x
İsrail

Vize İşlemleri

İsrail

İsrail Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

İsrail Ticari Vize İçin En Çok Sorulan Sorular

İsrail ticari vize için sınırları ve vize başvuruları Pandemiden dolayı kapalı mı?

İsrail’e ticari amaçlı seyahat etmek isteyen yolcular için sınırlar ve vizeler 1 Kasım 2021 tarihi itibariyle açılmıştır. Vakalara bağlı olarak belirli dönem sınırları kısa süreliğine kapamalar olabiliyor ancak vize başvuruları devam etmekledir.

İsrail'e ticari seyahatlerde aşı şartı var mı?

İsrail’e yalnızca DSÖ geçerli olan aşıları yaptıran kişilere sınırları açıktır. aşı olan kişiler karantinaya girmeden yalnızca 72 saatlik PCR testi ile ülkeye giriş yapabilirsiniz.

İsrail ticari vizesi kaç günde çıkıyor?

İsrail vize başvuruları randevu tarihinden sonra bir haftada sonuçlanmaktadır. Tam 7 gün işlem süresi bulunmaktadır.

İsrail ticari vizesi için şahsen gelinmesine gerek var mı?

İsrail vize başvuruları için konsolosluk gerekli görmediği sürece kişilerin şahsen gelmeleri zorunlu değildir. Aracı kurumlar üzerinden vize başvuruları işleme alınmaktadır.

İsrail'e ticari amaçlı seyahat ederken PCR testi isteniyor mu?

İsrail’e seyahat edecek yolcularımızın aşı olsa dahi gitmeden 72 saat öncesinde PCR testi yaptırmaları zorunludur.

İsrail ticari seyahat için Covid kapsamlı sigorta zorunlu mudur?

İsrail vize başvurularında ve seyahat ederken seyahat süresi kadar geçerli Covid kapsamlı seyahat sağlık sigortası gerekmektedir.

İsrail ticari seyahatlerinde karantina uygulanıyor mu?

İsrail’e seyahat ederken aşı kartı ve 72 saatlik PCR testi ile giriş yapıldığından karantina uygulaması yoktur.

İsrail ticari vizeleri pandemi dönemi geç mi çıkıyor?

İsrail vizeleri pandemiden önceki dönem ile aynı olarak yine 1 haftada vizeleri sonuçlandırmaktadır.

İsrail ticari ziyaretler açıldı mı?

İsrail ticari vizeleri açıktır. Seyahat amacına uygun olarak davetiye ve hazırlanan evraklar ile alınmaktadır.

İsrail gitmeden kaç gün önce PCR testi yaptırılması gerekiyor?

İsrail’e gitmeden 72 saat önce PCR testi yaptırılması İngilizce e nabızdan çıktı olarak yanınızda bulunması yeterlidir.

İsrail ticari amaçlı seyahat eden yolculara karantina uygulanıyor mu?

İsrail vizesi alan kişiler kapılarda aşı ve PCR testi göstermeleri şartı ile ülkeye karantina uygulamasından muaf olarak giriş yapabiliyor.

İsrail ticari vizelerinde otel uçak satın almak gerekiyor mu?

İsrail vize başvuruları için otel veya uçak satın alınması zorunlu değildir. Konsolosluk özellikle istemediği sürece satın alınmasını tavsiye etmemekteyiz.

İsrail'e ticari vize alırken nelere dikkat edilmeli?

İsrail’e ticari amaçlı seyahat edecek yolcuların davetiyelerindeki iletişim bilgilerin doğruluğundan emin olunması gerekmektedir. Konsolosluk gerekli durumlarda davet eden firmaya ulaşmak isteyebilir.

İsrail vizesi için hangi aşılar kabul ediliyor?

İsrail hükümeti ülkesine seyahat etmek isteyen yolculardan aşı olmalarını istemektedir. Aşı olmayan kişiler vize başvurusu veya ülkeye giriş yapamaz.

İsrail’e giriş için izin verilen aşılar:

 • Moderna
 • Pfizer 
 • Johnson & Johnson – Janssen 
 • AstraZeneca 
 • Covishield 
 • Sinopharm 
 • Sinovac
 • Sputnik-V (Hızlı test sonucu çıkana kadar havalimanında izolasyonda kalınmaktadır.)

Seyahat etmeden en geç 14 gün veya daha önce ikinci doz aşının olunması gerekmektedir.

 

Değerli Ziyaretçimiz Hoş Geldiniz, 

İsrail ticari vizesi, B/2 Ziyaretçi Vizesi kategorisindedir. B/2 vizesi İsrail’de kısa süreli olarak kalmak isteyen başvuru sahibine iş toplantısı, kısa süreli ticari faaliyet, fuara katılımın dışında turistik/kültürel gezi veya Ulpan’da İbranice eğitim gibi kısa süreli faaliyetlerde bulunma hakkı tanır. İsrail’e bir B/2 vizesi ile giren bir kişinin İsrail Devleti'nde çalışmasına izin verilmemektedir.
Sayfamızın devamında B/2 İsrail ticari vizesi için standart gelir belgeleri, ek gelir belgeleri ve iş durumunuza bağlı olarak değişen evrak listelerini görüntüleyebilirsiniz.
Filistin seyahatleri için de İsrail vizesi alınmaktadır. Filistin için ayrı bir vize bulunmamaktadır. 
İsrail ticari vizesi, düzenleme tarihinden itibaren 3 aya kadar geçerliliği bulunmaktadır. İsrail’deki kalış süresi ülkeye girişte sınır polisi tarafından belirlenmektedir. İsrail ziyaret süresini uzatmak isterseniz İsrail İçişleri Bakanlığı’nın bulunduğunuz bölgenin bağlı olduğu Nüfus Müdürlüğü'ne başvuruda bulunabilirsiniz. 
İsrail vize işlemleri süresince başvuru sahibinin randevu gününde şahsen konsoloslukta bulunma zorunluluğu yoktur. Bu nedenle Türkiye’nin neresinde ikamet ederseniz edin evraklarınızı kargo ile merkez ofisimize göndermeniz halinde vakit kaybetmeden işlemlerinizi başlatmaktayız.
İsrail vize işlemleriniz sonuçlandığında pasaportunuzu konsolosluktan teslim alarak aynı gün ikamet adresinize veya iş adresinize kargo ile göndermekteyiz.

İsrail Ticari Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Standart Evraklar

 • Ticari Davetiye

Sizi İsrail’e davet eden gerçek veya tüzel kişinin İsrail Pasaportu ve kimlik kartı fotokopisi ile birlikte sunulmalıdır. Davetiyenin davet sahibi tarafından ya da Türkiye'de ki başvuru sahibi tarafından İsrail Konsolosluğuna direkt olarak faks çekilmesi gerekmektedir.

İsrail vize başvuru formunu PDF formatında indirebilmek için yukarıdaki linke tıklayabilirsiniz.

israil ticari vize işlemleri

 • Pasaport

Pasaportların seyahat sonlanma tarihinden sonra en az 6 ay geçerliliği bulunmalıdır

 • Biyometrik Fotoğraf

Fotoğraflar son bir sene içerisinde çekilmiş olmalı, 5x5 cm ölçüsünde olmalıdır.

 • Ek gelir belgeleri

Varsa tapu, ruhsat gibi mülkiyet belgeleri ve kira gibi ek gelir dokümanları ibraz edilmelidir.

 • Banka hesap dökümü

Banka hesap dökümünde en az 5.000 TL bakiye bulunmalıdır. Kaşeli, ıslak imzalı olarak bankadan temin edilmelidir. Bankanın imza sirküleriyle birlikte sunulmalıdır.
Mesleksel Evraklar
A) Çalışanlar İçin;

 • İş yeri Dilekçesi

Çalıştığınız şirketin antetli kağıdına, şirket yetkiliniz tarafından İsrail Konsolosluğuna hitaben, şirkette izinli olduğunuz tarihleri içerir kaşeli ve imzalı dilekçe sunulmalıdır.  

 • Son 3 aylık maaş bordrosu
 • SGK 4a hizmet dökümü
 • Faaliyet Belgesi Fotokopisi
 • İmza sirküleri fotokopisi
 • İşe Giriş Kaydı
 • Vergi levhası
 • Sicil gazete

B) Şirket Sahipleri İçin;
Şirket sahipleri çalışanlardan farklı olarak 4B hizmet dökümünü sunmalıdır. Hizmet dökümlerinizi e-devlet sitesinden barkodlu olarak temin edebilirsiniz.
İşverenler ayrıca çalışanlardan farklı olarak şirketin antetli kağıdına yazacağı dilekçeyi “şahsen”, İsrail Konsolosluğuna hitaben seyahat detaylarını içerecek şekilde yazmalıdır.

İsrail Vizesi Olanlar Hangi Ülkelere Giremez

Pasaportlarında İsrail Vizesi veya İsrail Giriş-Çıkış damgası olanlar aşağıdaki hususlara dikkat etmelidirler:
1. Pasaportlarında İsrail vizesi veya İsrail’e giriş-çıkış damgalarıyla seyahat edenler; İran, Kuveyt, Libya, Lübnan, Suriye, Sudan, Suudi Arabistan ve Yemen’e giriş yapamamaktadırlar.
2. Pasaportlarında İsrail vizesi veya İsrail’e giriş-çıkış damgaları bulunanlar; Gine-Bissau’ya varışlarında ülke hudut görevlileri tarafından mülakata tabi tutulmakta ve bu mülakat sonucunda ülkeye girip girmeyeceklerine karar verilmektedir. 
3. Pasaportunuzda İsrail vizesi varsa veya İsrail vizesi almayı düşünüyorsanız;
4. İsrail’in Büyükelçiliği veya İsrail Başkonsolosluğuna vize müracaatında bulunanlara talep etmeleri halinde İsrail vizesi pasaporttan ayrı bir kağıda uygulanabileceğini hatırlatırız. Benzer şekilde İsrail’e girişlerde talep üzerine hudut makamları İsrail’e giriş çıkış damgalarını vizenin bulunduğu kağıda (pasaporttan ayrı) basabilmektedirler. Lütfen bu bilginin güncelliğini vize servisimizi arayarak teyit ediniz. 

İsrail Vize Muafiyeti 

İsrail vize işlemlerinde Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Kırmızı) pasaport hamilleri İsrail’e gerçekleştirecekleri 90 güne kadar olan seyahatlerinde vizeden muaftırlar. Ancak Umuma Mahsus (Bordo) pasaport hamili vatandaşlarımız İsrail vize işlemlerini tamamlamadan ülkeye giriş yapamazlar.

İsrail Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İsrail ticari vize başvurularının da dahil olduğu B/2 ziyaretçi vizesi başvuruları ortalama olarak 7-10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. İsrail Devleti’nin ve Türkiye’nin resmi tatil günlerinde İsrail Büyükelçiliği ve İsrail Başkonsolosluğu hizmet vermemektedir. Bu tarihlerden önce yapılan başvuruların sonuçlanma süreleri de yoğunluktan dolayı uzayabilmektedir.

İsrail Vizesi Başvuru Bölgeleri

İsrail Konsolosluklarının bölge ayrımı bulunmamaktadır. Bu nedenle evraklarınızı İstanbul merkez ofisimize kargo ile göndermeniz başvurunuzu İsrail İstanbul Başkonsolosluğuna yapmamız için yeterli olacaktır. İsrail Başkonsolosluğu başvuru sahiplerinin posta/kargo ile gönderdikleri başvuru dosyalarını kabul etmemektedir. İstanbul’un dışında Türkiye’nin çeşitli illerinde ofislerimiz ve iş ortaklığı yaptığımız acenteler bulunmaktadır. Dilerseniz evraklarınızı ikamet bölgenize en yakın ofisimize de şahsen iletebilirsiniz. 

israil ticari vize işlemleri

İsrail Vizesi İstanbul

Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Edirne, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Kocaeli, Manisa, Muğla, Tekirdağ, Sakarya ve çevresinde ikamet eden vatandaşlarımızın başvurularını İsrail İstanbul Başkonsolosluğu üzerinden gerçekleştirmekteyiz. Bu illerde ikamet edenler İstanbul’a gelmelerine gerek kalmadan evraklarını posta ile ofisimize göndererek işlemlerini başlatabilirler.

