirsiniz. Yetkilimiz İsrail vize ücreti 2021 ve İsrail vizesi için gerekli evraklar hakkında bilgi e-maili gönderecektir.

İsrail Vizesi Ankara

Ankara ve çevresinde ikamet eden vatandaşlarımız vize işlemlerini Ankara vize servisimiz aracılığıyla tamamlayabilirler. Ankara’da ikamet edenler başvuru işlemlerini evraklarıyla birlikte ofisimize gelerek veya evraklarını kargo ile göndererek başlatabilirler. İsrail vize işlemlerinde İsrail Büyükelçiliğine şahsen başvuru zorunluluğu yoktur. Bu nedenle vize servisimiz sizin adınıza en hızlı şekilde başvurunuzu tamamlayacaktır. Vize servisimize randevu almadan gelebilir evraklarınızı teslim edebilir veya evraklarınızı kargo ile servisimize iletebilirsiniz.

İsrail Vizesi Antalya

Euroasia GVS Antalya’da ikamet eden yolcularımızın planladıkları seyahat tarihlerini göz önünde bulundurarak, yolcularımızın önceliklerine göre hizmet vermekteyiz. İstanbul merkez ofisimizin dışında Antalya ofisimizden de sorunsuz bir şekilde vize işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Ancak İstanbul dışından yapılan başvurularda evrakların konsolosluğa iletilme süresinden dolayı gecikme yaşanabileceğini hatırlatırız. İsrail vize işlemlerinde bölge ayrımı bulunmamaktadır. Bu nedenle başvurunuzu ister İstanbul merkez ofisimize evraklarınızı kargo ile göndererek en hızlı şekilde, ister ikamet bölgenizde bulunan ofisimizi ziyaret ederek tamamlayabilirsiniz. İsrail Konsolosluklarının yetki alanı sınırlaması yoktur, dolayısıyla ikamet bölgesi fark etmeksizin ve başvuruda şahsen bulunmanıza gerek kalmaksızın işlemlerinizi sizin adınıza tamamlamaktayız. 
 
israil turist vizesi
 

İsrail Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İsrail vize işlemleri ortalama olarak 7-10 iş günü içerisinde neticelenmektedir. Türkiye’den yabancı pasaportla yapılan başvuruların neticelenme süresi daha uzundur. İsrail Büyükelçiliği ve İsrail Konsolosluğunun ek evrak talep ettiği durumlarda da vize değerlendirme süresi uzayabilmektedir. Bu nedenle İsrail vize işlemlerinizi seyahat tarihinize en geç 20 gün kala başlatmanızı tavsiye ederiz.

İsrail Vize Ücreti 2021

İsrail vize ücretleri seyahat amacınıza, ülkede konaklayacağınız gün sayısına göre farklılık göstermektedir. İsrail vize ücretleri konsolosluk harç bedellerini ve servis ücretini içermektedir. Yetkilimizin size ileteceği güncel tutar dışında hiçbir ek ödeme talep edilmeyecektir.
 

İsrail Vize Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • İsrail’e turistik seyahat düzenleyen grup 10 kişiden fazlaysa, İsrail’deki turizm firmasının İçişleri Bakanlığı'ndan izin alması gerekmektedir. 10 kişiden fazla olan grupların İsrail İçişleri Bakanlığı’ndan alacağı izin yeterlidir. İsrail Büyükelçiliğine veya İsrail Başkonsolosluğuna başvuruda bulunmalarına gerek yoktur.
 • Filistin’e seyahat planı olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının da İsrail vizesi almaları gerekmektedir. Filistin için ayrı bir vize bulunmamaktadır.
 • Evraklarınızı size en yakın olan ofisimize kargo ile gönderebilirsiniz. Yetkilimiz belgelerinizin kontrollerini yapmakta, şahsen gelmenize gerek kalmadan vize başvurunuzu tamamlamaktadırlar.
 • Yetkililerimiz vizeniz onaylandığında pasaportunuzu teslim alarak ikamet adresinize ulaştırmaktadırlar.

İsrail Vize Başvurularınızda Kolaylaştırılmış İşlem Hizmetimizden Faydalanın!

Ankara İsrail Büyükelçiliğinin ve İsrail Başkonsolosluğunun bölge ayrımı bulunmamaktadır. Bu nedenle Türkiye’nin hangi şehrinde ikamet ederseniz edin başvurunuzu vize servisimiz aracılığıyla yalnızca evraklarınızı kargo ile İstanbul merkez ofisimize göndererek ikamet ettiğiniz ilden yapabilirsiniz.
 
Evraklarınızı ofisimize göndermeniz halinde vakit kaybetmeden evraklarınızın kontrolünü yapmakta, işlemlerinizi başlatmaktayız. Vize başvuru evraklarınızı İsrail Konsolosluğuna ibraz etmekte, konsolosluktaki işlem süresince başvurunuzun takibini yapmakta, başvurunuz sonuçlandığında konsolosluktan pasaportunuzu teslim alarak ikamet adresinize kargo ile göndermekteyiz.

 

Değerli ziyaretçimiz İsrail Konsolosluğu pasaportların geri dağıtımını hafta içi her gün 10:00-13:00 arasında yapmaktadır. Pasaportunuzu konsolosluktan teslim aldığımız gün ikamet adresinize göndermekteyiz.
İsrail vize başvuru talebi oluşturmak için bizi arayınız. 
İsrail vize işlemleri
 

daha fazla göster

İsrail ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES