x
İngiltere

Vize İşlemleri

İngiltere

EEA Family Permit Vizesi İngiltere

M. Uslu 30/11/19, 13:25
Merhaba, Eşim AB vatandaşı ve AB pasaportuna sahip. Ben ise devlet memuruyum ve Yeşil pasaportum var. Eşim ile birlikte bu yaz Londra'ya turistik amaçlı seyahat etmek istiyoruz. Eşimin durumundan dolayı benim vize başvurusunda bulunmam gerekir mi? Gerekiyorsa hangi evrakları hazırlamam gerek? Vize ücretleri nelerdir? Sanırım ekspres başvuru çeşitleri de var, acil bir durumum olabilir, eğer olursa bu konuda bana ne gibi seçenekler önerirsiniz? Birde yeşil pasaportların avrupa ülkeleri için altı aya doksan gün olarak vizesiz giriş kolaylığı sağlaması İngiltere vize başvuruları için de geçerli midir ya da turistik başvurum için herhangi bir kolaylık sağlayacak mı? İlgili tüm sorularımı cevaplarsanız sevinirim, iyi çalışmalar dilerim.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhabalar, EEA Family Permit vizesi İngiltereİngiltere vize başvurularında durumunuza uygun olarak AB vatandaşlarının eşleri için ayrılmış olan Family Permit vizesine yeşil pasaport sahibi olsanız dahi başvurulması zorunludur. Yeşil pasaportunuzun olması ve eşinizin Avrupa Birliği vatandaşı olması İngiltere tarafından size vize verilmesinde tabii ki öncelik sağlayacaktır. Family Permit vizesi, İngiltere'nin seyahat edecek kişilere kolaylık sağlamak amacıyla hazırladığı bir vize çeşitidir.  EEA Family Permit vizesi İngiltere için konsolosluk harcı ödenmemektedir. Bizlerin yardımcı olduğu kısım ise karmaşık yapısı nedeniyle İngiltere Konsolosluğu'nun online başvurusudur.

Tüm evraklarınız yine diğer tüm İngiltere vizeleri gibi titizlikle hazırlanmalıdır. Evraklarınızı bizler somut haliyle teslim aldıktan sonra ortalama iki iş günü içerisinde detaylı şekilde incelenerek sizlere geri dönüş sağlanır ve yine aynı süre içerisinde sizlerden de teyit alınan bilgiler doğrultusunda online başvurularınız yapılır. Konsolosluktan alınan randevu dahilinde sizleri de bilgilendirerek işlemleriniz tamamlanmış olmaktadır. Son aşamada sizi İngiltere başvuru merkezinde karşılamak üzere bir müşteri temsilcimiz yetkilendirilir ve başvurunuz aşamasında sizlere kolaylık sağlar. Vize sonucunuz çıktığı zaman anında size dönüş yapılarak bilgilendirilirsiniz.

İngiltere Family Permit vizeleri için diğer vizeler gibi ekspress seçenekleri yoktur. Ücret ve detaylı evrak listelerine dair daha fazla bilgi paylaşımı ve başvuru şartları için iletişim bölümümüzden mail,whatsapp veya hat üzerinden istediğiniz şekilde destek almaya devam edebilirsiniz.Euroasia Global Visa Services olarak yetkin kadromuz ile İngiltere vize işlemlerinizde yanınızda olmaktan memnuniyet duyarız.  

Euroasia GVS İstanbul,

Okan Eser

L.V. 27/03/20, 17:19

Merhaba Ben Bulgaristan vatandaşıyım İngilterede Belirli bir süre yaşadım Yeni Geldim Londradan Çalışma iznim insurance numaram var Türkiyede Evlilik Yapıcam Yakın zamanda ama eşim Türk Vatandaşı onu da ingiltereye götürmem için ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız çok sevinirim iyi günler.

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 27/03/20, 17:20

Merhaba, siz AB vatandaşı olarak İngiltere’ye serbest dolaşım hakkınızdan yararlanarak orada bulunmaktasınız, eşiniz veya nişanlınızda sizin haklarınız doğrultusunda kendisine doğan haklardan yararlanarak evlilik ve yerleşme vizesi başvurusunda bulunabilir. Bu vize başvurusu için aranan birçok şart bulunmaktadır. İlk olarak sizin İngiltere’deki kalış amacınıza ilişkin sunmanız gereken evraklar bulunmaktadır geçici veya sürekli oturum, sağlık sigortası, kendi geçiminizi sağladığınıza dair evrakları sunmanız gerekmektedir. Ayrıca İngiltere’de yerleşim ve evlilik vizesi başvurusunda bulunabilmeniz için başvuru yapacak olan kişiyle evli olduğunuzu kanıtlayıcı belgeler sunarak veya en az 2 yıllık bir beraberliğinizin olduğunu kanıtlayıcı belgeler sunarak başvuru yapmanız gerekmektedir. İletişim bilgilerimiz web sayfamızda mevcuttur. EEA Family Permit Vizesi İngiltere hakkında daha detaylı bilgi verebilmemiz için bize ulaşın, uzmanlarımızdan destek alarak tüm işlemlerinizi bizim aracılığımızla gerçekleştirebilirsiniz. İyi günler dileriz.

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';