x
İsrail

Vize İşlemleri

İsrail

Filistin Vize Başvuruları

Değerli Ziyaretçimiz Hoş Geldiniz,

Filistin Devleti, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize uygulamamaktadır. Ancak sınır kontrolü İsrail Devleti’ne ait olduğu için vize işlemleri İsrail kanalıyla yapılmaktadır ve Filistin’e girebilmek için İsrail vizesi talep edilmektedir.  Filistin’e seyahat edecek olan vatandaşlarımızın İsrail vizesi almaları gerekmektedir.
İsrail vizenizi, şahsen İsrail Konsolosluğu Vize Ofisi'nde bulunmanıza gerek kalmadan sizin adınıza tamamlamaktayız, İsrail vize işlemlerinizi başlatabilmemiz için seyahat amacınıza göre değişen evrakları eksiksiz olarak hazırlamanız ve bize ulaştırmanız yeterli olacaktır. 

Filistin’e Nasıl Gidilir?

Pasaportunuzda İsrail vizesi olduğu takdirde Ürdün ve Mısır hariç diğer Arap ülkelerine girişiniz reddedildiğinden karayoluyla Filistin’e ulaşmak oldukça zahmetlidir. Havayolu tercih edildiği takdirde, Filistin’in kendisine ait bir havaalanı olmadığından Tel Aviv ya da Amman Havaalanları tercih edilmelidir.

Havayolu aktarmalı olarak Filistin’e ulaşım karayolu ile ulaşıma göre çok daha zahmetsizdir. Pasaportunuza İsrail vizesi işlenmişse Ürdün ve Mısır dışında kalan Arap ülkelerine giriş izni verilmemektedir. Bu nedenle karayolu ile Filistin’e ulaşmak oldukça güç olsa da havayolu ile Tel Aviv’e veya Amman’a giriş yapıldıktan sonra Filistin’e geçiş yapılabilmektedir. Filistin Devleti’nin kendisine ait havalimanı bulunmamaktadır. 

filistin sineması

İsrail-Tel-Aviv Üzerinden Filistin'e Ulaşım

Tel Aviv Ben Gurion Havaalanı’na iniş yaptıktan sonra Kudüs’e servislerle geçiş yapabilirsiniz. Bu rota, Ürdün üzerinden Filistin’e geçiş rotasından daha az maliyetli ve kısadır. Kudüs’ten Ramallaha’a ulaşım araçları bulunmaktadır. Ramallah’tan Filistin’in diğer birçok şehrine de minibüsle ulaşım mümkündür. 

Ürdün-Amman Üzerinden Filistin'e Ulaşım

Türk Hava Yolları'nın ve Royal Jordanian Airlines’ın düzenli olarak İstanbul – Amman seferleri bulunmaktadır. Ürdün vizesi havaalanında alınabilmektedir. Havaalanından sonra Filistin’e iki farklı yol ile ulaşabilirsiniz. Allenby Köprüsü sınırından Filistin’e geçebilirsiniz. Amman Havaalanı ile köprü arası yaklaşık 1 saat uzaklıktadır. Taksi ile ulaşım mümkündür. Sınırı geçtikten sonra Ramallah’a veya Kudüs’e geçiş yapabilirsiniz. Diğer bir yol da Şey Hüseyin Köprüsü’dür. Şey Hüseyin köprüsüne taksi ile ulaşarak, sınırı geçtikten sonra Kudüs’e otobüs ile ulaşım sağlayabilirsiniz. 

UYARILAR

  1.  Filistin’e seyahat etmeyi planlıyorsanız İsrail ve Filistin arasındaki askeri operasyonlar konusunda oldukça dikkatli olmanız gerektiğini hatırlatırız. 
  2. Mısır üzerinden Gazze şeridine geçecek vatandaşlarımızın vize almasına gerek yoktur. Bu bilginin güncelliğini İsrail Konsolosluğu'nu arayarak teyit ediniz. 
  3. Filistin vatandaşları Türkiye'ye e-vize uygulaması ile vizelerini temin ederek seyahat edebilmektedirler.

filistin vizesi

İsrail ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';