İsrail Vizesi Ankara

Ankara ve çevresinde ikamet eden vatandaşlarımız işlemlerini Ankara vize servisimiz aracılığıyla Ankara’daki İsrail Büyükelçiliğine başvuruda bulunarak tamamlayabilirler. Ankara’da ikamet eden müracaatçılar İsrail vize işlemlerini evraklarıyla birlikte ofisimize gelerek veya evraklarını kargo ile göndererek tamamlayabilirler. İsrail vize işlemlerinde İsrail Büyükelçiliğine şahsen başvuru zorunluluğu bulunmamaktadır. Bu nedenle Euroasia GVS sizin adınıza en hızlı ve en güvenilir şekilde tamamlayacaktır. Euroasia GVS’ye randevu almadan gelebilir, evraklarınızı kargo ile gönderebilirsiniz.


İsrail Vizesi İzmir

İzmir ve çevresinde ikamet ediyorsanız başvurunuzu İzmir'deki ofisimize gönderebilirsiniz. Yetkilimiz evraklarınızın kontrolünü  yaptıktan sonra sizin adınıza aynı gün içinde İsrail vize işlemlerinizi başlatacaktır. İstanbul veya Ankara dışından yapılan başvurularda evrakların İsrail Başkonsolosluğu veya İsrail Büyükelçiliğine iletilmesinden dolayı 1-2 gün gecikme yaşanabilmektedir. 

İsrail Vize Ücreti 2021

İsrail vize ücreti İsrail’e gerçekleştireceğiniz seyahatin amacınıza, ülkeye yapılacak giriş-çıkış sayısına göre değişiklik göstermektedir. Durumunuza uygun vize ücretleri hakkında ayrıntılı bilgiyi yetkilimizden alabilirsiniz. Bilgi e-mailiyle size iletilecek güncel tutar dışında hiçbir ek ödeme talep edilmeyecektir.

İsrail Vize Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • 10 kişiden fazla olan turist gruplarının bağlı olduğu tur operatörünün İsrail İçişleri Bakanlığı’ndan izin alması gerekmektedir. İsrail İçişleri Bakanlığı’nın izniyle seyahatlerini gerçekleştirebilirler. İsrail Büyükelçiliğine veya İsrail Başkonsolosluğuna ayrı bir vize başvurusunda bulunmalarına gerek yoktur.
 • İsrail vize işlemleriniz için İstanbul veya Ankara ofisimize evraklarınızı kargo ile gönderebilirsiniz. Yetkilimiz belgelerinizin kontrollerini yapmakta, şahsen ofisimize gelmenize gerek kalmadan vize başvurunuzu tamamlamaktadırlar.
 • Yetkililerimiz vize başvurunuz sonuçlandığında pasaportunuzu teslim alarak ikamet adresinize ulaştırmaktadırlar.
 • İsrail vize işlemleriniz hakkında verilecek olan karar İsrail Konsolosluğu'nun inisiyatifi altındadır.

İkamet Ettiğiniz İlden Başvurunuzu Tamamlayın!

İstanbul İsrail Başkonsolosluğu şahsen posta ile yapılan başvuruları kabul etmemektedir. Türkiye’nin hangi ilinde ikamet ederseniz edin evraklarınızı posta ile ofisimize göndermeniz halinde sizin adınıza vize işlemlerinizi başlatmakta, evraklarınızın kontrolünü yapmakta, evraklarınızı İsrail Konsolosluğu Vize Ofisi’ne teslim etmekte, konsolosluğun işlem süresince başvurunuzun takibini yapmakta, başvurunuz sonuçlandığında pasaportunuzu adresinize iletmekteyiz.

İsrail vize başvurunuz için Çağrı Merkezi’mize bağlanarak bizi arayabilir veya e-mail (help@eagvs.com) gönderebilirsiniz.

israil ticari vize

 

daha fazla göster

İsrail ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES