x
Hırvatistan

Vize İşlemleri

Hırvatistan

Telefon/Faks

+90 (462) 215 60 10

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

trabzon@eagvs.com

Hırvatistan Vize Başvurusu, Trabzon

Değerli ziyaretçilerimiz Euroasia Global Visa Services Trabzon şubesi aracılığı ile yapılacak olan Hırvatistan vize başvurularına dair güncel, detaylı ve gerekli bilgilerin yapıldığı sayfamıza hoş geldiniz.

İlerleyen sayfalarımızda başta Trabzon Maçka, Sürmene, Of, Dernekpazarı, Ortahisar, Köprübaşı, Hayrat, Şalpazarı, Akçaabat, Düzköy, Araklı, Yomra, Tonya, Arsin, Çaykara, Çarşıbaşı, Vakfıkebir ve Beşikdüzü ilçelerimiz başta olmak üzere Bayburt, Gümüşhane, Giresun ve Rize gibi çevre illerimizden gerçekleştirmek istediğiniz Hırvatistan vize başvurularına dair tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi Kimlere Gerekir? Trabzon

Hırvatistan vize başvurusunda bulunacak olan Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) pasaport sahipleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak koşulu ile vize almalarına gerek olmadan rahatlıkla Hırvatistan seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Umuma Mahsus (Bordo) pasaporta sahip olanlar ise Hırvatistan seyahatleri öncesinde mutlaka geçerli bir vize almaları gerekmektedir.

Hırvatistan devleti bazı koşullarda Türk vatandaşları için vize muafiyetleri sunmuştur. Vize muafiyetleri ise şöyledir:

 • Geçerliliği halen devam etmekte olan 2 ya da 2’den fazla giriş hakkı bulunan Schengen vizeniz varsa,
 • Geçerliliği halen devam etmekte olan 2 ya da 2’den fazla giriş hakkı bulunan Kıbrıs Rum Yönetimi, Bulgaristan ve Romanya vizeniz varsa yeniden vize almanıza gerek olmadan Hırvatistan seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi İçin Gereken Belgeler Nelerdir? Trabzon

Euroasia GVS Trabzon şubesi tarafından sizler için aşağıda belirttiğimiz kategoriler için başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Sizin için gerekli olan belgelerin listesine ilgili kategori bağlantılarına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Seyahat gerekçenize uygun kategori bulunmuyor ya da seyahatinizin hangi kategoriyle eşleştiğine karar veremiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için +90 (462) 215 60 10 numaralı telefonumuzdan ya da trabzon@eagvs.com adresimize e-posta atarak bize ulaşabilirsiniz.

Hırvatistan Vize Başvuru Formu Trabzon 

Hırvatistan vize başvurusu için en önemli ve gerekli olan Hırvatistan vize başvuru formu, dosyalarınız hazırlık halindeyken online olarak doldurulur, örneği alınarak dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formunuz doldurulurken girilen eksik, gerçeğe uymayan ya da hatalı bilgi girişleri, başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine sebep olabilir. Uzmanlarımız sizden gelen bilgiler sayesinde gereken tüm girişlerinizi yaparak formunuzu hazır hale getirir. 

Hırvatistan Vizesi Kaç Günde Karara Bağlanır? Trabzon

Hırvatistan vize başvurularının karara bağlanma süresi yaklaşık olarak 15-21 iş günüdür. Ancak vizeniz seyahatinizden 15 gün önce teslim edilmektedir. Bu süre ortalama olmakla beraber resmi tatiller, dönemsel yoğunluklar ve konsolosluk tarafından istenen ek belge gibi sebeplerle bu süre uzayabilir. Seyahatinizde herhangi bir sorun ya da gecikme yaşamamak için, seyahatinizden en az 45 gün önce bizimle iletişime geçmenizi öneriyoruz.
+90 (462) 215 60 10 numaralı telefonumuzdan ya da trabzon@eagvs.com adresimizden e-posta yoluyla yetkililerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi Nasıl Alınır? Trabzon

Diğer ülkelerde olduğu gibi Hırvatistan’ın da vize işlemleri için uyguladığı bazı prosedür ve aşamalar söz konusudur. Sizler için bu aşamaları tek tek listeledik.

 

 • Seyahat Amacınızın Belirlenmesi: Yetkililerimiz sizlerle görüşerek, sorular yönelterek hangi amaç için seyahat edeceğinizi belirler.
 • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Konaklama süreniz, meslek bilgileriniz ve gerekçenize göre Hırvatistan konsolosluk yetkilileri tarafından sizden istenen belgelerin listesi tarafınıza sunulur. Belgelerinizi hazırlarken hangi belgeye nasıl ve nereden ulaşacağınız konusunda bilgilendirilirsiniz. 
 • Belgelerinizin Kontrol Edilmesi ve İncelenmesi: Yetkililerimize ulaştırdığınız belgeler uzmanlarımız tarafından kontrol edilir ve incelenir. Herhangi bir belgenin hatalı, eksik ya da gerçeğe aykırı olması durumunda aranarak bilgilendirilirsiniz.
 • Hırvatistan Vize Başvuru Formunun Doldurulması: Hırvatistan konsolosluk yetkililerinin incelediği ilk belge olma özelliği taşıyan ve başvurunuzun özet niteliğine sahip olan Hırvatistan vize başvuru formunu doldurmak, ayrı bir deneyim ve odak gerektirmektedir. Uzmanlarımız bu aşamada sizlere gerekli desteği sağlayarak formunuzu doldurarak hazırlar. 
 • Hırvatistan Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınması için yapmanız gereken ön koşul vize başvuru ücretinizi ödemektir. Başvuru ücreti tüm harç ücretleri, işlem ücretlerimiz, danışmanlık hizmet bedelimiz ve tüm diğer giderlerden oluşmaktadır. Başvuru ücretinizin ödenmesini ofisimize gelerek ya da banka hesabımıza transfer ederek gerçekleştirebilirsiniz. 
 • Randevunuzun Alınması: Hırvatistan vize başvuruları randevu sistemine göre planlanır ve dosya kabulü yapılır. Müşteri temsilcilerimiz sizlerle görüşerek sizin için en uygun zamana randevunuzu alarak planlamanızı yapar.
 • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerinizin Sunulması: Hırvatistan vize başvuru işlemleri için parmak izinizin verilme şartı bulunmaktadır. Parmak izinizi vermek için ise şahsen başvuru merkezine gelmeniz gerekmektedir. Parmak izinizin verilme aşamasında bir yetkilimiz sizi karşılar ve yetkilimizin rehberliği sayesinde bu aşamayı tamamlamış olursunuz. Randevunuzun işleme alınması ve dosyalarınızın teslim edilmesi gibi geriye kalan tüm işlemler arka planda yetkililerimiz tarafından sürdürülür.
 • Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takip Edilmesi: Bu zaman ortalama olarak 15-21 iş günü sürmektedir. Konsolosluk yetkililerinin başvurunuzu işleme almasının ardından yetkililerimiz dosya durumunuzu her gün takip eder ve sorgular. Başvuru işlemlerinizle ilgili gelişen tüm olaylardan anında haberdar edilirsiniz.
 • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Vize başvurunuzun tamamlanmasının ardından yetkililerimiz konsolosluktan pasaportunuzu teslim alır ve arayarak sizi bilgilendirir. Pasaportunuzu isterseniz ofisimizden alabilir ya da isterseniz kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Hırvatistan Vize Ayrımına Göre Nerelerden Başvuru Yapılmalıdır? Trabzon

Hırvatistan vize başvurusu gerçekleştirecek olan Edirne, Antalya, İstanbul, Kırklareli, Uşak, Manisa, Tekirdağ, İzmir, Kocaeli, Burdur, Yalova, Sakarya, Düzce, Denizli, Kütahya, Bursa, Muğla, Aydın, Bilecik ve Çanakkale şehirlerimizde yaşayan ziyaretçilerimiz Antalya, Bursa, İstanbul ve İzmir şubelerimizle irtibata geçebilir. Diğer şehirlerimizde yaşayan ziyaretçilerimiz ise Ankaya ya da Gaziantep şubelerimizle irtibata geçebilirler.

Hırvatistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES