x
Hırvatistan

Vize İşlemleri

Hırvatistan

Adres

Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, No: 8 / B 35210 Konak/İzmir

Telefon/Faks

+90 (232) 335 03 93

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

izmir@eagvs.com

Hırvatistan Vize Başvuru, İzmir

Değerli ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services İzmir şubesi tarafından yapmak istediğiniz Hırvatistan Schengen vize başvurularına ait güncel, gerekli ve detaylı bilgilerin yapıldığı sayfamıza hoş geldiniz.

İlerleyen sayfalarımızda başta İzmir Karşıyaka, Bayraklı, Buca, Torbalı, Foça, Çeşme, Tire, Bornova, Aliağa, Karaburun, Bayındır, Dikili, Kınık, Menderes, Balçova, Çiğli, Beydağ, Foça, Karabağlar, Güzelbahçe, Konak, Selçuk, Menemen, Seferihisar, Gaziemir, Ödemiş, Kiraz, Narlıdere, Kemalpaşa ve Urla ilçelerimiz başta olmak üzere Manisa, Aydın, Uşak ve Kütahya gibi çevre illerimizden yapılacak olan Hırvatistan Schengen vize başvurularına dair ihtiyacınız olan tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi Kimlere Gerekir? İzmir

Diplomatik (Siyah), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaport sahipleri 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak koşulu ile Hırvatistan seyahatlerini gerçekleştirebilirler.

Buna ek olarak Hırvatistan hükümeti Türkiye için bazı vize muafiyetleri uygulamıştır onlar ise şöyledir:

 • Geçerliliği devam etmekte olan 2 ya da daha çok girişli Schengen vizenizin bulunması,
 • Geçerliliği devam etmekte olan 2 ya da daha çok girişli Bulgaristan, Romanya ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi vizenizin bulunması durumunda Hırvatistan seyahatinde bulunabilirsiniz.

Ancak Umuma Mahsus (Bordo) vizesine sahip olanlar Hırvatistan ziyaretlerinin öncesinde mutlaka geçerli bir Hırvatistan vizesi almaları gerekir.

Hırvatistan Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? İzmir

Hırvatistan Schengen vize başvuruları için aşağıda belirttiğimiz başlıklar altında vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Seyahatiniz için gerekli olan belgelere ilgili linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz.Seyahat gerekçenize uygun başlık bulunmuyor ya da seyahat gerekçenizin hangi kategoriye girdiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için +90 (212) 963 31 53 numaramızdan bizi arayabilir ya da izmir@eagvs.com adresimize e-posta atarak bize ulaşabilirsiniz.

Hırvatistan Vize Başvuru Formu, İzmir

Hırvatistan Schengen vize başvurusu için gerekli olan ve en önemli belge özelliği taşıyan Hırvatistan vize başvuru formu, dosyalarınız hazırlık sürecindeyken internetten online olarak doldurulur, çıktısı alınarak dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formuna bilgileriniz doldurulurken yapılan eksik, hatalı ve gerçeğe aykırı bilgi girişleriniz, başvurunuzun gecikmesine hatta iptal edilmesine neden olabilir. Uzmanlarımız sizden gelen bilgiler sayesinde gerekli olan bilgi girişlerinizi yapar ve formunuzu hazır hale getirir. Size sadece imzalamak kalır.

Hırvatistan vize başvuru formunu görüntüleyebilmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Hırvatistan Vizeniz Kaç Günde Sonuca Bağlanır? İzmir

Gerçekleştirilecek olan Hırvatistan vize başvuruları, yaklaşık olarak 15-21 gün iş gününde sonuca bağlanır. Ancak vizeniz seyahatinizden 15 gün önce teslim edilir. Bu zaman ortalama belirtmekle birlikte, ek belge talebi, resmi tatiller ve dönemsel yoğunluklara bağlı olarak uzayabilir. Bu nedenle seyahatinizden en az 45 gün önce bizimle iletişime geçmenizi tavsiye etmekteyiz. +90 (212) 963 31 53 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da isterseniz izmir@eagvs.com adresimize e-posta yoluyla bizlere ulaşabilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi Nasıl Alınır? İzmir

Tüm ülkelerde olduğu gibi, Hırvatistan hükümetinin de vize başvuruları için uyguladığı bazı prosedürler ve aşamalar söz konusudur. Kurumumuz aracılığı ile sizlere bu aşamaları sırayla listeledik.

 • Seyahat Amacınızın Belirlenmesi: Müşteri temsilcilerimiz sizleri arayarak, sorular sorarak hangi amaç için seyahatte bulunacağınızı belirler.
 • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Meslek bilgileriniz, seyahat süreniz ve gerekçenize göre konsolosluk yetkilileri tarafından istenen belgelerin listesi bilgilerinize sunulur. Belgelerinizi hazırlarken hangi belgeyi nasıl ve nereden temin edeceğiniz konusunda bilgilendirilirsiniz. 
 • Belgelerinizin Kontrol Edilmesi ve İncelenmesi: Bize iletmiş olduğunuz belgeler, uzmanlarımız tarafından kontrol edilir ve incelenir. Belgelerinizin gerçeğe aykırı, hatalı veya eksik olması durumunda aranarak bilgi sahibi edilirsiniz.
 • Hırvatistan Başvuru Formunun Doldurulması: Başvurunuzun özeti niteliğinde olması ve Hırvatistan konsolosluğunun ilk incelediği belge özelliği taşıması nedeniyle, Hırvatistan başvuru formunun doldurulması ayrı bir özen ve deneyim gerektirmektedir. Uzmanlarımız bu konuda son derece tecrübe sahibi olmakla beraber, gereken desteği sağlayarak tüm girişlerinizi yaparak formunuzu hazır hale getirir. 
 • Hırvatistan Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınması için gereken ön şart, başvuru ücretinizin ödenmesidir. Başvuru ücreti ise; danışmanlık hizmet bedelimiz, işlem ücretimiz, diğer giderler ve konsolosluk harcından oluşmaktadır. Başvuru ücretinizi dilerseniz ofisimize ziyarette bulunarak ödeyebilir ya da banka hesabımıza transfer ederek ödeyebilirsiniz.
 • Randevunuzun Alınması: Hırvatistan vize başvuruları randevu esasına göre planlanır ve dosya kabulü yapılır. Müşteri temsilcilerimiz sizlerle görüşerek en uygun zamana randevunuzu alır ve planlamanızı yapar.
 • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerinizin Sunulması: Hırvatistan vize başvuruları için parmak izi vermiş olma şartı bulunmaktadır. Parmak izi verme aşamasında sizi bir yetkilimiz karşılar ve yetkilimizin rehberliği aracılığıyla bu aşamayı hızlı, sorunsuz bir şekilde tamamlamış olursunuz. Dosyanızın teslimi ve randevunuzun işleme alınması gibi gereken diğer işlemler arka planda yetkililerimiz tarafından yapılır.
 • Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takip Edilmesi: Bu süreç ortalama olarak 15-21 gün iş günü sürmektedir. Konsolosluk yetkililerinin başvurunuzu değerlendirmeye almasının ardından yetkililerimiz dosya durumunuzu günlük olarak takip eder ve sorgular. Dosyanızla ilgili gelişmelerden anında haberdar edilirsiniz.
 • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Vize başvurunuzun tamamlanması ile birlikte yetkililerimiz pasaportunuzu teslim alır ve arayarak sizi bilgilendirir. Pasaportunuzu isterseniz ofisimize gelerek alabilir ya da isterseniz kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Hırvatistan Vize Ayrımına Göre Nerelerden Başvuru Yapılmalıdır? İzmir

İzmir, Edirne, Burdur, Manisa, Tekirdağ, İstanbul, Yalova, Denizli, Kırklareli, Bursa, Balıkesir, Kocaeli, Aydın, Sakarya, Çanakkale, Aydın, Bilecik, Uşak, Muğla ve Düzce illerimizde yaşayan ziyaretçilerimiz Bursa, Antalya, İzmir ve İstanbul şubelerimizle irtibata geçmeleri gerekir. Geriye kalan illerimizde yaşayan ziyaretçilerimiz ise Ankara ve Gaziantep şubelerimizden başvurularını yapabilir.

Hırvatistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.