x
Hırvatistan

Vize İşlemleri

Hırvatistan

Telefon/Faks

+90 (352) 353 30 25

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

kayseri@eagvs.com

Hırvatistan Vize Başvurusu, Kayseri

Değerli ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services Kayseri şube tarafından sizler için hazırlamış olduğumuz Hırvatistan Schengen vize başvuru süreci için gerekli, güncel ve detaylı bilgilerin bulunduğu sayfamıza hoş geldiniz.

Sayfamızın devamında başta Felahiye, İncesuTalas, Özvatan, Melikgazi, Akkışla, Kocasinan, Sarız, Develi, Hacılar, Yahyalı, Sarıoğlan, Bünyan, Yeşilhisar, Pınarbaşı ve Tomarza ilçelerimiz başta olmak üzere Sivas, Nevşehir, Niğde ve Sivas gibi çevre illerimizden gerçekleştirilecek olan Hırvatistan vize başvuruları için detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi Kimlere Gerekir? Kayseri

Hırvatistan vizesine başvurmak isteyen Siyah (Diplomatik), Gri (Hizmet) ve Yeşil (Hususi) pasaport sahipleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak şartıyla vize almalarına gerek olmadan rahatlıkla Hırvatistan seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Ancak Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin Hırvatistan seyahatleri öncesinde mutlaka geçerli bir vize almaları gerekmektedir.

Hırvatistan ülkesi Türkiye için bazı vize muafiyeti imkanları tanımıştır. Bunlar ise şöyledir:

  • Geçerliliği devam eden 2 veya 2’den çok giriş hakkı bulunan Schengen vizeniz varsa,
  • Geçerliliği devam eden 2 veya 2’den çok giriş hakkı bulunan Romanya, Bulgaristan ve Kıbrıs Rum Yönetimi vizeniz varsa yeniden vize almanıza gerek kalmadan Hırvatistan ziyaretinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi İçin Gereken Belgeler Nelerdir? Kayseri

Euroasia GVS Kayseri şubesi tarafından sizler için aşağıda belirttiğimiz başlıklar altında vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Seyahatiniz için gerekli olan belge listelerine ilgili bağlantılara tıklayarak ulaşabilirsiniz. Seyahat gerekçenize uygun kategori bulunmuyor ya da seyahat gerekçenizin hangi kategori ile eşleştiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için +90 (352) 353 30 25 numaralı telefonumuzdan ya da kayseri@eagvs.com adresimizden e-posta yoluyla bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Hırvatistan Vize Başvuru Formu Kayseri

Hırvatistan Schengen vize başvurusu için en önemli belge olan Hırvatistan vize başvuru formu, dosyalarınız hazırlanırken internet üzerinden online olarak doldurulur, bir örneği alınarak dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu doldurulurken yapılan eksik, hatalı ya da gerçeğe uymayan bilgi girişleri başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine sebep olabilir. Uzmanlarımız gerekli desteği sağlayarak formunuzu doldurur ve sizi bu dertten kurtarır.

Hırvatistan vize başvuru formuna ulaşmak için buraya tıklayınız.

Hırvatistan Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? Kayseri

Hırvatistan vize başvurularının sonuca bağlanma süresi yaklaşık olarak 15-21 iş günüdür. Ancak vizeniz seyahatinizden 15 gün önce teslim edilir. Bu süre ortalama olmakla beraber dönemsel yoğunluklar, resmi tatiller ve konsolosluktan istenen ek belge talebi gibi nedenlerle uzayabilmektedir. Seyahatinizde herhangi sorun yaşamak istemiyorsanız, seyahatinizden en az 45 gün önce bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz. +90 (352) 353 30 25 numaralı telefonumuzdan ya da kayseri@eagvs.com adresimizden yetkililerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi Nasıl Alınır? Kayseri

Her ülkenin yaptığı gibi Hırvatistan’ın da vize işlemleri için uyguladığı bazı aşamalar ve prosedürler mevcuttur. Kurumumuz aracılığıyla sizlere bu aşamaları tek tek listeledik;

  • Seyahat Amacınızın Belirlenmesi: Müşteri temsilcilerimiz sizlerle iletişim sağlayarak, sorular yönelterek hangi amaç için seyahatte bulunacağınızı belirler.
  • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Meslek bilgileriniz, seyahat süreniz ve gerekçenize göre Hırvatistan konsolosluk yetkililerinin sizden istediği belgelerin listesi tarafınıza sunulur. İstenen belgelere nasıl ve nereden ulaşacağınız konusunda bilgilendirilirsiniz. 
  • Belgelerinizin Kontrol Edilmesi ve İncelenmesi: Yetkililerimize ulaşan belgeleriniz uzmanlarımız tarafından kontrol edilerek incelenir. Herhangi bir belgenin gerçeğe uymaması,hatalı ve eksik olması halinde aranarak bilgilendirilirsiniz. 
  • Hırvatistan Vize Başvuru Formunun Doldurulması: Hırvatistan vize başvuru formunun doldurulması için ayrı bir deneyim ve bilgi sahibi olmak gerekir. Bunun nedeni ise başvurunuzun özeti niteliğinde olması ve konsolosluk yetkililerinin ilk incelediği belge olmasıdır. Uzmanlarımız bu konuda son derece tecrübe sahibi olmakla beraber, gereken tüm girişlerinizi yaparak formunuzu hazırlar. 
  • Hırvatistan Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Hırvatistan vize başvurunuzun işleme alınması için gereken ön şart başvuru ücretinizin ödenmiş olmasıdır. Başvuru ücreti ise; tüm harçlar, danışmanlık hizmet bedelimiz, işlem ücretlerimiz ve diğer giderlerden oluşmaktadır. Başvuru ücretinizi ofisimize ziyarette bulunarak ödeyebilir ya da banka hesabımıza transfer ederek ödeyebilirsiniz. 
  • Randevunuzun Alınması: Hırvatistan vize başvuruları randevu sistemine göre planlanır ve dosya kabulü yapılır. Müşteri temsilcilerimiz sizlerle görüşme yaparak sizin için en uygun zamana randevunuzu alır ve planlamanızı yapar.
  • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerinizin Sunulması: Vize başvurunuzun yapılabilmesi için parmak izinizin verilme şartı bulunmaktadır. Parmak izinizi başvuru merkezine şahsen gelerek vermeniz gerekmektedir. Parmak izinizin verilme sürecinde bir yetkilimiz sizi karşılar ve yetkilimizin rehberliği sayesinde bu aşamayı tamamlamış olursunuz. Randevunuzun işleme alınması ve dosyalarınızın teslim edilmesi gibi geriye kalan tüm işlemleriniz arka planda yetkililerimiz tarafından yürütülür.
  • Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takip Edilmesi: Bu zaman ortalama olarak 15-21 iş günü sürmektedir. Konsolosluk yetkililerinin değerlendirmenizi başlatmasının ardından yetkililerimiz dosya durumunuzu günlük olarak takip eder ve sorgular. Başvurunuzla ilgili her türlü gelişmeden anında haberdar edilirsiniz.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Vize başvurunuzun tamamlanmasının ardından yetkililerimiz pasaportunuzu konsolosluktan teslim alarak size haber verir. Pasaportunuzu ofisimize ziyarette bulunarak alabilir ya da kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Hırvatistan Vize Ayrımına Göre Nerelerden Başvuru Yapılmalıdır? Kayseri

Gerçekleştirmek istenen Hırvatistan vize başvurusu için Düzce, Manisa, Uşak, Edirne, İstanbul, Bursa, Kırklareli, İzmir, Antalya, Yalova, Tekirdağ, Denizli, Burdur, Çanakkale, Kocaeli, Bilecik, Kütahya, Sakarya, Muğla ve Aydın illerimizde yaşayan ziyaretçilerimiz İstanbul, İzmir, Antalya ve Bursa şubelerimizle iletişime geçebilirler. Diğer illerde yaşayan ziyaretçilerimiz ise Ankara ya da Gaziantep illerimizden başvurularını yapabilirler.

Hırvatistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES