x
Hırvatistan

Vize İşlemleri

Hırvatistan

Adres

İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. Özen Plaza No:1 / 12 Merkez/Edirne

Telefon/Faks

+90 (850) 241 07 72

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

edirne@eagvs.com

Hırvatistan Vize İşlemleri, Edirne

Değerli ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services Edirne şubesi tarafından hazırlanan sayfamıza hoş geldiniz.

Sayfamızın devamında, Hırvatistan vizesi için gerekli belge listelerini, 2023 yılı güncel prosedür ve uygulamalarını, vize başvuru aşamalarını bulabilirsiniz.

EAGVS Edirne şubemiz, Hırvatistan da dahil olmak üzere tüm dünya ülkelerinin vize süreçlerinde danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Edirne Merkez, Keşan, Havsa, Uzunköprü gibi ilçelerimizin yanı sıra, Tekirdağ ve Kırklareli gibi çevre illerde yaşayan ziyaretçilerimiz de Hırvatistan vize başvurularını EAGVS Edirne şubemiz aracılığı ile gerçekleştirebilirler.

Hırvatistan Vizesi Kimlere Gerekir?

Hırvatistan hükümeti bazı koşulları sağlayan Türk vatandaşlarına vize muafiyeti sunmaktadır.

  • Geçerliliği süren 2 veya çok girişli Shengen vizeniz var ise,
  • Geçerliliği süren, 2 veya çok girişli Romanya, Bulgaristan, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi vizeniz var ise,
  • Giriş sayınız ve konaklama sürenizin yeterlilik durumuna göre yeniden vize almadan Hırvatistan’a ziyaret gerçekleştirebilirsiniz.
  • Hususu (Yeşil), Hizmet (Gri), Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi iseniz, 180 gün içinde 90 günden uzun sürmeyen konaklamalarınız için vize almadan seyahat edebilirsiniz.

Bu şartların herhangi birinin size uygun olmaması halinde Hırvatistan seyahatinizden önce vize almanız gereklidir.

Hırvatistan Vizesi İle Hangi Ülkelere Seyahat Yapılabilir?

Sahip olduğunuz Hırvatistan vizesinin 2 veya çok girişli olması halinde, konaklama gün sayısının ve vize geçerlilik süresinin uygunluk durumuna göre, Romanya ve Bulgaristan'a  ek bir vize almadan seyahat edebilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi İçin Gerekli Belgeler, 2023

Hırvatistan vize başvurusu için gereken belge listesi, seyahatinizin gerekçesine ve konaklama sürenize göre farklılık göstermektedir. EAGVS Edirne olarak, aşağıda listelediğiniz vize türleri için danışmanlık alabilir, bağlantılara tıklayarak güncel belge listelerini inceleyebilirsiniz.

İkamet ettiğiniz şehre göre başvuru belgelerinizde farklılık olabilir. Bu nedenle yetkililerimiz ile görüşerek listeleri teyit edebilirsiniz.
Başvuru gerekçenizin yukarıda bulunmadığını düşünüyor ya da hangi gerekçenin size uygun olduğundan emin olamıyorsanız EAGVS Edirne ofisimizi ziyaret edebilir ya da telefon ile iletişim kurabilirsiniz.

Hırvatistan Vize Başvuru Aşamaları, Edirne

Adım adım, Hırvatistan vize başvuru aşamalarını aşağıda bulabilirsiniz.

1. Seyahat Gerekçenize Uygun Belge Hazırlanması: Ziyaret amacınızı netleştirdikten sonra tarafınıza iletmiş olduğumuz belge listelerine istinaden hazırlanmış olan belgelerin tarafımıza gönderilmesi ilk aşamanın tamamlanması için yeterlidir.

Belgelerinizin yetkililerimize ulaşmasının ardından gerekli tüm kontroller yapılarak, eksik veya hatalı belge olmaması için hassasiyetle incelenecektir. Olası bir sorunda uzmanlarımız derhal sizinle iletişim kurar, çözüm odaklı önerilerde bulunurlar.

2. Hırvatistan Vize Başvuru Formunun Doldurulması: konsolosluk yetkililerinin ilk incelediği belge olan Hırvatistan vize başvuru formu, üzerinde çok sayıda kişisel ve seyahat ile ilgili bilgi girişi gerektiren alan barındırır. Bilgi girişlerin eksiksiz, hatasız ve gerçeğe uygun giriş yapılması son derece önemlidir.

Yetkilerimiz, sizi form doldurma zahmetinden kurtarmakta, sizden gelen bilgiler eşliğinde titizlikle Hırvatistan vize başvuru formunu hazırlamaktadır. Bu aşamada dilerseniz ofisimizde kahve içerek bize eşlik edebilir, dilerseniz de telefon ve e-posta ile bizlere bilgi verebilirsiniz.

3. Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Dosyanızın işleme alınabilmesi için, vize başvuru ücretinin ödenmesi gereklidir. Başvuru ücreti konsolosluk harç bedeli, aracı kuruluş ücreti ve hizmet bedelinin toplamından oluşur. İşlem bedeli seyahatinizin amacı ve süresine göre farklılaşabilmektedir. 2023 yılı güncel Hırvatistan vize bedelini öğrenmek için EAGVS Edirne Şubemizi arayabilirsiniz.

Konsolosluk temsilcilikleri, vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanması halinde ücret iadesi yapmamaktadır. Başvurunuz reddedildikten sonra yeniden başvuru yapmak isterseniz, vize başvuru ücretini yeniden ödemeniz gerekir. 

4. Başvuru İçin Randevu Alınması: Vize başvurunuzu tamamlamanız için randevu alınması gereklidir. İkamet ettiğiniz şehre göre randevunun gerçekleştirileceği yer değişmektedir. Başvurunuzun hangi temsilcilikten yapılacağını öğrenmek için şubemiz ile iletişim kurabilirsiniz.

Randevu sürecinde yetkililerimiz sizinle görüşerek mümkün olan en uygun zamana sizin için randevu alırlar. 

5. Biyometrik Veri Sunulması: Hırvatistan vize başvurunuzun işleme alınabilmesi için parmak izinizi vermiş olmanız gerekmektedir. Bu aşamada şahsen bulunmanız gerekir. Sizin için planlanan saatte vize başvuru merkezinde bulunmanız son derece önemlidir.

Rehberlik hizmetimiz bu aşamada da devam etmekte, parmak izi sürecini sizi için kolaylaştırmak adına bir arkadaşımız size refakat etmektedir.

6. Pasaportunuzun Teslim Alınması: Parmak izinizi verdikten sonra konsolosluk değerlendirme süreci başlamakta. Bu aşamada uzmanlarımız her gün vize değerlendirmenizi kontrol ve takip ederler. Vize başvurunuz sonuca bağlandığında en kısa sürede tarafınıza bilgi verilmektedir.

Başvurunuzun olumlu sonuçlanması halinde pasaportunuzun ev veya iş adresinize gönderilmesini isteyebilir, ya da ofisten şahsen almayı tercih edebilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi Kaç Günde Çıkar, Edirne

Hırvatistan konsolosluk değerlendirmeleri ortalama 15-21 iş günü arasında sürmektedir. Dönemsel yoğunluklar ve resmi tatil günleri bu süreyi uzatabilir. Ek belge talep edilmesi gibi istisnai durumları da düşünerek vize başvurunuzu, seyahatinizden en az 45 gün öncesinden tarafımıza iletmenizi önermekteyiz.

Hırvatistan vize başvurunuzu zahmetsizce ve sorunsuzca tamamlamanız için bir telefon kadar uzağınızdayız. Ofisimizi ziyaret ederek kahvemizi içebilir, telefon ya da e-posta ile iletişim kurabilirsiniz.

Hırvatistan Vize Başvurusu, Edirne

 

Hırvatistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';