x
Hırvatistan

Vize İşlemleri

Hırvatistan

Telefon/Faks

+90 (322) 245 01 03

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

adana@eagvs.com

Hırvatistan Vize Başvurusu, Adana

Sayın ziyaretçilerimiz Euroasia Global Visa Services Adana şubesi tarafından sizler için hazırladığımız Hırvatistan Schengen vize başvurularına dair güncel, gerekli ve detaylı bilgilendirmelerin yapıldığı sayfamıza hoş geldiniz.

İlerleyen sayfalarımızda başta Adana Seyhan, Ceyhan, Tufanbeyli, Yüreğir, Pozantı, Yumurtalık, Karaisalı, İmamoğlu, Kozan, Sarıçam, Tufanbeyli, Aladağ, Saimbeyli, Feke ve Çukurova ilçelerimiz başta olmak üzere Mersin, Hatay, Niğde ve Osmaniye gibi çevre illerimizden gerçekleştirilecek olan Hırvatistan Schengen vize başvurularına ilişkin gerekli bilgileri edinebilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi Kimlere Gerekir? Adana

Hırvatistan vize başvurusunda bulunacak ziyaretçilerimizin Gri (Hizmet), Yeşil (Hususi) ve Siyah (Diplomatik) pasaportlarının bulunması halinde, 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak koşulu ile vize almalarına gerek olmadan diledikleri gibi Hırvatistan seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin ise Hırvatistan seyahatleri öncesinde mutlaka geçerli bir vize almaları zorunludur.

Hırvatistan hükümeti Türk vatandaşları için bazı vize muafiyetleri sunmuştur. Bunlar ise aşağıdaki gibidir:

 • Geçerliliğini koruyan 2 ya da daha fazla girişli Kıbrıs Rum Yönetimi, Romanya ve Bulgaristan vizeniz varsa,
 • Geçerliliğini koruyan 2 ya da daha fazla girişli Schengen vizeniz varsa Hırvatistan ziyaretinizi dilediğiniz gibi gerçekleştirebilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? 2023

Euroasia GVS Adana şubesi tarafından sizler için aşağıda belirttiğimiz kategoriler için Hırvatistan vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Seyahatiniz için gerekli olan belge listelerine ilgili kategori bağlantısına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Seyahat gerekçenize uygun kategori bulunmuyor ya da seyahatinizin hangi kategoriyle eşleştiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için +90 (322) 245 01 03 numaramızdan ya da adana@eagvs.com adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

Hırvatistan Vize Başvuru Formu Adana

Hırvatistan vize başvurusu için en önemli belge olan Hırvatistan vize başvuru formu, dosyalarınız hazırlanırken internet üzerinden doldurulur, bir örneği alınarak dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formunuz doldurulurken girilen gerçeğe aykırı, hatalı veya eksik bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine sebebiyet verebilir. Uzmanlarımız size bu konuda gerekli desteği sağlayarak, sizlerden alacağı bilgiler sayesinde formunuzu doldurarak hazır hale getirir.

Hırvatistan vize başvuru formuna ulaşmak için buraya tıklayınız.

Hırvatistan Vizesi Kaç Günde Karara Bağlanır? Adana

Gerçekleştirilecek olan Hırvatistan vize başvuruları yaklaşık olarak 15-21 iş günü içerisinde sonuca bağlanır. Ancak vizeniz seyahatinizden 15 gün önce teslim edilir. Bu süre ortalama zaman vermekle birlikte konsolosluk tarafından istenen ek belge, dönemsel yoğunluklar ve resmi tatiller gibi nedenlerle uzayabilir. Bu yüzden seyahatinizde herhangi bir gecikme ve aksaklık yaşamamanız için seyahatinizden en az 45 gün önce bizimle iletişime geçmenizi öneriyoruz. +90 (322) 245 01 03 numaralı telefonumuzdan ya da adana@eagvs.com adresimizden yetkililerimizle görüşme sağlayabilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi Nasıl Alınır? Adana

Tüm ülkelerde olduğu gibi, Hırvatistan’ın da vize başvuruları için uygulamış olduğu bazı prosedür ve aşamalar söz konusudur. Kurumumuz aracılığı ile sizlere bu aşamaları adım adım listeledik:

 • Seyahat Amacınızın Belirlenmesi: Müşteri temsilcilerimiz sizlerle görüşerek, sorular yönelterek hangi amaç için Hırvatistan ziyaretinde bulunacağınızı belirler.
 • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Konsolosluk yetkililerinin meslek bilgileriniz, seyahat süreniz ve gerekçenize göre sizlerden talep ettiği belgelerin listesi sizlere sunulur. Talep edilen belgelere nasıl ve nereden ulaşacağınız konusunda bilgilendirilirsiniz. Otel rezervasyonu, seyahat sigortası gibi ihtiyaç duyulan bazı belgelere ofisimizden hiç çıkmadan sahip olabilirsiniz.
 • Belgelerinizin Kontrol Edilmesi ve İncelenmesi: Hazırlamış olduğunuz belgeler yetkililerimize ulaştıktan sonra uzmanlarımız tarafından kontrol edilerek incelenir. Belgelerinizin arasında gerçeğe uymayan, eksik veya hatalı belge olması durumunda aranarak bilgi sahibi edilirsiniz. 
 • Hırvatistan Vize Başvuru Formunun Doldurulması: Konsolosluk yetkililerinin ilk incelediği belge olması ve başvurunuzun özeti niteliğine sahip olması nedeniyle, Hırvatistan vize başvuru formunu doldurmak ayrı bir deneyim ve bilgi birikimi gerektirmektedir. Uzmanlarımız bu konuda son derece tecrübe sahibi olmakla beraber gerekli olan tüm girişlerinizi yaparak formunuzu hazırlar. Size geriye kalan tek şey imzalamak olur.
 • Hırvatistan Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınması için gereken ön koşul vize başvuru ücretinizin ödenmesidir. Başvuru ücreti tüm harçlar, işlem ücretlerimiz, danışmanlık hizmet bedelimiz ve diğer giderlerden oluşmaktadır. Başvuru ücretinizi dilerseniz ofisimize ziyarette bulunarak ya da banka hesabımıza transfer ederek ödeyebilirsiniz.
 • Randevunuzun Alınması: Hırvatistan vize başvuruları randevu esasına göre planlanarak dosya kabulü yapılır. Müşteri temsilcilerimiz sizlerle görüşerek sizin için mümkün olan en uygun zamana randevunuzu alır ve planlamanızı yapar. 
 • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerin Sunulması: Hırvatistan vize başvurunuzun işleme alınması için parmak izinizin verilme şartı bulunmaktadır. Parmak izinizin verilme aşamasında size bir yetkilimiz eşlik eder. Yetkilimizin rehberliği aracılığıyla bu aşamayı hızlıca ve sorunsuzca tamamlamış olursunuz. Randevunuzun işleme alınması, dosyalarınızın teslim edilmesi gibi geriye kalan tüm prosedürler arka planda yetkililerimiz tarafından tamamlanır.
 • Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takibe Alınması: Bu zaman ortalama olarak 15-21 iş günü sürmektedir. Hırvatistan konsolosluk yetkililerinin başvurunuzu işleme almasının ardından yetkililerimiz dosya durumunuzu günlük olarak takip eder ve sorgular. Başvuru işleminizle ilgili gelişen tüm olaylardan anında haberdar edilirsiniz.
 • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Vize başvurunuzun sonuca bağlanmasının ardından yetkililerimiz konsolosluktan pasaportunuzu teslim alır ve arayarak size bilgi verir. Pasaportunuzu ofisimize uğrayarak alabilir ya da kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz. Pasaportunuzu nasıl almak istediğiniz size kalmış.

Hırvatistan Vize Ayrımına Göre Nerelerden Başvuru Yapılabilir? Adana

Hırvatistan vize başvurusu yapacak olan Bursa, Manisa, Bilecik, Edirne, İzmir, Antalya, Kırklareli, İstanbul, Burdur, Yalova, Tekirdağ, Aydın, Denizli, Uşak, Sakarya, Düzce, Çanakkale, Kütahya, Kocaeli ve Muğla illerimizde ikamet eden ziyaretçilerimiz Antalya, İstanbul, Bursa ve İzmir şubelerimizle görüşme sağlayabilirler. Diğer illerde ikamet eden ziyaretçilerimiz ise Ankara ya da Gaziantep şubelerimizle iletişime geçerek başvurularını gerçekleştirebilirler.

Hırvatistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';