x
İngiltere

Vize İşlemleri

İngiltere

İngiltere 6 Aylık Vize Ücreti

P.B. 20/03/20, 17:22
Merhaba ben İngiltere 6 aylık vize ücreti hakkında bilgi almak istiyorum. Önümüzdeki yaz İngiltere’ye 4 günlüğüne seyahat etmek istiyorum, ilk defa gideceğim ama duyduğum kadarıyla en kısa süreli vize 6 aylık çıkıyormuş, daha kısa bir vize türü varsa bilgi vermenizi rica ediyorum yani ücret olarak daha uygun fiyatlı oluyorsa benim için daha iyi olur. Ankara’da yaşıyorum ve Askeriye personeliyim. Hazırlamam gereken evraklar hakkında da bilgi vermenizi rica ediyorum çok teşekkürler.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba, 6 aylık İngiltere vize ücreti 2020 yılında yaklaşık 130 USD civarındadır. Bu tutar, yalnızca konsolosluğa ödenen harç kısmıdır ve toplam ücret değişiklik göstermektedir. Önünüzde zaman olduğunu düşündüğümüzde acil ya da ekspres bir vize hizmetine başvurmanız gerekmeyecek, bu durumda yalnızca vize ücreti, evrak tarama ücreti ve danışmanlık ücreti ile isteğe bağlı sigorta bedeli ödemeniz gerekecektir.

İngiltere vizesi minimum 6 aylık olarak verilmektedir ve daha kısa bir vize çeşidi yoktur. Daha uzun süreli vize çeşitleri ise 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık olarak basılmaktadır. Sizin durumunuzda, zaten ilk defa seyahat edeceğiniz için en kısa süreli vizeye başvuru yapmak uygundur. Ankara’da yaşayan kişiler İngiltere vizesine, başka bir şehre seyahat etmeye gerek kalmadan, Ankara’dan başvurabilirler. İngiltere’nin Türkiye’deki 7 başvuru merkezinden biri de Ankara’da bulunmaktadır.

Hazırlamanız gereken evraklara geldiğimizde, Askeriye personelleri, kamu çalışanları evrak listesinde belirtilen evrakları hazırlamak durumundadır. Bunlardan kısaca bahsetmek gerekirse, ilk kısımda pasaport, nüfus kaydı, kimlik fotokopisi gibi özlük evraklarınız bulunur. İkinci kısımda çalışma ve izin yazısı ile maaş bordrolarınız, çalıştığınız kurumu, izinli olduğunuzu ve aldığınız maaşı belgeler. Üçüncü kısımda ise finansal durum gösterir belgeleriniz vardır, bunlar şahsi banka hesap dökümleriniz ve varsa kira sözleşmesi, tapu, hisse senedi vb. gibi diğer finansal durum gösterir belgelerdir. Son olarak seyahat amacınızı belgeleyen, otel, uçak, dilekçe, bilet vb. evraklar sunulur.

İngiltere vize işlemlerinizi Euroasia ile gerçekleştirebilirsiniz. İngiltere altı aylık vize ücreti ve sizin durumunuza özel gerekli evrak listesi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Saygılarımla,

Yusuf Üzümcü.

R.N. 27/03/20, 17:04

Merhaba turistik için her şey dahil olarak İngiltere 6 aylık vize ücreti ve vize başvurusunun sonuçlanma süresi hakkında bilgi almak istiyorum. Teşekkür ederim.

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 27/03/20, 17:05

Merhaba, İngiltere turistik vize ücreti başvuru yapmak istediğiniz süreye göre değişiklik göstermektedir. İngiltere vizeleri en az 6 aylık olarak verilmektedir, 2 yıllık 5 yıllık ve 10 yıllık seçenekler de bulunur. Kısa süreli turistik bir seyahat için başvuru yapacağınız 6 aylık vize ücreti için alınan konsolosluk harcı 128 ile 135 Amerika Doları arasında değişiklik göstermektedir. Başvuru işlemleri, randevu ücreti ve tarama ücreti bu ücrete dahil değildir. İngiltere vize başvurusu istisnai bir durum olmadığı sürece 21 gün içerisinde sonuçlanmaktadır bu süre bazen 15 gün de olabilmektedir. Eğer bu sürenin daha da kısa olmasını isterseniz başvurudan sonra 1 iş günü (Süper Express) veya 5 iş günü sonrasında sonuçlanan Express vize başvurusu da yapabilirsiniz. Express vize işlemleri için ayrıca ödeme yapmanız gerektiğini de aklınızda bulundurunuz. İngiltere 6 aylık vize ücreti ve diğer konularla ilgili aklınıza takılan sorular ve süreçle ilgili detaylı bilgi almak için iletişim bilgilerimizden vize uzmanlarımızla görüşerek detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz. İyi günler dileriz.

Cevap Ver
Spam mesajı olmadığını anlamamız için lütfen doğrulama yapınız.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES