x
Hırvatistan

Vize İşlemleri

Hırvatistan

Adres

Fener, No: 75/A Grand Duke İş Merkezi K:3 No: 13, Bülent Ecevit Blv., 07160 Muratpaşa/Antalya

Telefon/Faks

+90 (242) 255 01 43

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

antalya@eagvs.com

Hırvatistan Vize Başvuru, Antalya

Değerli ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Antalya şubesi aracılığı ile sizin için hazırladığımız Hırvatistan Schengen vize başvurularına ait güncel, detaylı ve gerekli bilgilerin düzenlendiği sayfamıza hoş geldiniz.

İlerleyen sayfalarımızda başta Antalya Serik, Manavgat, Alanya, Akseki, Döşemealtı, Aksu, Demre, Gazipaşa, Konyaaltı, Kaş, Kemer, Finike, Kepez, Gündoğmuş, Elmalı, Kumluca, İbradı, Korkuteli ve Muratpaşa ilçelerimiz başta olmak üzere Karaman, Burdur ve Isparta gibi çevre illerimizden gerçekleştirilecek olan Hırvatistan Schengen vize başvurularına ait tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. 

Hırvatistan Vizesi Kimlere Gerekir? Antalya

Gri (Hizmet), Yeşil (Hususi) ve Siyah (Diplomatik) pasaport sahipleri, 180 gün içinde 90 günü aşmamak şartıyla vizeye gerek olmadan Hırvatistan seyahatinde bulunabilirler. Ancak Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin Hırvatistan seyahatleri öncesinde mutlaka geçerli bir Hırvatistan vizesi almaları gerekmektedir.

Hırvatistan ülkesi Türkiye için bazı vize muafiyetleri sunmuştur. Bunlar ise aşağıdaki şekildedir.

Geçerliliği devam etmekte olan 2 ya da 2’den fazla giriş hakkına sahip Kıbrıs Rus Yönetimi, Bulgaristan ve Romanya vizeniz varsa,
Geçerliliği devam etmekte olan 2 ya da 2’den fazla giriş hakkına sahip Schengen vizeni varsa, Hırvatistan seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? 2023

Euroasia GVS Antalya şubesi tarafından sizler için aşağıda belirttiğimiz başlıklar altında vize başvurusu yapabilirsiniz.

Seyahatiniz için ihtiyacınız olan gerekli belgelerin listesine, ilgili bağlantılara tıklayarak ulaşabilirsiniz. Seyahat gerekçenize uygun başlık bulunmuyor ya da seyahat gerekçenizin hangi kategoriye girdiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için +90 (242) 255 01 43 numaralı telefonumuzdan veya antalya@eagvs.com adresimize e-posta yoluyla bize ulaşabilirsiniz.

Hırvatistan Vize Başvuru Formu, Antalya

Hırvatistan vize başvuru formu, dosyalarınız hazırlanırken internet üzerinden online olarak doldurulur, örneği alınarak dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu doldurulurken yapılan eksik, hatalı ya da gerçeğe uymayan bilgi girişleri başvurunuzun uzamasına hatta iptal edilmesine neden olabilir. Uzmanlarımız sizlerden gelen bilgiler doğrultusunda gerekli desteği sağlayarak formunuzu hazırlar.

Hırvatistan vize başvuru formunu görüntülemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi Kaç Günde Karara Bağlanır? Antalya

Gerçekleştirilecek olan Hırvatistan vize başvurularının karara bağlanma süresi yaklaşık olarak 15-21 iş günüdür. Ancak vizeniz seyahatinizden 15 gün önce teslim edilir. Bu zaman ortalama süre belirtmekle birlikte yoğunluk dönemleri, resmi tatiller ve ek belge talebi gibi sebeplerle uzayabilir. Bu yüzden seyahatinizde herhangi bir aksaklık, gecikme gibi sorunlar yaşamak istemiyorsanız, seyahatinizden en az 45 gün önce bizimle irtibata geçmenizi öneriyoruz. +90 (242) 255 01 43 numaralı telefonumuzdan bizi arayabilir ya da antalya@eagvs.com adresimize e-posta ile bize ulaşabilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi Nasıl Alınır? Antalya

Hırvatistan ülkesinin de diğer ülkelerde olduğu gibi, vize işlemleri için uyguladığı bazı aşamalar ve prosedürleri vardır. Kurumumuz aracılığıyla sizlere bu aşamaları sırasıyla listeledik.

  • Seyahat Amacınızın Belirlenmesi: Müşteri temsilcilerimiz sizlerle iletişime geçerek, sorular yönelterek hangi amaç için seyahat edeceğinizi belirler.
  • Gerekçenize Uygun Belge Hazırlanması: Seyahat gün sayınız, meslek bilgileriniz ve gerekçenize göre konsolosluk yetkililerinin sizlerden istediği belgelerin listesi bilgilerinize sunulur. Belgelerinizi hazırlarken hangi belgeyi nasıl ve nereden alacağınız konusunda bilgi sahibi edilirsiniz. Ayrıca otel rezervasyonu ve seyahat sigortası gibi gerekli olan belgelerimize ofisimizden hiç çıkmadan sahip olabilirsiniz.
  • Belgelerinizin Kontrol Edilmesi ve İncelenmesi: Kurumumuza ileteceğiniz belgeler uzmanlarımız tarafından incelenerek kontrol edilir. Belgeleriniz arasında eksik, hatalı ya da gerçeğe aykırı belge olması durumunda aranarak bilgilendirilirsiniz. 
  • Hırvatistan Vize Başvuru Formunun Doldurulması: Başvurunuzun özeti niteliği ve konsolosluk yetkililerinin ilk incelediği belge olması nedeniyle, Hırvatistan başvuru formunu doldurmak ayrı bir tecrübe ve bilgi birikimi gerektirmektedir. Uzmanlarımız bu konuda son derece tecrübe sahibi olmakla beraber, formunuzu doldurarak hazır hale getirir. 
  • Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun konsoloslukta işleme alınması için gereken ön koşul, başvuru ücretinizin ödenmesidir. Başvuru ücreti ise; konsolosluk harcı, işlem ücretlerimiz, danışmanlık hizmet bedelimiz ve tüm giderlerden oluşmaktadır. Başvuru ücretinizi isterseniz ofisimize uğrayarak ödeyebilir ya da isterseniz banka hesabımıza transfer edebilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: Hırvatistan vize başvurusu yapmak için randevu alma şartı bulunmaktadır. Randevu sistemine göre başvurunuz planlanır ve dosya kabulü yapılır. Yetkililerimiz sizlerle görüşerek sizin için en uygun zamana randevunuzu alır ve planlamanızı yapar.
  • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerinizin Sunulması: Hırvatistan vize başvurusu için gereken şartlardan bir diğeri de parmak izinizin verilmesidir. Parmak izinizin verilme sırasında bir yetkilimiz sizi karşılar ve rehberliği sayesinde bu aşamayı tamamlamış olursunuz. 
  • Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takip Edilmesi: Bu zaman ortalama olarak 15-21 gün sürer. Konsolosluk yetkililerinin başvurunuzu değerlendirmeye almasının ardından, yetkililerimiz dosya durumunuzu günlük olarak takip eder ve sorgular. Dosyanızla ilgili tüm gelişmelerden anında haberdar edilirsiniz.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Hırvatistan vize başvurunuzun tamamlanmasıyla birlikte yetkililerimiz pasaportunuzu teslim alır ve sizi arayarak bilgilendirir. Pasaportunuzu dilerseniz ofisimize ziyarette bulunarak alabilir ya da kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Hırvatistan Vize Ayrımına Göre Nerelerden Başvuru Yapılmalıdır? Antalya

Aydın, Muğla, Edirne, İzmir, Burdur, Tekirdağ, Manisa, Denizli Yalova, Uşak, Kırklareli, İstanbul, Kütahya, Çanakkale, Bursa, Balıkesir, Düzce, Bilecik, Sakarya ve Kocaeli şehirlerimizde yaşayan ziyaretçilerimiz İstanbul, Antalya, Bursa ve İzmir şubelerimizle iletişime geçmeleri gerekmektedir. Diğer şehirlerde yaşayan ziyaretçilerimiz Ankara ve Gaziantep şubelerimizden Hırvatistan vize başvurusunda bulunabilirler.

Hırvatistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES