x
Hırvatistan

Vize İşlemleri

Hırvatistan

Adres

Kavaklıdere Mah. Beykoz Sok. No:14/5 Çankaya-Ankara

Telefon/Faks

+90 (312) 963 05 09

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

ankara@eagvs.com

Hırvatistan Vize Başvuru Ankara

Değerli ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services Ankara şubesi aracılığı ile, yapılacak olan Hırvatistan vize başvurularına ait gerekli, güncel ve detaylı bilgilerin hazırlandığı sayfamıza hoş geldiniz.

İlerleyen sayfalarımızda başta Ankara Gölbaşı, Mamak, Sincan, Kalecik, Haymana, Elmadağ, Etimesgut, Beypazarı, Keçiören, Şereflikoçhisar, Yenimahalle, Çankaya, Altındağ, Kahramankazan, Bala, Akyurt, Evren, Ayaş, Kızılcahamam, Polatlı, Beypazarı, Pursaklar, Nallıhan, Çamlıdere ve Çubuk ilçelerimiz başta olmak üzere Eskişehir, Bolu, Kırıkkale, Karabük, Nevşehir, Yozgat ve Niğde gibi çevre illerimizden gerçekleştirilecek olan Hırvatistan  Schengen vize başvurularına ait gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi Kimlere Gerekir? Ankara

Yeşil (Hizmet), Siyah (Diplomatik), ve Gri (Hizmet) pasaportlarından birine sahipseniz, 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak koşulu ile Hırvatistan ziyaretinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hırvatistan hükümeti bazı koşullarda vize muafiyeti uygulamaktadır bunlar ise şöyledir:

Geçerliliği hala devam etmekte olan 2 ya da çok girişli Schengen vizeniz bulunuyorsa
Geçerliliği hala devam etmekte olan 2 ya da çok girişli Romanya, Bulgaristan, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi vizeniz buluyorsa, giriş sayınız ve konaklama gün sayınızın yeterli olması halinde yeniden vize almanıza gerek kalmadan Hırvatistan ziyaretinizi dilediğiniz gibi gerçekleştirebilirsiniz. 

Ancak Bordo (Umuma Mahsus) pasaporta sahipseniz, Hırvatistan seyahatinizden önce mutlaka geçerli bir vize almanız gerekmektedir. 

Hırvatistan Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar Nelerdir? 2023

Euroasia GVS Ankara Şubesi tarafından, sizler için aşağıda belirttiğimiz başlıklar için Hırvatistan vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Seyahatiniz için gerekli olan evrak listelerine, ilgili bağlantılara tıklayarak ulaşabilirsiniz. Seyahat gerekçenize uygun kategori bulunmuyor ya da seyahat gerekçenizin hangi kategori ile eşleştiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için +90 (312) 963 05 09 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da ankara@eagvs.com sayfamıza e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz.

Hırvatistan Vize Başvuru Formunun Doldurulması, Ankara

Hırvatistan Schengen vize başvurusu aşamasındaki en önemli belge olan Hırvatistan vize başvuru formu, dosyanız hazırlık aşamasındayken internet üzerinden online olarak doldurulur ve çıktısı alınarak dosyalarınızın arasında konulur. Başvuru formu doldurulurken eksik, hatalı ve gerçeğe aykırı bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine sebep olabilir. Bu aşamda uzmanlarımız formunuzu doldurma da size gerekli desteği sağlayarak formunuzu hazır hale getirir.

Hırvatistan vize başvuru formu için buraya tıklayabilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi Kaç Gün İçerisinde Sonuca Bağlanır? Ankara

Hırvatistan Schengen vize sonuçları yaklaşık 15-21 gün içerisinde sonuca bağlanmaktadır. Ancak vizeniz, seyahatinizden 15 gün önce teslim edilmektedir. Bu süre ortalama olmakla beraber, dönemsel yoğunluklar, resmi tatiller ve ek belge talebi gibi nedenlerle uzayabilmektedir. Bu yüzden seyahatinizden en az 45 gün önce bizimle iletişime geçmenizi öneriyoruz. +90 (312) 963 05 09 numaralı telefonumuzdan bizimle irtibata geçebilir ya da ankara@eagvs.com adresimize e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi Nasıl Alınır? Ankara

Her ülkenin olduğu gibi, Hırvatistan ülkesinin de vize işlemleri için uygulamış olduğu bazı prosedürler ve aşamalar söz konusudur. Bu aşamaları sizler için aşağıdaki şekilde listeledik.

  • Seyahat Amacınızın Belirlenmesi: Müşteri temsilcilerimiz sizlerle görüşerek, sorular sorar bu sayede hangi amaç için seyahat edeceğinizi belirler.
  • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Meslek bilgileriniz, seyahat süreniz ve gerekçenize göre, Hırvatistan konsolosluk yetkililerinin sizlerden talep ettiği belgelerin listesi tarafınıza sunulur. Belgelerinizi hazırlarken hangi belgeye nasıl ve nereden ulaşacağınız konusuna bilgilendirilirsiniz. Otel rezervasyonu, seyahat sigortası gibi gerekli olan bazı belgelere ofisimizden hiç ayrılmadan sahip olabilirsiniz
  • Belgelerinizin Kontrol Edilmesi ve İncelenmesi: Yetkililerimize ulaştırdığınız belgeler, uzmanlarımız tarafından incelenir ve kontrol edilir. Herhangi bir belgenin eksik, hatalı ya da gerçeğe aykırı olması halinde aranarak bilgilendirilirsiniz. 
  • Hırvatistan Vize Başvuru Formunun Doldurulması: Hırvatistan konsolosluğu tarafından incelenen ilk belge özelliğine ve başvurunuzun özeti niteliğine sahip olan Hırvatistan Başvuru Formunu hazırlamak, ayrı bir deneyim ve odak gerektirir. Uzmanlarımız bu konuda son derece tecrübe sahibi olmakla beraber, sizden gelecek bilgiler sayesinde formunuzu doldurur ve hazır hale getirir. 
  • Vize Başvuru Ücretinizin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınabilmesi için gerekli olan ön şart başvuru ücretinizin ödenmesidir. Başvuru ücreti tüm harçlar, danışmanlık bedelimiz, işlem ücretimiz ve diğer giderlerden oluşmaktadır. Başvuru ücretinizi banka hesabımıza transfer edebilir ya da dilerseniz ofisimize ziyarette bulunarak ödeyebilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: Hırvatistan vize başvuruları randevu esasına göre planlanır ve dosya kabulü yapılır. Başvurunuzun hangi şehirden yapılacağına ve size en uygun zamana göre yetkililerimiz randevunuzu alır ve planlamanızı yapar. 
  • Dosyalarınızın ve Biyometrik Verilerin Sunulması: Hırvatistan vize başvurunuzun işleme alınabilmesi için parmak izinizi vermeniz gerekir. Bu süreçte parmak izinizi vermeniz için, sizin için planlanan tarihte başvuru merkezinde bulunma zorunluluğunuz vardır. Parmak izi verme sürecinde sizi bir yetkilimiz karşılar ve yetkilimizin rehberliği sayesinde bu aşamayı tamamlamış olursunuz.
  • Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takip Edilmesi: Bu süre ortalama olarak 15-21 gün sürmektedir. Konsoloslukta değerlendirmenizin başlamasıyla yetkililerimiz günlük olarak dosya durumunuzu takip eder ve sorgular. Dosyanızla ilgili tüm gelişmelerden anında haberdar edilirsiniz.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Vize başvurunuzun tamamlanmasının ardından yetkililerimiz pasaportunuzu teslim alır. Pasaportunuzu isterseniz ofisimize gelerek alabilir ya da isterseniz kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz. Pasaportunuzu nasıl almak istediğiniz size kalmış.

Hırvatistan Vize Bölge Ayrımına Göre Nerelerden Başvuru Yapılmalıdır?

Uşak, Aydın, Denizli, Muğla, Düzce, Edirne, Çanakkale, Tekirdağ, Kırklareli, Yalova, Sakarya, Kocaeli, Balıkesir, İzmir, Burdur, Antalya, Kütahya, Bilecik, İstanbul, Manisa ve Bursa illerimizde yaşayan ziyaretçilerimizin İstanbul, İzmir, Antalya ve Bursa ofislerimizle irtibata geçmeleri gerekmektedir. Geriye kalan illerde yaşayan ziyaretçilerimizin ise Ankara ve Gaziantep ofislerimizden başvuruları yapılabilir. 

Hırvatistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';