x
İngiltere

Vize İşlemleri

İngiltere

İngiltere Konsolosluğu Vize

N.H. 20/03/20, 17:10
İyi günler ben İngiltere Konsolosluğu vize müracaatı yapmak istiyorum. Çanakkale’de yaşıyorum eşimle birlikte seyahat etmeyi planlıyoruz. Her ikimiz de devlet memuruyuz. Daha önce sadece İtalya’ya seyahat ettik, başka bir yurtdışı çıkışımız bulunmuyor. Duyduğumuza göre İngiltere vize işlemleri biraz karışık ve ret oranı fazlaymış, bu yüzden bir danışmanla çalışmak istiyoruz. Bizim durumumuzda hangi evraklar hazırlanmalı, başvuruyu ne zaman yapmalıyız, hangi şehirden başvuru yapabiliriz bu konularda bilgilendirme rica ediyorum. Teşekkürler.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba, bahsetmiş olduğunuz gibi İngiltere vize işlemi, Avrupa Birliği ülkelerine yapılan başvurulara göre daha karmaşık ve dikkatli ilerlenmesi gereken bir işlemdir. Sizin durumunuzda 4 ana başlıkta evrak hazırlanması gerekir. Bunlar;

  • Özlük evraklarınız: Pasaport, nüfus kaydı, kimlik fotokopisi vb.
  • Çalışma evraklarınız: Çalışma ve izin yazılarınız, maaş bordrolarınız vb.
  • Finansal durum gösterir evraklarınız: Banka dökümleriniz, varsa tapu ya da kira sözleşmeleriniz vb.
  • Seyahat amacı kanıtlayan evraklarınız: Otel, uçak dokümanları, dilekçe, eğer mevcutsa katılacağınız bir organizasyona dair bilet vs.

Başvurunuzu, seyahatinize 3 ay kalmasından itibaren gerçekleştirebilirsiniz. Çanakkale’de bir İngiltere Konsolosluğu vize işlemleri merkezi bulunmamaktadır. Türkiye’de 7 adet başvuru merkezi bulunur. Bunlar İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Antalya ve Gaziantep’te yer almaktadır. Sizin durumunuzda başvurunuzu İstanbul ya da Bursa’dan gerçekleştirmeniz uygun olur. İlk etapta bu şehirlere gelmenize gerek olmayacaktır. Bizimle çalışmaya karar verirseniz, size ulaştıracağımız detaylı evrak listesindeki evrakları kargo ile ya da renkli tarayarak bize ulaştırmanız yeterli. Başvurunuzu İstanbul merkezimizden yürüteceğiz, tüm evrak kontrolü ve form doldurma işlemi bizim tarafımızdan yürütülecek. Evraklarınızın İngiltere hükümeti sitesine yükleme işlemi de bizim tarafımızdan yapılacak, ayrıca durumunuza uygun bir vize talep ile iyi niyet dilekçesi de uzmanlarımız tarafından yazılacaktır. Siz yalnızca son aşamada imza atmak ve parmak izi vermek için Bursa ya da İstanbul’a geleceksiniz, bu tarihi de siz seçebileceksiniz. Ek ücret çıkardığından dolayı İzmir Başvuru merkezini seçmenizi önermiyoruz, bu yüzden size en yakın seçenekler İstanbul ile Bursa kalıyor.

İngiltere konsolosluğu vize işlemlerinizi Euroasia ile gerçekleştirebilirsiniz. Detaylı bilgi almak ve işlemlerinizi başlatmak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Saygılarımla.

Yusuf Üzümcü

Cevap Ver
Spam mesajı olmadığını anlamamız için lütfen doğrulama yapınız.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES