x
Hırvatistan

Vize İşlemleri

Hırvatistan

Telefon/Faks

0 342 255 50 63

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

gaziantep@eagvs.com

Hırvatistan Vize Başvuru, Gaziantep

Değerli ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Services Gaziantep şubesi aracılığıyla sizler için hazırlamış olduğumuz Hırvatistan Schengen vize başvurularına ait detaylı, gerekli ve güncel bilgilerin bulunduğu sayfamıza hoş geldiniz.

Sayfamızın devamında Gaziantep Nizip, Oğuzeli, Şahinbey, Nurdağı, Karkamış, Yavuzeli, İslahiye, Şehitkamil ve Araban ilçelerimiz başta olmak üzere Kahramanmaraş, Osmaniye, Adıyaman ve Kilis gibi illerimizden gerçekleştirmek istediğiniz Hırvatistan Schengen vize başvurularına dair gerekli bilgilere sahip olabilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi Kimlere Gerekir? Gaziantep

Bordo (Umuma Mahsus) pasaportuna sahip olanlar Hırvatistan seyahatlerinin öncesinde mutlaka Hırvatistan Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Yeşil (Hususi), Siyah (Diplomatik) ve Gri (Hizmet) pasaportlarından birine sahip olanlar ise, vize almalarına gerek olmadan 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak koşuluyla Hırvatistan seyahatlerini gerçekleştirebilirler. 

Hırvatistan ülkesi bazı durumlarda Türkiye için vize muafiyeti uygulamaktadır. Bunlar:

 • Geçerliliği olan 2 ya da çok girişli Romanya, Kıbrıs Rum Yönetimi ve Bulgaristan vizesine sahipseniz,
 • Geçerliliği olan 2 ya da çok girişli Schengen vizesine sahipseniz, Hırvatistan için vize almanıza gerek olmadan dilediğiniz gibi Hırvatistan seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hırvatistan İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? 2023

Euroasia GVS Gaziantep şubesi tarafından aşağıda belirtilen başlıklar için vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Seyahatiniz için gerekli olan belge listelerine, yukarıdaki ilgili bağlantı linklerine tıklayarak ulaşabilirsiniz. Seyahat gerekçenizin hangi kategoriye girdiğini bilmiyor ya da hangi kategoriyle eşleştiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için +90 (342) 255 50 63 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da gaziantep@eagvs.com sitemize e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz.

Hırvatistan Vize Başvuru Formu, Gaziantep

Hırvatistan vize başvurusu için en önemli belge olma özelliğini taşıyan Hırvatistan vize başvuru formu, dosyalarınız hazırlık sürecindeyken internet üzerinden online olarak doldurulur, örneği alınır ve dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu doldurulurken yapılan gerçeğe aykırı, hatalı ya da eksik bilgi girişleriniz, başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine neden olabilir. Uzmanlarımız size bu konuda gerekli desteği sağlayarak, tüm girişlerinizi yapar ve formunuzu hazır hale getirir.

Hırvatisan vize başvuru formuna erişmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi Kaç Günde Sonuca Bağlanır? Gaziantep

Hırvatistan vize başvuru aşaması yaklaşık olarak 15-21 iş günü içerisinde sonuca bağlanır. Ancak vizeniz seyahatinizden 15 gün önce teslim edilir. Bu zaman ortalama olmakla beraber, resmi tatiller, dönemsel yoğunluklar ve ek belge talebi gibi nedenlerle uzayabilir. Bu sebeple seyahatinizde herhangi bir aksaklık ya da sorun yaşamak istemiyorsanız, seyahatinizden 45 gün önce bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz. +90 (342) 255 50 63 numaramızdan ya da gaziantep@eagvs.com adresimizden bize e-posta atarak ulaşabilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi Nasıl Alınır? Gaziantep

Bütün ülkelerin yaptığı gibi Hırvatistan hükümetininde, vize işlemleri için yapmış olduğu bazı aşamalar ve prosedürler söz konusudur. Kurumumuz aracılığı ile sizlere bu aşamaları sırasıyla listeledik:

 • Seyahat Amacınızın Belirlenmesi: Müşteri temsilcilerimiz sizleri arayarak, dinleyerek ve sorular sorarak hangi amaç için seyahatte bulunacağınızı belirler.
 • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Seyahat süreniz, meslek bilgileriniz ve gerekçenize göre konsolosluk yetkilileri tarafından sizden talep edilen belgelerin listesi bilgilerinize sunulur. Belgelerinizi hazırlarken hangi belgeye nasıl ve nereden sahip olacağınız konusunda bilgilendirilirsiniz. 
 • Belgelerinizin Kontrol Edilmesi ve İncelenmesi: Yetkililerimize ulaştıracağınız belgeler, uzmanlarımız tarafından incelenir ve kontrol edilir. Bir belgenın hatalı, eksik ya da gerçeğe aykırı olması durumunda aranarak bilgi sahibi edilirsiniz.
 • Hırvatistan Vize Başvuru Formunun Doldurulması: Hırvatistan vize başvuru formunun en önemli belge olmasının başlıca nedenleri; konsolosluk yetkilileri tarafından incelenen ilk belge olması ve başvurunuzun özeti niteliğinde olmasıdır. Bu nedenle Hırvatistan vize başvuru formunu doldurmak ayrı bir tecrübe ve bilgi deneyimi gerektirmektedir. Uzmanlarımız son derece tecrübe sahibi olmakla beraber gereken tüm girişlerinizi yaparak formunuzu hazırlar. Size sadece imzalamak kalır.
 • Hırvatistan Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun konsolosluk ve kurumumuz tarafından işleme alınabilmesi için gereken ön şart, başvuru ücretinizin ödenmesidir. Başvuru ücreti ise tüm harç ücretleri, işlem ücretlerimiz, danışmanlık bedelimiz ve diğer giderleri içermektedir. Başvuru ücretinizi dilerseniz banka hesabımıza transfer edebilir dilerseniz de ofisimize uğrayarak ödeyebilirsiniz.
 • Randevunuzun Alınması: Hırvatistan vize başvuruları randevu sistemine göre planlanır ve dosya kabulü yapılır. Müşteri temsilcilerimiz sizlerle görüşme yaparak en uygun zamana randevunuzu alır ve planlamanızı yapar.
 • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerin Sunulması: Hırvatistan vize işlemleri için parmak izi alınmış olma şartı aranır. Parmak izinizi şahsen başvuru merkezine gelerek vermeniz gerekir. Bu aşamada bir yetkilimiz sizi karşılar ve rehberliği sayesinde bu aşamayı kolaylıkla tamamlamış olursunuz. Dosyanızın teslimi ve randevunuzun işleme alınması gibi geriye kalan bazı işlemler yetkililerimiz tarafından sürdürülür.
 • Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takip Edilmesi: Bu zaman yaklaşık olarak 15-21 iş günü sürmektedir. Konsolosluk yetkililerinin vize başvuru sürecinizi değerlendirmeye almasının ardından, yetkililerimiz dosya durumunuzu günlük olarak takip eder ve sorgular. Dosyanızla ilgili gelişen tüm durumlardan anında haberdar edilirsiniz.
 • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Hırvatistan vize başvurunuzun sonuca bağlanmasıyla birlikte yetkililerimiz pasaportunuzu teslim alır ve arayarak sizi bilgilendirir. Pasaportunuzu isterseniz ofisimize ziyarette bulunarak alabilir ya da isterseniz kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Hırvatistan Vize Ayrımına Göre Nerelerden Başvuru Yapılmalıdır? Gaziantep

Manisa, Uşak,Tekirdağ, İzmir, Burdur, Aydın, Kırklareli, Yalova, Denizli, Muğla, Edirne, İstanbul, Sakarya, Bursa, Balıkesir, Bilecik, Kütahya, Düzce ve Çanakkale şehirlerimizde ikamet eden ziyaretçilerimiz, Hırvatistan vize başvurusunda bulunmak için Antalya, Bursa, İstanbul ve İzmir şubelerimizle irtibata geçmeleri gerekmektedir. Diğer şehirlerde ikamet eden ziyaretçilerimiz ise Ankara ve Gaziantep şubelerimizden Hırvatistan başvurusunda bulunabilirler.

Hırvatistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';