x
İsrail

Vize İşlemleri

İsrail

İsrail Ziyaret Vizesi

A.Ç 04/12/19, 20:06
İsrail ziyaret vizesi almak için nereden davetiye çıkartmamız gerekiyor? Benim orada akrabam var otelde kalmayacağım onların evinde kalacağım. Nasıl bir vize almam doğrusu olur ofisinize gelip görüşmek istiyorum aslında ona göre bilet alacağım biletler her zaman uygun olmuyo son dakika almak istemem açıkçası.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhabalar Aslı Hanım,

İsrail’e seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi vatandaşlarımızın belirlemiş oldukları seyahat tarihlerinin dönüşünden itibaren geçerli en az 1 yıllık pasaportları olması gerekmektedir. Öncelikle davetiye, başvuru veya bilet işlemlerinden önce dikkat edilmesi gereken en önemli husus pasaport süresidir. Başvurular için öncelikle seyahat amacınıza uygun olarak doğru başvuru yapılmasını tavsiye ediyoruz. İsrail ziyaretçi vizesi için mail olarak davetiye istemeniz yeterlidir. Davetiyede sizi davet eden kişinin iletişim bilgileri adres telefon ve mail adresini detaylı olarak yazılmalı imzalanmalıdır. Davetiye ile birlikte kişi İsrail vatandaşı ise İsrail kimliği veya oturumu gerekir. Kendisi vatandaş değilse İsrail’de oturum kartı ve oturum vizesinin fotokopilerini davetiye ile birlikte size mail olarak iletebilirler.

israil ziyaret vizesi

İsrail Aile Ziyareti Gerekli Evraklar

İsrail aile ziyareti gerekli evraklar olarak gelen davetiyenize ve çalışma durumunuza bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ziyaretçi vizelerinde yakınlık derecenizi belirten birinci derece yakınınız ise e-devlet üzerinden Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği almanız gerekir. Bunların dışında İsrail vizesine başvuru yapmak isteyen kişilerin minimum 6 ay sigortalı olarak çalışıyor olması gerekmektedir. Kişilerin mutlaka çalışan, iş sahibi veya emekli durumlarında başvuru yapılabilir. Ancak birinci derece yakınlarını ziyaret etmek isteyen kişilere Türkiye’den sponsorlu başvuru yapılabilir. Sponsor olacak kişinin minimum 6 ay çalışıyor olması gerekiyor. Çalışan kişilerin altı aylık maaş bordrosu, altı aylık banka dökümü alınmaktadır. Bunların yanında ziyaret vizelerinde seyahat süresinin tamamını kapsayan seyahat sağlık sigortası kesilmelidir.

İsrail vizeleri için sistem üzerinden randevu alınır ortalama 1/2 hafta sonrasına verilir randevudan sonra 5 iş gününde vizeniz sonuçlanır. Vizeler standart olarak 3 aylık tek girişli olarak verilir. Kalabileceğiniz gün sayısı konsolosluğun inisiyatifine göre belirlenmektedir.

İsrail ziyaret vizesi için hazırlamanız gereken evraklar hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için bize ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla

Serpil Kasap

+90 (212) 963 50 07  

E.S. 15/02/21, 12:09

İsrail ziyareti vizesi almak istiyoruz. Anne ve ben gideceğiz babam orada yaşıyor ve çalışıyor Türk vatandaşı kendisi. Oturumu kartı var bize davetiye gönderebilir biz nasıl vize alacağız. 15 gün kalmak istiyoruz çok uzun değil ama neler lazım. Ben öğrenciyim annem ev hanımı, bizim hazırlamamız gereken evraklar nelerdir? Siz bu işlemler için ne kadar danışmanlık ücreti alıyorsunuz? İsrail vizesi harcı yok biliyoruz ama hizmeti ne kadara sağlıyorsunuz yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 15/02/21, 13:53

Merhabalar,

İsrail’e ziyaret amaçlı seyahat etmek isteyen kişiler öncelikle belirlenen seyahat amacınıza uygun olarak evraklar hazırlanması gereklidir. Başvuru için hazırlanan evrakları direkt olarak İsrail Başkonsolosluğundan işleme alınmaktadır. Başvurularda konsolosluk gerekli görmediği sürece kişilerin şahsen gelmeleri zorunlu değildir. Başvurularınızı kurumumuz üzerinden işleme aldırabilirsiniz.

İsrail Aile Ziyareti Gerekli Evraklar

İsrail aile ziyareti gerekli evraklar için öncelikle sizin ve annenizin çalışma durumuna uygun olarak evrak hazırlanacağı için sizin öğrencilik durumunuz ve anneniniz ev hanımı olması durumu için en doğru başvuru sponsorlu başvuru olacaktır. Bu durumda İsrail’de yaşayan ve sizi davet eden babanızın evraklarını sponsor olarak gösterebilirsiniz. Başvuru için size sponsor olduğuna dair davet mektubu yazmalı ve aynı zamanda maaş bordrosu ve banka dökümü göndermelidir. Bunların yanında Türkiye’de annenizin üzerine banka dökümü veya tapular sunabilirsiniz. Başvuru için babanızın oturum kartı ve iş yerinden yazı istemeniz gerekmektedir bu belgelerin asılları değil taratılmış olarak temin etmeniz yeterli olacaktır. EAGVS uzmanlarımız İsrail vizeniz için hazırlamanız gereken size uygun evrakları sizlere ilettikten sonra tüm evraklarınızı tarafımıza ulaştırdığınızda uzmanlarımız belgelerinizi inceler ve başvuruya hazır hale getirir. İlk iş günü işleme alınana belgeleriniz konsolosluk tarafından ortalama bir haftada sonuçlandırılmaktadır.

İsrail ziyareti vizesi başvuruları hakkında güncel, detaylı bilgi ve danışmanlık hizmetlerimiz için bizlere ulaşabilirsiniz.

israil ziyaret vizesi

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES