x
Hırvatistan

Vize İşlemleri

Hırvatistan

Telefon/Faks

+90 (224) 322 01 35

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 09.00-18.00
Cumartesi: 10.00-16.00

Eposta

bursa@eagvs.com

Hırvatistan Vize Başvuru, Bursa

Değerli ziyaretçimiz Euroasia Global Visa Services aracılığı ile sizler için hazırladığımız Hırvatistan Schengen vize başvurularına ilişkin gerekli, güncel ve detaylı bilgilendirmelerin yapıldığı sayfamıza hoş geldiniz.

Diğer sayfalarımızda başta Bursa Mustafakemalpaşa, Nilüfer, İnegöl, Gemlik, İznik, Yıldırım, Mudanya, Harmancık, Gürsu, OsmangaziBüyükorhan, Karacabey, Keles, Orhangazi, Yenişehir, Kestel ve Orhaneli ilçelerimiz başta olmak üzere Yalova, Bilecik, Kocaeli ve Sakarya gibi çevre illerimizden gerçekleştirmek istediğiniz Hırvatistan Schengen vize başvurularına ait kapsamlı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi Kimlere Gerekir? Bursa

Diplomatik (Siyah), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaporta sahipseniz 180 gün içinde 90 günü aşmamak şartı ile Hırvatistan seyahatinde bulunabilirsiniz. 

Öte yandan Hırvatistan ülkesi Türkiye için bazı vize muafiyeti uygulamıştır. Bunlar ise;

  • Geçerliliğini koruyan 2 ya da 2’den fazla giriş hakkı bulunan Schengen vizenizin olması seyahat gün sayısı yeterliliği ve giriş sayısı yeterliliği bulunuyorsa,
  • Geçerliliğini koruyan 2 ya da 2’den fazla Romanya, Bulgaristan ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi vizelerden birinin bulunması halinde, Hırvatistan seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ancak Umuma Mahsus (Bordo) pasaporta sahipseniz Hırvatistan seyahatinizin öncesinde mutlaka geçerli bir Hırvatistan vizesi almanız gerekmektedir.

Hırvatistan Vizesi İçin Gereken Evraklar Nelerdir? Bursa

Euroasia GVS Bursa şubesi aracılığıyla aşağıda belirttiğimiz başlıklar altında vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz

Seyahatiniz için uygun olan evrak listelerine, ilgili olan linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. Seyahat gerekçenize uygun kategori bulunmuyor ya da seyahat gerekçenizin hangi kategoriye girdiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için +90 (224) 322 01 35 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da bursa@eagvs.com sitemize e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz.

Hırvatistan Vize Başvuru Formu, Bursa

Hırvatistan Schengen vize işlemleri için en önemli belge olan Hırvatistan vize başvuru formu, internet üzerinden online olarak doldurulup çıktısı alınarak dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu doldurulurken girilen eksik, hatalı ya da gerçeğe uymayan bilgi girişleriniz, başvurunuzun gecikmesine hatta reddedilmesine sebep olabilir. Bu aşamada uzmanlarımız sizlerden gelecek olan bilgilerle formunuza gerekli girişleri yaparak hazır hale getirir.

Hırvatistan vize başvuru formunu görüntülemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi Kaç Günde Karara Bağlanır? Bursa

Gerçekleştirilecek olan Hollanda vize başvuruları 15-21 iş günü içerisinde karara bağlanmaktadır. Ancak vizeniz seyahatinizden 15 gün önce teslim edilmektedir. Bu süre ortalama gün belirtmekle beraber dönemsel yoğunluklar, resmi tatiller ve ek belge istekleri gibi sebeplerle uzayabilir. Bu nedenle seyahatinizden 45 gün önce bizimle iletişime geçmenizi öneriyoruz. +90 (224) 322 01 35 numaralı telefonumuzdan bizimle iletişimle ulaşabilir ya da bursa@eagvs.com adresimizden e-posta yoluyla bize ulaşabilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi Nasıl Alınır? Bursa 

Her ülkenin yaptığı gibi gibi, Hırvatistan ülkesinin de vize başvuruları için yapmış olduğu bazı prosedürleri ve aşamalar mevcuttur. Sizler için bu aşamaları tek tek listeledik.

Seyahat Amacınızın Belirlenmesi: Yetkililerimiz sizi arayarak dinler ve sorular sorarak seyahat amacınızı belirler.

  • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Meslek ayrıntılarınız, konaklama gün sayınız ve gerekçenize göre Hırvatistan konsolosluğu tarafından sizlerden talep edilen belgeler bilgilerinize sunulur. Belgelerinizi hazırlarken hangi belgeye nasıl ve nereden ulaşacağınız konusunda bilgi sahibi edilirsiniz. 
  • Belgelerinizin Kontrol Edilmesi ve İncelenmesi: Bize ulaştırdığınız belgeler, yetkililerimiz tarafından incelenir ve kontrol edilir. Herhangi  bir belgenizin hatalı, eksik ya da gerçekliğini yitirmiş olması durumunda aranarak bilgilendirilirsiniz. 
  • Hırvatistan Vize Başvuru Formunun Doldurulması: Hırvatistan vize başvuru formunun doldurulması ayrı bir tecrübe ve deneyim gerektirir. Bunun nedeni ise; Hırvatistan vize başvuru formunun konsolosluk yetkilileri tarafından incelenen ilk belge olması ve başvurunuzun özeti niteliğinde olmasıdır. Yetkililerimiz size bu aşamada gerekli desteği vererek formunuzu doldurarak hazır hale getirir. Size geriye kalan tek şey imzalamak olur. 
  • Vize Başvuru Formunun Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınması için yapmanız gereken ön koşul başvuru ücretinizin ödenmesidir. Başvuru ücreti: konsolosluk harcı, işlem ücretimiz, danışmanlık hizmet bedelimiz ve diğer giderleri kapsamaktadır. Başvuru ücretinizi isterseniz ofisimize gelerek ödeyebilir ya da banka hesabımıza transfer edebilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: Hırvatistan vize başvuruları, randevu esasına göre işleme alınmaktadır. Müşteri temsilcilerimiz sizlerle görüşme sağlayarak sizin için en uygun zamana randevunuzu alarak planlamanızı yapar.
  • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerinizin Sunulması: Hırvatistan vize başvurularının yapılabilmesi için parmak izi verilmiş olması gerekmektedir. Parmak izi verilme aşamasında size bir yetkilimiz eşlik ederek rehberlik yapar. Yetkilimizin rehberliği sayesinde bu aşamayı hızlı ve sorunsuz bir şekilde tamamlamış olursunuz.
  • Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takip Edilmesi: Bu zaman yaklaşık olarak 15-21 iş günü sürmektedir. Konsolosluk yetkililerinin değerlendirmenizi başlatmasının ardından yetkililerimiz dosya durumunuzu her gün takip eder ve sorgular. Dosyanızla ilgili tüm gelişmelerden haberdar edilirsiniz.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Vize başvurunuzun tamamlanmasının ardından yetkililerimiz konsolosluktan pasaportunuzu teslim alır ve sizi arayarak bilgilendirir. Pasaportunuzu ofisimize gelerek alabilir ya da kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Hırvatistan Vize Bölge Ayrımına Göre Nerelerden Başvuru Yapılmalıdır? Bursa

Kocaeli, Bursa, Sakarya, Yalova, İzmir, İstanbul, Antalya, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Bilecik, Denizli, Aydın, Uşak, Düzce, Balıkesir, Kütahya, Manisa ve Burdur illerimizde ikamet edenler Bursa, İzmir, İstanbul ve Antalya ofislerimizle görüşme sağlamaları gerekmektedir. Diğer illerde ikamet edenler ise Ankara veya Gaziantep ofislerimizden başvuru yapabilirler.

Hırvatistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES