x
Hırvatistan

Vize İşlemleri

Hırvatistan

Adres

Ulus Mahallesi, Kör Kadı Sk. No:6 D:4, 34340 Beşiktaş/İstanbul

Telefon/Faks

+90 (212) 963 31 53

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

help@eagvs.com

Hırvatistan Vize Başvuru, İstanbul

Değerli ziyaretçimiz Euroasia Global Visa Services İstanbul şubesi aracılığı ile yapılacak olan Hırvatistan Schengen vize başvurularına ait gerekli, detaylı ve güncel bilgileri paylaştığımız sayfamıza hoş geldiniz.

İlerleyen sayfalarımızda başta İstanbul Pendik, Göztepe, Avcılar, Esenler, Bağcılar, Şişli, Kadıköy, Büyükçekmece, Küçükçekmece, Bakırköy, Esenyurt, Ümraniye, Maltepe, Kartal, Adalar, Arnavutköy, Tuzla, Bahçelievler, Üsküdar, Çatalca, Şile, Sultangazi, Beşiktaş, Silivri, Gaziosmanpaşa, Beyoğlu, Kağıthane, Beykoz, Fatih, Çekmeköy, Bayrampaşa, Ataşehir, Zeytinburnu, Sancaktepe, Güngören, Eyüpsultan, Sultanbeyli, Beylikdüzü ve Sarıyer ilçelerimiz başta olmak üzere Kocaeli, Tekirdağ ve Yalova gibi çevre illerimizden gerçekleştirilecek olan Hırvatistan Schengen vize başvurularına ait önemli bilgilere sahip olabilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi Kimlere Gerekir? İstanbul

Hırvatistan vizesi almak isteyen Yeşil (Hususi), Gri (Hizmet) ve Siyah (Diplomatik) pasaport sahipleri 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak koşuluyla vize almadan Hırvatistan seyahatlerini gerçekleştirebilirler.

Buna ek olarak Hırvatistan hükümeti Türkiye için bazı vize muafiyetleri uygulamıştır bunlar ise şöyledir:

 • Geçerliliği devam eden 2 ya da daha fazla girişli Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, Bulgaristan ve Romanya vizesine sahipseniz,
 • Geçerliliği devam eden 2 ya da daha fazla girişli Schengen vizeniz varsa, giriş sayınız ve konaklama gün sayınız yeterliyse yeniden vize almadan Hırvatistan seyahatinde bulunabilirsiniz.

Ancak Bordo (Umuma Mahsus) vize sahiplerinin Hırvatistan seyahatleri öncesinde mutlaka vize almaları gerekmektedir.

Hırvatistan Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar Nelerdir? İstanbul

Euroasia GVS İstanbul şubesi aracılığı ile aşağıda belirtmiş olduğumuz başlıklar için vize başvurunuzu yapabilirsiniz.

Seyahatiniz için gerekli olan belgelere ilgili linklerden ulaşabilirsiniz. Seyahat gerekçenize uygun başlık bulunmuyor ya da seyahatinizin hangi kategoriye girdiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için +90 (212) 963 31 53 numaralı telefonumuzdan ulaşabilir ya da help@eagvs.com adresimize e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz.

Hırvatistan Vize Başvuru Formunun Doldurulması, İstanbul

HırvatistanSchengen vize başvurusu için en önemli belge özelliğine sahip olan Hırvatistan vize başvuru formu, dosyalarınız hazırlanırken internetten online olarak doldurup, örneği alınarak dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu doldurma esnasında yapılacak olan eksik, hatalı ve gerçek olmayan bilgi girişleriniz başvurunuzun gecikmesine hatta iptal edilmesine neden olabilir. Başvuru formunuzu sizin yerinize deneyimli uzmanlarımız gerekli desteği sağlayarak doldurur ve formunuzu hazır hale getirir.

Hırvatistan vize başvuru formunu görüntülemek için buraya tıklayınız.

Hırvatistan Vizesi Kaç Günde Çıkar? İstanbul

Hırvatistan vizelerinin sonuca bağlanma süresi yaklaşık olarak 15-21 gündür. Ancak vizeniz seyahatinizden 15 gün önce teslim edilir. Bu süre ortalama zaman belirtmekle birlikte dönemsel yoğunluklar, resmi tatiller ve ek belge talebi gibi sebeplerle uzayabilir. Bu yüzden seyahatinizde bir sorun yaşamak istemiyorsanız, seyahatinizden en az 45 gün önce bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz. +90 (212) 963 31 53 numaralı telefonumuzdan bizi arayabilir ya da help@eagvs.com sayfamıza e-posta yoluyla bize ulaşabilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi Nasıl Alınır? İstanbul

Diğer ülkelerde olduğu gibi, Hırvatistan vize işlemleri içinde bazı uygulamalar ve prosedürler söz konusudur. Kurumumuz aracılığı ile sizlere bu aşamaları sırasıyla listeledik.

 • Seyahat Amacınızın Belirlenmesi: Yetkililerimiz sizleri dinler, sorular yöneltir ve bu sayede seyahat amacınızı belirler.
 • Gerekçenize Uygun Belge Hazırlanması: Seyahat süreniz, meslek ayrıntılarınız ve gerekçenize göre konsolosluk tarafından istenen belgelerin listesi bilgilerinize sunulur. Hangi belgeye nasıl ve nereden ulaşacağınız konusunda bilgilendirilirsiniz. Seyahat sigortası, otel rezervasyonu gibi bazı ihtiyaç duyulan belgelere ofisimizden hiç çıkmadan sahip olabilirsiniz. 
 • Belgelerinizin Kontrol Edilmesi ve İncelenmesi: Yetkililerimize ulaşan belgeleriniz, uzmanlarımız tarafından incelenir ve kontrol edilir. Belgeleriniz arasında hatalı, eksik ya da gerçeğe aykırı bir durum söz konusu olduğunda aranarak bilgilendirilirsiniz.
 • Hırvatistan Vize Başvuru Formunun Doldurulması: Hırvatistan vize başvuru formunu doldurmak için deneyim ve tecrübe sahibi olmak gerekir. Bunun başlıca nedenleri ise: Hırvatistan vize başvuru formunun konsolosluk yetkilileri tarafından incelenen ilk belge olması ve başvurunuzun özeti niteliğine sahip olmasıdır. Uzmanlarımız bu konu da son derece tecrübelidir. Başvuru formunuzun doldurulmasında sizlerden gelen bilgilerle destek sağlayarak formunuzu hazır hale getirir. 
 • Hırvatistan Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Vize başvurunuzun işleme alınabilmesi için gereken ön şart, vize başvuru ücretinizin ödenmesidir. Başvuru ücreti: konsolosluk harcı, işlem ücretleri, danışmanlık bedelimiz ve diğer giderlerden oluşmaktadır. Başvuru ücretinizi banka hesabımıza transfer edebilir ya da dilerseniz ofisimize ziyarette bulunarak ödeyebilirsiniz.
 • Randevunuzun Alınması: Hırvatistan vize başvuruları randevu sistemine göre planlanır ve dosya kabulü yapılır. Müşteri temsilcilerimiz sizlerle görüşerek sizin için en uygun zamana randevunuzu alır ve planlamanızı yapar.
 • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerin Sunulması: Hırvatistan vize başvurusunda bulunmak için parmak izi verilmesi gerekmektedir. Parmak izinizin verilme aşamasında sizi bir yetkilimiz karşılar ve yetkilimizin rehberliği aracılığıyla bu aşamayı tamamlamış olursunuz.
 • Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takip Edilmesi: Bu süre ortalama 15-21 gün sürmektedir. Konsoloslukta değerlendirmenizin başlamasının ardından yetkililerimiz dosya durumunuzu her gün takip eder ve sorgular. Dosyanızla ilgili gelişmelerden anında haberdar edilirsiniz.
 • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Hırvatistan vize başvurunuz tamamlandıktan sonra yetkililerimiz pasaportunuzu alır ve arayarak sizi bilgilendirir. Pasaportunuzu isterseniz ofisimize uğrayarak alabilir ya da kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Hırvatistan Vize Ayrımına Göre Nerelerden Başvuru Yapılmalıdır? İstanbul

Antalya, İzmir, Kocaeli, İstanbul, Yalova, Tekirdağ, Burdur, Denizli, Edirne, Bursa, Sakarya, Bilecik, Kırklareli, Çanakkale, Balıkesir, Uşak, Manisa, Muğla, Düzce ve Aydın illerimizde ikamet eden ziyaretçilerimiz İstanbul, İzmir, Bursa ve Antalya şubelerimizle irtibata geçebilir. Diğer illerimizde ikamet eden ziyaretçilerimiz ise Ankara ve Gaziantep şubelerimizden Hırvatistan başvurularını gerçekleştirebilirler.

Hırvatistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.